Νέα

Ετεροφυλική Έχω περάσει πολλά στη ζωή μου!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podhlaths
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 641
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Ετεροφυλικές ερωτικές ιστορίες.

mkce12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
309
Κριτικές
5
Like
237
Πόντοι
281
Για  οποιον ενδιαφερεται και εφοσον δεν εχει καποια αντιρηση ο ποδηλατης , εχω φτιαξει την ιστορια του σε pdf
 

mkce12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
309
Κριτικές
5
Like
237
Πόντοι
281
Αν δεν έχει αντίρρηση ο ποδηλάτης θα την ανεβάσω εδώ.
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Δεν εχω αντιρρηση αν θελετε να την ανεβασετε!! απλά θεωρώ ότι η ιστορία είναι μισή χωρις τα τα σχόλια στο νήμα!!!
 

inno60

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
293
Κριτικές
1
Like
130
Πόντοι
1
Δεν εχω αντιρρηση αν θελετε να την ανεβασετε!! απλά θεωρώ ότι η ιστορία είναι μισή χωρις τα τα σχόλια στο νήμα!!!
τα σχολια η τα μπινελικια που σου ριχνομαι γιατι αργεις?
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
=====53=====

-Δεν ξέρω κύριε Μήτσο…
-ΤΙ δεν ξέρεις μικρε?
-Δέν ξέρω αν μπορώ? Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω….
Άκου να δεις, δεν νομίζω κάποιος που κατάφερε να περάσει νομική και να κουμαντάρει την τρελή την αδερφή μου, να δυσκολευτεί ιδιαίτερα δίνοντας μου τον κάβουρα ή κουβαλωντας μια βρύση. Και στο κάτω κάτω αν δεν τα καταφέρεις καλά δεν θα σε πληρώσω.
-Ούτως ή άλλως δεν θέλω λεφτά!! και αμέσως ήρθε στο μυαλό μου το νεο πρόβλημα που ο πατέρας μου δημιούργησε!! Τι θα έκανα? Και θα έπρεπε να εξηγήσω στον Μήτσο  που πήγαν ταλεφτά απο τραπεζάκι.
-Τώρα μιλάς σωστά για να μαθαίνεις την δουλεία κόντα στον Μήτσο θα έπρεπε να πληρώνεις αλλά έχε χάρη!!!

Σήκω πάμε να φας κάτι και φύγαμε γιατί μας περιμένει ο άνθρωπος.

Φτάσαμε στο σπίτι και αμέσως κατευθυνθήκαμε στο επίκεντρο του προβλήματος στο μπάνιο. Είχε τρυπήσει ο θερμοσίφωνας και είχε πλημυρίσσει το μπάνιο. Μόλις το είδε ο κύριος Μήτσος αμέσως φώναξε “Κλασσική περίπτωση βλάβης” προσπαθώντας με την βραχνή του φωνή να προσομοιάσει την φωνή του Τσάκωνα. Αφού γέλασε και πάλι μόνος του, εξήγησε στον ιδιοκτήτη του σπιτιού ότι θα χρειαστεί να αλλάξει θερμοσίφωνα. Και αμέσως χωρίς να εξηγήσει σε μένα τίποτα κατάλαβα ότι το επόμενο μισάωρο αντι για καβουρα και βρυση θα κουβαλάω έναν θερμοσίφωνα!!!

Η βλαβη επιδιορθώθηκε και δεν μπορώ να πω ότι βοήθησα και πολύ ή ότι κατάλαβα την διαδικασία ή ότι μου άρεσε σαν δουλειά.

Δεν σε βλέπω και πολύ ενθουσιασμένο μικρέ. Και να φανταστείς ότι η σημερινή δουλειά είναι μια απο τις πιο καθαρές. Να ευχαριστείς τον θεό που δεν έπεσες με την πρώτη μεσα στα σκατά.

Ένα ήταν σίγουρο όσο δύσκολη και να ήταν η δουλειά, όσο βρωμικη,  σαν βοηθός του Μητσάρα γινόταν πιο ευχάριστη. Αναμφίβολα ο Μήτσος ήταν ένας  χαρακτήρας άρτιος και  με πολύ χιούμορ, που ήξερε να αρπάζει την ζωή από τα μαλλιά και να ζει κάθε στιγμή. Ένας άνθρωπος που αν όχι πατέρας θα ήθελες σίγουρα να είναι φίλος σου. Ήξερε πότε να μιλήσει και πότε όχι, πότε να ξεκινήσει μια συζήτηση και πότε να αλλάξει θέμα λυτρώνοντάς σε από την δύσκολη θέση. Μπορούσε να σταθεί τόσο στο κλαμπ της Εκάλης αλλά και στο μικρό καφενεδάκι και να είναι αγαπητός απο τους θαμώνες.

Γυρίσαμε σπίτι. Εγώ εξαντλημένος ο Μήτσος χαλαρός. Πρίν μπω για μπάνιο έτρεξα να βρω το κινητό μου.

-----1 μήνυμα------

Αμέσως το άνοιξα ήταν απο την Έλενα.

Μάρκο μου λείπεις πολύ. Αλλά θέλω χρόνο να σκεφτώ αυτό που συνέβη Πρέπει να είμαι κοντά στα παιδιά μου. Και ειδικά στην μικρή της στοίχισε πολύ. Σ’ αγαπάω θα τα πούμε σύντομα.


Μπορεί να ήμουν μικρός. Μπορεί να μην είχα πολλές εμπειρίες όμως δεν ήμουν χαζός. Και το βασικότερο δεν με έλεγες ερωτευμένο. Γιάτι όπως μου δίδαξε η ζωή στην συνέχεια όσο έξυπνος και να είσαι όταν ερωτεύεσαι δεν μετράει. Λές και στη ζωή τα δυο αυτά μεγέθη είναι αντιστρόφως ανάλογα. Λες και αυτά τα δυο δεν μπορούν να συνυπάρξουν.  Όσο μπαίνει ο έρωτας στη ζωή σου τόσο δραπετεύει η εξυπνάδα.  Όπως και όσο πιο έξυπνος είσαι τόσο πιο δυσκολα ερωτευεσαι. Όλοι έχουμε παραδειγματα ανθρώπων που κρινόμενοι για το μυαλό τους στην αρχαια σπάρτη δεν θα ζούσαν και είναι μονίμως ερωτευμένοι.

Ίσως να φταίει ότι αν ζυγισεις τα συναισθήματα που σου προκαλεί ο έρωτας να είναι περισσότερο δυσαρεστα απο ότι ευχαριστά. Αν θυμηθεί κανείς τις φορές που έχει ταπεινωθεί, εξευτελιστεί, εξαπατηθεί, έχει μειωθεί η αποδοση του στην δουλειά και σε όλες τισ δραστηριότητες είναι όλες όταν ήταν ερωτευμένος.  Οπότε ενας νοήμον οργανισμός θα αποφύγει να ξαναερωτευτεί  για να αποφύγει τις δυσαρεστες συνέπειες.


Έτσι και εγώ στην προκειμένη περίπτωση που είχα σωας τα φρενα μη όντας ερωτευμένος μπορούσα να αντιληφθώ ότι η έλενα με απεφευγε. Ότι κατι συνεβαινε. Πολλά περάσανε απο το μυαλό μου. Στην αρχη σκεφτηκα τον πατέρα μου. Ότι κατι θα έκανε παλι, αφου όπως μου αφησε να εννοηθεί στο τηλέφωνο γνώριζε τα πάντα για την κηδεία. Μετά σκέφτηκα ότι ίσως όντως ήμουν ένα καπριτσιο για αυτή για να με παρει απο τους γονείς μου. Και αμέσως συνειδητοποίησα ότι ήταν 23 Δεκέμβρη και τα Χριστούγεννα έφτασαν…..
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Μη πάει τωρα Χριστουγεννα για το επόμενο επισόδειο....
 

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.375
Κριτικές
35
Like
5.053
Πόντοι
2.266
Σε ποσους μηνες το επομενο τυπε?
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Σήμερα. Γράφεται τώρα!!!
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326

mkce12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
309
Κριτικές
5
Like
237
Πόντοι
281
Ετοιμο......
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96

Ρε μεγαλε, μιας και σε κόβω να έχεις πιασει το νόημα της υποθεσης, δεν γραφεις και την συνέχεια; Αν περιμενουμε τον ποδηλάτη να τελειωσει, θα εχουμε μπει στο 12ο μνημόνιο.... θα μας εχουν κοψει το νετ και θα έχουν κατασχέσει τα λαπτοπια μας.
 

inno60

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
293
Κριτικές
1
Like
130
Πόντοι
1
Ρε μεγαλε, μιας και σε κόβω να έχεις πιασει το νόημα της υποθεσης, δεν γραφεις και την συνέχεια; Αν περιμενουμε τον ποδηλάτη να τελειωσει, θα εχουμε μπει στο 12ο μνημόνιο.... θα μας εχουν κοψει το νετ και θα έχουν κατασχέσει τα λαπτοπια μας.
χα χα χα !!
 

mkce12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
309
Κριτικές
5
Like
237
Πόντοι
281
Ρε μεγαλε, μιας και σε κόβω να έχεις πιασει το νόημα της υποθεσης, δεν γραφεις και την συνέχεια; Αν περιμενουμε τον ποδηλάτη να τελειωσει, θα εχουμε μπει στο 12ο μνημόνιο.... θα μας εχουν κοψει το νετ και θα έχουν κατασχέσει τα λαπτοπια μας.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
=====54=====
Η μέρα κύλησε με τηλεόραση, και ιστορίες του Μητσου δίπλα στο Τζάκι.

Ξημέρωσε παραμονή Χριστουγέννων. Ξύπνησα αν και δεν είχα κοιμηθεί καλά. Και πως να κοιμηθώ όταν τίποτε δεν πήγαινε καλά. Στο στήθος μου ένοιωθα ένα βάρος, κάτι με έπνιγε, κάτι δεν με άφηνε να ηρεμήσω. Ο εγωισμός μου είχε βρεθεί σε αδίέξοδο. Από την μία δεν ήθελα να δικαιωθεί ο πατέρας μου. Από την άλλη ένοιωθα και εγώ ο ίδιος ότι η Έλενα δεν με αγαπούσε και έπαιξε μαζί μου. Ήθελα κάποιον να μιλήσω, απλά να μοιραστώ μαζί του το αδιεξοδό στο οποίοείχα βρεθεί. Δεν είχα αναγκη απο λύπηση ή απο συμβουλές.Αν και οι περισσότεροι άνθρωποι όταν βρεθούν αντιμέτωποι με μια τέτοια κατάσταση θέλουν ένα φίλο να τους ηρεμήσει και να τους πείσει ότι τίποτα δεν συμβαίνει να τους καθησυχάσει ότι όλα θα πάνε καλά σε αντίθεση εγω, απο μικρός προετοιμαζα το μυαλό μου για το χειρότερο, εξέταζα όλες τις παραμέτρους και κατέληγα στην καλυτερη λύση για την δεδομένη στιγμή. Τουλάχιστον όποια απόφαση επαίρνα θα ήταν δικη  μου και θα βαρυνε εμένα και μόνο εμένα. Έτσι και έγινε προσπάθησα να αντιμετωπίσω την παρούσα φάση σαν ένα μαθηματικό πρόβλημα. Θα έβαζα όλες τις παραμέτρους και θα προσπαθούσα να βρω τη λύση.

Όποιο δρόμο και αν διάλεγα όμως χτυπούσα πάνω στο αδιέξοδο Λεφτά - Πατέρας.
Δεν είχα στον ήλιο μοίρα, δεν ήξερα να κάνω τίποτα, και δεν ήμουν σε θέση μέχρι να γίνει το γόνατο μου καλά να κάνω.

Δεν ήθελα να γυρίσω πίσω στα Γιάννενα αλλά δεν ήθελα και να μείνω στην Ζάκυνθο.

Μία ήταν η λύση θα πήγαινα πίσω στην Αθήνα στο διαμέρισμα μου. Τουλάχιστον φεύγοντας από το νησί θα καταλάβαινε η Έλενα ότι δεν είμαι το υποχείριο της.
Αυτό ήταν…
Άνοιξα το κινητό και κάλεσα τον πατέρα μου. Του ζήτησα να μου βγάλει ένα αεροπορικό για αθήνα. Δεν μου έφερε αντιρρηση. Σαν να το περίμενε. Του ζήτησα και κλειδιά απο την γκαρσονιέρα στο κολονακι. Μου είπε ότι η καθαρίστρια θα τα έδινε στην θυρωρό.
Όπότε Μάρκο στελνω την κάρτα του ατμ Αθήνα στο σπιτακι σου έτσι?
Αν και διέκρινα την ειρωνεία στην φωνή του και το υφάκι “εγω βγηκα πάλι νικητής”, δεν με έπαιρνε να κάνω κάτι διαφορετικό.
Λιγα λεπτά αργότερα με καλεσε η γραμματεας του και με ενημερωσε ότι όλα είναι οκ και μου είπε ότι έχει μόνο βραδινή πτηση. Δεν με πείραζε. Η μόνη εκκρεμότητα που είχα αφήσει ήταν ο Μητσάρας. Έπρεπε να τον βρω να του μιλήσω, να του εξηγήσω, να του ζητήσω μια μεγάλη συγγνωμη για την αναστατωση.

Και ενω έφτιαχνα την βαλίτσα μου, τον ακουσα απο τον κάτω όροφο να με φωνάζει.

Αφησα την βαλίτσα στην μέση και κατεβηκα όσο γρηγορα μου επέτρεπε το πόδι μου στο σαλόνι.

-Που είσαι Μικρε? Ολα καλα?
-Κύριε Μήτσο, πρέπει να φύγω..
-Τι εννοείς πρέπει? Έγινε κατι?
-Τι άλλο να γίνει κύριε Μήτσο? Εγω παράτησα τα πάντα και ήρθα εδώ για την αδερφή σας.Αυτή με παράτησε, έφυγε και ούτε τα τηλέφωνα δεν σηκώνει.

Δεν ήθελε πολύ η ματιά μου θόλωσε.

-Ακου μικρέ!!! Εχω τα διπλά σου χρόνια και βάλε. Έχω γνωρίσει κόσμο και κοσμάκι. Και αν έχω κάτι που υπερηφανευομαι είναι ότι μπορώ απο το πρώτο λεπτό να εντοπίσω την βλάβη. Είτε πρόκειται για χαλασμένη βρύση, είτε προκειται για χαλασμένα μυαλά και χαρακτηρες. Μπορώ πλεον με ευκολία να ξεχωρίσω τι λόγης άνθρωπος είναι αυτός που έχω απεναντί μου. Εσένα να ξέρεις σε ξεχώρισα. Και επειδή ο θεός δεν με αξιωσε να κάνω παιδιά, θεώρησα ότι μου το έστειλέ τώρα στο τέλος. Και μπορώ να πώ πολύ καλυτερο απο ότι  είχα φανταστεί….

Συζητήσαμε διαφορα και μπορώ να πω ότι πιο πολύ στεναχωρηθηκα που αφηνω αυτόν τον άνθρωπο παρά τον πατερα μου όταν έφυγα απο το σπίτι μου.

Αφου ανταλλάξαμε ευχές και διαβεβαιώσεις ότι δεν θα χαθούμε με πήγε με το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο.

-Μικρέ καλά να περάσεις και να μας ξαναρθεις καλοκαιράκι που είναι πιο ωραία.
- Μπορεί και νωρίτερα κυριε Μήτσο.

Συνέχισα να περπατάω μεχρι το γκισέ για το Check in….
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
=======55======
Ολοκλήρωσα την διαδικασία και παρέμεινα σκεπτικός στον χώρο των αναχωρήσεων. Η πτήση είχε μια μικρή καθυστέρηση, που όπως ακουσα να συζητά ένα ηλικιωμένο ζευγάρι είναι απολύτως λογικό μιας και το Ελ. Βενιζέλος είχε πολλές πτήσεις αυτή την περίοδο.
Δεν ξέρω εαν στο Ελ. Βενιζέλος είχε αρκετές πτήσεις και αν κόσμος ταξιδευε τέτοια μέρα πάντως το δικό μας αεροπλάνο θα έφευγε σχεδόν άδειο. Το μόνο οξύμωρο σε όλη αυτή την κατάσταση ήταν ότι ενώ όλοι οι άλλοι ταξίδευαν παραμονή Χριστουγεννων για να βρεθούν κοντά στην οικογενεια τους ή σε αγαπημένα πρόσωπα, εγώ ταξίδευα για να περάσω τα χριστούγεννα ολομόναχος στην Αθήνα.
Το αεροπλάνο έφτασε και αφου αποβίβασε τους λιγοστούς επιβάτες ετοιμαστηκε γρήγορα για επιβιβαση και δόθηκε το σχετικό σήμα μέσω των ηχείων. Πριν καν δοθεί όμως το σήμα το ηλικιωμένο ζευγάρι είχε σηκωθεί και περιμένε στην πόρτα πιστευοντας μάταια  ότι εαν είναι όρθιοι στην πόρτα θα επισπευσουν την διαδικασία. Εν αντιθέσει στην άλλη άκρη της αίθουσας μια νεαρή κοπέλα έχει αράξει στην καρέκλα και έχει τοποθετήσει προκλητικά το ένα της πόδι πάνω στην χειραποσκευή μιλώντας δυνατά στο κινητό της τηλέφωνο, κινητό που δεν έκλεισε μέχρι και την στιγμή που μας το ζήτησε η αεροσυνοδός.

Παρόλο που δεν είχα καθόλου διάθεση για γνωριμίες η ζωή παίζει περίεργα παιχνίδια. Σε ένα αδειο σχεδόν αεροπλάνο η αεροσυνοδός για λόγους που μέχρι σήμερα δεν έχω καταλαβει, ακόμα επέλεξε να μας τοποθε΄τησει όλους στο μπροστινό μέρος του αεροπλάνου και μάλιστα την δεσποινίδα στην διπλανή μου θέση. Παρόλα αυτά η αρχική μου θέση ήταν δίπλα στο παράθυρο.
-Συγγνωμη θα σας πείραζε να καθισω εγώ απο την μεριά του παραθύρου είπε ενω στο δεξι της χέρι κρατούσε το κινητό της που απο ότι κατάλαβα μιλούσε με την κολλητή της φίλη.
-Κανένα πρόβλημα της είπα και σηκώθηκα κανοντας κίνηση να παω προς τον διαδρομο.

Αυτή δεν περίμενε καν να βγω τελείως και αμέσως με μια βιαστική αγενής και συγχρονως ακρως καβλωτική κίνηση έτριψε τον κώλο της πάνω στην πούτσα μου για να περάσει. Κίνηση που με έκανε σε ένα δευτερόλεπτο να την προσέξω απο πάνω μέχρι κάτω. Μαυρα μαλλιά περίτεχνα ρηγμένα λίγο στο πρόσωπο ξεγελώντας σε μια πρώτη ματιά ως προς το μέγεθος και το σχήμα της μύτης. Ύψος γύρω στο 1,65 απίστευτη κωλάρα και καλλιγραμμα πόδια που το μαυρο κολάν τόνιζε σε αντιθεση με το φουσκωτό μπουφάν που φόραγε απο πάνω. Επίσης μόνο ένας τυφλός δεν θα πρόσεχε τα μέγαλα πολύχρωμα νυχια. Κάθε νύχι αλλο χρώμα, το ένα πιο έντονο απο το άλλο.

Το αεροπλάνο ήταν έτοιμο να ξεκινήσει και η αεροσυνοδος πέρασε να τσεκάρει εαν φορούσαμε ζώνες και υπενθυμισε ότι πρεπει να απενεργοποιήσουμε τα κινητά μας.

Την έβλεπα δεν κρατιοταν ήθελε σε κάποιον να μιλήσει παρόλο που την τελευταια ώρα δεν έβαλε γλώσσα μέσα της.

Επρεπε να σκεφτω κάτι έξυπνο να την πιάσω κουβεντα. Δεν ήμουν σίγουρος εαν μου άρεσε, αφου αυτό το ψωνιστικο στυλάκι μου την έδινε λίγο, αλλά μέσα μου ένοιωθα ότι μιλώντας με αυτή την κοπέλα πληγώνω την Έλενα και έτσι άρχισα να συμπεριφέρομαι λες και η Έλενα καθόταν στην ακριβώς πίσω θέση και μας παρακολουθούσε.
 

ΒΛΑΣΣΗΣ13

Μέγας
Εγγρ.
19 Μαΐ 2015
Μηνύματα
4.168
Κριτικές
33
Like
5.395
Πόντοι
4.096
τυπε παμε φαστ φοργουορντ γιατι νυσταξα....
τη γαμησες?μεσα στο αεροπλανο?παρτουζιτσα με τις αεροσυνοδους επαιξε?
κανας αεροπειρατης να παιρνει ματι ισως?
Ιακωβεεεεε,γρηγορα τα ανακονταααααααα
 

marinos marin

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2016
Μηνύματα
116
Like
16
Πόντοι
1
τυπε παμε φαστ φοργουορντ γιατι νυσταξα....
τη γαμησες?μεσα στο αεροπλανο?παρτουζιτσα με τις αεροσυνοδους επαιξε?
κανας αεροπειρατης να παιρνει ματι ισως?
Ιακωβεεεεε,γρηγορα τα ανακονταααααααα


τελειωσαν πια τα ερπετα του Ιακωβου, Που να βρη τοσα πολλα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom