Νέα

«Δωρεάν» vs πληρωμένος έρωτας – Μία χρηματοοικονομική προσέγγιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μαρκέλλα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε BMWPOWER μην μπλέκεις το to sex με τις σχέσεις. Το sex και οι σχέσεις είναι ταυτισμένες σαν έννοιες μόνο στο μυαλό των γυναικών. Γιατί για αυτές σχέση = μονογαμία. Οτιδήποτε ξεφεύγει απο αυτό το στερεότυπο οι γυναίκες το θεωρούν απάτη. Ετσι έχει σφηνωθεί μέσα στο κεφάλι τους και δεν τους το βγάζεις.

Ούτε και με εμένα μου αρέσουν οι δακρύβρεχτες γλυκανάλατες ιστορίες αγάπης και λουλουδιών. Γιατί απλούστατα τα λουλούδια γρήγορα μαραίνονται.

Αν όμως προσωπικά έβρισκα μια γυναίκα που πέρα από καλό σεξ είχα και κάποιο είδος ψυχικής επαφής μαζί της τότε δεν θα την άφηνα. Και αυτού του είδους η επαφή πιστοποιείται εύκολα. Πως νοιώθεις με ένα άντρα φίλο σου να κάθεστε και να λέτε μαλακίες, να σε ενδιαφέρει η γνώμη του για καποια θέματα που σε απασχολούν, να έπιζητείς τη παρέα του. Αυτό γίνεται γιατί σαν άνθρωπος σου αρέσει και τον εκτιμάς.

Είναι σπάνιο να βρείς μια γυναίκα που  αρέσει σεξουαλικά και να γίνει ταυτόχρονα και το φιλαράκι σου. Να την εκτιμάς να τη παραδέχεσαι σαν επαγγελματία, να αλληλοσυμπληρώνεστε, να χαίρεσαι να είσαι μαζί της. Αν όμως το βρείς αυτό βρήκες σύντροφο. Και κατά τη γνώμη μου είναι βλακώδες να το χάσεις.

Τώρα αν πρέπει που και που να ξεχαρμανιάζεις την ανάγκη πολυγαμικότητας που χαρακτηρίζει όλα τα αρσενικά ανώτερα  θηλαστικά, τότε κάνε το και αυτό με τις πουτάνες. Αλλά μην προσπαθήσεις να το εξηγήσεις στη σύντροφό σου. Δεν θα καταλάβει.


Πολύ πολύ σωστός! Respect.
Mε μια ενσταση στα bold βεβαια: καλά τα λέτε αυτά τα τσιτάτα οταν αφορά εσας φυσικά, και το δικό σας "δικαιωμα στην πολυγαμικότητα"! Αν όμως σας κερατωσει η γκόμενά σας τότε ξαφνικά αλλάζει το πραγμα  :rolleyes: Δυο μετρα και δυο σταθμά δε γινεται, τυπε  :P
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Ακριβώς επειδή οι γυναίκες κερατώνουν αβέρτα σαν εμάς γι αυτό κι εγώ τους τα φοράω πάντα πρώτος. :grin:
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Ακριβώς επειδή οι γυναίκες κερατώνουν αβέρτα σαν εμάς γι αυτό κι εγώ τους τα φοράω πάντα πρώτος. :grin:

Aν είσαι μεγαλύτερος από 20, άντε 23, χρονών και σκέφτεσαι έτσι να το κοιτάξεις!
Τί πάει να πει "πρώτος"; Ο πρώτος είναι ο πιο μάγκας, όπως όταν παίζαμε μικροί και τσακωνόμαστε για το ποιός το είπε πρώτος, ποιός έφτασε πρώτος κλπ;

Προσωπικά δε δεν αντιλαμβάνομαι ούτε την έννοια του "κερατώματος" από την στιγμή που ο κώλος μου μένει ανέπαφος! :)
 

Μαρκέλλα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Aν είσαι μεγαλύτερος από 20, άντε 23, χρονών και σκέφτεσαι έτσι να το κοιτάξεις!
Τί πάει να πει "πρώτος"; Ο πρώτος είναι ο πιο μάγκας, όπως όταν παίζαμε μικροί και τσακωνόμαστε για το ποιός το είπε πρώτος, ποιός έφτασε πρώτος κλπ;

 

Με καλυψες. Πρωτoοοοοοος! Woooooohoo!
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Aν είσαι μεγαλύτερος από 20, άντε 23, χρονών και σκέφτεσαι έτσι να το κοιτάξεις!
Τί πάει να πει "πρώτος"; Ο πρώτος είναι ο πιο μάγκας, όπως όταν παίζαμε μικροί και τσακωνόμαστε για το ποιός το είπε πρώτος, ποιός έφτασε πρώτος κλπ;

Προσωπικά δε δεν αντιλαμβάνομαι ούτε την έννοια του "κερατώματος" από την στιγμή που ο κώλος μου μένει ανέπαφος! :)
Πλάκα κάνω ρε φίλε,δεν έχω τέτοια θέματα να την πω στην άλλη ούτε είμαι 20 χρονών. :2funny:

Αυτό που ισχύει όμως είναι ότι το κέρατο δεν έχει φύλο. :grin:
 

Μαρκέλλα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Το προσεξα αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις. Οτι δε σε απασχολει καν?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Πλάκα κάνω ρε φίλε,δεν έχω τέτοια θέματα να την πω στην άλλη ούτε είμαι 20 χρονών. :2funny:

Αυτό που ισχύει όμως είναι ότι το κέρατο δεν έχει φύλο. :grin:

Σε ενοχλεί η ιδέα του κερατώματος; Ας πούμε έχεις μια σοβαρή σχέση η οποία σου εξομοληγείται πως στο επαγγελματικό της ταξίδι της προέκυψε μία "αρπαχτή". Πως αισθάνεσαι; Το θεωρείς σοβαρό λόγο διακοπής της σχέσης σας;
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Σε ενοχλεί η ιδέα του κερατώματος; Ας πούμε έχεις μια σοβαρή σχέση η οποία σου εξομοληγείται πως στο επαγγελματικό της ταξίδι της προέκυψε μία "αρπαχτή". Πως αισθάνεσαι; Το θεωρείς σοβαρό λόγο διακοπής της σχέσης σας;
αν εχυσε μεσα στο μουνι ειναι πολυ σοβαρος λογος χωρισμου.απο εξω μπορει και να την συνχωρουσα
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Σε ενοχλεί η ιδέα του κερατώματος; Ας πούμε έχεις μια σοβαρή σχέση η οποία σου εξομοληγείται πως στο επαγγελματικό της ταξίδι της προέκυψε μία "αρπαχτή". Πως αισθάνεσαι; Το θεωρείς σοβαρό λόγο διακοπής της σχέσης σας;
Βάζεις μία παράμετρο,λες ΣΟΒΑΡΗ σχέση.Σε σοβαρή σχέση φυσικά και θα με πείραζε να τον έπαιρνε από άλλον γιατί δείχνει έλλειψη σεβασμού.Από τη στιγμή που είσαι με κάποιον και τα έχετε βρει το ξεκαθαρίζεις από την αρχή ότι δεν θα δεχτείς κάποια πράγματα.Εγώ έτσι λειτουργώ.
 

Μαρκέλλα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Τι να σου πω δεν ξερω. Δεν μου εχει τυχει (ή δεν το εχω μάθει ξερω γω). Εννοειται οτι θα με πειραζε παντως, δεν ειμαι υπεράνω. Τωρα για το αν θα εληγα τη σχεση ειλικρινά δεν ξερω. Αν ηταν πολύυυυυ μακροχρόνια σχέση ιιιισως και να το συγχωρουσα, αν ηταν πιο μικρη με τιποτα. Εσυ γιατι τόσο ανετος? Σου εχει τυχει ή θεωρητικά το λες? Μου κανει εντυπωση.Αν ειναι πιο χαλαρη σχεση και ειναι ξεκαθαρισμενο οτι μπορειτε να βλεπετε και αλλους οκ. Αλλα σε μια σοβαρη σχεση πως γινεται να μη σε πειραξει?
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Τις γυναικες δεν τις απασχολει αν τις κερατωνεις.αρκει να τους φερνεις το χρημα.το μονο που σεβονται ειναι το χρημα.αυτο τις κανει και χυνουν
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
βεβαιως μιλαω εκ πειρας.μιλαω επισης και για τη πειρα που εχουν αποκτησει και αλλοι φιλοι μου οι οποιοι χτιζαν και τους οχτω κοιλιακους για πανω απο 2 χρονια και πηραν τα αρχιδια τους.για την αγαμια φταινε μονο οι γυναικες
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
βεβαιως μιλαω εκ πειρας.μιλαω επισης και για τη πειρα που εχουν αποκτησει και αλλοι φιλοι μου οι οποιοι χτιζαν και τους οχτω κοιλιακους για πανω απο 2 χρονια και πηραν τα αρχιδια τους.για την αγαμια φταινε μονο οι γυναικες
Ρε τις παλιοπουτάνες  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom