Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
θα αξιζαν πχ πριν 100 χρονια που αν δεν παντρευοσουν δεν γαμουσες, ή αξιζουν στην φολεγανδρο που δεν εχει ευκολο σεξ οποτε θυσιάζεις την ελευθερια σου για το σεξ.

Και τώρα δεν γαμάς εαν δεν έχεις παντρευτεί ή δεν έχεις σχέση.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Xαιρομαι για αυτο.

Την χειροτερη γνωμη εχω.

Γιατί τη χειρότερη τύπε; Εξαπλώνουν το αρχαιοελληνικό DNA και σε άλλες ράτσες, είναι μια διαφορετική μορφή επεκτατισμού.
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
μετα από χρονια που βαριεσαι ή ασχημαινει η γυναικα ναι, δεν είναι εγγυημενο, αλλα ο λογος που μπηκε ο αντρας στο τριπακι αυτό είναι αυτος.

και γι αυτο σε χωρες οπως ΗΠΑ, σκανδιναβια, κλπ που ειναι ευκολο να βρεις σεξ οι γαμοι εχουν μειωθει κατακορυφα, ενω στο ισλαμ παραμενουν το ιδιο.

οι γυναικες παντα νυφικα και λουλουδια θα ονειρευονται, οι αντρες σεξ, οποτε οταν και οπου οι αντρες εχουν χορτασει σεξ δεν ενδιδουν σε γαμους και λουλουδια για να κανουν το κεφι των γυναικων

φιλε δεν παντρευονται για το σεξ οι αντρες προς θεου απλα συνηθως ειναι πολλα χρονια με μια γκομενα και αυτη τους ζηταει γαμο και αυτοι απο συνηθεια το δεχονται επειδη την εχουν συνηθισει και δεν θελουν να την χασουν
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
το αναποδο ακριβως, αν εισαι πολλα χρονια με μια γκομενα εχεις βαρεθεί το σεξ μαζι της.
...και αμα αυτή ζηταει γαμο είναι η καταλληλη ευκαιρια να την χωρισεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
υπηρχε νομος πως η γυναικα ειναι υποχρεωμενη να καθεται τιυ ανδρος της?
υποχρεωμενη δεν είναι.
στο 99% των περιπτώσεων ευτυχισμενη είναι που ακομη ο αντρας της γουσταρει να την γαμησει και δεν την εχει βαρεθεί τελειως
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
το αναποδο ακριβως, αν εισαι πολλα χρονια με μια γκομενα εχεις βαρεθεί το σεξ μαζι της.
...και αμα αυτή ζηταει γαμο είναι η καταλληλη ευκαιρια να την χωρισεις.

ετσι ειναι αλλα εκεινη τη στιγμη καποιοι λενε το ναι ενω καποιοι αλλοι αποφασιζουν να χωρισουν συνηθως αυτες που χωριζουν ετσι παντρευνται τον επομενο σε 6 μηνες
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.109
Κριτικές
33
Like
7.341
Πόντοι
4.746
:sunglasses:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1466457242100.jpg
    FB_IMG_1466457242100.jpg
    20,9 KB · Εμφανίσεις: 23

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.696
Like
1.461
Πόντοι
216
ετσι ειναι αλλα εκεινη τη στιγμη καποιοι λενε το ναι ενω καποιοι αλλοι αποφασιζουν να χωρισουν συνηθως αυτες που χωριζουν ετσι παντρευνται τον επομενο σε 6 μηνες
Και ξαναχωριζουν μ ένα παιδί αγκαλια...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δε θελει σκεψη.
ολοι ετσι κι αλλιως το σκέφτονται και οι περισσοτεροι αποτυγχανουν.
τυχη θελει.
αν εισαι τυχερος ο 1 στους 10 περνας καλυτερα, αν εισαι στους ατυχους 9 στους 10 χωριζεις και ησυχάζεις ή καθεσαι και υπομενεις.
αν το βλέπεις σαν εξοδο ή σαν ταλαιπωρια, επειδή 9 στους 10 μετανοιωμένοι είναι, καλυτερα μην το κανεις.
εγω ρισκαρα και μετα πηρα διαζυγιο, εχασα κανα δεκαχιλιαρο από ολη την ιστορια αλλα πιστευω είναι εμπειρια ζωης που πρεπει να ζησεις. αν ξαναζουσα παλι θα το δοκιμαζα 1 φορα αλλα θα εβαζα βετο πχ να μην είναι θρησκευτικος ο γαμος και να μην εχει πανηγυρι μετα καθως και θα επαιρνα λιγο φτηνοτερα επιπλα. τα ταξίδια του μελιτος δεν τα μετανοιωσα εκει θα εκανα και αλλα.

συμπερασμα.
παντρευτείτε αλλα 1 φορα και οσο πιο οικονομικα γινεται. απαλλασεστε και από το "αντε παντρεψου και εσυ" συγγενών και φιλων, και μετρατε περισσοτερο ως χωρισμένοι παρα όταν δεν εχετε παντρευτεί ποτέ.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
δε θελει σκεψη.
ολοι ετσι κι αλλιως το σκέφτονται και οι περισσοτεροι αποτυγχανουν.
τυχη θελει.
αν εισαι τυχερος ο 1 στους 10 περνας καλυτερα, αν εισαι στους ατυχους 9 στους 10 χωριζεις και ησυχάζεις ή καθεσαι και υπομενεις.
αν το βλέπεις σαν εξοδο ή σαν ταλαιπωρια, επειδή 9 στους 10 μετανοιωμένοι είναι, καλυτερα μην το κανεις.
εγω ρισκαρα και μετα πηρα διαζυγιο, εχασα κανα δεκαχιλιαρο από ολη την ιστορια αλλα πιστευω είναι εμπειρια ζωης που πρεπει να ζησεις. αν ξαναζουσα παλι θα το δοκιμαζα 1 φορα αλλα θα εβαζα βετο πχ να μην είναι θρησκευτικος ο γαμος και να μην εχει πανηγυρι μετα καθως και θα επαιρνα λιγο φτηνοτερα επιπλα. τα ταξίδια του μελιτος δεν τα μετανοιωσα εκει θα εκανα και αλλα.

συμπερασμα.
παντρευτείτε αλλα 1 φορα και οσο πιο οικονομικα γινεται. απαλλασεστε και από το "αντε παντρεψου και εσυ" συγγενών και φιλων, και μετρατε περισσοτερο ως χωρισμένοι παρα όταν δεν εχετε παντρευτεί ποτέ.

Γιατι λες 'μετρατε περισσοτερο ως χωρισμένοι παρα όταν δεν εχετε παντρευτεί ποτέ.'?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Γιατι λες 'μετρατε περισσοτερο ως χωρισμένοι παρα όταν δεν εχετε παντρευτεί ποτέ.'?
γιατι 3 χρονια σε ένα σχολειο καμμια συναδελφισσα δεν μου ειπε 1 φορα αντε νικο ελευθερο παιδι εισαι να βγουμε παρεα εχω να σου γνωρισω μια φιλη μου ελευθερη.
όταν παντρευτηκα και χωρισα, τον επομενο μηνα μου λεει μια εχω μια ταμαμ για σενα ταιριαζεται πολύ. καλα λεω τωρα την γνωρισες? όχι μου κανει την ξερω χρονια. και γιατι δεν μου την γνωρισες πριν παντρευτω και χωρισω? πειστικη απαντηση δεν πηρα. να μην στα πολυλογω η τυπισσα αφου με γνωρισε σε κοινη εξοδο, την επομενη φορα που βρεθήκαμε βρεθήκαμε σπιτι μου και το καναμε.
στο καπακι και άλλη συνάδελφος... νικο εχω ένα καλο κοριτσι για σενα...

μα καλα οι ρουφιανες 3 χρονια ελευθερο με ειχαν γραμμενο και τωρα που χωρισα να μου φερνουν το μουνι στο πιατο? γιατι? τοσο πολύ τελικα μετραει στο ηλιθιο γυναικειο μυαλο ο χωρισμένος σε σχεση με τον ελευθερο????
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Οίκογένεια ίσως δέν άξίζει νά κάνουμε, άλλά παιδιά ΝΑΙ, ΣΙΓΟΥΡΑ, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
γιατι 3 χρονια σε ένα σχολειο καμμια συναδελφισσα δεν μου ειπε 1 φορα αντε νικο ελευθερο παιδι εισαι να βγουμε παρεα εχω να σου γνωρισω μια φιλη μου ελευθερη.
όταν παντρευτηκα και χωρισα, τον επομενο μηνα μου λεει μια εχω μια ταμαμ για σενα ταιριαζεται πολύ. καλα λεω τωρα την γνωρισες? όχι μου κανει την ξερω χρονια. και γιατι δεν μου την γνωρισες πριν παντρευτω και χωρισω? πειστικη απαντηση δεν πηρα. να μην στα πολυλογω η τυπισσα αφου με γνωρισε σε κοινη εξοδο, την επομενη φορα που βρεθήκαμε βρεθήκαμε σπιτι μου και το καναμε.
στο καπακι και άλλη συνάδελφος... νικο εχω ένα καλο κοριτσι για σενα...

μα καλα οι ρουφιανες 3 χρονια ελευθερο με ειχαν γραμμενο και τωρα που χωρισα να μου φερνουν το μουνι στο πιατο? γιατι? τοσο πολύ τελικα μετραει στο ηλιθιο γυναικειο μυαλο ο χωρισμένος σε σχεση με τον ελευθερο????

Καταλαβα...
τωρα που το σκεφτομαι, δεν εισαι ο μονος που μου τα χει πει αυτα....
για καποιο λογο που δεν καταλαβαινω, ο χωρισμενος εχει πιο ανεβασμενες μετοχες απο τον ελευθερο, εχει συμβει και σε αρκετους γνωστους μου....
ειναι τρελες, παει και τελειωσε....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
γιατι 3 χρονια σε ένα σχολειο καμμια συναδελφισσα δεν μου ειπε 1 φορα αντε νικο ελευθερο παιδι εισαι να βγουμε παρεα εχω να σου γνωρισω μια φιλη μου ελευθερη.
όταν παντρευτηκα και χωρισα, τον επομενο μηνα μου λεει μια εχω μια ταμαμ για σενα ταιριαζεται πολύ. καλα λεω τωρα την γνωρισες? όχι μου κανει την ξερω χρονια. και γιατι δεν μου την γνωρισες πριν παντρευτω και χωρισω? πειστικη απαντηση δεν πηρα. να μην στα πολυλογω η τυπισσα αφου με γνωρισε σε κοινη εξοδο, την επομενη φορα που βρεθήκαμε βρεθήκαμε σπιτι μου και το καναμε.
στο καπακι και άλλη συνάδελφος... νικο εχω ένα καλο κοριτσι για σενα...

μα καλα οι ρουφιανες 3 χρονια ελευθερο με ειχαν γραμμενο και τωρα που χωρισα να μου φερνουν το μουνι στο πιατο? γιατι? τοσο πολύ τελικα μετραει στο ηλιθιο γυναικειο μυαλο ο χωρισμένος σε σχεση με τον ελευθερο????

Γιατί δεν σε θεωρούν φυσιολογικό εαν δεν έχεις γάμο ή έστω μακροχρόνιες σχέσεις στο ενεργητικό σου.Γι'αυτό και όταν είναι να γνωρίσεις κάποια,πρέπει πάντα να βάζεις σάλτσα όταν μιλάς για το παρελθόν σου.

Θα πρέπει ας πούμε να λες 'έκανα αυτό με την τότε σχέση μου ή πήγα εκεί με την πρώην μου' και τέτοια.Τότε τσιμπάει και η άλλη.Άμα της λες ότι είσαι μόνος χρόνια ή δεν έβρισκες την κατάλληλη κλπ,άντε γεια.Και φυσικά,το απόλυτο όπλο είναι να έχεις φώτο με γυναίκες στα social media,είτε γκόμενες,είτε φίλες.Γενικώς οι γυναίκες,θέλουν να βλέπουν ότι έχεις επαφή με γυναίκες και δεν είσαι συνέχεια σόλο και ψωλαρία.
 

XMan19

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
221
Like
146
Πόντοι
1
Στην νιότη μου ήθελα κι εγώ να κάνω οικογένεια.  :(
Έχω παρατηρήσει όμως ότι οι βρωμιάρες οι γκόμενες ψάχνουν γαμπρούς πλούσιους και κοινωνικά μαγκιόρους
ή καθήκια και δολοπλόκους. Δεν εκτιμούν τις αγνές ψυχές.  :birdman:
Και στην τελική όλοι όσοι βρίσκουν , τους έχουν σήκω κάτσε κι ας γαμάνε και τις φίλες τους
λόγω κύκλου. Ελευθερία έχουν όλοι αυτοί; αρχίδια έχουν.  :jerking:
Εμένα ας πούμε δεν με θέλουν οι γκόμενες επειδή είμαι ακοινώνητος, άσχημος, χονδρός και μπατίρης.  :cussing:
Στον πούτσο μου όμως, συνάπτω σχέσεις με τις τάνες για λίγα λεπτά και βρήκα τους ομοίους μου.  :rockon:
Ρίχνω τα γλυφομούνια και τα γλυφοκώλια μου και καλύπτω οποιαδήποτε ανασφάλεια από τις απορρίψεις που έχω φάει.  :sunglasses:
Ας κάτσουν οι Ελληνίδες γκόμενες ή μη λοιπόν, να βρίσκουν άνδρες να γαμιούνται ακάποτα για ώρες
και να πίνουν τα χύσια τους πρωί πρωί. Ας κάτσουν να διασκεδάζουν από'δω κι από'κει όσο εγώ γαμάω πιο γρήγορα
με μια κατεβασιά στην πιάτσα την ώρα που οι γκόμενοί τους περιμένουν όλη την νύχτα μετά την έξοδο.  :jerking:
Και χέστηκα αν τις γαμάνε όλη νύχτα ακόμα κι ακάποτα.  :P
Τι νομίζουν; μόνο το ακάποτο είναι στην ζωή; έχω την ελευθερία μου.
Ας είναι καλά η μάνα μου να μου μαγειρεύει.  :rockon:
Δηλαδή δεν θα το σκεφτόμουν αν κάποια σε ήθελε πολύ ακόμα κι αν ήσουν χοντρός,ακοινωνητος,άσχημος κλπ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom