Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
Τώρα..αλήθεια θες να μάθεις;
Φυσικα, αλλιως δε θα ρωτουσα!!!
Δεν εχουμε ξαναμιλησει κ δεν εχω εικονα για σενα, οποτε θα ηθελα να μαθω καταρχας αν μιλας εκ πειρας κ ποσο χρονων εισαι.
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Φυσικα, αλλιως δε θα ρωτουσα!!!
Δεν εχουμε ξαναμιλησει κ δεν εχω εικονα για σενα, οποτε θα ηθελα να μαθω καταρχας αν μιλας εκ πειρας κ ποσο χρονων εισαι.

Ελπίζω να μην κάνεις ψυχογράφημα των μελών του bou :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Προσωπικές πληροφορίες δε θα σου δώσω δημόσια.Πάντως για να σου απαντήσω χωρίς κατεβατό έτσι γι' αλλαγή ;) ;) ;):



Λέει κάπου:

«Βάσει διεθνών στατιστικών, το 80% των ζευγαριών δεν περνάνε καλά. Το 50% χωρίζουν, το 30% δεν χωρίζουν –διότι υπάρχουν παιδιά, δύσκολα οικονομικά, διάφοροι κοινωνικοί λόγοι... Δεν μπορούν ή δεν θέλουν να χωρίσουν, γιατί έχουν μάθει στη ρουτίνα του γάμου, βολεύονται, έχουν μια ασφάλεια, αλλά δεν περνάνε καλά. Οπότε οι σχετικά καλοί γάμοι είναι ένα ποσοστό περίπου 20% και, κατά τη δική μου εμπειρία, ένα 5% με 10% είναι πραγματικά ευτυχισμένοι».

Αλήθεια;Αλήθεια τώρα;Να δεσμεύσω τη ζωή μου ολόκληρη σε ένα δελτίο τζόκερ;Wrong answer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
Ελπίζω να μην κάνεις ψυχογράφημα των μελών του bou :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Προσωπικές πληροφορίες δε θα σου δώσω δημόσια.Πάντως για να σου απαντήσω χωρίς κατεβατό έτσι γι' αλλαγή ;) ;) ;):



Λέει κάπου:

«Βάσει διεθνών στατιστικών, το 80% των ζευγαριών δεν περνάνε καλά. Το 50% χωρίζουν, το 30% δεν χωρίζουν –διότι υπάρχουν παιδιά, δύσκολα οικονομικά, διάφοροι κοινωνικοί λόγοι... Δεν μπορούν ή δεν θέλουν να χωρίσουν, γιατί έχουν μάθει στη ρουτίνα του γάμου, βολεύονται, έχουν μια ασφάλεια, αλλά δεν περνάνε καλά. Οπότε οι σχετικά καλοί γάμοι είναι ένα ποσοστό περίπου 20% και, κατά τη δική μου εμπειρία, ένα 5% με 10% είναι πραγματικά ευτυχισμένοι».

Αλήθεια;Αλήθεια τώρα;Να δεσμεύσω τη ζωή μου ολόκληρη σε ένα δελτίο τζόκερ;Wrong answer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ζητησα ληξιαρχικη πραξη γαμου, ενα γενικο πλαισιο θα με καλυπτε. Δεν μ αρεσει να γινομαι αδιακριτη.
Καμια σχεση δεν ειναι τζοκερ, υπαρχει σαφως ο παραγοντας της τυχης, αλλα αυτο στην αρχη, γτ στην πορεια ολα ειναι θεμα θελησης και δουλειας!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Δεν ζητησα ληξιαρχικη πραξη γαμου, ενα γενικο πλαισιο θα με καλυπτε. Δεν μ αρεσει να γινομαι αδιακριτη.
Καμια σχεση δεν ειναι τζοκερ, υπαρχει σαφως ο παραγοντας της τυχης, αλλα αυτο στην αρχη, γτ στην πορεια ολα ειναι θεμα θελησης και δουλειας!!!

Αγαπη μου τι σχολιαζεις εδω περα?
Εδω μπηκε ο Λεγκολας και πηραν φωτια 4-5 γκέι θρεντς ταυτοχρονα  :2funny: :2funny:
Θα παρει ολη την τηλεθεαση χααχαχχχχχααχχαχα
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Δεν ζητησα ληξιαρχικη πραξη γαμου, ενα γενικο πλαισιο θα με καλυπτε. Δεν μ αρεσει να γινομαι αδιακριτη.
Καμια σχεση δεν ειναι τζοκερ, υπαρχει σαφως ο παραγοντας της τυχης, αλλα αυτο στην αρχη, γτ στην πορεια ολα ειναι θεμα θελησης και δουλειας!!!
[/quote
Αγαπη μου τι σχολιαζεις εδω περα?
Εδω μπηκε ο Λεγκολας και πηραν φωτια 4-5 γκέι θρεντς ταυτοχρονα  :2funny: :2funny:
Θα παρει ολη την τηλεθεαση χααχαχχχχχααχχαχα

Και θα χάσουμε το μεροκάματο; :2funny: :2funny: :2funny:
 

melton

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2015
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Παντρεμένες που να σε αφήνουν να τρέχεις στα κόκκινα σπιτάκια χωρίς να γκρινιάζουν υπάρχουν?
:think:
 

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
Αγαπη μου τι σχολιαζεις εδω περα?
Εδω μπηκε ο Λεγκολας και πηραν φωτια 4-5 γκέι θρεντς ταυτοχρονα  :2funny: :2funny:
Θα παρει ολη την τηλεθεαση χααχαχχχχχααχχαχα
Πηρε φωτια ο κωλος του??
:2funny: :2funny: :2funny:
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Δεν ζητησα ληξιαρχικη πραξη γαμου, ενα γενικο πλαισιο θα με καλυπτε. Δεν μ αρεσει να γινομαι αδιακριτη.
Καμια σχεση δεν ειναι τζοκερ, υπαρχει σαφως ο παραγοντας της τυχης, αλλα αυτο στην αρχη, γτ στην πορεια ολα ειναι θεμα θελησης και δουλειας!!!

Μπορεί...αλλά μπορεί και να μην είναι ;) ;) ;) ;)

Κερνάω καφέ για να σου το αναλύσω πάντως αν θέλεις :-* :-* :-* :-*
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.096
Κριτικές
52
Like
17.495
Πόντοι
10.686
Αν νιωθεις μοναξια, η εργενικη ζωη δε σου αρεσει πλεον, αν γνωρισεις μια σωστη γυναικα με την οποια περνας καλα, αν θες πραγματικα να κανεις οικογενεια παιδια κλπ και εχεις και την οικονομικη ανεση να το κανεις, τοτε οκ παντρεψου. Απλα μη το κανεις επειδη θελει η μανα σου η γιατι "ετσι πρεπει".  :jerking:

Εγω προσωπικα δεν θελω και ετσι οπως με κοβω ουτε και προκειται να παντρευτω ποτε. Οι λογοι πολλοι και διαφοροι...

Πολυ τρεξιμο και πολλες ευθυνες ρε φιλε παντως και ο γαμος και κυριως τα παιδια... Ουσιαστικα ζεις πλεον για την οικογενεια... και ισχυει αυτο που λενε..ο παντρεμενος ζει σαν σκυλος και πεθαινει σαν ανθρωπος. ο εργενης ζει σαν ανθρωπος και πεθαινει σαν σκυλος.  :S
Τάσσομαι απολύτως μ'αυτήν την τοποθέτηση!Να συμπληρώσω μόνο ότι η απόφαση δεν πρέπει να είναι προϊόν πανικού για την ενδεχόμενη μοναξιά που νοιώθεις μεγαλώνοντας,ούτε της αποξένωσης από τους παλιούς φίλους και γνωστούς που απομακρύνονται από εσένα λόγω άλλων προτεραιοτήτων στην καθημερινότητά τους.
 

stabilo

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
39
Like
63
Πόντοι
0
Φιλε καλησπερα....Οπως θα δεις ειμαι πολλα χρονια μελος..απλα δεν συμμετεχω.....απλως παρακολουθω......Ειμαι 2 χρονια παντρεμενος 38 χρονων και πιο πριν ειχα ΠΟΛΛΕΣ γκομενες-δεσμους-ξεπετες......
Το παν ειναι να βρεις μια γυναικα που να την "ανεχεσαι".....
ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ειναι να βρεις τη χρυση τομη....ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ....μεσο ορο ομορφιας..μεσο ορο μορφωσης,,,μεσο ορο χρηματων.....ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ κατα πολυ.....στη πορεια θα ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...βασικα ειναι θεμα ισοροπιας.....
Τα παιδια ειναι μια αλλη ιστορια....ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να σου συμβει..οτι πιο ομορφο σε αυτη τη σκατοζωη......
ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ να εχεις καλη οικονομικη κατασταση...οταν η φτωχεια χτυπαει τη πορτα...η αγαπη...το "σκαει" απο το παραθυρο......
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
79.852
Κριτικές
40
Like
22.822
Πόντοι
26.096
Οικογένεια είναι το αποτέλεσμα της επιλογής δύο ανθρώπων να ενώσουν τις τύχες τους για να προσπαθήσουν να λύσουν προβλήματα, τα οποία ουδέποτε θα αντιμετώπιζαν αν είχαν μείνει χώρια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom