Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
η γυναικα εκ φυσεως θελει αντρα πιο ισχυρο απο αυτην.

τωρα η αλλη για σοβαρα να προχωρησεις σου λεει να βγαζεις τουλαχιστον οσο και εγω, δεν παιζει να εισαι εσυ ανεργος ή του γυμνασιου και αυτη να βγαζει απο την δουλεια της και να ειναι γιατρινα.

Αυτό ισχύει πιο πολύ για την δυτική γυναίκα.Η ελληνίδα είναι ότι να'ναι,μπορεί να την δεις και με κανα ρεμάλι άνεργο επειδή της αρέσουν τα τατουάζ και τα μούσια του.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
έχοντας κάνει πολλά μπορώ να πω ότι έχω μετανοιώσει που δεν έχω κάνει κάτι σοβαρό στη ζωή μου όχι για την ανάγκη της οικογένειας όσο της συντροφικότητας
το να γυρνάς σπίτι στη γυναίκα σου να τρώτε μαζί το βράδυ να κοιμάστε μαζί να αντιμετωπίζετε μαζί τα προβλήματα
Τα προβληματα με την γυναικα πολλαπλασιαζονται,δεν σταματουν ποτε. Γιατι στην πορεια μιας σχεσης,παρουσιαζουν  ολοενα πλασματικες αναγκες που καλεισαι αμεσα να καλυψεις. Και σε πανε συνεχως στην επομενη πιστα, δυσκολοτερη βεβαια σαν ενα videogame.  Δηλαδη παιρνεις ενα, και πληρωνεις δεκα στο τελος.
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Αυτό ισχύει πιο πολύ για την δυτική γυναίκα.Η ελληνίδα είναι ότι να'ναι,μπορεί να την δεις και με κανα ρεμάλι άνεργο επειδή της αρέσουν τα τατουάζ και τα μούσια του.

μεχρι  τα 30/ 34 αυτα .. μετα ψαχνουν τον χορηγο να  πληρωνει εξωσωματικες ..
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
743
Πόντοι
96
μεσω του φεμινισμου οι εβραιοσιωνιστες προσπαθουν να καταστησουν σκουπιδι τον αυτοχθονα ανδρα,αναπαραγωντας την λογικη των fast food σχεσεων προκειμενου να καταστει ελκυστικη η νεα υπεργαμικη πραγματικοτητα στην γυναικα η οποια θα μπορει να εχει πληθωρα επιλογων απο καθε φυλη της γης

σε αυτο συμβαλλουν και οι πλατφορμες μεσων  μαζικης αποβλακωσης που εχουν χρηματοδοτηθει και σχεδιαστει απο σιωνιστες

ταυτοχρονα ενισχυουν την αγαμια στους ανδρες προκειμενου να κερδοσκοπουν μεσω του πορνο το οποιο κατευναζει τις ορμες,τις τροφες την ατμοσφαιρα τα οποια ολα συμβαλλουν στην θηλυκοποιηση του ανδρα ενισχυοντας παραλληλα την γυναικεια απασχοληση πραγμα που φερνει τον ανδρα πλεον στο επιπεδο του αδυναμου φυλου με κοινωνικοικονομικους ορους

 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή ενός άντρα είναι οταν γίνεται πατέρας. Απο εκεί κι έπειτα, αν είναι βλάκας να πάει να κάνει παιδί με ελεηνιδα τσοκαρο, δεν φταίει κανείς άλλος πάρα μόνο αυτος. Γυναίκες για οικογένεια υπάρχουν οπως και άντρες. Εννοείται βέβαια, οτι γυναίκα για οικογένεια δεν είναι αυτή που απαραίτητα έχει γαμηθει με ελάχιστους άντρες.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
Η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή ενός άντρα είναι οταν γίνεται πατέρας. Απο εκεί κι έπειτα, αν είναι βλάκας να πάει να κάνει παιδί με ελεηνιδα τσοκαρο, δεν φταίει κανείς άλλος πάρα μόνο αυτος. Γυναίκες για οικογένεια υπάρχουν οπως και άντρες. Εννοείται βέβαια, οτι γυναίκα για οικογένεια δεν είναι αυτή που απαραίτητα έχει γαμηθει με ελάχιστους άντρες.

εγω επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη, γιατι οταν καποιος γινεται πατερας τα εξοδα τρεχουν εις διπλουν απο οτι πριν και η ζωη μετα τη γεννηση του παιδιου δημιουργει πολλες ευθυνες. ξεχναμε δλδ την ζωη που καναμε πριν τον ερχομο του παιδιου
 

Aris1101

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2019
Μηνύματα
59
Like
7
Πόντοι
0
εγω επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη, γιατι οταν καποιος γινεται πατερας τα εξοδα τρεχουν εις διπλουν απο οτι πριν και η ζωη μετα τη γεννηση του παιδιου δημιουργει πολλες ευθυνες. ξεχναμε δλδ την ζωη που καναμε πριν τον ερχομο του παιδιου

Γι’ αυτό κανείς οικογένεια. Εν γνώση του τι έρχεται. Λίγο είναι να δημιουργήσεις μια νέα ζωή ρε φίλε; Να πλάσεις έναν άνθρωπο και να τον μεγαλώσεις από τη γέννηση του; Ποιος δεν θέλει να το ζήσει αυτό; Ή να έχει ένα-δυο παιδιά να του δώσουν ένα ποτήρι νερό ή μια αγκαλιά στα γεράματα; Όποιον ξέρω που έχει κάνει οικογενεια μου λέει για γεννητούρια  πρεπει να το ζήσεις για να καταλαβεις δεν μπορεί να στο εξηγήσει κάποιος.
 

wasabi

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2019
Μηνύματα
236
Like
66
Πόντοι
1
Γι’ αυτό κανείς οικογένεια. Εν γνώση του τι έρχεται. Λίγο είναι να δημιουργήσεις μια νέα ζωή ρε φίλε; Να πλάσεις έναν άνθρωπο και να τον μεγαλώσεις από τη γέννηση του; Ποιος δεν θέλει να το ζήσει αυτό; Ή να έχει ένα-δυο παιδιά να του δώσουν ένα ποτήρι νερό ή μια αγκαλιά στα γεράματα; Όποιον ξέρω που έχει κάνει οικογενεια μου λέει για γεννητούρια  πρεπει να το ζήσεις για να καταλαβεις δεν μπορεί να στο εξηγήσει κάποιος.
εγώ βλέπω όσους έκαναν οικογένεια και τους λυπάμαι

λες και σταμάτησε η ζωή τους

και όποτε τους βλέπω μου αναμασάνε παλιές ιστορίες επειδή δεν έχουν τίποτα ενδιαφέρον στην τωρινή μιζέρια τους
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
εγώ βλέπω όσους έκαναν οικογένεια και τους λυπάμαι

λες και σταμάτησε η ζωή τους

και όποτε τους βλέπω μου αναμασάνε παλιές ιστορίες επειδή δεν έχουν τίποτα ενδιαφέρον στην τωρινή μιζέρια τους

:thumbsup:
τη ιδια διαπιστωση εχω κανει και εγω τυπε
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
μην βαζεις το χερι σου στη φωτια γι' αυτο.
Στην Ελλαδα κι απ οσο εχω ακουσει αλλα και απο τον κοινωνικο μου κυκλο τι βλεπω, ισχυει. Ειναι πιο δεμενη η οικογενεια σε σχεση με το εξωτερικο. Και οι γονεις προσεχουν και φροντιζουν τα παιδια, ακομα και μεγαλα, υπερ του δεοντος, και τα παιδια φροντιζουν τους γονεις οταν ερθει η ωρα.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
Στην Ελλαδα κι απ οσο εχω ακουσει αλλα και απο τον κοινωνικο μου κυκλο τι βλεπω, ισχυει. Ειναι πιο δεμενη η οικογενεια σε σχεση με το εξωτερικο. Και οι γονεις προσεχουν και φροντιζουν τα παιδια, ακομα και μεγαλα, υπερ του δεοντος, και τα παιδια φροντιζουν τους γονεις οταν ερθει η ωρα.

μεχρι τωρα μπορει να ησχυει αλλά για τα παιδια που θα γεννηθουν η εχουν γεννηθει αυτα τα χρονια το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω οτι θα γινει αυτο
 

wasabi

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2019
Μηνύματα
236
Like
66
Πόντοι
1
:thumbsup:
τη ιδια διαπιστωση εχω κανει και εγω τυπε
παλιότερα νόμιζα ότι τα παιδιά ωριμάζουν τον άντρα

τώρα διαπιστώνω το ακριβώς αντίθετο!

όσοι κάνουν παιδιά, τους βλέπεις μετά από 10 χρόνια και είναι ακόμα στο ίδιο ακριβώς πνευματικό επίπεδο!
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
παλιότερα νόμιζα ότι τα παιδιά ωριμάζουν τον άντρα

τώρα διαπιστώνω το ακριβώς αντίθετο!

όσοι κάνουν παιδιά, τους βλέπεις μετά από 10 χρόνια και είναι ακόμα στο ίδιο ακριβώς πνευματικό επίπεδο!

συμφωνω 100% λογο του οτι τα παιδια δεν αφηνουν στον πατερα να εξεληχθει σε ολους τους τομεις της ζωης του προς το καλυτερο γιατι εχουν τα ιδια αναγκες που ο πατερας ειναι υποχρεωμενος να τις καλυψει με αποτελεσμα την στασημοτητα του πατερα  σε ολους τους τομεις της ζωης του
 

wasabi

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2019
Μηνύματα
236
Like
66
Πόντοι
1
συμφωνω 100% λογο του οτι τα παιδια δεν αφηνουν στον πατερα να εξεληχθει σε ολους τους τομεις της ζωης του προς το καλυτερο γιατι εχουν τα ιδια αναγκες που ο πατερας ειναι υποχρεωμενος να τις καλυψει με αποτελεσμα την στασημοτητα του σε ολους τους τομεις της ζωης του
:thumbsup:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
παλιότερα νόμιζα ότι τα παιδιά ωριμάζουν τον άντρα

τώρα διαπιστώνω το ακριβώς αντίθετο!

όσοι κάνουν παιδιά, τους βλέπεις μετά από 10 χρόνια και είναι ακόμα στο ίδιο ακριβώς πνευματικό επίπεδο!
Τι συγκρινετε και γιατι; Συγκρινετε εμενα που δουλευω 8ωρο χωρις υποχρεωσεις, με συναδελφο μου επισης 8ωρο παντρεμενο με 2 παιδια, που ειναι διαρκως υπ ατμον, ετοιμος να καταρευσει, τρεχει να προλαβει τις υποχρεωσεις, και οικονομικα ζηταει διακριτικα δανεικα 5 ευρω στο τελος του μηνα για να παρει ενα πακετο τσιγαρα γιατι δεν εχει. Και παλι ομως, αλλη ζωη, αλλη χαρα η οικογενεια. Δεν ειναι ολα για ολους.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Τα προβληματα με την γυναικα πολλαπλασιαζονται,δεν σταματουν ποτε. Γιατι στην πορεια μιας σχεσης,παρουσιαζουν  ολοενα πλασματικες αναγκες που καλεισαι αμεσα να καλυψεις. Και σε πανε συνεχως στην επομενη πιστα, δυσκολοτερη βεβαια σαν ενα videogame.  Δηλαδη παιρνεις ενα, και πληρωνεις δεκα στο τελος.

Πολυ ευστοχο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom