Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

paParOupas96

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη μοναξιά.

Υπάρχει. Να περνάς τη ζωή σου με ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις περισσότερο μόνος απ' ο,τι αν καθόσουν πραγματικά μόνος σου.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν τόσο εύκολα να αντιμετωπίσουν τη ζωή εκεί έξω. Εγώ για παράδειγμα είμαι άτομο με ελαφριά κατάθλιψη και χωρίς την οικογένειά μου θα ήμουν στον δρόμο. 

Φυσικά αυτό είναι το μυστικό μου, κανένας δεν γνωρίζει για την περίπτωσή μου και για τη φαρμακευτική αγωγή που παίρνω.   

Αν κάποιος έχει το χρήμα, την υγειά του και μπορεί να ζήσει για 50-70 χρόνια χωρίς να κάνει οικογένεια τότε μπράβο του. Όταν θα του χτυπήσει όμως την πόρτα ο χρόνος και εισέλθει η μοναξιά απ' την πόρτα τότε να δω τι θα λέει...

Μπορεί κάποιος να παντρευτεί και να κρατήσει τις αποστάσεις του χωρίς να το ξέρει η γυναίκα του. Μπορεί να βάζει κάποια χρήματα που κερδίζει σε έναν προσωπικό λογαριασμό, να ξενοπηδάει με προσοχή, να μην μαρτυράει όσα του συμβαίνουν στη ζωή του...

Η μιζέρια εμφωλεύει στην καθημερινή εξιστόρηση των σκέψεων και ιδεών μας... Και ο γάμος το ευνοεί αυτό δυστυχώς... Υπάρχει όμως και άλλος δρόμος... Το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη μοναξιά.
ελαφριά κατάθλιψη έχεις φίλε μου.δεν είσαι νοητικά ανάπηρος.νομιζω ότι δραματοποιεις την κατάσταση σου παρα πολύ.με μια μικρή δοση ssris  των κοινων αντικαταθλιπτικων θα πετας.εμπιστοσυνη στον εαυτό σου μάλλον δεν έχεις.θα εκπλαγεις από τις δυνατότητες σου όταν σε στριμώξει η ζωη αρκετά
 

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
184
Like
18.597
Πόντοι
30.558
Το μέλλον της τηλεϊατρικής  και της τηλεδιαγνωσης  έφτασε και στο φόρουμ
 

Επισκέπτης
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν τόσο εύκολα να αντιμετωπίσουν τη ζωή εκεί έξω.
Ναι γιατι εμαθαν να τα εχουν ολα στα ποδια τους και με την πρωτη στραβη τωρα σηκωνουν τα χερια ψηλα.Δεν ειναι η ζωη μονο αραλικι και ο μηνας εχει 9 καποτε ολα αυτα θα σε γυρισουν μπουμεραγκ και τοτε θα λες ξαφνικα εχω και ψυχολογικα, οχι εσυ στρεφεις την ζωη προς τα εκει.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν τόσο εύκολα να αντιμετωπίσουν τη ζωή εκεί έξω. Εγώ για παράδειγμα είμαι άτομο με ελαφριά κατάθλιψη και χωρίς την οικογένειά μου θα ήμουν στον δρόμο. 

Φυσικά αυτό είναι το μυστικό μου, κανένας δεν γνωρίζει για την περίπτωσή μου και για τη φαρμακευτική αγωγή που παίρνω.   

Αν κάποιος έχει το χρήμα, την υγειά του και μπορεί να ζήσει για 50-70 χρόνια χωρίς να κάνει οικογένεια τότε μπράβο του. Όταν θα του χτυπήσει όμως την πόρτα ο χρόνος και εισέλθει η μοναξιά απ' την πόρτα τότε να δω τι θα λέει...

Μπορεί κάποιος να παντρευτεί και να κρατήσει τις αποστάσεις του χωρίς να το ξέρει η γυναίκα του. Μπορεί να βάζει κάποια χρήματα που κερδίζει σε έναν προσωπικό λογαριασμό, να ξενοπηδάει με προσοχή, να μην μαρτυράει όσα του συμβαίνουν στη ζωή του...

Η μιζέρια εμφωλεύει στην καθημερινή εξιστόρηση των σκέψεων και ιδεών μας... Και ο γάμος το ευνοεί αυτό δυστυχώς... Υπάρχει όμως και άλλος δρόμος... Το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη μοναξιά.

τι στο πουτσο  :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Ναι γιατι εμαθαν να τα εχουν ολα στα ποδια τους και με την πρωτη στραβη τωρα σηκωνουν τα χερια ψηλα.Δεν ειναι η ζωη μονο αραλικι και ο μηνας εχει 9 καποτε ολα αυτα θα σε γυρισουν μπουμεραγκ και τοτε θα λες ξαφνικα εχω και ψυχολογικα, οχι εσυ στρεφεις την ζωη προς τα εκει.

δηλαδη ρε φτωχομπινε καποιος που εχει 1μυριο στην τραπεζα η στο σεντουκι ,πως θα του γυρισει η ζωη μπουμερανγκ ?  :2funny:
 

Επισκέπτης
δηλαδη ρε φτωχομπινε καποιος που εχει 1μυριο στην τραπεζα η στο σεντουκι ,πως θα του γυρισει η ζωη μπουμερανγκ ?  :2funny:
Κωστακι τραβα παιξε το πουλακι ρε μαλακα, κατι ατομα σαν και εσενα εδω μεσα τα εχω για να με κανουν αερα τα αρχιδια  :2funny:
 

Επισκέπτης
γραφει και τραμπουκος του σαιτ ο καραβλαχος  :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Κωστακι τραβα παιξε το πουλακι ρε μαλακα, κατι ατομα σαν και εσενα εδω μεσα τα εχω για να με κανουν αερα τα αρχιδια   :2funny:

γραψε μας τις παπαριες οτι οποιος δεν τα χει ετοιμα μαθαινει στη ζωη καλυτερα  :2funny: και προκοβει  :2funny:
το μονο που μαθαινεις εσυ και οι δικοι σου ειναι να ειστε στη φαπα και στο βρισιδι απο μικροι  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Απο τοτε που σας εδωσαν τις επιδοτισεις και ξεφυγατε απ τα συνορα του χωριου σας, μας γινατε και μαγκακια παλιο κατσικογαμηδες  :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Τα λεφτά μόνο δεν μπορούν να κάνουν εναν άνθρωπο ευτυχισμένο.υπαρχουν άνθρωποι που έχουν όλα τα πλούτη του κόσμου και παρόλα αυτά είναι δυστυχισμένοι.πολλοι από αυτούς βάζουν και τέλος στη ζωη τους
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Τα λεφτά μόνο δεν μπορούν να κάνουν εναν άνθρωπο ευτυχισμένο.υπαρχουν άνθρωποι που έχουν όλα τα πλούτη του κόσμου και παρόλα αυτά είναι δυστυχισμένοι.πολλοι από αυτούς βάζουν και τέλος στη ζωη τους

θα κλαψουμε παλιομαλακα μην μας τα λες ετσι ωμα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Προβατογαμηκουλες  :P

φιλαρακι χωρις παρεξηγηση αλλα εγραφες κακα πραγματα για πλουσιοπαιδα ,οτι θα τα χασουν στη μετεπειτα ζωη τους και τετοια  :)
(εγω δν ειμαι ουτε ειπα ποτε οτι παιρνω 20χιλ/μηνα)
και οτι αυτοι που δουλευουνε απο μικροι ειναι πιο ψημενοι και τετοια,
σορρυ αλλα αυτοι που δουλευουνε οπως λες το μονο που καταφερνουν(αν δεν κλεψουν κανεναν φυσικα) ειναι να γερασουν προωρα  :'(
ενω τα πλουσιοπαιδα απολαμβανουν τη ζωη  :grin: :grin: :grin:
ακομα και οι γονεις των πλουσιων φαινονται πιο νεοι απο οτι ειναι  :)
τα λεφτα κανουν τον ανθρωπο ειναι η γνωμη μου ,τωρα αν δεν συμφωνεις οκ  :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.096
Κριτικές
52
Like
17.495
Πόντοι
10.686
Ναι γιατι εμαθαν να τα εχουν ολα στα ποδια τους και με την πρωτη στραβη τωρα σηκωνουν τα χερια ψηλα.Δεν ειναι η ζωη μονο αραλικι και ο μηνας εχει 9 καποτε ολα αυτα θα σε γυρισουν μπουμεραγκ και τοτε θα λες ξαφνικα εχω και ψυχολογικα, οχι εσυ στρεφεις την ζωη προς τα εκει.
Τη δόξα και το χρήμα ουδείς εμίσησε!
(Το λέω αυτό όντας φτωχός από πολύ φτωχός...)
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Τη δόξα και το χρήμα ουδείς εμίσησε!
(Το λέω αυτό όντας φτωχός από πολύ φτωχός...)
ποσο φτωχος φιλε? πάντως οχι αρκετα φτωχος για να μη μπορείς να πληρώσεις τις πουτανιτσες σου μάλλον
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom