Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.559
Πόντοι
3.656
ετσι.θελουν να σε εχουν να προσπαθεις να επιβιωσεις για να μη πεθανεις απο τη βαρεμαρα του ετοιμου.θελουν η ζωη σου να εχει σασπενς


τυπε αμα θελαμε σασπενς θα καναμε μπαντζι-τζαμπινγκ,η σχεση με ελλεϊνιδα  :S
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Νομιζω οτι μεχρι να δοκιμασεις, δεν μπορεις να ξερεις αν αξιζει να κανεις οικογενεια. Ειναι ενα ρισκο, ναι, αλλα δεν χανεις και τιποτα. Νομιζω οτι οταν ξερεις που να λες οχι και που να λες ναι, τοτε δεν υπαρχει φοβος! Αμα εισαι ολο ναι (η' ολο οχι) ε, τοτε η σχεση παει βροντο.

Π
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω τι εννοείς με το "πληρότητα" αγαθών αλλά εγώ τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν είμαι σε θέση να ταϊσω έναν σκύλο. Ωραίο το κλάμα και τα σκατούλια και οι κρεμούλες αλλά κοστίζουν φίλε μου. Και μιλάμε για βασικές ανάγκες, όχι κότερα.
Αν θεωρείς τη γνώμη μου ανωριμη το σέβομαι. Εγώ θεωρώ από ανώριμο έως εγκληματικά ηλίθιο να κάνεις παιδιά και να ζητιανεύεις στα μετρό και τα τραμ. Να τα παρατάς στα ορφανοτροφεία κτλ.

Σωστός!!!
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.745
Πόντοι
4.365
Μαγκες... μια γριουλα πριν  κανενα χρονο(εν μεσω κρισης) μου ειχε πει κατι πολυ σοφο...
Αν περιμενεις να φτιαξουν τα πραγματα ή να γινεις πλουσιος για να κανεις οικογενεια...τοτε.... δεν θα κανεις ποτε!!!
Πολυ σωστο αυτο..!!!
Οποτε το χρηματικο ερχεται 2ο... (δεν μιλαμε για ανεργους..)
το βασικο ειναι η γυναικα... να εχει βρεθει η 'σωστη'!!! Δυσκολο..το ξερω..αλλα οχι ακατορθωτο!
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
Μαγκες... μια γριουλα πριν  κανενα χρονο(εν μεσω κρισης) μου ειχε πει κατι πολυ σοφο...
Αν περιμενεις να φτιαξουν τα πραγματα ή να γινεις πλουσιος για να κανεις οικογενεια...τοτε.... δεν θα κανεις ποτε!!!
Πολυ σωστο αυτο..!!!
Οποτε το χρηματικο ερχεται 2ο... (δεν μιλαμε για ανεργους..)
το βασικο ειναι η γυναικα... να εχει βρεθει η 'σωστη'!!! Δυσκολο..το ξερω..αλλα οχι ακατορθωτο!
σωστό γιατί η γυναίκα κρατάει το γάμο και το σπίτι και κατ' επέκταση τον άντρα,και σωστά δεν περιμένεις να φτιάξουν τα πράγματα. ΑΛΛΑ και δεν παντρευεσαι επειδή πρέπει ή επειδή μεγάλωσες ή επειδη πρεπει να κάνεις παιδί ή οτι ντε και καλα πρεπει να κάνεις κάνεις παιδί επειδή παντρευτηκες και θέλει η μάνα σου εγγόνι.Μεγάλη κουβέντα ο γάμος.........
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Μαγκες... μια γριουλα πριν  κανενα χρονο(εν μεσω κρισης) μου ειχε πει κατι πολυ σοφο...
Αν περιμενεις να φτιαξουν τα πραγματα ή να γινεις πλουσιος για να κανεις οικογενεια...τοτε.... δεν θα κανεις ποτε!!!
Πολυ σωστο αυτο..!!!
Οποτε το χρηματικο ερχεται 2ο... (δεν μιλαμε για ανεργους..)
το βασικο ειναι η γυναικα... να εχει βρεθει η 'σωστη'!!! Δυσκολο..το ξερω..αλλα οχι ακατορθωτο!

Θεωρώ πως το οικονομικό είναι από τα πλέον σημαντικά σε ένα γάμο. Δε θες να είσαι μέχρι να ψοφήσεις ο μαλάκας που πληρώνει τα πάντα, ή αλλιώς το μουλάρι που σέρνει μόνο του το κάρο.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
To οικονομικο ειναι το βασικο.Χωρις χρηματα εννοω τα βασικα δεν γινεται οικογενεια,αρχιζουν καυγαδες τσακωμοι .Βεβαια να βρεις και το καταληλο ατομο αλλα και να εισαι τυχερος γιατι πολλοι ακομα και με χρηματα η ενα καλο ατομο που ετσι φαινοταν στην αρχη την πατησαν .Τωρα η γριουλα εχει ζησει σε αλλες εποχες και λεει τα δικατης ειδικα οι γριες ειναι ολες υπερ του γαμου,πιστευουν δε οτι ολες οι νεες ειναι σαν και αυτες στα μυαλα.Μεγαλη κουβεντα ο γαμος καλος αλλα πρεπει να εισαι και ετοιμος για ζορια.Την ευτυχια κανεις μονος του την φτιαχνει και την διαλεγει αν ζητας πολλα χανεις και τα λιγα
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Κοιταξτε λιγο γυρω σας..........

Οι πιο ηλιθιοι και τα πιο μεγαλα σουργελα εχουν κανει οικογενειες και παιδια......

Αλλα που κατεληξαν ολοι αυτοι.....

Απο εκει που αρχισαν δηλαδη σουργελα......

Για τα παρατραγουδα να τους βλεπεις και να γελας......


Και αφου μιλατε για λεφτα γιατι δεν μπορειτε να βρειτε μια γυναικα που να εχει λεφτα........

Αλλα να ξερετε,η γυναικα που εχει λεφτα παντα θα βρει αντρα που να εχει αναλογα η' περισσοτερα λεφτα απο αυτην.......

Τι της περασατε......σαν εσας.......κοροιδα........

Μια γυναικα δισεκατομμυριουχος μονο με δισεκατομμυριουχο θα παντρευτει......

Ναι.....για να νιωθει ασφαλεια........ :jerking:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Κοιταξτε λιγο γυρω σας..........

Οι πιο ηλιθιοι και τα πιο μεγαλα σουργελα εχουν κανει οικογενειες και παιδια......

Αλλα που κατεληξαν ολοι αυτοι.....

Απο εκει που αρχισαν δηλαδη σουργελα......

Για τα παρατραγουδα να τους βλεπεις και να γελας......


Και αφου μιλατε για λεφτα γιατι δεν μπορειτε να βρειτε μια γυναικα που να εχει λεφτα........

Αλλα να ξερετε,η γυναικα που εχει λεφτα παντα θα βρει αντρα που να εχει αναλογα η' περισσοτερα λεφτα απο αυτην.......

Τι της περασατε......σαν εσας.......κοροιδα........

Μια γυναικα δισεκατομμυριουχος μονο με δισεκατομμυριουχο θα παντρευτει......

Ναι.....για να νιωθει ασφαλεια........ :jerking:
θέλει να νιώθει έξτρα ασφάλεια  :grin:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.399
Κριτικές
508
Like
68.661
Πόντοι
41.129
Και να θυμάσαι μην παντρευτείς μουνάρα γυναίκα γιατί θα εχεις πρόβλημα και δεν θα χωράς να μπεις στο σπίτι από το κέρατο! Βρες μια μέτρια και προχωρά το! :hi:


οσο πιο μουναρα μπορεις να παντρευτεις !! ερχονται δυσκολες μερες, μην πεινασεις κιολας .
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;
[size=50pt]ΟΧΙ[/size]

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom