Νέα

«Δωρεάν» vs πληρωμένος έρωτας – Μία χρηματοοικονομική προσέγγιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Το μεγαλυτερο προβλημα των πορνοπιρφορων ειναι το εξης.Δεν μπορουν να κακτακτησουν καποιο θηλυκο και εχουν
θεοποιησει τις πουτανες.Καλα κανουν απο την μια αποψη γιατι αν δεν υπηρχαν και αυτες,τι θα εκαναν. :rockon:
ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΑ !!! ΠΑΠΑΡΑ !!! ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ??? :2funny: :2funny: :2funny:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
εσύ έχεις φτάσει στο άλλο άκρο,ενώ είσαι εγωιστής πόρνος , δεν το καταλαβαίνεις όμως, και θεωρείς την συμπεριφορά σου ως
έκφραση αγάπης και ας το πούμε αλτρουισμού , δλδ μου θυμίζεις πχ κάποιον που ενώ είναι πιρφόρος (σαν τον άκακο βλακο-μαστεράκη ) το παίζει πόρνος και χρησιμοποιεί λέξεις όπως "γαμάω" ,"την πήδηξα" και τέτοια.

ο πορνηδονιστής αγαπάει τον εαυτό του και την ευφορία του έτσι χρησιμοποιεί (πολλές φορές) εφάπαξ διαφορετικά
σκεύη ηδονής,γιατί είναι μια μορφή πληρότητας ο ηδονισμός σε όλη του την φιλοσοφία ( sade , εμπειρίκος , αρετίνος , dom juan) άρα δεν χρειάζεται συμπληρωματικότητα (δεν χωράει ο "άλλος" στην ζωή του ηδονιστή).

μπορώ να αυξήσω και άλλο το επίπεδο, λέγοντας πιο περίεργα και παράξενα πράγματα , αλλά μάλλον φτάνει ως εδώ...
εγωιστης ειναι ενα ατομο που θελει να δεσμευει το αιδιο απο τους αλλους αντρες.εγω δεν δεσμευω το αιδιο αλλα το νοικιαζω και το ξαναδινω πισω στη μαζα.θεωρω τον εαυτο μου πιο αριστερο απο τους αριστερους.δεν ειμαι καπιταλιστης των αιδιων.εγωιστης θα ημουν αν δεν ηθελα να προσφερω την αγαπη μου δηλαδη το χρημα μου σε μια γυναικα και να την πηδηξω τσαμπα.δηλαδη να μην την αγαπησω.το χρημα μου ειναι οι θυσιες που εχω κανει στη ζωη.αρα και η αγαπη μου προς αυτην
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Οντως υπαρχουν καποιοι θλιβεροι ανθρωποι, οι οποιοι θελουν να βρουν "κανονικη" γκομενα αλλα δεν μπορουν και απο καταντια πηγαινουν στις πουτανες.
Υπαρχουν και καποιοι ακομα πιο θλιβεροι ανθρωποι (οπως εσυ πχ) που δε γαμανε καθολου.  :S
Χτυπησα νευρο δικε μου; :grin:
 

Μαρκέλλα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Το μεγαλυτερο προβλημα των πορνοπιρφορων ειναι το εξης.Δεν μπορουν να κακτακτησουν καποιο θηλυκο και εχουν
θεοποιησει τις πουτανες.Καλα κανουν απο την μια αποψη γιατι αν δεν υπηρχαν και αυτες,τι θα εκαναν. :rockon:

Ξερεις τι? Με ενοχλουν τα ατομα που μετατρεπουν την αναγκη τους (ή τον ξεπεσμό τους) σε ιδεολογία!
Πόσο πιο αντρικιο ειναι να πεις, "ξερεις κατι? Με τις νορμαλ γκόμενες δεν το'χω, κι ετσι αναγκαζομαι να παω στις πουτανες"(δεν εννοω οτι οποιος πάει με εκδιδόμενες ειναι απαραιτητα τετοιος, αλλα αυτο ειναι άλλη συζήτηση). Οχι ομως! Εκει, επιμενει να σε πείσει οτι ειναι επιλογη του! Ιδεολογία του! Οτι μπορει να εχει οσες γκόμενες θελει αν το επιλεξει, αλλά δεν το κανει συνειδητοποιημενα και βαση σχεδίου,γιατι ειναι καλυτερα ετσι κι επειδη φταινε οι γυναικες, οχι εκεινος!
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Τα λέει μια χαρά ο κόκορας του Αρκά.
"Το ότι ειμαι ο μεγαλύτερος γκόμενος το ξέρουν κι οι πέτρες.
Πως θάθελα όμως να το ξέρουν κι οι κότες"
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Σε χει βαρεσει η αγαμια στο κεφαλι  :S
Μην κλαις αλλο ρε.Ακολουθα τον δημητρακη τον πιρφορισμο και τον εθνικογαμισμο και θα γαμησεις.
οσο γαμαει και ο δημητρακης. :2funny:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
εγωιστης ειναι ενα ατομο που θελει να δεσμευει το αιδιο απο τους αλλους αντρες.εγω δεν δεσμευω το αιδιο αλλα το νοικιαζω και το ξαναδινω πισω στη μαζα.θεωρω τον εαυτο μου πιο αριστερο απο τους αριστερους.δεν ειμαι καπιταλιστης των αιδιων.εγωιστης θα ημουν αν δεν ηθελα να προσφερω την αγαπη μου δηλαδη το χρημα μου σε μια γυναικα και να την πηδηξω τσαμπα.δηλαδη να μην την αγαπησω.το χρημα μου ειναι οι θυσιες που εχω κανει στη ζωη.αρα και η αγαπη μου προς αυτην

ο έρωτας είναι κτητικός δεν θέλεις να μοιράζεσαι το πρόσωπο που είσαι ερωτευμένος
η ηδονή είναι απρόσωπη και αδέσμευτη και έχει ανάγκη αντικείμενα ηδονισμού, ας μην συγχέουμε τις έννοιες

αν είσαι όντως αριστερός δεν θα εξέπληττε η άκρατη χρηματολανεία σου , έχεις αναγάγει κατα τα λεγόμενά σου την αγάπη
ως έννοια ταυτόσημη με το χρήμα και οδηγείσαι σ'αυτό το συμπέρασμα που επαναλαμβάνεις.

άκου chris

εν κατακλείδι γιατί πρέπει να φύγω,

με το αρχικό δεδομένο ότι ταυτίζεις την αγάπη με το χρήμα και ότι δίνοντάς το, δίνεις αγάπη
ναι μέν οδηγείσαι σε λογικό συμπέρασμα , αλλά κατ'εμέ είναι λάθος, γιατί η αρχική πρόταση
σου είναι λανθασμένη και έτσι η επαγωγή πάει στράφι...

δέχομαι λοιπόν την λογική σου , αλλά δεν μπορώ να δεχτώ την αλήθεια της αρχικής σου πρότασης
ας πούμε ότι ισχύει μέν αλλά σε πολύ πολύ περιορισμένο χώρο.

αυτά και καλή διασκέδαση με τον masteraκη είμαι σίγουρος ότι θα διασκεδάσετε με την παρουσιά του  ;)



 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Μην κλαις αλλο ρε.Ακολουθα τον δημητρακη τον πιρφορισμο και τον εθνικογαμισμο και θα γαμησεις.
οσο γαμαει και ο δημητρακης. :2funny:
την κορεατισσα την γαμησε παντως τυπε
 

Συνημμένα

  • dim Prinssesa2.jpg
    dim Prinssesa2.jpg
    195,1 KB · Εμφανίσεις: 45
  • dim Prinssesa5.jpg
    dim Prinssesa5.jpg
    185 KB · Εμφανίσεις: 54

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Οι περισσότεροι άνδρες που πηγαίνουν στις πουτάνες πηγαίνουν λόγω της άμεσης διαθεσιμότητας των πουτάνων για την ικανοποίηση της ανάγκης τους για σεξ. Μπορούν αλλά δεν θέλουν να μπούν στην σχετικά επιπονη διαδικασία του να βρούν γκόμενα. Τους αρέσει το θήραμα αλλά όχι το κυνήγι. Αλλά αυτό είναι επιλογή τους. Στο μου αρέσει δεν έχει γιατί. Ουσιαστικά όλοι το ίδιο πράγμα λέτε δεν υπάρχει πραγματική διαφωνία. Τώρα το ότι υπάρχουν και άνθρωποι που λόγω της εμφάνισής τους τους είναι δύσκολο να βρούν γκόμενες. Αυτές όμως οι περιπτώσεις είναι λίγες.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Οκ..
Εισαι ενας τυπος που δε γαμαει καθολου, δεν εχει ζωη και ολη τη μερα καθεται σε ενα μπουρδελοσαιτ, εχει 23000 ποστ, και ΔΕΝ ΓΑΜΑΕΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ!

Καταλαβαινεις ποσο θλιβερος εισαι..  :idiot:
Ενταξει φιλε εθνικογαμιστη οτι πεις. :rockon:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Χαιρομαι που συμφωνουμε  :thumbsup:
Ε τι να σε στενοχωρησω;Εχεις φτιαξει τον φανταστικο σου κοσμο και ποιος ειμαι εγω να σου πω οχι;
οτι πεις εθνικογαμιστη μου,αξιε συνεχιστη του δημητρακη του ρινγκο και του τακμαν. :rockon:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Τωρα τρολαρουμε η μιλαμε σοβαρα?
Τι μου λες για Δημητρακη Τακμαν κλπ κλπ.. ?

Απαντησε μου σοβαρα στην ερωτηση που σου εκανα
Τι στο διαολο κανεις εδω μεσα ολη μερα, αν δε σου αρεσει να γαμας πουτανες?
Δηλαδη για να εισαι εδω μεσα πρεπει να σου αρεσει ντε και καλα να γαμας πουτανες. :think:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
ο έρωτας είναι κτητικός δεν θέλεις να μοιράζεσαι το πρόσωπο που είσαι ερωτευμένος
η ηδονή είναι απρόσωπη και αδέσμευτη και έχει ανάγκη αντικείμενα ηδονισμού, ας μην συγχέουμε τις έννοιες

αν είσαι όντως αριστερός δεν θα εξέπληττε η άκρατη χρηματολανεία σου , έχεις αναγάγει κατα τα λεγόμενά σου την αγάπη
ως έννοια ταυτόσημη με το χρήμα και οδηγείσαι σ'αυτό το συμπέρασμα που επαναλαμβάνεις.

άκου chris

εν κατακλείδι γιατί πρέπει να φύγω,

με το αρχικό δεδομένο ότι ταυτίζεις την αγάπη με το χρήμα και ότι δίνοντάς το, δίνεις αγάπη
ναι μέν οδηγείσαι σε λογικό συμπέρασμα , αλλά κατ'εμέ είναι λάθος, γιατί η αρχική πρόταση
σου είναι λανθασμένη και έτσι η επαγωγή πάει στράφι...

δέχομαι λοιπόν την λογική σου , αλλά δεν μπορώ να δεχτώ την αλήθεια της αρχικής σου πρότασης
ας πούμε ότι ισχύει μέν αλλά σε πολύ πολύ περιορισμένο χώρο.

αυτά και καλή διασκέδαση με τον masteraκη είμαι σίγουρος ότι θα διασκεδάσετε με την παρουσιά του  ;)
δεν εχω μπερδεψει τιποτα ολα ειναι ξεκαθαρα στο μυαλο μου.ταυτιζω τη θυσια που εκανα για τη πουτανα για να της προσφερω το χρημα. Της προσφερω ενα μερος του εαυτου μου οταν της προσφερω το χρημα μου.και ναι ειμαι περισοτερο αριστερος απο τους περισοοτερους αριστερους.αφου ελενχω τα ενστικτα μου και εν δεσμευω την γυναικα
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
4.006
Χρειαζονται και τα 2  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Nikenigma

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2014
Μηνύματα
4
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Οι περισσότεροι άνδρες που πηγαίνουν στις πουτάνες πηγαίνουν λόγω της άμεσης διαθεσιμότητας των πουτάνων για την ικανοποίηση της ανάγκης τους για σεξ. Μπορούν αλλά δεν θέλουν να μπούν στην σχετικά επιπονη διαδικασία του να βρούν γκόμενα. Τους αρέσει το θήραμα αλλά όχι το κυνήγι. Αλλά αυτό είναι επιλογή τους. Στο μου αρέσει δεν έχει γιατί. Ουσιαστικά όλοι το ίδιο πράγμα λέτε δεν υπάρχει πραγματική διαφωνία. Τώρα το ότι υπάρχουν και άνθρωποι που λόγω της εμφάνισής τους τους είναι δύσκολο να βρούν γκόμενες. Αυτές όμως οι περιπτώσεις είναι λίγες.
Συμφωνω  :rockon:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Οσο περισσοτερο αριστερος ειναι ενας.τοσο ποιο πολυ γουσταρει την πορνεια.τα μεγαλυτερα αριστερα μυαλα τα γνωρισα στα μπουρδελα
 

Nikenigma

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2014
Μηνύματα
4
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Οσο περισσοτερο αριστερος ειναι ενας.τοσο ποιο πολυ γουσταρει την πορνεια.τα μεγαλυτερα αριστερα μυαλα τα γνωρισα στα μπουρδελα
Ισχυει.Αυτος που με μυησε στον πληρωμενο ερωτα ηταν φιλος μου αριστερος.


:rockon:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Ισχυει.Αυτος που με μυησε στον πληρωμενο ερωτα ηταν φιλος μου αριστερος.


:rockon:
βεβαια μιλαμε παντα για αληθινους αριστερους.πολλες φορες ουτε οι ιδιοι οι μπουρδελιαριδες δεν καταλαβαινουν τη αγωνα κανουν εναντιον του καπιταλισμου.ειναι αυτο που λεμε ασυνειδητοι αριστεροι.δεν εχουν αντιληφθει την πραγματικη τους αριστερη  ταυτοτητα τους.επαναστατες ειμαστε ολοι
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Φίλε BMWPOWER μην μπλέκεις το to sex με τις σχέσεις. Το sex και οι σχέσεις είναι ταυτισμένες σαν έννοιες μόνο στο μυαλό των γυναικών. Γιατί για αυτές σχέση = μονογαμία. Οτιδήποτε ξεφεύγει απο αυτό το στερεότυπο οι γυναίκες το θεωρούν απάτη. Ετσι έχει σφηνωθεί μέσα στο κεφάλι τους και δεν τους το βγάζεις.

Ούτε και με εμένα μου αρέσουν οι δακρύβρεχτες γλυκανάλατες ιστορίες αγάπης και λουλουδιών. Γιατί απλούστατα τα λουλούδια γρήγορα μαραίνονται.

Αν όμως προσωπικά έβρισκα μια γυναίκα που πέρα από καλό σεξ είχα και κάποιο είδος ψυχικής επαφής μαζί της τότε δεν θα την άφηνα. Και αυτού του είδους η επαφή πιστοποιείται εύκολα. Πως νοιώθεις με ένα άντρα φίλο σου να κάθεστε και να λέτε μαλακίες, να σε ενδιαφέρει η γνώμη του για καποια θέματα που σε απασχολούν, να έπιζητείς τη παρέα του. Αυτό γίνεται γιατί σαν άνθρωπος σου αρέσει και τον εκτιμάς.

Είναι σπάνιο να βρείς μια γυναίκα που  αρέσει σεξουαλικά και να γίνει ταυτόχρονα και το φιλαράκι σου. Να την εκτιμάς να τη παραδέχεσαι σαν επαγγελματία, να αλληλοσυμπληρώνεστε, να χαίρεσαι να είσαι μαζί της. Αν όμως το βρείς αυτό βρήκες σύντροφο. Και κατά τη γνώμη μου είναι βλακώδες να το χάσεις.

Τώρα αν πρέπει που και που να ξεχαρμανιάζεις την ανάγκη πολυγαμικότητας που χαρακτηρίζει όλα τα αρσενικά ανώτερα  θηλαστικά, τότε κάνε το και αυτό με τις πουτάνες. Αλλά μην προσπαθήσεις να το εξηγήσεις στη σύντροφό σου. Δεν θα καταλάβει.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom