Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
ναι ενω οι ανατολικες που μολις ακουσουν Ελλαδα, σε ρωτανε αν εχεις σπιτι θαλασσα ειναι αγιες παρθενες
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

οι γυναικες πλεον αν τον κοσμο εχουν γινει τα ιδια σκατα, απλα οι ανατολικες οσες ακομη δεν εχουν ξυπνησει απο τον δυτικο πολιτισμο ισως βρεις κατι καλο που να αξιζει.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.236
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
Αν είναι gold diggers οι ελληνίδες,οι Σλάβες τί είναι;Μουνάρες αλλά μόνο για γαμήσια,όχι για σπίτι.Εαν ήταν να παντρευτώ ξένη,σίγουρα θα προτιμούσα δυτική.

την απαντηση την εδωσα στο προηγουμενο ποστ. απλα σου επισημενω οτι εχεις πληρη αγνοια οσο αφορα τις ρωσιδες. μην εκφερεις αποψη για κατι που δεν γνωριζεις.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.114
Πόντοι
506
Μεχρι τη στιγμη που αναλαμβανει η μεγαιρα, καταθετει την αιτηση διαζυγιου, παιρνει την κορουλα μαζι της, η ακομα χειροτερα σε πεταει εξω απ το σπιτι, σου παιρνει το 1/3 του μισθου σου, σε αφηνει να δεις το παιδι ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ το δικαστηριο ορισει, και σε διαβαλει μεσα στο μυαλουδακι του παιδιου ολα τα επομενα χρονια. Και σπαει τις πουτσες τη μια πισω απ την αλλη.

"Ειδες ψιχουλα μου ποσο καλος ειναι ο κυριος Μπαμπης που σου αγοραζει συνεχεια παγωτα των 2 ευρω; Εκείνος ο αχαιρευτος ο μπαμπας σου  τσιγκουνευοταν ακομα και τα 0,20 λεπτα, τοσο λιγο μας αγαπουσε και σενα και μενα που στο τελος μας παρατησε"

Ο γαμος και τα παιδια ειναι σοβαρη υποθεση και θελει σοβαρο ανθρωπο διπλα. Οι καλες γυναικες σπανιζουν, δεν ειναι αφθονες σαν τις νερατζιες να απλωσεις το χερι και να φας
oooh yes baby, ακριβως ετσι εχουν τα πραγματα

αν στραβωσει ο γαμος και εχεις παιδια την γαμησες



 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
ο καθενας θετει στοχους για τον ευατο του και στο τελος κρινεται ο ιδιος απο τις επιλογες του που εχει κανει στη ζωη του. μεσα τους οι παντρεμενοι να ξερες τι λενε για εμας του ελευθερους το ποσο τυχεροι ειμαστε. ξερεις τι γινεται μεσα στα σπιτια των φρεσκο παντρεμενων ζευγαριων το ελα να δεις. λιγοι παντρεμενοι εχουν το θαρρος να πουνε την αληθεια για το τι γολγοθα βιωνουν καθημερινα μεσα στα σπιτια τους.

Λογω εγωισμου δεν λενε τιποτα στις πιο πολλες περιπτωσεις και γινεται αυτο ακριβως που λες. Πολυ σωστο το ποστ σου.

Υπαρχουν και αλλοι αντρες ομως σημερα που λενε να σεβομαστε τις γυναικες,  να κανουμε οικογενεια μαζι τους και πως οποιος λεει το αντιθετο κανει κακο στα νεα παιδια που θα τον διαβασουν και εχει σοβαρα ψυχικα προβληματα.

Ειναι ακριβως τα ιδια τυπακια που σε λιγες ημερες θα τρεχουν να γινουν ρομαντικοι και θα ψαχνουν με ποιο τροπο να εκπληξουν-ευχαριστησουν μια γυναικα.

Τη γυναικα του σημερα, του 2019. Τη γυναικα που δεν σεβεται καν τον εαυτο της και οτιδηποτε αλλο και που τα τελευταια 40 ετη εχει καταστρεψει μυρια ζωες αντρων με τους χιλιο δυο τροπους επειδη επεσαν στα διχτυα της. Τη γυναικα που το συστημα εχει φτιαξει εχει ντρεσαρει και της εχει κανει το γυναικοκεντρισμο-εγωκεντρισμο-ναρκισσισμο τοσο μεγαλο οσο ποτε. Τη γυναικα που ειναι πλεον οσκαρικες οι ερμηνειες της στα κοροιδα και αυτοι απλα χειροκροτανε και υποθηκευουν το μελλον τους μαζι της για να λουστουν μετα αργοτερα τις συνεπειες που λες.

Αυτο που θα βοηθησει τα νεα παιδια σημερα ειναι να διαβασουν την ωμη αληθεια και οχι τις ουτοπικες ανοησιες του καθε προσκυνητη-μουνοδουλου-beta male provider-white knight defender.

Ξεκαθαρα και απλα λοιπον:

Εισαι αληταρας, το εχεις απο μικρος με τις γυναικες να μπορεις να παιζεις μαζι τους; Ειχες ως εφηβος επιτυχιες συνεχως; Επαιζες γερη μπαλα στο θεμα γκομενιλικι; Ησουν ενας απο αυτους που κολλαγαν ολοι οι αχρηστοι διπλα σου μηπως και γνωρισουν καποιο κοριτσακι μεσα απο εσενα;

Αν ανηκεις στη παραπανω κατηγορια, πλακα μας κανεις ρε φιλε; Καλο το αστειο σου.

Τωρα, αν θες οντως και εσυ να κανεις οικογενεια και δεν κανεις πλακα, δεν σε φοβαμαι, μια χαρα θα παει. Γιατι; Γιατι ξερεις πως να κανεις μια γυναικα να ειναι καυλωμενη μαζι σου ωστε να σου βγαζει τη γυναικεια φυση και οχι το φεμινισμο της (ωστε να παει καλα ο γαμος) και εκτος αυτου εισαι και αρκετα γατα ωστε να εχεις το νου σου στις στραβοτιμονιες. Αντε, καλους απογονους.

Ησουν παντα το καλο παιδι απο μικρος; Το συνεσταλμενο; Το υπακουο στους γονεις-δασκαλους; Το ευαισθητο; Αυτος που δεν ειχες και τοσες επιτυχιες με τα κοριτσια εως και καθολου; Αυτος που θα πρεπει να πληρωσει για να κανει κατι; Αυτος που τον στενοχωρει ευκολα το τι θα πουν οι αλλοι για αυτον; Αυτος που φοβαται να πει τη γνωμη του ακριβως για αυτο το λογο, για το τι θα γινει; Αυτος που ειναι εως και σημερα σκλαβος του μισθου και δεν εχει κανει δικο του απο μονος του χωρις βοηθεια (μπαμπα μαμα κτλπ); Αυτος που φερεται ευγενικα και ρομαντικα στις γυναικες και που προσπαθει με καθε τροπο να κερδισει την επιβεβαιωση τους; Αυτος το προσπαθει μαζι τους αλλα δεν του βγαινει; Αυτος που βλεπει τη μουναρα αλλα δισταζει να παει να μιλησει για να μη φαει χυλοπιτα;

Αν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια, κατσε στα αυγα σου. Βρες εργαζομενα κοριτσια να κανεις τη δουλεια σου, μεινε μακρυα απο το γυναικα-γαμος-παιδια πακετο. Αν θελεις να μαθεις στη πραξη τι παιζει, κανε την ερευνα σου. Μιλα με 10-15 δικηγορους που ασχολουνται κυριως με διαζυγια. Αυτο που θελεις να κανεις δεν ειναι κατι που θα αντιμετωπισεις με επιπολαιοτητα.  Κανε την ερευνα σου, προσπαθησε να δεις ψυχρα την αληθεια μεσα απο τα χιλιαδες παραδειγματα των αλλων. Δεν ειναι σε καμια περιπτωση οι σημερινες γυναικες οπως εσυ θεωρεις οτι ειναι και φανταζεσαι οτι θα ειναι εντος του γαμου. Αν μετα απο ολα αυτα που υπαρχουν γυρω σου εσυ θες να κανεις γαμο-οικογενεια εν ετη 2019, λυπαμαι φιλε μου αλλα θα καταληξεις οπως εγραψε λιγο πιο πανω ο φιλος μας και θα ντρεπεσαι να πεις το οτιδηποτε οπουδηποτε και θα σε βλεπουμε μετα να προσπαθεις να ξεσπασεις μεσα απο δεκαδες τροπους που θα σε οδηγουν συνεχως προς το πατο.

Ο καθε ανθρωπος ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει. Δικη του ειναι η ζωη.

Ειναι απλα ομως ανοητο και χαζο να λεμε οτι ειναι μερα τη στιγμη που ειναι νυχτα. Να λεμε εχει λιακαδα τη στιγμη που ριχνει καρεκλες. Το πιο σημαντικο, να κρινουμε ανθρωπους χωρις καν τους γνωριζουμε. Να λεμε σε εναν νεο αντρα που μας διαβαζει ουτοπικες ανοησιες και αποψεις για ενα τοσο σημαντικο θεμα που θα κρινει τη ζωη του και το μελλον του.

Ελαχιστες ειναι σημερα οι ομορφες και νεες γυναικες που τιμουν το φυλλο τους με τη παρουσια τους και το ηθος τους,  ελαχιστες. Αν καποιος μπορεσει να βρει μια απο αυτες, θα ειναι κυριολεκτικα θαυμα και ναι ας κανει μαζι της οσα παιδια μπορεσουν και ας ζησουν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα. Οσο ανεβαινει το επιπεδο της εξωτερικης τους ομορφιας ομως ανεβαινει καθετα και το επιπεδο της μαλακιας τους και της καριολιας τους γενικοτερα και αλιμονο στο παλικαρακι το σωστο, το καλο, το με αρχες και καλη συμπεριφορα, το απο σωστη οικογενεια, το με ανασφαλειες και ελλειψη αυτοπεποιθησης που θα πεσει στα νυχια τους. Αλιμονο.

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Μεχρι τη στιγμη που αναλαμβανει η μεγαιρα, καταθετει την αιτηση διαζυγιου, παιρνει την κορουλα μαζι της, η ακομα χειροτερα σε πεταει εξω απ το σπιτι, σου παιρνει το 1/3 του μισθου σου, σε αφηνει να δεις το παιδι ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ το δικαστηριο ορισει, και σε διαβαλει μεσα στο μυαλουδακι του παιδιου ολα τα επομενα χρονια. Και σπαει τις πουτσες τη μια πισω απ την αλλη.

"Ειδες ψιχουλα μου ποσο καλος ειναι ο κυριος Μπαμπης που σου αγοραζει συνεχεια παγωτα των 2 ευρω; Εκείνος ο αχαιρευτος ο μπαμπας σου  τσιγκουνευοταν ακομα και τα 0,20 λεπτα, τοσο λιγο μας αγαπουσε και σενα και μενα που στο τελος μας παρατησε"

Ο γαμος και τα παιδια ειναι σοβαρη υποθεση και θελει σοβαρο ανθρωπο διπλα. Οι καλες γυναικες σπανιζουν, δεν ειναι αφθονες σαν τις νερατζιες να απλωσεις το χερι και να φας

Μπραβο, πραγματικα μπραβο. Ειναι ακριβως ετσι.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
μυστη πρεπει να το καταλαβεις οτι οι ελληνιδες ειναι gold diggers ψαξε να βρεις καμια αλοδαπη Σλαβα για να σωθεις

Και οι σλαβες αν σε κοψουν οτις παιρνει και οτι εισαι το καλο παιδι...θα σε πατησουν εως να γινεις μωσαικο. Αρκετα συχνα θα γινουν χειροτερες και απο τις ελληνιδες αν εισαι καλο παιδι-αγαπουλας-παροχος-ερωτιαρης-φιγουρατζης.

Θα φας τετοιο στιψιμο που δεν εχεις φανταστει οτι υπηρχαν ολα αυτα που θα βιωσεις και αν εχεις και λεφτα...θα τα τρωει μαζι με τους αδεκαρους αλητες φιλους της και εσυ θα πληρωνεις και θα φοβασαι κιολας και να πεις και κατι μη σε βρουνε σε κανα χαντακι ή σε κανα νοσοκομειο απο το ξυλο.

Καλα παιδια, μακρυα απο σλαβες. Χιλιες φορες καλυτερα με ελληνιδες, τουλαχιστον απο αυτες δεν κινδυνευει για κατι αλλο περα απο δικαστηρια και δικηγορους.

Η αλλη θα εχει τον αληταρα ή θα τον βρει οταν χρειαστει και θα σε γαμησει ορθιο οταν θα κρινει αυτη οτι της εκανες τη μαλακια.

Συν οτι εχουν θεμα με το πιωμα, με τα νευρα τους, με τη συνεχως διπολικη συμπεριφορα τους.

Εκτος αν βρεις καποια κατω του 5 σε εμφανιση που απλα θα θελει να βολευτει η γυναικα γιατι βαρεθηκε να δουλευει εδω και εκει και θελει να κανει τα παιδακια της και να περασει μια ηρεμη ζωη.

Ναι, με 5αρακι και κατω μπορεις. Αντε το πολυ και με κανα 6αρακι που εχει καλη παστα μεσα του. Με 7-8-9-10 το ξεχναμε. Εκτος, σπανιο πολυ αυτο, πολυ σπανιο, να ειναι 7+ και να ειναι απο καλη οικογενεια με τη μορφωση της κτλπ. Αυτες ομως ειναι πολυ σπανιες εδω και τις εχουν ηδη κανονισει πριν καν τη δεις εσυ.

Συνηθως ολες αυτες που ερχονται εδω δεν ειναι και οτι καλυτερο. Συνηθως.

Οι ιδιες παντως να ξερετε θεωρουν τους δυτικους αντρες μη αντρες επειδη τους φερονται ομορφα. Οι ιδιες τα λενε αυτα και γελανε μεταξυ τους οταν μιλανε για αυτους και το πως τους μαδανε και τους πινουν το αιμα.

Οποιος εχει προσβαση σε σλαβες του 7 8 9 10 τα ξερει αυτα. Οποιος δεν εχει...θα αρχισει παλι να λεει τις φαντασιακες-ουτοπικες-beta μαλακιες του για να δειξει και αυτος οτι κατι γνωριζει και οτι μετραει στη ζωη.

Σε καμια περιπτωση δεν θελω να πω κατι για το μελος παπας βενεδικτος θ΄, αυτος που θελω να πω...ξερει.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
οι γυναικες πλεον αν τον κοσμο εχουν γινει τα ιδια σκατα, απλα οι ανατολικες οσες ακομη δεν εχουν ξυπνησει απο τον δυτικο πολιτισμο ισως βρεις κατι καλο που να αξιζει.

Σωστο και σοφο αυτο που λες. Κανονικα θα επρεπε να βγαινει ως μηνυμα σε ολους που μπαινουν στο νημα μηπως και σωθει κανεις.
 

stabilo

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
39
Like
63
Πόντοι
0
Μεχρι τη στιγμη που αναλαμβανει η μεγαιρα, καταθετει την αιτηση διαζυγιου, παιρνει την κορουλα μαζι της, η ακομα χειροτερα σε πεταει εξω απ το σπιτι, σου παιρνει το 1/3 του μισθου σου, σε αφηνει να δεις το παιδι ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ το δικαστηριο ορισει, και σε διαβαλει μεσα στο μυαλουδακι του παιδιου ολα τα επομενα χρονια. Και σπαει τις πουτσες τη μια πισω απ την αλλη.

"Ειδες ψιχουλα μου ποσο καλος ειναι ο κυριος Μπαμπης που σου αγοραζει συνεχεια παγωτα των 2 ευρω; Εκείνος ο αχαιρευτος ο μπαμπας σου  τσιγκουνευοταν ακομα και τα 0,20 λεπτα, τοσο λιγο μας αγαπουσε και σενα και μενα που στο τελος μας παρατησε"

Ο γαμος και τα παιδια ειναι σοβαρη υποθεση και θελει σοβαρο ανθρωπο διπλα. Οι καλες γυναικες σπανιζουν, δεν ειναι αφθονες σαν τις νερατζιες να απλωσεις το χερι και να φας
Φέτος το καλοκαιράκι, σε παραλία μαζικού τουρισμού. Ψυγείο παγωτών στο περίπτερο κι όσο ψάχνουμε τι θα πάρουμε, πλησιάζει μπαμπάς με το κοριτσάκι του. "Αυτό να πάρουμε μπαμπούλη" και του δείχνει ένα από τα εντυπωσιακά. "Τι είπαμε χαρά μου; Δεν έχουμε τόσα λεφτά. Μέχρι ένα ευρώ." της απάντησε σιγά και της έδειξε τι μπορούσαν να αγοράσουν. "Δεν πειράζει μπαμπούλη κι αυτό καλό είναι" και δείχνει μια γρανιτούλα. 0,80 του ευρώ νομίζω. Το πήρε όλο χαρά, πλήρωσαν και την ώρα που έφευγαν, πιάνει τον πατέρα της με το χεράκι και του λέει με ένα γλυκύτατο χαμογελάκι "Σε αγαπώ πολύ μπαμπούλη" και συνέχισαν το δρόμο τους, πιασμένοι από το χεράκι, γιατί με το άλλο απολάμβανε τη γρανιτούλα της. Αρκετούς δυστυχώς δεν τους αξίζει να ζήσουν τέτοια αγάπη, γιατί ούτε μπορούν να την εκτιμήσουν ούτε ξέρουν τι να την κάνουν, ούτε είναι σε θέση να αγαπήσουν κάτι περισσότερο από τον εαυτό τους.



ΦΙΛΕ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ.
Διαβαζω τοσο καιρο τους μισανθρωπους και τους μισογυνηδες εδω μεσα και πραγματικα τους ΛΥΠΑΜΑΙ.Ευτυχως οικονομικο προβλημα δεν εχω και δουλευω και εγω και η γυναικα μου και τα βγαζουμε περα αξιοπρεπεστατα.
Απο εκει και επειτα αμα δεν αγαπανε καποιοι ουτε τα εντερα τους και ολες οι γυναικες ειναι πουτανες και ολοι οι φιλοι γνωστοι ειναι πονηροι και διπρροσωποι και η κοινωνια αδικη καλο ειναι να πανε σε ενα ΓΙΑΤΡΟ!!!
ΔΕΝ υπαρχει ομορφοτερο πραγμα στη ζωη μου οταν με παιρνουνε αγκαλια οι 2 κορες μου 4+5 ετων και με φιλανε τις φιλαω τις αγκαλιαζω..ειδικα τα κοριτσια ειναι πιο ζουζουνια...φορανε στεκεσ φουστανακια κορδελακια σκουλαρικακια ειναι γλυκισματα.
Γυναικες στη ζωη μου ειχα πανω απο 50 γκομενες οχι βιζιτες...χορτασμενος δοξα το θεο...ναι οκ μια βιζιτα για να αλλαξεις τον αερα σου θα τη παρω που και που 2-3 φορες το χρονο αλλα μεχρι εκει.
Για να κανεις οικογενεια πρεπει να εισαι ολοκληρωμενος σαν προσωπικοτητα,,,ετσι θα βρεις και θα επιλεξεις τη καταλληλη γυναικα και θα σε "επιλεξει" και αυτη.
Φυσικαι και ΑΞΙΖΕΙ να κανεις οικογενεια αλλα ΠΡΕΠΕΙ να το ΑΞΙΖΕΙΣ και ΕΣΥ....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
οι γυναικες πλεον αν τον κοσμο εχουν γινει τα ιδια σκατα, απλα οι ανατολικες οσες ακομη δεν εχουν ξυπνησει απο τον δυτικο πολιτισμο ισως βρεις κατι καλο που να αξιζει.

Ψύλλο στ'άχυρα δηλαδή.Oι νέες γενιές είναι μεγαλωμένες με δυτικό 'πολιτισμό' (smartphone,'φιλαράκια',μακ ντόναλντς κτλ).Τα λέει και ο Roosh που έμενε εκεί χρόνια.

Άρα,ή πας να βρεις τίποτα 35αρες και 40αρες με παιδί ή για 5αρια και κάτω όπως λέει και ο τύπος savvidis.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
Φυσικαι και ΑΞΙΖΕΙ να κανεις οικογενεια αλλα ΠΡΕΠΕΙ να το ΑΞΙΖΕΙΣ και ΕΣΥ....
Υπηρχαν πολλοί που τα αξιζαν ολα αυτά, μα στο τελος κατεληξαν weekend dad, και Αν.. Μετά τους πήραν και τα σώβρακα οπως συνηθίζουν να καυχιούνται οι διαζευγένες, ενώ αυτοί το έριξαν στα ψυχοφάρμακα και το αλκόολ. Ο γάμος είναι σαν την ρώσικη ρουλέτα απλά είναι θέμα τύχης πότε θα σκάσει η σφαίρα!
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
Μεχρι τη στιγμη που αναλαμβανει η μεγαιρα, καταθετει την αιτηση διαζυγιου, παιρνει την κορουλα μαζι της, η ακομα χειροτερα σε πεταει εξω απ το σπιτι, σου παιρνει το 1/3 του μισθου σου, σε αφηνει να δεις το παιδι ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ το δικαστηριο ορισει, και σε διαβαλει μεσα στο μυαλουδακι του παιδιου ολα τα επομενα χρονια. Και σπαει τις πουτσες τη μια πισω απ την αλλη.

"Ειδες ψιχουλα μου ποσο καλος ειναι ο κυριος Μπαμπης που σου αγοραζει συνεχεια παγωτα των 2 ευρω; Εκείνος ο αχαιρευτος ο μπαμπας σου  τσιγκουνευοταν ακομα και τα 0,20 λεπτα, τοσο λιγο μας αγαπουσε και σενα και μενα που στο τελος μας παρατησε"

Ο γαμος και τα παιδια ειναι σοβαρη υποθεση και θελει σοβαρο ανθρωπο διπλα. Οι καλες γυναικες σπανιζουν, δεν ειναι αφθονες σαν τις νερατζιες να απλωσεις το χερι και να φας
Χιλιοπαιγμένο έργο στις μέρες μας δυστυχώς!
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
Τα προβληματα με την γυναικα πολλαπλασιαζονται,δεν σταματουν ποτε. Γιατι στην πορεια μιας σχεσης,παρουσιαζουν  ολοενα πλασματικες αναγκες που καλεισαι αμεσα να καλυψεις. Και σε πανε συνεχως στην επομενη πιστα, δυσκολοτερη βεβαια σαν ενα videogame.  Δηλαδη παιρνεις ενα, και πληρωνεις δεκα στο τελος.
:thumbsup:
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.862
Like
118
Πόντοι
16
ΦΙΛΕ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ.
Διαβαζω τοσο καιρο τους μισανθρωπους και τους μισογυνηδες εδω μεσα και πραγματικα τους ΛΥΠΑΜΑΙ.Ευτυχως οικονομικο προβλημα δεν εχω και δουλευω και εγω και η γυναικα μου και τα βγαζουμε περα αξιοπρεπεστατα.
Απο εκει και επειτα αμα δεν αγαπανε καποιοι ουτε τα εντερα τους και ολες οι γυναικες ειναι πουτανες και ολοι οι φιλοι γνωστοι ειναι πονηροι και διπρροσωποι και η κοινωνια αδικη καλο ειναι να πανε σε ενα ΓΙΑΤΡΟ!!!
ΔΕΝ υπαρχει ομορφοτερο πραγμα στη ζωη μου οταν με παιρνουνε αγκαλια οι 2 κορες μου 4+5 ετων και με φιλανε τις φιλαω τις αγκαλιαζω..ειδικα τα κοριτσια ειναι πιο ζουζουνια...φορανε στεκεσ φουστανακια κορδελακια σκουλαρικακια ειναι γλυκισματα.
Γυναικες στη ζωη μου ειχα πανω απο 50 γκομενες οχι βιζιτες...χορτασμενος δοξα το θεο...ναι οκ μια βιζιτα για να αλλαξεις τον αερα σου θα τη παρω που και που 2-3 φορες το χρονο αλλα μεχρι εκει.
Για να κανεις οικογενεια πρεπει να εισαι ολοκληρωμενος σαν προσωπικοτητα,,,ετσι θα βρεις και θα επιλεξεις τη καταλληλη γυναικα και θα σε "επιλεξει" και αυτη.
Φυσικαι και ΑΞΙΖΕΙ να κανεις οικογενεια αλλα ΠΡΕΠΕΙ να το ΑΞΙΖΕΙΣ και ΕΣΥ....

Και γιατι παραθεσες το δικο μου μηνυμα; Πιστευεις οτι εχω αδικο καπου; Οτι δηλαδη ο γαμος ειναι σοβαρη υποθεση και πρεπει να προσεχεις με ποια θα μπλεξεις; Δοξα τω Θεω μισογυνης δεν ειμαι,ισα ισα σε προηγουμενα ποστ μου εχω πολλακις εκθειασει γυναικες, συναδελφισσες κλπ που εχω συναντησει στη ζωη μου, αλλα δυστυχως οι καλες τεινουν να γινουν μειοψηφια
 

Aris1101

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2019
Μηνύματα
59
Like
7
Πόντοι
0
Ρε μαγκες, παιδιά δεν θα κάνεις έχοντας απωθημένα. Θα έχεις ζήσει πρώτα τη ζωή σού. Αλλά όσοι μιλάτε για δυσβασταχτες ευθύνες κλπ δεν διαφερετε σε πολλά απο τις ελεηνιδες που φοβούνται να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους.
Δλδ δεν θα κάνουμε παιδιά επειδή θα φοβηθούμε να δουλεύουμε απο το πρωί μεχρι το βράδυ για να τα βγάλουμε πέρα;;;;

Αυτό.
 

Aris1101

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2019
Μηνύματα
59
Like
7
Πόντοι
0
Και οι σλαβες αν σε κοψουν οτις παιρνει και οτι εισαι το καλο παιδι...θα σε πατησουν εως να γινεις μωσαικο. Αρκετα συχνα θα γινουν χειροτερες και απο τις ελληνιδες αν εισαι καλο παιδι-αγαπουλας-παροχος-ερωτιαρης-φιγουρατζης.

Θα φας τετοιο στιψιμο που δεν εχεις φανταστει οτι υπηρχαν ολα αυτα που θα βιωσεις και αν εχεις και λεφτα...θα τα τρωει μαζι με τους αδεκαρους αλητες φιλους της και εσυ θα πληρωνεις και θα φοβασαι κιολας και να πεις και κατι μη σε βρουνε σε κανα χαντακι ή σε κανα νοσοκομειο απο το ξυλο.

Καλα παιδια, μακρυα απο σλαβες. Χιλιες φορες καλυτερα με ελληνιδες, τουλαχιστον απο αυτες δεν κινδυνευει για κατι αλλο περα απο δικαστηρια και δικηγορους.

Η αλλη θα εχει τον αληταρα ή θα τον βρει οταν χρειαστει και θα σε γαμησει ορθιο οταν θα κρινει αυτη οτι της εκανες τη μαλακια.

Συν οτι εχουν θεμα με το πιωμα, με τα νευρα τους, με τη συνεχως διπολικη συμπεριφορα τους.

Εκτος αν βρεις καποια κατω του 5 σε εμφανιση που απλα θα θελει να βολευτει η γυναικα γιατι βαρεθηκε να δουλευει εδω και εκει και θελει να κανει τα παιδακια της και να περασει μια ηρεμη ζωη.

Ναι, με 5αρακι και κατω μπορεις. Αντε το πολυ και με κανα 6αρακι που εχει καλη παστα μεσα του. Με 7-8-9-10 το ξεχναμε. Εκτος, σπανιο πολυ αυτο, πολυ σπανιο, να ειναι 7+ και να ειναι απο καλη οικογενεια με τη μορφωση της κτλπ. Αυτες ομως ειναι πολυ σπανιες εδω και τις εχουν ηδη κανονισει πριν καν τη δεις εσυ.

Συνηθως ολες αυτες που ερχονται εδω δεν ειναι και οτι καλυτερο. Συνηθως.

Οι ιδιες παντως να ξερετε θεωρουν τους δυτικους αντρες μη αντρες επειδη τους φερονται ομορφα. Οι ιδιες τα λενε αυτα και γελανε μεταξυ τους οταν μιλανε για αυτους και το πως τους μαδανε και τους πινουν το αιμα.

Οποιος εχει προσβαση σε σλαβες του 7 8 9 10 τα ξερει αυτα. Οποιος δεν εχει...θα αρχισει παλι να λεει τις φαντασιακες-ουτοπικες-beta μαλακιες του για να δειξει και αυτος οτι κατι γνωριζει και οτι μετραει στη ζωη.

Σε καμια περιπτωση δεν θελω να πω κατι για το μελος παπας βενεδικτος θ΄, αυτος που θελω να πω...ξερει.

Παλικάρι είμαι στο φόρουμ από το 06’ και διαβάζω αλλά σπάνια βλέπω άτομα σαν εσένα. Είσαι στα άντα σου και πας βάζεις βαθμό στις γυναίκες. Είσαι μέσα στη μιζέρια, το γινάτι σου είναι το πρόβλημα όχι οι γυναίκες. Εξάλλου το ότι έχεις τέτοια απογοήτευση και φόβο  από γυναίκες σημαίνει ότι εσένα πιάσανε κορόιδο. Άσε να κάνουμε μια κουβέντα της προκοπής και μην μας ζαλίζεις με τις ίδιες αερολογίες. Δηλαδή σε κάθε θρεντ πρέπει να διαβάζω τις ίδιες βλακείες και κάτι χαζοχαρούμενα ποστ;

Πιστεύω ότι ο έξυπνος άντρας ψάχνει να βρει όχι την τέλεια γυναίκα αλλά τη γυναίκα που είναι τέλεια γι’ αυτόν. Έτσι γίνονται οι σωστές οικογένειες και ανατρέφονται τα παιδιά σωστά. Θέλει πολλά @@ να είσαι γονιός, το εύκολο είναι να τα παρατήσεις. Και για όσους λένε για γυναίκες που χωρίζουν, έχει και πολλούς άντρες που τρέχουν σα τις κότες μακριά από τα παιδιά τους και τις ευθύνες τους.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.221
Κριτικές
81
Like
7.943
Πόντοι
7.865
Λόγω επαγγέλματος ή μάλλον τέως επαγγέλματος,έχουν δεί πολλά τα μάτια μου.Αν βάλουμε και την μέχρι τώρα προσωπική εμπαιρία, έχω να πώ ότι αξίζει να κάνεις παιδιά,αλλά όχι οικογένεια με τους ρυθμούς και τα ήθη του σήμερα.Μιλάτε για μέγαιρες και τσόλια παραπάνω.Έχετε δίκιο.Έτσι είναι.Και δεν υπάρχε σωτηρία πουθενά.Ούτε σε σλάβες,ούτε σε ασιάτισσες,ούτε σε νεφελίμ.Όλες είναι επιρρεασμένες απο τα ίδια κόλπα σήμερα,ανεξαρτήτως καταγωγής,ανατροφής,εμφάνισης,οικονομικής επιφάνειας κτλ και όλοι είναι με το μέρος τους.

Τόσα χρόνια στα δικαστήρια έχουν δεί τα μάτια μου σημεία και τέρατα.Κάποτε που η μοιχεία αντιμετωπιζότν εν γένει διαφορετικά σε κάθε επίπεδο,υπήρξε μπούκα απο εισαγγελέα,αστυνομικό,φωτογράφο και τον ιδιωτικό ερευνητή σε μπουρδελοξενοδοχείο της παραλιακής και την έπιασαν να τσιμπουκώνει κάποιον άλλο.Συναγωνιστές,όχι μονο βγήκε το διαζύγιο κατά του κερατά,με την  κατηγορία της ζηλοφθονίας εις "παθολογικόν βαθμόν",αλλά έκανε και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση,ένεκα του γεγονότος πως δεν πηδιόταν,αλλά τσιμπούκωνε.Γυναίκα η δικαστής...Το παιδί,ένα μεγάλο μέρος της περιουσίας του συζύγου και ένα μεγάλο μέρος του μισθού του πήγαν σε εκείνη για να μπορεί να πηδιέται με τεκνά.Κερατάς και δαρμένος.

Και μιλάμε για αρχές 80s αυτά.Πλέον η παγκοσμιοποίηση και τα πρότυπα του πολιτισμού της χέστρας έχουν οδηγήσει στην πλήρη αποκτήνωση της γυναίκας,καθώς όχι μονο δεν σκέφτεται πλέον τίποτε,αλλά απαιτεί ολοένα και περισσότερα που δεν της ανήκουν.Ανέφερε παραπάνω κάποιος πως οι διαζευγμένες κοκορεύονται μεταξύ τους για την οικονομική ζημιά που έκαναν στους τέως συζύγους τους.Είναι αλήθεια.Χαίρονται που κατέστρεψαν έναν άνθρωπο και κάμποσους δίπλα ή κάτω απο αυτούς.Πιστεύουν ότι πήραν το αίμα τους πίσω για κάτι που εκείνες ίσως έκαναν κιόλας...

Εγώ χώρισα το 1988,λίγους μήνες μετά την γέννηση του γιού μου.Η τέως μορφωμένη,εγκυκλίως και αδημαϊκώς,απο οικογένεια με χρήματα,όχι όσα εγώ...Συνεχώς ήταν σε μια φάση σύγκρισης...Εγώ πήρα αυτό και εσύ το άλλο (ακαδημαϊκά),άσχετα που η δική μου μόρφωση δεν περιορίστικε μονο εν Ελλάδι.Συνέκρινε χρήματα του πατέρα της με του πατερα μου,άσχετα αν ο πατέρας μου είχε περισσότερα και εγώ επίσης περισσότερα απο εκείνη.Ανταγωνισμός μέχρι και στις διακοπές με συγγενείς και φίλους ή συναδέλφους.Παντού ανταγωνισμός και μάλιστα άσκοπος.Αποφάσισα ότι δεν μπορώ να έχω εξεταστικές μέχρι να πεθάνω και την χώρισα.Ναι,όσο το παιδί μεγάλωνε,προσπαθούσε να το διαβάλλει.Ναι,όσο με έβλεπε να τα σπάω με μουνάρες,ενώ εκείνη ήξερε ότι βρωμάει ξινίλα τσίναγε και ζήταγε ολοένα και περισσότερα.Ναι,ήθελε να βάλει χέρι στην πατρική περιουσία,αλλά δεν μπορούσε,καθώς ο πατέρας μου δε μου τα είχε γράψει και καλά έκανε.Ναι,ακόμα και σήμερα λέει ότι θέλει να πεί...Και;Στον πούτσο μας λουλουδια...Δεν πήρε τίποτε και ακόμα και περί διατροφής,για όσο ήταν το παιδί μαζί της έδινε αναφορά και για το τελευταίο κατοσταρικο (δρχ).Αργότερα κατάφερα και πήρα το παιδί μαζί μου.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει με τις γυναίκες.Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα αντιμετώπισης.Μπορείτε να είστε μουνόδουλοι και αγαπούληδες,πιστεύοντας ότι θα κερδίσετε ότι είναι να κερδίσετε.Να ξέρετε ότι με την πρώτη ευκαιρια και τον πρώτο αληταρά που θα εμφανιστεί στην ζωή της και θα πουλήσει αγριάδα και αντρίλα,θα πληρώνετε ένα μουνί που θα το γαμάει άλλος,καθώς θα ειστε αυτομάτως γυναικωτοί στα μάτια της.Η γυναίκα χρειάζεται να καταλάβει ότι κάποιος στο σπίτι κάνει κουμάντο.Ούτε με ξύλο,ούτε με φωνές και άλλα βαρβαρικά μπορεί να γινει αυτό,αλλά με την εν γένει συμπεριφορά σας.Γιατί όσο καλός και να είναι ο άλλος απεναντί σας,όσο καλής πάστας άνθρωπος,όσο μορφωμένος και ηθικός μπορεί να υπάρξει,αν γίνεις χαλί,θα σε πατήσει.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.862
Like
118
Πόντοι
16
Λόγω επαγγέλματος ή μάλλον τέως επαγγέλματος,έχουν δεί πολλά τα μάτια μου.Αν βάλουμε και την μέχρι τώρα προσωπική εμπαιρία, έχω να πώ ότι αξίζει να κάνεις παιδιά,αλλά όχι οικογένεια με τους ρυθμούς και τα ήθη του σήμερα.Μιλάτε για μέγαιρες και τσόλια παραπάνω.Έχετε δίκιο.Έτσι είναι.Και δεν υπάρχε σωτηρία πουθενά.Ούτε σε σλάβες,ούτε σε ασιάτισσες,ούτε σε νεφελίμ.Όλες είναι επιρρεασμένες απο τα ίδια κόλπα σήμερα,ανεξαρτήτως καταγωγής,ανατροφής,εμφάνισης,οικονομικής επιφάνειας κτλ και όλοι είναι με το μέρος τους.

Τόσα χρόνια στα δικαστήρια έχουν δεί τα μάτια μου σημεία και τέρατα.Κάποτε που η μοιχεία αντιμετωπιζότν εν γένει διαφορετικά σε κάθε επίπεδο,υπήρξε μπούκα απο εισαγγελέα,αστυνομικό,φωτογράφο και τον ιδιωτικό ερευνητή σε μπουρδελοξενοδοχείο της παραλιακής και την έπιασαν να τσιμπουκώνει κάποιον άλλο.Συναγωνιστές,όχι μονο βγήκε το διαζύγιο κατά του κερατά,με την  κατηγορία της ζηλοφθονίας εις "παθολογικόν βαθμόν",αλλά έκανε και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση,ένεκα του γεγονότος πως δεν πηδιόταν,αλλά τσιμπούκωνε.Γυναίκα η δικαστής...Το παιδί,ένα μεγάλο μέρος της περιουσίας του συζύγου και ένα μεγάλο μέρος του μισθού του πήγαν σε εκείνη για να μπορεί να πηδιέται με τεκνά.Κερατάς και δαρμένος.

Και μιλάμε για αρχές 80s αυτά.Πλέον η παγκοσμιοποίηση και τα πρότυπα του πολιτισμού της χέστρας έχουν οδηγήσει στην πλήρη αποκτήνωση της γυναίκας,καθώς όχι μονο δεν σκέφτεται πλέον τίποτε,αλλά απαιτεί ολοένα και περισσότερα που δεν της ανήκουν.Ανέφερε παραπάνω κάποιος πως οι διαζευγμένες κοκορεύονται μεταξύ τους για την οικονομική ζημιά που έκαναν στους τέως συζύγους τους.Είναι αλήθεια.Χαίρονται που κατέστρεψαν έναν άνθρωπο και κάμποσους δίπλα ή κάτω απο αυτούς.Πιστεύουν ότι πήραν το αίμα τους πίσω για κάτι που εκείνες ίσως έκαναν κιόλας...

[size=20pt]Εγώ χώρισα το 1988,[/size]λίγους μήνες μετά την γέννηση του γιού μου.Η τέως μορφωμένη,εγκυκλίως και αδημαϊκώς,απο οικογένεια με χρήματα,όχι όσα εγώ...Συνεχώς ήταν σε μια φάση σύγκρισης...Εγώ πήρα αυτό και εσύ το άλλο (ακαδημαϊκά),άσχετα που η δική μου μόρφωση δεν περιορίστικε μονο εν Ελλάδι.Συνέκρινε χρήματα του πατέρα της με του πατερα μου,άσχετα αν ο πατέρας μου είχε περισσότερα και εγώ επίσης περισσότερα απο εκείνη.Ανταγωνισμός μέχρι και στις διακοπές με συγγενείς και φίλους ή συναδέλφους.Παντού ανταγωνισμός και μάλιστα άσκοπος.Αποφάσισα ότι δεν μπορώ να έχω εξεταστικές μέχρι να πεθάνω και την χώρισα.Ναι,όσο το παιδί μεγάλωνε,προσπαθούσε να το διαβάλλει.Ναι,όσο με έβλεπε να τα σπάω με μουνάρες,ενώ εκείνη ήξερε ότι βρωμάει ξινίλα τσίναγε και ζήταγε ολοένα και περισσότερα.Ναι,ήθελε να βάλει χέρι στην πατρική περιουσία,αλλά δεν μπορούσε,καθώς ο πατέρας μου δε μου τα είχε γράψει και καλά έκανε.Ναι,ακόμα και σήμερα λέει ότι θέλει να πεί...Και;Στον πούτσο μας λουλουδια...Δεν πήρε τίποτε και ακόμα και περί διατροφής,για όσο ήταν το παιδί μαζί της έδινε αναφορά και για το τελευταίο κατοσταρικο (δρχ).Αργότερα κατάφερα και πήρα το παιδί μαζί μου.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει με τις γυναίκες.Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα αντιμετώπισης.Μπορείτε να είστε μουνόδουλοι και αγαπούληδες,πιστεύοντας ότι θα κερδίσετε ότι είναι να κερδίσετε.Να ξέρετε ότι με την πρώτη ευκαιρια και τον πρώτο αληταρά που θα εμφανιστεί στην ζωή της και θα πουλήσει αγριάδα και αντρίλα,θα πληρώνετε ένα μουνί που θα το γαμάει άλλος,καθώς θα ειστε αυτομάτως γυναικωτοί στα μάτια της.Η γυναίκα χρειάζεται να καταλάβει ότι κάποιος στο σπίτι κάνει κουμάντο.Ούτε με ξύλο,ούτε με φωνές και άλλα βαρβαρικά μπορεί να γινει αυτό,αλλά με την εν γένει συμπεριφορά σας.Γιατί όσο καλός και να είναι ο άλλος απεναντί σας,όσο καλής πάστας άνθρωπος,όσο μορφωμένος και ηθικός μπορεί να υπάρξει,αν γίνεις χαλί,θα σε πατήσει.

Το 1988 στο nick σου ειναι η ημερομηνια που ξαναγεννηθηκες (βλ χωρισες); :cheesy:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Και για όσους λένε για γυναίκες που χωρίζουν, έχει και πολλούς άντρες που τρέχουν σα τις κότες μακριά από τα παιδιά τους και τις ευθύνες τους.
Έχω πάει σε δικαστήριο ως μάρτυρας σε ασφαλιστικά. Την ίδια μέρα είχε και 3 εκδικάσεις διαζυγίων. Και στις 3 την κοπάνησε ο άντρας και στις 3 δεν έδινε και δεν είχε την παραμικρή διάθεση να δώσει διατροφή. Στη μία έχω ακούσει απίστευτα πράγματα, από έναν τύπο που ζητούσε την επιμέλεια, όχι γιατί ήθελε το παιδί, το οποίο θα μεγάλωνε η μητέρα του, αλλά γιατί ήθελε να εκδικηθεί την πρώην του. Το παράτησε τον πρώτο χρόνο και θυμήθηκε μετά από 6 χρόνια να ζητήσει επιμέλεια. Πραγματικό σκουπίδι ο τύπος, ο δικαστής τον στόλισε νέτα σκέτα.
Τι έμαθα μέσες άκρες. Διατροφή βγαίνει και σε βάρος της γυναίκας, αν η επιμέλεια δωθεί στον πατέρα. Με όποιον ζει το παιδί την ώρα της εκδίκασης, αυτός θεωρείται ότι έχει και την προσωρινή επιμέλεια. Αυτοδίκαια η επιμέλεια πηγαίνει στη μητέρα αν το παιδί είναι εκτός γάμου. Η διατροφή βγαίνει με έναν περίεργο μαθηματικό τύπο, που συνυπολογίζει τα εισοδήματα και των δύο γονεων, σε μετρητά και σε είδος, σταθμίζει τις ανάγκες του παιδιού και ανάλογα ορίζει το ποσοστό συμμετοχής του καθενός. Οι ανάγκες του παιδιού ορίζονται από τον κάθε δικαστή στο περίπου. Η διατροφή κρίνεται ανά διετία ή διαπραγματεύεται εκ νεου, αν κάτι αλλάξει στα οικονομικά δεδομένα ενός ή και των δύο γονέων. Π.χ. η πρώην αύξησε τα εισοδήματά της και τα δικά σου μειώθηκαν. Η μη καταβολή είναι διαρκές εγκλημα και παρόλο που πολλοί συνειδητά κρύβουν εισοδήματα, για να μην καταβάλλουν τη διατροφή των παιδιών τους, υπάρχει συνεχές κυνηγητό.
Ο φίλος στον οποίο πήγα μάρτυρας είναι ΤΡΟΜΠΑΣ. Η γυναίκα του είχε δίκιο, καλώς έκανε και τον χώρισε και επειδή είχε πολύ καλά εισοδήματα, ούτε διατροφή δε ζήτησε. Απλά διαζύγιο. Φυσικά το κέρδισε αμέσως σε βάρος του. Αν βγει σε βάρος της όμως παίρνει από αέρα  κοπανιστό έως ποσό ανάξιο λόγου για να φας με γκόμενο. Το πραγματικά περίεργο ειναι πως ο δικαστής θεωρεί ότι η επιβίωση του παιδιού προηγείται αυτής των γονέων. Οπότε αν θέλει σε αφήνει με το σώβρακο κάθε μήνα. Δεν ξέρω τι από όλα αυτά ισχύει μετά από πέντε χρόνια, καθώς δεν είμαι δικηγόρος, και δεν ξέρω και αν τα κατάλαβα καλά, μέσα από την εκδίκαση.
Πάντως η ουσία παραμένει. Έχει πολλά σκουπίδια που θα προτιμούσαν να πεθάνουν τα παιδιά τους της πείνας, παρά να δώσουν 300 ευρώ το μήνα στα δύο παιδιά τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom