Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Ειναι ερωτηση αυτη;;;;

Με το να μη σε σεβεται, με το να θελει να περνα το δικο της, με το να ειναι σπαταλη, με το να μην νοιαζεται αληθινα για σενα, με το να σε απειλει με διαζυγιο και χιλιους δυο τροπους...

1. τι εννοεις να μη σε σεβεται? 2. φυσικά και να περνάει το δικό της (αλλά και το δικό σου, όταν πρέπει), 3. οι γυναίκες είναι σπάταλες (πιο πολύ από τους άντρες), 4. τώρα αυτό είναι γενικό, τι εννοείς? 5. ε, και να απειλεί, τι μασάς? Σιγά μη το κάνει.

Π
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.270
Πόντοι
456
http://[URL unfurl="true"]www.transadvocate.com/wp-content/uploads/2013/03/Epic_Facepalm_by_RJTH25255B125255D5B15D.jpg[/img[/URL]]
[/quote]Άσε τις μούτζες και πες και συ τι σχέδιο έχεις. Ο χρόνος περνάει, δεν θα είμαστε για πάντα με τις πουτάνες και οι ελληνίδες δεν πρόκειται να το ξεκαβαλήσουν σύντομα.
 

aero111

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2014
Μηνύματα
615
Κριτικές
6
Like
477
Πόντοι
26
θα παντρευοσασταν μια οχι τοσο ομορφη αλλα με καλη δουλεια σπιτι και εξοχικο αλλα που ξερεις οτι ειναι ενταξει για οικογενεια δεν την ενδιαφερει τοσο πολυ τι δουλεια κανεις διοτι εχει καλη δουλεια η ιδια,σωματακι αρκετα καλο αλλα απο φατσα γαμησετα που λεω.
θα κανατε το ενχηρημα μιας και με τις ομορφες που εμπλεκα το μονο που τις ενδιεφερε ηταν το χρημα και τι δουλεια κανεις και ποσα χαλας οτν βγαινεις εξω!
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Πολύ καλό θέμα.

Γιά μένα προσωπικά ή οίκογένεια δέν είναι τόσο σημαντική όσο είναι τά παιδιά πού δημιουργούνται.

Μήν ξεχνάμε κάτι πολύ σημαντικό. Μέ τίς γυναίκες δέν μάς συνδέει τίποτα, μέ τά παιδιά μας όμως έχουμε δεσμούς αίματος, κοινό DNA.

Έχω 2 πρώην γυναίκες καί 4 παιδιά άπό 3 γυναίκες (χεχεχε). Οί γυναίκες είναι όλες πρώην, τά παιδιά μου όμως είναι άκόμα παιδιά μου.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
27
Like
2.390
Πόντοι
6.955
θα παντρευοσασταν μια οχι τοσο ομορφη αλλα με καλη δουλεια σπιτι και εξοχικο αλλα που ξερεις οτι ειναι ενταξει για οικογενεια δεν την ενδιαφερει τοσο πολυ τι δουλεια κανεις διοτι εχει καλη δουλεια η ιδια,σωματακι αρκετα καλο αλλα απο φατσα γαμησετα που λεω.
θα κανατε το ενχηρημα μιας και με τις ομορφες που εμπλεκα το μονο που τις ενδιεφερε ηταν το χρημα και τι δουλεια κανεις και ποσα χαλας οτν βγαινεις εξω!
Εγώ πάτρικ ναι θα το έκανα, ακούγεται ενδιαφέρουσα ευκαιρία. Σώμα όμως να έχει καλλίγραμο απαγορεύεται να παχύνει. Ειδικά εαν είσαι απο αυτούς που θέλουν να κάνουν παιδια.
 

bigbuddha

Νέο Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2017
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Τα παντα εξαρτωνται απο την γυναικα.Μεχρι τα 35 ειχα κανει οτι μαλακια οργιο βλακεια και πολλες σχεσεις και εφαγα το κεφαλι μου. Τα τελευταια 4,5 χρονια σχεδον εχω βρει ενα μωρο που με λατρευει διοτι ειμαι φτωχος, τιμιος , δεν ξενοπηδαω και την σεβομαι. Μ εχει σαν μωρο μεχρι και μασαζ μου κανει με φροντιζει με προσεχει δεν γυριζει εδω και εκει και οσο για μενα μου παρεχει ελευθερια να παω οπου θελω. και ειναι και...μωρο μυρωδατο σαν το λουκουμι θεσσαλονικης με την ζαχαριτσα απο πανω.ειναι η μονη που μαζι της εχω αντεξει πανω απο 6 μηνες.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Ολα εξαρτωνται απο τη γυναικα...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Τα παντα εξαρτωνται απο την γυναικα.Μεχρι τα 35 ειχα κανει οτι μαλακια οργιο βλακεια και πολλες σχεσεις και εφαγα το κεφαλι μου. Τα τελευταια 4,5 χρονια σχεδον εχω βρει ενα μωρο που με λατρευει διοτι ειμαι φτωχος, τιμιος , δεν ξενοπηδαω και την σεβομαι. Μ εχει σαν μωρο μεχρι και μασαζ μου κανει με φροντιζει με προσεχει δεν γυριζει εδω και εκει και οσο για μενα μου παρεχει ελευθερια να παω οπου θελω. και ειναι και...μωρο μυρωδατο σαν το λουκουμι θεσσαλονικης με την ζαχαριτσα απο πανω.ειναι η μονη που μαζι της εχω αντεξει πανω απο 6 μηνες.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Ολα εξαρτωνται απο τη γυναικα...

΄Έτσι...

"Η γυναίκα φτιάχνει το σπίτι, κι η γυναίκα το χαλάει"....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πολύ καλό θέμα.

Γιά μένα προσωπικά ή οίκογένεια δέν είναι τόσο σημαντική όσο είναι τά παιδιά πού δημιουργούνται.

Μήν ξεχνάμε κάτι πολύ σημαντικό. Μέ τίς γυναίκες δέν μάς συνδέει τίποτα, μέ τά παιδιά μας όμως έχουμε δεσμούς αίματος, κοινό DNA.

Έχω 2 πρώην γυναίκες καί 4 παιδιά άπό 3 γυναίκες (χεχεχε). Οί γυναίκες είναι όλες πρώην, τά παιδιά μου όμως είναι άκόμα παιδιά μου.
τα μαλλια σου δεν μας ειπες αν ασπρισαν ή αν επεσαν.

ημασταν παρεα πριν 2 βδομάδες και ο ενας που τον γνωρίσαμε εκεινη την ωρα μεσω επισης συνομηλικου γνωστου μας αρχιζει εσεις οι νεοι και εσεις οι νεοι... και τελικα μας εκανε 5 χρονια μικρότερους και εμεις τον καναμε αλλα 5 χρονια μεγαλυτερο, συνολικα φαινομαστΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, απλα αυτος ειχε 2 παιδια, εμεις κανενα, κατά τα αλλα με 1 διαζυγιο κι αυτος όπως και εγω αλλα οι μισες τριχες ασπρες.
συμπερασματικα ημασταν 4 αντρες στην παρεα, οι 2 χωρις παιδια φαινομασταν κατω από 35, οι 2 ειχαν παιδια και φαινοντουσαν πανω από 45.
...ολοι ημασταν στην πραγματικοτητα 38.

ξάδερφος με 20χρονων παιδι μου λεει μονο τα τρεχάματα για τα εμβολια και τις ηπιες παιδικες ασθενειες που σιγουρα θα περασει αρκουν από αγχος για να σε γερασουν και να σου ασπρισουν τα μαλλια.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
τα μαλλια σου δεν μας ειπες αν ασπρισαν ή αν επεσαν.

ημασταν παρεα πριν 2 βδομάδες και ο ενας που τον γνωρίσαμε εκεινη την ωρα μεσω επισης συνομηλικου γνωστου μας αρχιζει εσεις οι νεοι και εσεις οι νεοι... και τελικα μας εκανε 5 χρονια μικρότερους και εμεις τον καναμε αλλα 5 χρονια μεγαλυτερο, συνολικα φαινομαστΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, απλα αυτος ειχε 2 παιδια, εμεις κανενα, κατά τα αλλα με 1 διαζυγιο κι αυτος όπως και εγω αλλα οι μισες τριχες ασπρες.
συμπερασματικα ημασταν 4 αντρες στην παρεα, οι 2 χωρις παιδια φαινομασταν κατω από 35, οι 2 ειχαν παιδια και φαινοντουσαν πανω από 45.
...ολοι ημασταν στην πραγματικοτητα 38.

ξάδερφος με 20χρονων παιδι μου λεει μονο τα τρεχάματα για τα εμβολια και τις ηπιες παιδικες ασθενειες που σιγουρα θα περασει αρκουν από αγχος για να σε γερασουν και να σου ασπρισουν τα μαλλια.

Είμαι 60 καί φαίνομαι 50, είμαι σέ άριστη φυσική κατάσταση, πολεμικές τέχνες 5 μέρες τήν βδομάδα γιά 40κάτι χρόνια, χειμερινός κολυμβητής, δέν είχα ΠΟΤΕ μου τηλεόραση, δέν διαβάζω έφημερίδες κλπ κλπ

Όλες μου οί πρώην είναι Άμερικάνες, όλα τά παιδιά δουλεύουν άπό τά 14-15 τους, καλούς βαθμούς, ύποτροφίες στά πανεπιστήμια. Δέν μού έχουν κοστίσει δεκάρα. Γιατί νά έχω άγχος;

Καί τό πιό σημαντικό άκόμα, όλες οί γυναίκες ήταν πολύ έξηγημένες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οκ νομιζα εκανες εστω και ένα παιδι στην ελλαδα με ελληνιδα , σορρυ, εισαι ευτυχισμένος οντως
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
τα μαλλια σου δεν μας ειπες αν ασπρισαν ή αν επεσαν.

ημασταν παρεα πριν 2 βδομάδες και ο ενας που τον γνωρίσαμε εκεινη την ωρα μεσω επισης συνομηλικου γνωστου μας αρχιζει εσεις οι νεοι και εσεις οι νεοι... και τελικα μας εκανε 5 χρονια μικρότερους και εμεις τον καναμε αλλα 5 χρονια μεγαλυτερο, συνολικα φαινομαστΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, απλα αυτος ειχε 2 παιδια, εμεις κανενα, κατά τα αλλα με 1 διαζυγιο κι αυτος όπως και εγω αλλα οι μισες τριχες ασπρες.
συμπερασματικα ημασταν 4 αντρες στην παρεα, οι 2 χωρις παιδια φαινομασταν κατω από 35, οι 2 ειχαν παιδια και φαινοντουσαν πανω από 45.
...ολοι ημασταν στην πραγματικοτητα 38.

ξάδερφος με 20χρονων παιδι μου λεει μονο τα τρεχάματα για τα εμβολια και τις ηπιες παιδικες ασθενειες που σιγουρα θα περασει αρκουν από αγχος για να σε γερασουν και να σου ασπρισουν τα μαλλια.

Καλά ρε φίλε με τρίχες ασχολείστε όταν βγαίνετε? Οι άσπρες τρίχες συνδέονται με γενετικους παράγοντες.

Π
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καλά ρε φίλε με τρίχες ασχολείστε όταν βγαίνετε? Οι άσπρες τρίχες συνδέονται με γενετικους παράγοντες.

Π
όχι συνδεονται και με το στρεςς,
αν εχεις ακουσει σε εντονο στρεςς υπηρξαν ανθρωποι που ασπρισαν τα μαλλια τους σε μια νυκτα από την στεναχωρια.
από γενετικούς παραγοντες αν εισαι ξένοιαστος μπορει να σπρισουν τα μαλλια σου στα 55, αν εχεις παιδια-οικογενεια-προβληματα κατι άλλο που να σε αγχωνει εντονα, μπορει να ασπρισουν και 10-20 χρονια νωριτερα
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
όχι συνδεονται και με το στρεςς,
αν εχεις ακουσει σε εντονο στρεςς υπηρξαν ανθρωποι που ασπρισαν τα μαλλια τους σε μια νυκτα από την στεναχωρια.
από γενετικούς παραγοντες αν εισαι ξένοιαστος μπορει να σπρισουν τα μαλλια σου στα 55, αν εχεις παιδια-οικογενεια-προβληματα κατι άλλο που να σε αγχωνει εντονα, μπορει να ασπρισουν και 10-20 χρονια νωριτερα

Καμμία σχέση. Το άσπρισμα των μαλλιών εξαρταται κυρίως απο γενετικούς παράγοντες που μπορεί να επιταχυνθούν απο το στρες. Αν διαφωνείς, μπορείς να παραθέσεις τις πηγές σου.

Π
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Τύποι χωρίς να θέλω να φανώ κακός θα πω το εξής.Μηπως κάποιο ζητάνε παραπάνω απ´οσα μπορούν να δώσουν εκείνοι;;;
Τι εννοώ.Μιλαμε για γκόμενες μπάζα που κάνουν οικογένεια και όλοι ζητάμε το απίστευτο μουνι για να κάνουμε οικογένεια μαζί του,που θα θέλαμε και να έχει και φράγκα και να είναι και έξυπνη και να είναι και ανεξάρτητη,δυναμική γυναίκα.Οταν όμως κοιτάξουμε στον καθρέφτη εμείς δεν είμαστε ούτε τα μισά από αυτά.Μηπως να χαλαρώσουμε λέω εγώ και να διευρύνουμε τους ορίζοντες μας σε κάτι πιο εφικτό;;;
Το ότι κάποιοι δεν έχουν το χαρτί για να πάρουν Φεράρι δεν σημαίνει ότι πρέπει να μείνουν και χωρίς αμάξι γιατί τους αρέσει μόνο η Φεράρι.Οποιος φέρεται έτσι είναι ανόητος.
Και αναρωτιέμαι.....τελικά όλοι στο μπου μοντέλα είμαστε με κοιλιακούς και φράγκα; :think: :2funny: :2funny: :2funny:

δεν ειναι κακο ο καθενας να προσπαθει για το εαυτο τοθ οτι το καλυτερο ετσι ειναι η ανθρωπινη φυση
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Πολλές καλές απόψεις γράφονται εδώ. Δυστυχώς οι περισσότερες αρνητικές και με γκρίνια που είναι λογικό.

Στην ερώτηση του θέματος, αν αξίζει δηλαδή, αναρωτιέμαι ως προς τι. Τι περιμένετε από την οικογένεια για να αξίζει.

Όποιος το κάνει θα πρέπει να προσφέρει διαρκώς χωρίς να ζητά ανταλλάγματα. Λεφτά είναι το πρώτο (π.χ. να πιάσει δύο δουλειές, άραγμα τέρμα, μόνιμη κούραση). Δουλειές στο σπίτι όπως μαγείρεμα, πλύσιμο, σιδέρωμα είναι πλέον απαραίτητες και για  τον άντρα του σπιτιού. Ψυχολογική υποστήριξη στη γυναίκα και τα παιδιά. Ολοκληρωτικό δώσιμο της ζωής στη νέα γενιά που έρχεται.

Όποιος δεν τα κάνει αυτά πλέον οι γυναίκες και ο νόμος δεν τον συγχωρούν και θα τον πετάξουν έξω από το σπίτι, με ότι αυτό συνεπάγεται (διατροφές, μοναξιά).

Το ότι θα πάρει κάποιος πίσω ανταλλάγματα (γηροκόμηση, παρέα) δεν είναι δεδομένο ούτε από τη γυναίκα του ούτε από τα παιδιά. Αν είναι να το κάνει για αυτά ίσως είναι καλύτερα να προτιμήσει άλλες, πιο αποδοτικές λύσεις.

Ποιές είναι αυτές άραγε; Εάν το να παντρευτείς μία εγωπαθή ελληνίδα πλέον δεν αξίζει, τι άλλο μπορείς να κάνεις; Εγώ θα γράψω μερικές ιδέες αλλά η ερώτηση είναι φυσικά ανοιχτή σε δικές σας προτάσεις και κριτικές.

1) "Παστώνεις" το χρήμα μιας ζωής ώστε να μπορείς να έχεις μία στέγη και μία "νοσοκόμα" να σε βοηθάει στα τελευταία σου. Εάν δεν κάνεις οικογένεια θα σου μείνουνε τα λεφτά.
Αρνητικά: Μέχρι τότε μπορεί να σου τα φάνε οι αριστεροί τζίτζικες ή ιδιώτες μεγαλοαρπακτικά, τίποτα δεν είναι σίγουρο. Θα περάσεις τη ζωή μόνος σου. Η "νοσοκόμα" μπορεί να μην σε προσέξει και τόσο.

2) Δουλέυεις μια ζωή και όταν είναι για σύνταξη πας σε ένα χωριό στις Φιλιππίνες όπου παντρεύεσαι κάποια χωρισμένη με παιδιά που έχει ανάγκη τη συνταξή σου. Παρόμοιο με το αποπάνω σενάριο με τα δικά του υπέρ και κατά. Δεν ξέρω και κατά πόσο είναι εφικτό να γίνει.

3) "Παντρεύεσαι" (λευκό γάμο) έναν φίλο σου που είναι μόνος του και προσπαθείς να υιοθετήσεις (σχεδόν αδύνατο) ή κάνεις παιδί με παρένθετη μητέρα (εφικτό σε άλλα κράτη, σύντομα κι εδώ μ' αυτούς που ψηφίζετε). Εδώ πάλι υπάρχουν τα προβλήματα της οικογενείας όμως λείπει το μεγάλύτερο πρόβλημα που λέγεται γυναίκα. Επίσης η κατακραυγή της κοινωνίας εναντίον σου θα είναι ένα θέμα.

4) Για τους πολύ απελπισμένους δεν απομένει άλλο από το να πουστέψουν, δυστυχώς. Το αναφέρω γιατί γίνεται συνεχώς γύρω μας. Πενηντάρηδες με τριαντάρηδες αλληλοκαλύπτονται έτσι (ο μεγάλος βάζει τα λεφτά κι ο μικρός τη χάρη). Αν τους γηροκομούνε κιόλας οι μικροί δεν ξέρω. Αηδία αλλά εφικτό.

Πείτε καμιά ιδέα και εσείς.

ρε φιλε δηλαδη μας λες να γινουμε αδερφες?
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
τα μαλλια σου δεν μας ειπες αν ασπρισαν ή αν επεσαν.

ημασταν παρεα πριν 2 βδομάδες και ο ενας που τον γνωρίσαμε εκεινη την ωρα μεσω επισης συνομηλικου γνωστου μας αρχιζει εσεις οι νεοι και εσεις οι νεοι... και τελικα μας εκανε 5 χρονια μικρότερους και εμεις τον καναμε αλλα 5 χρονια μεγαλυτερο, συνολικα φαινομαστΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, απλα αυτος ειχε 2 παιδια, εμεις κανενα, κατά τα αλλα με 1 διαζυγιο κι αυτος όπως και εγω αλλα οι μισες τριχες ασπρες.
συμπερασματικα ημασταν 4 αντρες στην παρεα, οι 2 χωρις παιδια φαινομασταν κατω από 35, οι 2 ειχαν παιδια και φαινοντουσαν πανω από 45.
...ολοι ημασταν στην πραγματικοτητα 38.

ξάδερφος με 20χρονων παιδι μου λεει μονο τα τρεχάματα για τα εμβολια και τις ηπιες παιδικες ασθενειες που σιγουρα θα περασει αρκουν από αγχος για να σε γερασουν και να σου ασπρισουν τα μαλλια.

Τύποι εμένα με γέρασε η δουλειά μου. Στα 25 μου με πέρναγαν για 18άρη, τώρα στα 31 φαίνομαι δυστυχώς για 40...
 

palikaros taetien

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2018
Μηνύματα
19
Like
10
Πόντοι
0
ειναι κατι σαν λαχειο να βρεις ανθρωπο να γερασεις μαζι του ολοι εχουμε πιθανοτητες....
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
ειναι κατι σαν λαχειο να βρεις ανθρωπο να γερασεις μαζι του ολοι εχουμε πιθανοτητες....

Αν βρεις τετοιον ανθρωπο, κι ας εχει και τα μειονεκτηματα της αρκει φυσικα να μην ειναι σοβαρα, αξιζει να μεινεις μαζι του....
 

showman_80

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2018
Μηνύματα
31
Like
12
Πόντοι
0
εαν δεν εχεις ενα σταθερο εισοδημα, αρκετο χρημα στην ακρη,προικα (περιουσια) οραμα,μελλον για τα παιδια που θα κανεις τι να την κανεις την οικογενεια?

συγνωμη ρε παιδια  τωρα ,ξερετε και εχετε δει η παλιες οικογενειες μεχρι την δεκαετια 70 στην ελλαδα ειχαν απο 3 παιδια το λιγοτερο,πολυτεκνη οικογενεια τοτε επρεπε να ηταν με 6-7 παιδια το ελαχιστο,τι φταει ο πιτσιρικας και το παιδι να περασει φτωχεια στην ζωη του χωρις να την εχει προκαλεσει ο ιδιος στον εαυτο του? για ποιο λογο να πληρωσει της μαλακιες γονεων?

αλλο να κληρονομησεις καποια περιουσια η να βγαλει λεφτα και να τα φας σε τζογο , γυναικες και μαλακιες,να εισαι χρεωκοπημενος μετα, τοτε το εχεις προκαλεσει εσυ ο ιδιος στον εαυτο σου,

τα παιδια τι φταινε ομως? Βλεπω ντοκιμαντερ σε βαλκανικες χωρες και πιστευω χωρις να εχουν κανει κακο η γονεις στα παιδια αμμεσα,τους εχουν κανει με εμμεσο τροπο, ΦΤΩΧΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,ΦΤΩΧΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΦΤΩΧΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ελαχιστες περιπτωσεις εχω δει τα παιδια φτωχων γονεων να γινονται πλουσια στην ζωη τους, η εστω ευπορα,αυτα γινονται μονο στο hollywood και στο αμερικανικο ονειρο που πλεον δεν υπαρχει, αστεγοι να εχουν γινει δισσεκατομυριουχοι ηθοποιοι και τραγουδιστες μονο εκει εχει συμβει, εδω δεν εχει συμβει ποτε, και ουτε προκειται με αυτο το κωλοσυστημα που υπαρχει,οποτε φτωχος γονες, φτωχο παιδι εφ ορου ζωης, παει τελειωσε

Εγω στην ελλαδα πλεον οικογενεια δεν θα εκανα ποτε μου,και κληρονομια να περνα,και δουλεια καλη να βρισκα με σκληρη αποταμιευση παλι τα λεφτα θα τα φας εαν εχεις παιδια,οποτε οικογενεια μονο στης ποιο πλουσιες χωρες του κοσμου εαν καταφερει κανενας και παει
Η ελλαδα ειναι μονο για διακοπες πλεον ,απο της ωραιοτερες χωρες του κοσμου με σαπιο συστημα δυστηχως.. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom