Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
δεν με ενοχλει αν δεν κανω παιδια..
μπορω να υιοθετησω ή να φροντισω τα παιδια του συντροφου μ
δεν εχω τετοια κολληματα..
εσυ ομως εχεις ρατσιστικα φρονηματα κ εκει τυπε δεν υπαρχει γιατρειααα


Γιατρειά για υγιείς δεν χρειάζεται. Ο κάθε άνθρωπος είναι ρατσιστής. Άλλος με τους χοντρούς, άλλος με τους κοντούς, άλλους με τους καραφλους, άλλος με τους μικροψωλους.  Και το σχόλιο σου για μένα ήταν ρατσιστικό.

Άσχετα με αυτό δεν ειναι τόσο κακός ο ρατσισμός αν αφορά αρνητικά πράγματα.
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
τι λες ρε ουφο,
στην εποχη των σπηλαιων?
εδώ σημερα υαπρχζουν φυλες που δεν εχουν γαμο μεσα στις ζούγκλες και σε άλλες κοινωνιες οπου ο πατερας μενει χωρια από την μανα.
άλλο η συντροφικοτητα και η ηθικη υποχρεωση που νοιωθεις να συμαπραστεκεσαι στην μανα των  παιδιων σου ή των μελλοντικών παιδιων σου.
και άλλο γαμος-τελετη-νομικη υποχρεωση ενώπιον της κοινοτητας.
δεν είχαμε πριν 20.000 χρονια μαγο ή βασιλια να λεει εσυ από σημερα θα εισαι η γυναικα και ο αντρας συζυγοι. ΨΕΥΤΑΡΑ.
σταδιακα καποιοι μαγοι δημιουργοι θρησκειων και αρχοντες τα εφτιαξαν αυτά κυριως τα τελευταια χρονια οπου υπηρχε και γραφη. ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΙΓΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΘΕΣΜΟΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ


Καθυστερημενε ειπα υπήρχαν τελετές γαμου. Αν σου αρέσει. Αλλιώς τραβά γραφε κατεβατα μόνος σου να τα κανείς παραθεδη και να συμφωνεις μονο εσυ.
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
λογικο αφου η απαντηση σε βγαζει εξω, όπως και τον αλεξ.

άλλο καλο θα ηταν ολοι να πανε σχολειο να μαθαινουν καποια πραγματα κλπ κλπ

και αλλο η πραγματικοτητα, οπου στα 20 παιδια θα βγει ενας μαθηματικος, ενας δικηγορος, ενας φιλολογος και οι αλλοι 17 καταπιεζονται χανοντας τα χρονια τους και μη μαθιανοντας τιποτα στο γυμνασιο γιατι η γραφη και ο πολλαπλασιασμος που εμαθαν μεχρι την τριτη δημοτικου τους ειναι αρκετα για τον κοσμο που ζουνε ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ.

στο Καιαδα κ εσυ!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δε συζητω αλλο μαζι σ
λογικο αφου η απαντηση σε βγαζει εξω, όπως και τον αλεξ.

άλλο καλο θα ηταν ολοι να πανε σχολειο να μαθαινουν καποια πραγματα κλπ κλπ

και αλλο η πραγματικοτητα, οπου στα 20 παιδια θα βγει ενας μαθηματικος, ενας δικηγορος, ενας φιλολογος και οι αλλοι 17 καταπιεζονται χανοντας τα χρονια τους και μη μαθιανοντας τιποτα στο γυμνασιο γιατι η γραφη και ο πολλαπλασιασμος που εμαθαν μεχρι την τριτη δημοτικου τους ειναι αρκετα για τον κοσμο που ζουνε ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καθυστερημενε ειπα υπήρχαν τελετές γαμου. Αν σου αρέσει. Αλλιώς τραβά γραφε κατεβατα μόνος σου να τα κανείς παραθεδη και να συμφωνεις μονο εσυ.
καθηστερημενε καμμια τελετή δεν υπηρχε από παντα.
ως ειδος ειμαστε με την σημερινη μορφη περιπου 150.000 χρονια.
σε καποιες κοινωνιες επινοηθηκε η γραφη, σε καποιες ο γαμος
σε άλλες πριν 4.000 χρονια σε άλλες πριν 2.000 χρονια
και σε καποιες καθολου ακομη μεχρι σημερα.
ειτε σου αρεσει ειτε όχι.
ψαξε στο ιντερνετ αν δεν στα ειπαν στο σχολειο ποιοι δεν εχουν ακομη γαμο και πότε ξεκινησαν οι οργανωμένες κοινωνιες σε ακποιους πολιτισμούς και εμτα πετα ότι φανταζεσαι και ότι θα ηθελες.

ο ανθρωπος των πετραλωνων πχ που είναι Homo erectus heidebrgensis και ζουσε στις σπηλιες ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΑΜΟ, ΚΗΔΕΙΑ και άλλες τελετες, αλλοι μπορει να ειχαν, ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΗΜΕΡΑ
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
ουτε καν δεν ξερεις ότι ο καιαδας είναι μυθος ετσι πως τον αναφέρεις, καταδικους και προδοτες πεταγαν εκει όχι παιδια αναπηρα, αυτά τα αφηναν στους αποθετες του ταυγετου, δηλαδή σε βοσκους στα βουνα. στον καιαδα ΔΕΝ βρεθηκαν βρέφη πεταμενα. είναι μια ιστορια που επλασαν αυστριακοι αρχαιολογοι επειδη οι σκελετοι εκεινης της εποχης ηταν μικρόσωμοι, αν δεν ελεγαν αυτην την χαζομαρα πριν 100 χρονια δεν θα την εβλεπες αυτην την μαλακια δηθεν για τους σπαρτιάτες στις ταινιες

:priest:

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ουτε καν δεν ξερεις ότι ο καιαδας είναι μυθος ετσι πως τον αναφέρεις, καταδικους και προδοτες πεταγαν εκει όχι παιδια αναπηρα, αυτά τα αφηναν στους αποθετες του ταυγετου, δηλαδή σε βοσκους στα βουνα. στον καιαδα ΔΕΝ βρεθηκαν βρέφη πεταμενα. είναι μια ιστορια που επλασαν αυστριακοι αρχαιολογοι επειδη οι σκελετοι εκεινης της εποχης ηταν μικρόσωμοι, αν δεν ελεγαν αυτην την χαζομαρα πριν 100 χρονια δεν θα την εβλεπες αυτην την μαλακια δηθεν για τους σπαρτιάτες στις ταινιες
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Ρε καραγκιόζη θα συνεχίσεις να εξευτελιζεσαι μονος σου? Ειπα τελετές γάμου υπήρχαν πριν τις θρησκείες απο την εποχή που ζούσαν ακόμα σε σπηλιές. Το έχω ψάξει πολλά χρόνια πρίν και το ξέρω.  Αντι να γραφείς βλακείες βγάλε το σκασμο και μάθε κατι καινούργιο μπας και ξεστραβωθεις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ρε καραγκιόζη θα συνεχίσεις να εξευτελιζεσαι μονος σου? Ειπα τελετές γάμου υπήρχαν πριν τις θρησκείες απο την εποχή που ζούσαν ακόμα σε σπηλιές. Το έχω ψάξει πολλά χρόνια πρίν και το ξέρω.  Αντι να γραφείς βλακείες βγάλε το σκασμο και μάθε κατι καινούργιο μπας και ξεστραβωθεις
εγω ως φοιτητης εχω δει αρκετα ντοκυμαντερ και οι ανθρωπολογοι στα σπηλαια που επισκεπτομανασταν αλλα μας ελεγαν.'
λες να ξες περισσοτερα από τους ανθρωπολόγους?
όπως και να εχει γοογλαρε ποιες κοινωνιες ΣΗΜΕΡΑ δεν εχουν γαμο.
και μετα μιλα με σιγουρια ότι πριν χιλιαδες χρονια στις σπηλιες ειχαν γαμους.
καποιοι μπορει να ειχαν τα τελευταια χρονια οι περισσοτεροι όχι.
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Το αντιχριστιανικό μένος σας, σας τύφλωσε! Βλέπετε παντού τις θρησκείες και χτυπατε επιληψίες!!!
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
εγω ως φοιτητης εχω δει αρκετα ντοκυμαντερ και οι ανθρωπολογοι στα σπηλαια που επισκεπτομανασταν αλλα μας ελεγαν.'
λες να ξες περισσοτερα από τους ανθρωπολόγους?
όπως και να εχει γοογλαρε ποιες κοινωνιες ΣΗΜΕΡΑ δεν εχουν γαμο.
και μετα μιλα με σιγουρια ότι πριν χιλιαδες χρονια στις σπηλιες ειχαν γαμους.
καποιοι μπορει να ειχαν τα τελευταια χρονια οι περισσοτεροι όχι.


Θα συνεχίσεις πολύ το τροπάριο αυτό ρε? Σου είπα υπήρχαν ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΓΑΜΟΙ τι ηλίθια επιχειρήματα είναι αύτα που μου λες? Χαζός είσαι?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οκ ξευτιλίζομαι.
παντως τον αγησιλαο τον σπαρτιατη που ειχε εκ γενετης πρόβλημα στο ποδι ΔΕΝ το πεταξαν στον καιαδα και μετα από το θανατο αρκετων διαδοχων κατεληξε και βασιλιας.
ο δε "εθνικος" ποιητης των σπαρτιατών ηταν ο τυφλος τυρταιος.

τωρα αν σας καθεται η ιστορια των αρχιολογων η σκληρη κοινωνια των σπαρτιατών να σκοτωνει αναπηρους, ενώ εστεψε και βασιλια εκ γενετης αναπηρο, συνεχιστε την προπαγανδα ΨΕΥΤΑΡΑΔΕΣ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Θα συνεχίσεις πολύ το τροπάριο αυτό ρε? Σου είπα υπήρχαν ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΓΑΜΟΙ τι ηλίθια επιχειρήματα είναι αύτα που μου λες? Χαζός είσαι?
ρε ηλιθιε το ότι υπηρχαν αποδεδειγμενα γαμοι σε μια σπηλια ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ Οτι ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΝΤΟΥ.

και αποδειξη είναι ότι ουτε καν σημερα υπαρχουν παντου.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
βλακα αν βρεθουν ξανθοι σε μια σπηλια.
δεν σημαινει ότι παντα υπηρχαν ξανθοι ουτε ότι ολοι ηταν ξανθοι.

τρομπα σκεψου λιγο λογικα και μετα μιλα.
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
ρε ηλιθιε το ότι υπηρχαν αποδεδειγμενα γαμοι σε μια σπηλια ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ Οτι ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΝΤΟΥ.

και αποδειξη είναι ότι ουτε καν σημερα υπαρχουν παντου.


Απο οτι κατάλαβα είσαι χαμηλού iq μπαμπουίνος. Είπα εγώ οτι γίνονταν παντού? Έχεις πρόβλημα κατανόησης. Τίποτα δεν γίνεται παντού ρε ηλίθιο πρωτόπλασμα.

Πολύ σημασία σε έδωσα, είσαι απλά ντουβαρι που ζεί σε προκαταλήψεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
απο το δικο σου
"When did people start marrying?
The first recorded evidence of marriage contracts and ceremonies dates to 4,000 years ago, in Mesopotamia"


ανθρωποι υπηρχαν και πριν 50.000 χρονια ΜΑΛΑΚΑ

και στην κινα την ελλαδα ΔΕΝ παντρευοταν το 10.000 π.Χ

μαλακα το αρθρο που εβαλες αυτα που σου λεω λεει.

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΤΩΝ Ο ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΚΠΟΙΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΟΧΙ ΟΛΕΣ

οι ανθρωποι των σπηλαιων ειναι και αλλοι ειναι παλιοτεροι

βλακα ξερεις να διαβαζεις ή οχι?
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Γελάει ο κόσμος...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
πριν 30.000 χρονια ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΓΑΜΟΣ ΒΛΑΚΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΟΥ
ουτε στην ευρωπη υπηρχε γαμος πριν 6.000 χρονια.

πριν 4.000 χρονια στην μεσοποταμια στο ιρακ ο πρωτος εξακρυβωμενος γαμος.

επιμενεις στο λαθος σου???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom