Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
και πως θα κανουμε παιδια χωρις γυναικα  :think:

Οίκογένεια=γάμος.

Παιδιά=γυναίκα.

Γυναίκα σημαίνει παιδιά καί όχι άπαραιτήτως γάμο (οίκογένεια).

Έχω 4 παιδιά άπό 3 γυναίκες καί ποτέ δέν έχω παντρευτεί.

Άπλά πράματα άρκεί νά κάνεις τό δικό σου.

Τά παιδιά μου είναι πολύ άγαπημένα μαζί τους, καί οί σχέσεις μου μέ τίς μαμάδες τους πολύ καλές.
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Οίκογένεια=γάμος.

Παιδιά=γυναίκα.

Γυναίκα σημαίνει παιδιά καί όχι άπαραιτήτως γάμο (οίκογένεια).

Έχω 4 παιδιά άπό 3 γυναίκες καί ποτέ δέν έχω παντρευτεί.

Άπλά πράματα άρκεί νά κάνεις τό δικό σου.

Τά παιδιά μου είναι πολύ άγαπημένα μαζί τους, καί οί σχέσεις μου μέ τίς μαμάδες τους πολύ καλές.

:kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 

Επισκέπτης
Μια μικρή υποσημείωση :

Οι γενίτσαροι - τα ομορφότερα & εξυπνότερα εξισλαμιθέντα Χριστιανόπουλα - ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να κάνουν οικογένεια !!!
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6
O γαμος ειναι για τις γυναικες οπως μας δειχνει η συγχρονη ιστορια.Γιατι τα παντα μεσα στην κοινωνια ειναι υπερ της. Ο αντρας εχει καταντησει ο ειλωτας και το κοροιδο της υποθεσης και παντα θα ερχεται σε δευτερη μοιρα.
 

Επισκέπτης
O γαμος ειναι για τις γυναικες οπως μας δειχνει η συγχρονη ιστορια.Γιατι τα παντα μεσα στην κοινωνια ειναι υπερ της. Ο αντρας εχει καταντησει ο ειλωτας και το κοροιδο της υποθεσης και παντα θα ερχεται σε δευτερη μοιρα.

Για τη μπουρδελο-χώρα μιλάς ή για την Ισλανδία , ας πούμε  ;
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
27
Like
2.390
Πόντοι
6.955
Γιατι λες 'μετρατε περισσοτερο ως χωρισμένοι παρα όταν δεν εχετε παντρευτεί ποτέ.'?

Ισχύει αυτό που λέει ο Νίκος. Εγώ όταν σε τσατ που μιλάω λέω πως είμαι ελεύθερος αποφεύγουν να συνεχίσουν να μιλάνε μαζί μου. Αντίθετα κάποιες φορές που πούλησα μύθο οτι είμαι χωρισμένος μου λέγανε κοπλιμέντα του τύπου "ξέρεις τι θέλεις" "είσαι ώριμος άνδρας" και άλλες παπαριές.
Το πρόβλημα που είχα είναι οτι έχανα τα λόγια μου όταν με ρωτάγανε γιατι χωρισες.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Ισχύει αυτό που λέει ο Νίκος. Εγώ όταν σε τσατ που μιλάω λέω πως είμαι ελεύθερος αποφεύγουν να συνεχίσουν να μιλάνε μαζί μου. Αντίθετα κάποιες φορές που πούλησα μύθο οτι είμαι χωρισμένος μου λέγανε κοπλιμέντα του τύπου "ξέρεις τι θέλεις" "είσαι ώριμος άνδρας" και άλλες παπαριές.
Το πρόβλημα που είχα είναι οτι έχανα τα λόγια μου όταν με ρωτάγανε γιατι χωρισες.

Καταλαβα...εχει τσεκαριστει πολλαπλως λοιπον οτι το 'χωρισμενος' πουλα καλυτερα απο το 'ελευθερος'.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
Γάμος = αναγκαίο ΚΑΚΟ, . Αλλά για να τον αποφύγεις,θελει αρχίδια. Η άλλη εναλλακτική, είναι να περιμένεις αυτό που ονειρεύεσαι,κι άν έρθει ,παντρεύεσαι. Πιθανότητες της τελευταίας περιπτώσεως, 1/4οο. Γι αυτό και το 90 ο/ο των νυμφευθέντων  (ευχόμεθα τον βίον ανθόσπαρτον) ,δέχθηκαν το ρόλο του μαλάκα ( συμφέρο/ τι θα πει ο κόσμος να με βλεπει μπεκιάρη/ ολοι ετσι κανουν/ = οι συνήθεις  (αυτο) δικαιολογίες. Εκείνο που μου ειχε καμει εντύπωση - και κλεινω με αυτο- ήταν ότι οι περισσότεροι απο εκεινους που στο σχολείο αυτοδιαφημίζονταν ως μεγάλοι γκόμενοι , ήταν και οι πρωτοι -πρώτοι που έτρεξαν να βαλουν την κουλούρα , απο τα 24-25 ,και καποιοι και πιό πρίν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν νομιζω μακη...
στην βορειο ευρωπη κανοθν ξωγαμα από εδώ και από εκει και δεν παντρεύονται οι μισοι.
αναγκαιο ηταν πριν 100 χρονια που ολοι παντρευονταν γιατι το 90% δεν το εδινε χωρις γαμο, μεταπολεμικα αλλαξαν αρκετα τα πραγματα.

συμφωνω στο δευτερο σκελος οι δηθεν γκομενοι του γυμνασιου-λυκειου παντρευτηκαν και εκαναν και κουτσουβελα νωρις νωρις,
αντε να προλαβαν να βγαλουν 10-20 γκομνενες μεχρι το κρεμασμα, αν σκεφτεις ποσες βγαλαμε εμεις μετα, τους ξεπεράσαμε εις διπλουν, ας προσεχαν.

η δε 20αρα που παντρευτηκαν σε μια δεκαετια με τα παιδια εγινε μαπα,
τους ειδα χθες σε ένα εμπορικο κεντρο να σερνουν καρότσια και την χοντροκολα συζυγο η οποια αγριεψε και στο προσωπο και πλεον θελει πολύ πιπα για να στην σηκωσει.

τους λυπηθηκε η ψυχη μου όταν εμεις οι ελευθεροι μπορούμε κανονικα και με τον νομο να γαμαμε 20χρονες σλαβες αβερτα και να αλλαζουμε και οσες γκομενες θελουμε το χρονο.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
μακη και νικο μηπως ειστε απο επαρχια στην αθηνα κανεις απο τους ωραιους δεν παντρευτηκε απο τα εικοσι αυτοι που παντρευτηκαν νωρις αοο το σχολειο ειναι τα μπαζα και οι αγαμιτοι
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Ισχύει αυτό που λέει ο Νίκος. Εγώ όταν σε τσατ που μιλάω λέω πως είμαι ελεύθερος αποφεύγουν να συνεχίσουν να μιλάνε μαζί μου. Αντίθετα κάποιες φορές που πούλησα μύθο οτι είμαι χωρισμένος μου λέγανε κοπλιμέντα του τύπου "ξέρεις τι θέλεις" "είσαι ώριμος άνδρας" και άλλες παπαριές.
Το πρόβλημα που είχα είναι οτι έχανα τα λόγια μου όταν με ρωτάγανε γιατι χωρισες.

σε τι ηλικιες περνανε αυτα σε μικρες η σε οριμες?
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
μακη και νικο μηπως ειστε απο επαρχια στην αθηνα κανεις απο τους ωραιους δεν παντρευτηκε απο τα εικοσι αυτοι που παντρευτηκαν νωρις αοο το σχολειο ειναι τα μπαζα και οι αγαμιτοι
  Απαντάω και στους δύο φίλους  - οχι,απο Αθηνα ειμαι,για Αθηνα μιλαω,επαρχια δεν ξερω τι παιζει ή τι έπαιζε .Αναφερομαι δε κυριως για Ελλάδα και μάλλον προ καποιων δεκαετιών που ημουν πιτσιρικας ακομα. Εκεινο πάντως που νομιζω διαχρονικά διακρίνει την ελληνιδα, (μιλω αποκλειστικα γι αυτες- οι ξενες ειναι αλλη κατηγορία) , ειναι το ότι το πρωτο ( κι ισως και το τελευταιο ) που την ενδιαφερει για το γάμο ως στοχο της ,στη συντριπτικη τους πλειοψηφια- ειναι  το μπικικίνι. Μολις περασει  η κουλούρα με το μαλακα η το βουτυρομπεμπε  με τα πολλά ντουλά,... χάθηκαν οι γκομενοι ?  Τα παραδειγματα ...άπειρα. Μου ειχε τυχει σε νησι στα 1981 ,να μου χαμογελαει στην πλαζ μουναρα ελεεινιδα,με μωρο στην αγκαλια ...Τι να πώ ...σιχαθηκα Αυτα.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
  Απαντάω και στους δύο φίλους  - οχι,απο Αθηνα ειμαι,για Αθηνα μιλαω,επαρχια δεν ξερω τι παιζει ή τι έπαιζε .Αναφερομαι δε κυριως για Ελλάδα και μάλλον προ καποιων δεκαετιών που ημουν πιτσιρικας ακομα. Εκεινο πάντως που νομιζω διαχρονικά διακρίνει την ελληνιδα, (μιλω αποκλειστικα γι αυτες- οι ξενες ειναι αλλη κατηγορία) , ειναι το ότι το πρωτο ( κι ισως και το τελευταιο ) που την ενδιαφερει για το γάμο ως στοχο της ,στη συντριπτικη τους πλειοψηφια- ειναι  το μπικικίνι. Μολις περασει  η κουλούρα με το μαλακα η το βουτυρομπεμπε  με τα πολλά ντουλά,... χάθηκαν οι γκομενοι ?  Τα παραδειγματα ...άπειρα. Μου ειχε τυχει σε νησι στα 1981 ,να μου χαμογελαει στην πλαζ μουναρα ελεεινιδα,με μωρο στην αγκαλια ...Τι να πώ ...σιχαθηκα Αυτα.

ειναι τοσο γαμιολες ρε παιδια τι σκατα κι εμας ελληνιδες μασ γεννισαν
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
δεν νομιζω μακη...
στην βορειο ευρωπη κανοθν ξωγαμα από εδώ και από εκει και δεν παντρεύονται οι μισοι.
αναγκαιο ηταν πριν 100 χρονια που ολοι παντρευονταν γιατι το 90% δεν το εδινε χωρις γαμο, μεταπολεμικα αλλαξαν αρκετα τα πραγματα.

συμφωνω στο δευτερο σκελος οι δηθεν γκομενοι του γυμνασιου-λυκειου παντρευτηκαν και εκαναν και κουτσουβελα νωρις νωρις,
αντε να προλαβαν να βγαλουν 10-20 γκομνενες μεχρι το κρεμασμα, αν σκεφτεις ποσες βγαλαμε εμεις μετα, τους ξεπεράσαμε εις διπλουν, ας προσεχαν.

η δε 20αρα που παντρευτηκαν σε μια δεκαετια με τα παιδια εγινε μαπα,
τους ειδα χθες σε ένα εμπορικο κεντρο να σερνουν καρότσια και την χοντροκολα συζυγο η οποια αγριεψε και στο προσωπο και πλεον θελει πολύ πιπα για να στην σηκωσει.

τους λυπηθηκε η ψυχη μου όταν εμεις οι ελευθεροι μπορούμε κανονικα και με τον νομο να γαμαμε 20χρονες σλαβες αβερτα και να αλλαζουμε και οσες γκομενες θελουμε το χρονο.

ψηλε μου εχεις ζησει ευρωπη η ετσι τα πετας? αυτοι εδω παντρευονται απο πολυ νωρις στα 30 εχουν οι περισσοτεροι κουτσουβελα
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
γιατι 3 χρονια σε ένα σχολειο καμμια συναδελφισσα δεν μου ειπε 1 φορα αντε νικο ελευθερο παιδι εισαι να βγουμε παρεα εχω να σου γνωρισω μια φιλη μου ελευθερη.
όταν παντρευτηκα και χωρισα, τον επομενο μηνα μου λεει μια εχω μια ταμαμ για σενα ταιριαζεται πολύ. καλα λεω τωρα την γνωρισες? όχι μου κανει την ξερω χρονια. και γιατι δεν μου την γνωρισες πριν παντρευτω και χωρισω? πειστικη απαντηση δεν πηρα. να μην στα πολυλογω η τυπισσα αφου με γνωρισε σε κοινη εξοδο, την επομενη φορα που βρεθήκαμε βρεθήκαμε σπιτι μου και το καναμε.
στο καπακι και άλλη συνάδελφος... νικο εχω ένα καλο κοριτσι για σενα...

μα καλα οι ρουφιανες 3 χρονια ελευθερο με ειχαν γραμμενο και τωρα που χωρισα να μου φερνουν το μουνι στο πιατο? γιατι? τοσο πολύ τελικα μετραει στο ηλιθιο γυναικειο μυαλο ο χωρισμένος σε σχεση με τον ελευθερο????

Ρε τύπε εσύ για 2-3 μήνες μόνο δεν έμεινες παντρεμένος; Δηλαδή με τέτοιο παρελθόν θεωρείσαι κελεπούρι αντί για προβληματικός;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom