Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
τι κοιμάσαι ρε?
ξυπνάς λεμε.
και μετα πας δουλεια και βλέπεις γκομενες στο δρομο ή και στην δουλεια.
και θελεις να γαμησεις.
και πρεπει να περιμενεις ποτε θα βρεθεις με την γκομενα το απόγευμα????? ή ποτε θα πας μπουρδελοτσαρκα για να γαμησεις με το προφυλακτικο????
το ιδιο είναι? να πεινας 12 ωρες μεχρι να φας, από το να τρως οποτε εσυ πεινας

πρωι πρωι παντως εγω δεν εχω τοσες καβλες πιο μετα μου ερχονται
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Φίλε μην τον παρεξηγείς. Ο nik1410 είναι κλασική περίπτωση αγάμητου που πάσχει από έλλειψη σεξ. Όταν κάνεις σπάνια σεξ είσαι συνέχεια πεινασμένος. Αν έκανε σεξ 4 φορές ΚΑΘΕ εβδομάδα όπως εγώ θα είχε πολύ λιγότερες καύλες.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.636
Πόντοι
10.686
το ότι ξυπνάς 5 το πρωι καυλωμενος και μπορεις να γαμησεις αντι να περιμενεις να παει 5 το απόγευμα γοια να δεις την γκομενα ή να πας στις πουτανες και αν γαμησεις με προφυλακτικο.
και αλλα πολύ δευτερευοντα όπως το να σου γυρισει το κεφαλι να βγεις 2 το βραδυ για κλαμπινγκ και χορο , δεν χρειαζεται να ψάχνεις παλι την γκομενα που απλα θα σου πει νυστάζω τα λεμε αυριο
και αλλα τετοια.
με λιγα λογια εχεις μονιμα ερωτικη συντροφο και συνοδο οποιαδήποτε στιγμη το θες.
καποιοι βαζουν στα καλα και τις δουλειες του σπιτιου, εγω τις εχω χεσμενες τις κανω πολύ πιο γρηγορα από ότι οι γυναικες .
Τα έχεις ζήσει αυτά ή απλές εικασίες κάνεις;Δεν ξέρω πολλά παντρεμένα ζευγάρια που το κάνουν πάνω από δύο φορές την εβδομάδα,αυτό που περιγράφεις μπορεί να συμβαίνει τον πρώτο καιρό που είναι κι οι δύο στα... μέλια.Αλήθεια,τις ημέρες που έχει τα... υδραυλικά της πώς τη βγάζεις όντας τόσο υπερσεξουαλικός;
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Νέα έρευνα δικαιώνει τους εργένηδες


ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ. Το καλό με τις έρευνες είναι ότι είναι πολλές, καθημερινές κι έχουν αντιφατικά αποτελέσματα. Ετσι, κάθε αναγνώστης μπορεί να επιλέξει αυτήν που του ταιριάζει, τον συμφέρει και να ταυτιστεί μαζί της. Νέα έρευνα λοιπόν, κομμένη και ραμμένη στα μέτρα των εργένηδων, αμφισβητεί ότι ο γάμος είναι «συνταγή» για καλύτερη υγεία. Ετσι, οι εκ πεποιθήσεως μοναχικοί τύποι πρέπει να αισθάνονται δικαιωμένοι στο άκουσμα της είδησης ότι μια νέα ολλανδοελβετική έρευνα θέτει σε αμφισβήτηση την κυρίαρχη επιστημονική αντίληψη ότι ο γάμος συνήθως βελτιώνει την υγεία των παντρεμένων και τους χαρίζει περισσότερα χρόνια ζωής.

Η νέα μελέτη, με τίτλο «Η διφορούμενη σχέση μεταξύ γάμου και υγείας», αμφισβητεί τον ισχυρισμό ότι αν κανείς παντρευτεί, αποκτά ένα σημαντικό πλεονέκτημα για την υγεία του. Ο καθηγητής Κοινωνιολογίας Ματίς Καλμίν του Πανεπιστημίου του Αμστερνταμ, που έκανε τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό «Social Forces», σύμφωνα με τους Times της Νέας Υόρκης, ανέλυσε δεδομένα από ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα άνω των 11.000 Ελβετών ενηλίκων για μια μεγάλη περίοδο 16 ετών. Κάθε χρόνο οι συμμετέχοντες, παντρεμένοι και μη, απαντούσαν σε ερωτήματα σχετικά με την υγεία τους, καθώς και για τον βαθμό ικανοποίησης από τη ζωή τους.

Η νέα μελέτη δεν βρήκε ούτε ότι οι παντρεμένοι έχουν πιο γερή υγεία σε σχέση με τους ανύπαντρους, ούτε ότι η υγεία τους γίνεται σταδιακά καλύτερη, όσα περισσότερα χρόνια διαρκεί ο γάμος τους.

Αντίθετα, η ανάλυση των στοιχείων έδειξε ότι οι άνθρωποι που παντρεύτηκαν, ανέφεραν ελαφρώς χειρότερη υγεία σε σχέση με την περίοδο που ήσαν μόνοι τους. Με το πέρασμα των χρόνων στον γάμο τους, η υγεία τους όχι μόνο δεν βελτιώθηκε, αλλά μάλλον εμφάνισε τάσεις επιδείνωσης.

Οι άνθρωποι δεν φάνηκε να αρρωσταίνουν λιγότερο συχνά ή λιγότερο σοβαρά μετά τον γάμο τους. Επίσης, διαπιστώθηκε ότι αμέσως μετά τον γάμο οι παντρεμένοι δήλωναν ελαφρώς πιο ικανοποιημένοι από τη ζωή τους από ό,τι πριν από τον γάμο.

Ομως σταδιακά αυτή η μεγαλύτερη ψυχική ικανοποίηση άρχισε να «εξατμίζεται», αν και με αργό ρυθμό. Από την άλλη, η μελέτη δείχνει ότι όσοι χωρίζουν, αισθάνονται σημαντικά μικρότερη ικανοποίηση από ό,τι πριν από το διαζύγιο. Οι αρνητικές συνέπειες του διαζυγίου πάνω στην ικανοποίηση από τη ζωή είναι τουλάχιστον τρεις φορές μεγαλύτερες από τις θετικές συνέπειες που έχει ο γάμος στην ψυχολογία του ζευγαριού.

Ομως όσο περνάει ο χρόνος μετά το διαζύγιο, οι πρώην παντρεμένοι δείχνουν συνήθως ικανοποιητική προσαρμογή στη νέα ζωή τους.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
το ότι ξυπνάς 5 το πρωι καυλωμενος και μπορεις να γαμησεις αντι να περιμενεις να παει 5 το απόγευμα γοια να δεις την γκομενα ή να πας στις πουτανες και αν γαμησεις με προφυλακτικο.

Ο παντρεμένος που ξυπνάει το πρωί,το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αυτό:

 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Νέα έρευνα δικαιώνει τους εργένηδες


ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ. Το καλό με τις έρευνες είναι ότι είναι πολλές, καθημερινές κι έχουν αντιφατικά αποτελέσματα. Ετσι, κάθε αναγνώστης μπορεί να επιλέξει αυτήν που του ταιριάζει, τον συμφέρει και να ταυτιστεί μαζί της. Νέα έρευνα λοιπόν, κομμένη και ραμμένη στα μέτρα των εργένηδων, αμφισβητεί ότι ο γάμος είναι «συνταγή» για καλύτερη υγεία. Ετσι, οι εκ πεποιθήσεως μοναχικοί τύποι πρέπει να αισθάνονται δικαιωμένοι στο άκουσμα της είδησης ότι μια νέα ολλανδοελβετική έρευνα θέτει σε αμφισβήτηση την κυρίαρχη επιστημονική αντίληψη ότι ο γάμος συνήθως βελτιώνει την υγεία των παντρεμένων και τους χαρίζει περισσότερα χρόνια ζωής.

Η νέα μελέτη, με τίτλο «Η διφορούμενη σχέση μεταξύ γάμου και υγείας», αμφισβητεί τον ισχυρισμό ότι αν κανείς παντρευτεί, αποκτά ένα σημαντικό πλεονέκτημα για την υγεία του. Ο καθηγητής Κοινωνιολογίας Ματίς Καλμίν του Πανεπιστημίου του Αμστερνταμ, που έκανε τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό «Social Forces», σύμφωνα με τους Times της Νέας Υόρκης, ανέλυσε δεδομένα από ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα άνω των 11.000 Ελβετών ενηλίκων για μια μεγάλη περίοδο 16 ετών. Κάθε χρόνο οι συμμετέχοντες, παντρεμένοι και μη, απαντούσαν σε ερωτήματα σχετικά με την υγεία τους, καθώς και για τον βαθμό ικανοποίησης από τη ζωή τους.

Η νέα μελέτη δεν βρήκε ούτε ότι οι παντρεμένοι έχουν πιο γερή υγεία σε σχέση με τους ανύπαντρους, ούτε ότι η υγεία τους γίνεται σταδιακά καλύτερη, όσα περισσότερα χρόνια διαρκεί ο γάμος τους.

Αντίθετα, η ανάλυση των στοιχείων έδειξε ότι οι άνθρωποι που παντρεύτηκαν, ανέφεραν ελαφρώς χειρότερη υγεία σε σχέση με την περίοδο που ήσαν μόνοι τους. Με το πέρασμα των χρόνων στον γάμο τους, η υγεία τους όχι μόνο δεν βελτιώθηκε, αλλά μάλλον εμφάνισε τάσεις επιδείνωσης.

Οι άνθρωποι δεν φάνηκε να αρρωσταίνουν λιγότερο συχνά ή λιγότερο σοβαρά μετά τον γάμο τους. Επίσης, διαπιστώθηκε ότι αμέσως μετά τον γάμο οι παντρεμένοι δήλωναν ελαφρώς πιο ικανοποιημένοι από τη ζωή τους από ό,τι πριν από τον γάμο.

Ομως σταδιακά αυτή η μεγαλύτερη ψυχική ικανοποίηση άρχισε να «εξατμίζεται», αν και με αργό ρυθμό. Από την άλλη, η μελέτη δείχνει ότι όσοι χωρίζουν, αισθάνονται σημαντικά μικρότερη ικανοποίηση από ό,τι πριν από το διαζύγιο. Οι αρνητικές συνέπειες του διαζυγίου πάνω στην ικανοποίηση από τη ζωή είναι τουλάχιστον τρεις φορές μεγαλύτερες από τις θετικές συνέπειες που έχει ο γάμος στην ψυχολογία του ζευγαριού.

Ομως όσο περνάει ο χρόνος μετά το διαζύγιο, οι πρώην παντρεμένοι δείχνουν συνήθως ικανοποιητική προσαρμογή στη νέα ζωή τους.

για τον πουτσο ερευνα αντι να συγκρινει παντρεμενους εργενιδες συγκρινει τα ιδια ατομα πριν και μετα τον γαμο
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
τι κοιμάσαι ρε?
ξυπνάς λεμε.
και μετα πας δουλεια και βλέπεις γκομενες στο δρομο ή και στην δουλεια.
και θελεις να γαμησεις.
και πρεπει να περιμενεις ποτε θα βρεθεις με την γκομενα το απόγευμα????? ή ποτε θα πας μπουρδελοτσαρκα για να γαμησεις με το προφυλακτικο????
το ιδιο είναι? να πεινας 12 ωρες μεχρι να φας, από το να τρως οποτε εσυ πεινας

αληθεια οταν εχει περιοδο η γυναικα σου πως την βγαζεις?
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
σημερα στο τρενο απο πισω μωρο με την μανα του επι εικοσι λεπτα δε ν σταματησε να κλαιει  :headbang:  ημαρτον κυρια μου τι το βγαζεις το μεγαφωνο βολτα αν δεν μπορει να βγαλει το σκασμο  :headbang: τον πατερα του λυπαμαμι που θα πρεπει ν το ακουει ολη μερα
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
ο ροναλντινιο λεει θα παντρευτει δυο και εμεις συζηταμε για το αν αξιζει η οικογενεια  :think:

οσοι ειστε γυρω στα 35 εχετε διπαιστωσει πως ολοι τριγυρω σας εχουν αρχισει σιγα σιγα να παντρευονται? 3 προσκλησεις εχω για γαμοιυς το καλοκαιρι
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Κατι δίνεις κατι παίρνεις. Το θέμα ειναι που κλίνει η ζυγαρια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Κατι δίνεις κατι παίρνεις. Το θέμα ειναι που κλίνει η ζυγαρια
στους παντρεμένους δεν ξερω να κλεινει ποτέ στο παιρνεις. ολο στο δινεις.
απλα 1 στους δεκα λενε δεν μετανοιωσα γιατι εκανα παιδια που είναι ευτυχια. αρα εκει καπως ισορροπει.

οι αλλοι 9 το δηλωνουν ότι μετανοιωσαν ειτε πηραν διαζυγιο ειτε όχι, εκαναν δεν εκαναν παιδια. σου λεει καλυτερα να τα εκανα εξωγαμα στην επομενη ζωη.
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αν δεν ηταν το ενστικτο να κανουν παιδι, θα καθόντουσαν να τις γαμησουμε αραγε ή θα ειχαν γινει ολες λεσβιες να γλυφωμουνιαζονται χωρις να πονανε από μουνι και κωλο και να κουτσουμπολευουν μεταξυ τους?
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
αν δεν ηταν το ενστικτο να κανουν παιδι, θα καθόντουσαν να τις γαμησουμε αραγε ή θα ειχαν γινει ολες λεσβιες να γλυφωμουνιαζονται χωρις να πονανε από μουνι και κωλο και να κουτσουμπολευουν μεταξυ τους?

μαλακα μου ειναι τοσο καριολες και δεν ντρεπονται κιολασ
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
τι κανουν οι παντρεμενες αιωνες τωρα?

καλα τα λες τους κανουν κεραταδες.
Ελα εγω που μου τυχαινουν ολες οι καμμενες.
Παντρεμενη χωρισμενη με παιδι την πηγαινα γαμιοντας 3 φορες την ημερα.(υποψιν ειμαι 40).
Και τι γυριζει μια μερα και μου λεει ..με φασαρια και μετα χωρισμο...

Τι με περασες για σεξουαλικο αντικειμενο. Μονο για να με πηδας με θελεις! και μετα χωρισαμε ...

τι να πει κανεις!!! εδω σε θελω ...


 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.711
Κριτικές
1
Like
4.491
Πόντοι
1.706
καλα τα λες τους κανουν κεραταδες.
Ελα εγω που μου τυχαινουν ολες οι καμμενες.
Παντρεμενη χωρισμενη με παιδι την πηγαινα γαμιοντας 3 φορες την ημερα.(υποψιν ειμαι 40).
Και τι γυριζει μια μερα και μου λεει ..με φασαρια και μετα χωρισμο...

Τι με περασες για σεξουαλικο αντικειμενο. Μονο για να με πηδας με θελεις! και μετα χωρισαμε ...

τι να πει κανεις!!! εδω σε θελω ...
Την εξεθεσες κ πρεπει να την αποκαταστησεις τυπε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom