Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Δεν είναι λύση γιατί είναι μειονότητα αν υποθετικά στο μέλλον γίνουνε η πλειοψηφία τότε ίσως βρεθεί και η λύση .. υποθέτω οτι θα αλλάξουνε και οι γυναίκες συμπεριφορά και θα προσαρμοστούν. Βέβαια αν ποτέ γίνει κάτι τέτοιο μάλλον θα χρειαστούνε πολλά χρόνια.

Φίλε , ελπίζω να έχεις συνειδητοποιήσει ότι κάθε 100 χρόνια αλλάζει εντελώς ο πληθυσμός της Ελλάδας , με ό,τι αυτό συνεπάγεται !
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.872
Κριτικές
6
Like
3.612
Πόντοι
736
Γιατι οι χορτοφαγοι ειναι ζωοφιλοι? Ας γελασω...

Όχι όλοι απλά είπα οτι είναι κάπως υποκριτικό (μιας και εσυ στο πόστ σου αναφέρθηκες στους υποκριτές ζωόφιλους) να λες οτι είσαι ζωόφιλος και να τρως χοιρινο κοτόπουλο ψάρι κτλ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Επειδή υποννοείς κάτι που δεν έχω σκεφτεί , για κάντο πιο λιανά ...
Αν πραγματικα θελεις απλως ενα παιδι, υπαρχουν και τραπεζες σπερματος, οπως επισης μπορει να υπαρχουν και ανθρωποι που να επιθυμουν να σε εξυπηρετησουν χωρις μελλοντικη δεσμευση.
 

Επισκέπτης
Αν πραγματικα θελεις απλως ενα παιδι, υπαρχουν και τραπεζες σπερματος, οπως επισης μπορει να υπαρχουν και ανθρωποι που να επιθυμουν να σε εξυπηρετησουν χωρις μελλοντικη δεσμευση.

Οκ, θα το έχω υπόψην μου να βάλω αγγελία στο bou , αν το αποφασίσω.

Επίσης, μια και είσαι δικηγόρος , μπορείς να μου πεις αν υπάρχει επίδομα παιδιού απ' το κράτος για ανύπαντρες μητέρες ;
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Αν πραγματικα θελεις απλως ενα παιδι, υπαρχουν και τραπεζες σπερματος
και ποιός θα πληρώνει τη φιλιππινέζα να το κρατάει όταν η μάνα του θα δουλεύει ή θα βάφει τα νύχια της; Παιδί χωρις διατροφή, δε λέει...
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Όχι όλοι απλά είπα οτι είναι κάπως υποκριτικό (μιας και εσυ στο πόστ σου αναφέρθηκες στους υποκριτές ζωόφιλους) να λες οτι είσαι ζωόφιλος και να τρως χοιρινο κοτόπουλο ψάρι κτλ.
Ο σκύλος θέλει την αυλή του ή κήπο. Μέσα στο διαμέρισμα είναι δύσκολο να μην παλαβώσει το ζωάκι. Δυστυχώς οι ιδιοκτήτες που τα παρατάνε κλειδωμένα στο μπαλκόνι εθελοτυφλούν για τις ανάγκες του σκύλου. Βάζουν τις δικές τους ανάγκες πιο πάνω από την υγεία του.

Έτσι παθαίνουνε δυστυχώς και πολλοί παντρεμένοι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Οκ, θα το έχω υπόψην μου να βάλω αγγελία στο bou , αν το αποφασίσω.

Επίσης, μια και είσαι δικηγόρος , μπορείς να μου πεις αν υπάρχει επίδομα παιδιού απ' το κράτος για ανύπαντρες μητέρες ;
Ποιο ειναι το μηνιαιο εισοδημα σου?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αγάπη μου γλυκιά ,σου έκανα μια ερώτηση:πες εσύ τι ισχύει και άσε τα προσωπικά μου δεδομένα.
Λες να ρωτησα απο διαθεση κουτσομπολιου? Προφανως εχει σημασια το εισοδημα σου για να απαντησω υπευθυνα.
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Mr. Alex71, ή όποιος άλλος ξέρει, επειδή εδώ τα επιδόματα ανύπαντρης μητέρας είναι ξεφτίλα (κάπου στα 40/μήνα νομίζω (?)), μπορεί κάποια να πάει να γεννήσει στην Αγγλία π.χ. και να πάρει τα 600/μήνα (ή και παραπάνω) που δίνουνε εκεί? Χωρίς να έχει βρει δουλειά εκεί εννοώ, άμα πάει έτσι στο ξεκάρφωτο. Σε ποιά χωρα γίνεται αυτό, αν γίνεται, και πώς; (σουηδία, γερμανία;)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εσύ , λατρεία μου, θ' απαντήσεις υπεύθυνα και χωρίς εγώ να σου πω τίποτα ! Οπότε, τι ισχύει ;
Στην καλυτερη περιπτωση 40 ευρω το μηνα, συν 44 ευρω ακομη εαν εχεις εισοδημα κατω απο 300 ευρω.
Το συνολο 84.
 

Επισκέπτης
Στην καλυτερη περιπτωση 40 ευρω το μηνα, συν 44 ευρω ακομη εαν εχεις εισοδημα κατω απο 300 ευρω.
Το συνολο 84.

Άρα , αν το αποφασίσω , πρέπει να κάνω συμβούλιο με ξαδέλφια .Το κράτος κατ' ουσίαν δε βοηθάει - απορώ γιατί καθήσανε και είπανε τέτοιο ποσό !
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Mr. Alex71, ή όποιος άλλος ξέρει, επειδή εδώ τα επιδόματα ανύπαντρης μητέρας είναι ξεφτίλα (κάπου στα 40/μήνα νομίζω (?)), μπορεί κάποια να πάει να γεννήσει στην Αγγλία π.χ. και να πάρει τα 600/μήνα (ή και παραπάνω) που δίνουνε εκεί? Χωρίς να έχει βρει δουλειά εκεί εννοώ, άμα πάει έτσι στο ξεκάρφωτο. Σε ποιά χωρα γίνεται αυτό, αν γίνεται, και πώς; (σουηδία, γερμανία;)
Δεν νομιζω οτι μπορει να γινει πουθενα, ετσι οπως το περιγραφεις. Για κορόιδα τους περνάς τους ξενους, να κανουν εισαγωγη ετοιμογεννων μονο και μονο για να πληρωνουν επιδοματα?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Καλα και στην αγγλια με τα επιδοματα πολλές  16χρονες που σερνουν απο ενα καροτσακι χωρις δουλεια σπουδες και μέλλον ειναι ωραιο τωρα; Οι πιτσιρικες με μωρο και οι αστεγοι με σκυλο (παιρνουν και αυτοι επιδομα, για το σκύλο βεβαια), έλεος δηλαδή...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom