Νέα

Δολοφονία τρανς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nikitas7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 280
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536
Ευ
566715.jpg
για να μπορέσουμε ν αντισταθούμε σ αυτη τη λαίλαπα,πρέπει να οπλιστούμε όχι με κραυγές αλλα με γνωση
Προσεχώς θα φτάσει στα χέρια μου.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.043
Πόντοι
456
Αμα κρίνω από τα άπειρα νήματα για τις "ελλεηνίδες" που έχουν ανοίξει και τον μισογυνισμό που επικρατεί , δε θα έλεγα οτι συμφωνώ....
Υπάρχουν και μισογύνιδες αλλά δεν είμαστε προφανώς όλοι. Το να κάνεις κριτική στο νεοφεμινισμό και τις συνέπειες του δεν είναι το ίδιο με το " καλά τις κάνουν τις πουτάνες και τις βιάζουν".
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.406
Like
6.975
Πόντοι
1.056
Υπάρχουν και μισογύνιδες αλλά δεν είμαστε προφανώς όλοι. Το να κάνεις κριτική στο νεοφεμινισμό και τις συνέπειες του δεν είναι το ίδιο με το " καλά τις κάνουν τις πουτάνες και τις βιάζουν".

Κι εγώ κάνω κριτική στο φεμιναζισμο , πρώτος απ' όλους. Αλλά οι φεμιχαζες και όσες ασπάζονται την ιδεολογία τους είναι μετρημένες, δεν είναι επιχείρημα το να ταυτίζεις όλες τις γυναίκες με τις φεμιχαζες. Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας , υπάρχουν πολλοί μισογυνηδες εδώ μέσα.
 

TZOYLI

Trans
Εγγρ.
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6.508
Like
5.225
Προσεχώς θα φτάσει στα χέρια μου.
Ευχαριστώ πολύ.
“Μπορείς να γίνεις ό, τι θέλεις” είναι το άρρητο μήνυμα της αποθέωσης του trans-human, του ανθρωπότυπου που επιτελεί στο ακέραιο τον ιδεατό μετανεωτερικό άνθρωπο του μέλλοντος που είναι ήδη εδώ.

 
Τελευταία τροποποίηση:

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.043
Πόντοι
456
Κι εγώ κάνω κριτική στο φεμιναζισμο , πρώτος απ' όλους. Αλλά οι φεμιχαζες και όσες ασπάζονται την ιδεολογία τους είναι μετρημένες, δεν είναι επιχείρημα το να ταυτίζεις όλες τις γυναίκες με τις φεμιχαζες. Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας , υπάρχουν πολλοί μισογυνηδες εδώ μέσα.
Μα το ίδιο λέμε , τύπε.
Υπάρχουν μισογύνηδες εδώ ; Αρκετοί !

Είμαστε μισογύνηδες όσοι ασκούμε κριτική στο νεοφεμινισμό ; Όχι !

Πρόσεξε , δεν είπα ποτέ ότι οι κοπέλες φταίνε όταν τις βαράνε η πως δε θα έπρεπε να ψηφίζουν ;

Λέω πως η πατριαρχεία όταν υπήρχε ήταν το καλύτερο σύστημα ( σε σχέση με τα υπόλοιπα ) , πως τα δύο φύλα έχουν βιολογικές , ψυχολογικές και κοινωνιολογικές διαφορές μεταξύ τους και πως ΔΕΝ είμαι βιαστής επειδή πήγα με πόρνη.

Πραγματικά άμα αυτά με κάνουν μισογύνη ε νταξ τότε καλά κρασιά.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
“Μπορείς να γίνεις ό, τι θέλεις” είναι το άρρητο μήνυμα της αποθέωσης του trans-human, του ανθρωπότυπου που επιτελεί στο ακέραιο τον ιδεατό μετανεωτερικό άνθρωπο του μέλλοντος που είναι ήδη εδώ.


Εγώ νομίζω πως χάνεται το μέτρο. Το σύμπαν παρό,τι φαινομενικά χαώδες διακατέχεται από μέτρο και κανόνες.

Αυτές οι αφαιρετικές, αόριστες, Coehlo - ικές κοσμοθεωρίες είναι οφθαλμαπάτες και δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.

Θέλει να ζει κάποιος σε ένα παραμύθι; Καλώς. Κατά βάθος να το γνωρίζει όμως αλλιώς αν κάποια στιγμή συναντηθεί με την αλήθεια θα δυστυχήσει.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536
“Μπορείς να γίνεις ό, τι θέλεις” είναι το άρρητο μήνυμα της αποθέωσης του trans-human, του ανθρωπότυπου που επιτελεί στο ακέραιο τον ιδεατό μετανεωτερικό άνθρωπο του μέλλοντος που είναι ήδη εδώ.

Είναι τέρμα επίκαιρο το θέμα....

Ο ιδανικός μετανεωτερικός άνθρωπος πιστεύεις ότι είναι ήδη έτοιμος ή ότι ζυμώνεται?
Θεωρώ ότι ακόμα δεν είναι εδώ και θέλω να αμφιβάλλω ότι θα επιβληθεί μαζικά αλλά ίσως μόνο στις δυτικές καταναλωτικές κοινωνίες,όσο πιο σιωπηλά γίνεται....
Γιατί αλλιώς θεωρώ οτι
θα φέρει σαφώς αντιδράσεις σε ένα μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού από την μέση και κάτω....
Η πρώτη χώρα που θα αντιδράσει και δεν θα το πιστεύει κανείς,είναι οι ΗΠΑ.....
 

TZOYLI

Trans
Εγγρ.
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6.508
Like
5.225
Είναι τέρμα επίκαιρο το θέμα....

Ο ιδανικός μετανεωτερικός άνθρωπος πιστεύεις ότι είναι ήδη έτοιμος ή ότι ζυμώνεται?
Θεωρώ ότι ακόμα δεν είναι εδώ και θέλω να αμφιβάλλω ότι θα επιβληθεί μαζικά αλλά ίσως μόνο στις δυτικές καταναλωτικές κοινωνίες,όσο πιο σιωπηλά γίνεται....
Γιατί αλλιώς θεωρώ οτι
θα φέρει σαφώς αντιδράσεις σε ένα μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού από την μέση και κάτω....
Η πρώτη χώρα που θα αντιδράσει και δεν θα το πιστεύει κανείς,είναι οι ΗΠΑ.....
Οι ΗΠΑ είναι πολλές χώρες. Η Καλιφόρνια πχ έχει αντιδράσει και αντιδρά με σφοδρότητα(Ντε Σαντις)
Σαφώς και είναι εδώ.Δεν έχει κυριαρχήσει.Τείνει όμως να γίνει κυρίαρχη ιδεολογία.Το ό,τι το συζητάμε,το αποδεικνύει
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.520
Like
3.826
Πόντοι
456
Οι ΗΠΑ είναι πολλές χώρες. Η Καλιφόρνια πχ έχει αντιδράσει και αντιδρά με σφοδρότητα(Ντε Σαντις)
Σαφώς και είναι εδώ.Δεν έχει κυριαρχήσει.Τείνει όμως να γίνει κυρίαρχη ιδεολογία.Το ό,τι το συζητάμε,το αποδεικνύει
φλοριντα οχι καλιφορνια
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536
Οι ΗΠΑ είναι πολλές χώρες. Η Καλιφόρνια πχ έχει αντιδράσει και αντιδρά με σφοδρότητα(Ντε Σαντις)
Σαφώς και είναι εδώ.Δεν έχει κυριαρχήσει.Τείνει όμως να γίνει κυρίαρχη ιδεολογία.Το ό,τι το συζητάμε,το αποδεικνύει
Οι ΗΠΑ είναι πολλές χώρες αλλά με συγκεκριμένα κέντρα επιρροής....

Φυσικά η "αγάπη" προς την queer κοινότητα είναι με απώτερο σκοπό το κέρδος και τίποτα παραπάνω.....

Έτσι είναι δομημένη η κοινωνία μας....
Η εργαλειοποίηση οποιασδήποτε αδυναμίας είναι αυτοσκοπός γιατί φέρνει παραπάνω κέρδος.

Νομίζω ότι η μοναδική κοινωνία που ήταν αποδεκτό το να είσαι οτιδήποτε και να ζεις αρμονικά ήταν η μεσοπολεμική Γερμανία(μάλιστα υπήρχε και επιστημονικό κέντρο βοήθειας αλλαγής φύλου κτλ)....

Η οποία Γερμανία μετεξελίχθηκε στον πιο απηνή διώκτη με την άνοδο του Αδόλφου....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.134
Like
34.370
Πόντοι
9.931
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
2.339
Πόντοι
456
εγω ας πουμε ειμαι νεος στο θεμα ...το 2017 ειδα στο Πουκετ ,ηρθε και καθησε διολα μου μια τοσο ομορφη γυναικα που πιασαμε τη κουβεντα και συντομα καταλαβα και βεβαια και μου ειπε πως ηταν τρανς.Ειχε τα παντα γυναικεια ,καθολου τριχες , ασιατικης φυλης , φωνη ψιλη σαν γυναικα και πολυ προσεγμενη παντου.Εκει λοιπον δεν φερονται διαφορρετικα στις ladyboys αφου εχουν θρησκεια που ειναι καθαρα διαλογισμου και αφηνει τους ανθρωπους να εκφραζονται με το σωμα τους οπως θελουν .Πολλες εεργαζονται κανονικοτατα σε ρεσεψιον ξενοδοχειου , ααεροσυνοδοι ,παντου χωρις διακρισεις.Και το χαρηκα ,αφου για το δικο μου τροπο σκεψης, καθε ανθρωπος θα πρεπει να ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει με το σωμα του και με τις σεξουαλικες προτιμησεις του.Ευχομαι να βρεθει ο δολοφονος της τρανσεξουαλ , η της κοπελας ,οπως θα ηθελε νομιζω να την αποκαλουν γιατι ειναι κριμα και πανω απο ολλα η ανθρωπινη ζωη ,εχει την ιδια αξια ασχετως του τι ειχε επιλεξει να ηταν
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.043
Πόντοι
456
εγω ας πουμε ειμαι νεος στο θεμα ...το 2017 ειδα στο Πουκετ ,ηρθε και καθησε διολα μου μια τοσο ομορφη γυναικα που πιασαμε τη κουβεντα και συντομα καταλαβα και βεβαια και μου ειπε πως ηταν τρανς.Ειχε τα παντα γυναικεια ,καθολου τριχες , ασιατικης φυλης , φωνη ψιλη σαν γυναικα και πολυ προσεγμενη παντου.Εκει λοιπον δεν φερονται διαφορρετικα στις ladyboys αφου εχουν θρησκεια που ειναι καθαρα διαλογισμου και αφηνει τους ανθρωπους να εκφραζονται με το σωμα τους οπως θελουν .Πολλες εεργαζονται κανονικοτατα σε ρεσεψιον ξενοδοχειου , ααεροσυνοδοι ,παντου χωρις διακρισεις.Και το χαρηκα ,αφου για το δικο μου τροπο σκεψης, καθε ανθρωπος θα πρεπει να ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει με το σωμα του και με τις σεξουαλικες προτιμησεις του.Ευχομαι να βρεθει ο δολοφονος της τρανσεξουαλ , η της κοπελας ,οπως θα ηθελε νομιζω να την αποκαλουν γιατι ειναι κριμα και πανω απο ολλα η ανθρωπινη ζωη ,εχει την ιδια αξια ασχετως του τι ειχε επιλεξει να ηταν
Τα ladyboys δε θεωρούν τους εαυτούς τους γυναίκες αλλά τρίτο φύλο.
Ο βουδισμός που έχουν στη Ταϊλάνδη είναι ακραία μισογυνικός. Ένας άντρας μπορεί να ελπίζει ότι θα ξεφύγει από το κύκλο των μετενσαρκώσεων. Μια γυναίκα όμως το καλύτερο που μπορεί να ελπίζει είναι πως θα μετενσαρκωθεί σε άντρας.
Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που έχουν πολλές πόρνες εκεί.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536
εγω ας πουμε ειμαι νεος στο θεμα ...το 2017 ειδα στο Πουκετ ,ηρθε και καθησε διολα μου μια τοσο ομορφη γυναικα που πιασαμε τη κουβεντα και συντομα καταλαβα και βεβαια και μου ειπε πως ηταν τρανς.Ειχε τα παντα γυναικεια ,καθολου τριχες , ασιατικης φυλης , φωνη ψιλη σαν γυναικα και πολυ προσεγμενη παντου.Εκει λοιπον δεν φερονται διαφορρετικα στις ladyboys αφου εχουν θρησκεια που ειναι καθαρα διαλογισμου και αφηνει τους ανθρωπους να εκφραζονται με το σωμα τους οπως θελουν .Πολλες εεργαζονται κανονικοτατα σε ρεσεψιον ξενοδοχειου , ααεροσυνοδοι ,παντου χωρις διακρισεις.Και το χαρηκα ,αφου για το δικο μου τροπο σκεψης, καθε ανθρωπος θα πρεπει να ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει με το σωμα του και με τις σεξουαλικες προτιμησεις του.Ευχομαι να βρεθει ο δολοφονος της τρανσεξουαλ , η της κοπελας ,οπως θα ηθελε νομιζω να την αποκαλουν γιατι ειναι κριμα και πανω απο ολλα η ανθρωπινη ζωη ,εχει την ιδια αξια ασχετως του τι ειχε επιλεξει να ηταν
Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο αντικείμενο, αλλά αν θυμάμαι καλά έχουν και βουλευτές τράνς.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Ισχύει αυτό που έγραψε, πως θεωρούν τους εαυτούς τους άντρες που έγιναν τρανς, όχι οτι έγιναν γυναίκες.

Έβλεπα κάτι βίντεο στο youtube για Κολομβία, κτλπ κτλπ περιηγήσεις σε τέτοιες χώρες σεξοτουρισμού και μου έβγαλε και ένα βίντο με έναν τρανς που τα έλεγε


Έχει κ κάτι άλλες συνεντεύξεις από τον ίδιο. Πάντως μιλούσε λογικά
 

seducer

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
685
Κριτικές
78
Like
741
Πόντοι
6.135
...,ηρθε και καθησε διολα μου μια τοσο ομορφη γυναικα που πιασαμε τη κουβεντα και συντομα καταλαβα και βεβαια και μου ειπε πως ηταν τρανς. Ειχε τα παντα γυναικεια ,καθολου τριχες , ασιατικης φυλης , φωνη ψιλη σαν γυναικα και πολυ προσεγμενη παντου.
Εκει λοιπον δεν φερονται διαφορρετικα στις ladyboys ...
Όσα και να έχει γυναικεία, άμα έχει αρχίδια μέσα φίλε... αρχίδια γυναίκα!
Άσε που αν δεν κάνω λάθος τα ladyboys έχουν κρατήσει και το εργαλείο.
:vomit:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
2
Like
18.369
Πόντοι
3.556
woke σύντροφοι δικαιωματιστές λαθροαγαπούληδες πάλι κουβάς αχνοφαίνεται.....:cry:

Οι αστυνομικοί που χειρίζονται την υπόθεση έχουν πληροφορίες, ενδείξεις και στοιχεία που τους οδηγούν σε συγκεκριμένο βασικό ύποπτο,
ασιατικής αγωγής ,
που είχε συχνές επαφές με το θύμα, σαν να ήταν "ζευγάρι"…
Δολοφονία τρανς στον Αγιο Παντελεήμονα: «Πολύ γνωστός» της 46χρονης Αννας ο δράστης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom