Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μ' ένα καθίκι αξίζει η δημιουργία οικογένειας ;

Έχω γνωρίσει ένα κάθαρμα , να τον παντρευτώ ή όχι ;

Αν παντρευτώ έναν νταβατζή , θα έχω προβλήματα ; Τι με συμβουλεύετε ;

Αν παντρευτώ μια διανοητικώς καθυστερημένη , θα έχω προβλήματα ;

Γνώρισα μια ψυχοπαθή , κάνει πολύ καλό κρεβάτι ,να κάνω παιδιά μαζί της ;

Ο εν δυνάμει πεθερός φαίνεται για "μαυραγορίτης" , να συγγενεύσω μαζί του ;

Η εν δυνάμει πεθερά με στραβοκοιτάει , να προχωρήσω εις γάμου κοινωνία ;

:think:



 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Αυνάνες και πουτανιάρηδες στην καλύτερη περίπτωση.Δεν είναι επίτευγμα αυτό.

Υπάρχουν πολλών ειδών επιτεύγματα. Υπάρχει ολόκληρη λίστα με επιτυχημένους με αυτά τα χαρακτηριστικά. Με μουνόδουλους από την άλλη...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μ' ένα καθίκι αξίζει η δημιουργία οικογένειας ;

Έχω γνωρίσει ένα κάθαρμα , να τον παντρευτώ ή όχι ;

Αν παντρευτώ έναν νταβατζή , θα έχω προβλήματα ; Τι με συμβουλεύετε ;

Αν παντρευτώ μια διανοητικώς καθυστερημένη , θα έχω προβλήματα ;

Γνώρισα μια ψυχοπαθή , κάνει πολύ καλό κρεβάτι ,να κάνω παιδιά μαζί της ;

Ο εν δυνάμει πεθερός φαίνεται για "μαυραγορίτης" , να συγγενεύσω μαζί του ;

Η εν δυνάμει πεθερά με στραβοκοιτάει , να προχωρήσω εις γάμου κοινωνία ;

:think:
Tι λες παιδακι μου?
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
mgtow, στο να ανοιξουν τα ματια των πυρφοροαγαπουληδων αποσκοπουν..
για να μην γινονται σκλαβακια των προσδοκιων της καθεμιας..
Τι μάτια να ανοίξει, άμα ανοίξει ο άλλος να ακούσει ραδιόφωνο με όλα τα ελεϊνά καψουροτράγουδα που επαναλαμβάνονται διαρκώς, πάει καταστράφηκε, θα νομίζει ότι ο σκοπός της ζωής του είναι να υπηρετεί κακομαθημένες πριγκίπισσες. Βαλλόμεθα από παντού.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Τι μάτια να ανοίξει, άμα ανοίξει ο άλλος να ακούσει ραδιόφωνο με όλα τα ελεϊνά καψουροτράγουδα που επαναλαμβάνονται διαρκώς, πάει καταστράφηκε, θα νομίζει ότι ο σκοπός της ζωής του είναι να υπηρετεί κακομαθημένες πριγκίπισσες. Βαλλόμεθα από παντού.

Τύπε η σύγχρονη κουλτούρα είναι σκατά. Ευτυχώς που υπάρχει το bou.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
27
Like
2.390
Πόντοι
6.955
Τύπε η σύγχρονη κουλτούρα είναι σκατά. Ευτυχώς που υπάρχει το bou.


Αυτα τα ελλεινά καψουροτράγουδα, ειδικά τις δεκαετίας του 90, Καρράς, Λε.Πα, Στα.Γό και οι λοιποί μουνόδουλοι συνέβαλαν στην διαμόρφωση του κοινωνικού φαινομένου της γυναικοκρατίας που μας ταλανίζει σήμερα.

MGTOW να καθαρίσει το τόπος.
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
εξαρτάται πάντα η οπτική κι η ανάλυση.
...
Από πλευράς συναισθηματικής ωριμότητας και συναφούς κέρδους, η δημιουργία οικογένειας είναι το εξαιρετικό μέσο για την προσωπική, διαπροσωπική, συλλογική ανάπτυξη.
Υπάρχουν κι άλλες οπτικές, πολλές, συμβατικές και μεταφυσικές. Διαλέγει και παίρνει ο καθείς ότι του ταιριάζει καλύτερα, είτε για να χρυσώσει το χάπι της άρνησης δημιουργίας ή να δικαιολογήσει τη δημιουργία.
Δεν έχει να κάνει και με τι άνθρωπο παντρεύτηκε κάποιος, πεθερικά, δουλειά, κλπ? Όλα θέμα οπτικής είναι; Έτσι όπως είναι τα πράγματα τη σήμερον ημέρα, ούτε ο Δαλάι Λάμα δεν θα άντεχε να πει ότι είναι θέμα οπτικής νομίζω.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Αυτα τα ελλεινά καψουροτράγουδα, ειδικά τις δεκαετίας του 90, Καρράς, Λε.Πα, Στα.Γό και οι λοιποί μουνόδουλοι συνέβαλαν στην διαμόρφωση του κοινωνικού φαινομένου της γυναικοκρατίας που μας ταλανίζει σήμερα.

MGTOW να καθαρίσει το τόπος.

:thumbsup:
 

Επισκέπτης
Ποιός είπε ότι η ανθρώπινη βλακεία είναι αήττητη ; Δεν υπάρχει περίπτωση ένας ηλίθιος να παραδεχτεί ότι έχει άδικο ! ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ποιός είπε ότι η ανθρώπινη βλακεία είναι αήττητη ; Δεν υπάρχει περίπτωση ένας ηλίθιος να παραδεχτεί ότι έχει άδικο ! ...
Nα σπασω το κεφαλι μου να αντιληφθώ πού κολλαει αυτο ή απλως πεταξες μια τρολιά?
 

Επισκέπτης
Γουστάρω έναν τύπο , ο οποίος έφυγε απ' το Ιραν σε παιδική ηλικία και πήγε Αμερική. Υπηρέτησε κανονικότατα στον Αμερικάνικο στρατό και ο άνθρωπος είχε φοβερό πρόβλημα ν' αποδείξει ότι δεν ήταν "ελέφαντας" . Λοιπόν, αυτός εξελίχτηκε σε super καπιτάλα και προσπαθεί να βοηθήσει με τα video που φτιάχνει. Εντελώς παρενθετικά να πω ότι κάπου έχει πει ότι έχει έρθει για διακοπές στην Αθήνα .Μετά από χιλιάδες χρόνια , ακόμα τους "καίει" φίλε , τους Πέρσες !!!
Το video διαρκεί 40' που τα θεωρώ πολλά , αλλά τέλος πάντων ! Για δείτε τι λέει αυτός ! Παρεπιπτόντως ,είναι επιχειρηματίας .

 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Το ρεύμα της σύγχρονής εποχής ωθεί μέσω της προπαγάνδας τις γυναίκες να υιοθετήσουν χοντρικά τις παρακάτω απόψεις:

- Θέλω να κάνω καριέρα, να βγάλω λεφτά, να είμαι ανεξάρτητη. Η μαγειρική και η καθαριότητα του σπιτιού δεν με πολυενδιαφέρουν, αυτά είναι για δούλες.
- Παιδιά θα κάνω στα 40 (και με τη βοήθεια της επιστήμης αν χρειαστεί) και θα τα μεγαλώσω μόνη μου (single mom). Στο μέλλον ο άντρας δεν θα χρειάζεται καθόλου ούτε καν για την τεκνοποίηση.
- Θέλω να εκδικηθώ τους άντρες επειδή κάψανε τις μάγισσες στο μεσαίωνα. Αυτοί ευθύνονται για τους πολέμους και όλα τα δεινά της ανθρωπότητας.
- Ανακάλυψα την κλειτορίδα μου και δεν χρειάζομαι πλέον το διεισδυτικό σεξ με άντρες (άσε που πονάω).
- Αν κάνω κορίτσι δεν θα το αφήνω να παίζει με κούκλες και κουζινικά.
(κι άλλα τέτοια τρελά, ο καθένας τα βλέπει και μπορεί να προσθέσει)

Συννενόηση αδύνατη εξ ορισμού.
Τι οικογένεια να κάνουμε που θα χρειαζόμαστε και μια φιλιππινέζα και τις γιαγιάδες (πάλι καλά που αυξήθηκε ο μέσος όρος ζωής) να κρατάνε το σπίτι και να μεγαλώνουν το δύσμοιρο το παιδάκι.

:think:
 

Επισκέπτης
Και γιατι δεν εκανες ενα παιδι?

Για να καταλάβεις , εγώ δεν είχα το παραμικρό μητρικό ένστικτο ! Τίποτα ! Νάδα ! Και , ξαφνικά , έβλεπα μωρά στα λεωφορεία και έκανα σα χαζή ! Λοιπον, το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που με "χτύπησε κατακέφαλα" ούτε σύζυγος μου προέκυπτε , ούτε καν γκόμενος ! Νάδα ! Ε, και αφού είχα παθει παράκρουση για παιδί (ΕΔΩ & ΤΩΡΑ), και μπορούσα να πάρω σκύλο , πήρα σκύλο !
Μπορώ να πω κι άλλα , αλλά μάλλον πρέπει να σταματήσω εδώ !

(Χαμόγελο)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για να καταλάβεις , εγώ δεν είχα το παραμικρό μητρικό ένστικτο ! Τίποτα ! Νάδα ! Και , ξαφνικά , έβλεπα μωρά στα λεωφορεία και έκανα σα χαζή ! Λοιπον, το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που με "χτύπησε κατακέφαλα" ούτε σύζυγος μου προέκυπτε , ούτε καν γκόμενος ! Νάδα ! Ε, και αφού είχα παθει παράκρουση για παιδί (ΕΔΩ & ΤΩΡΑ), και μπορούσα να πάρω σκύλο , πήρα σκύλο !
Μπορώ να πω κι άλλα , αλλά μάλλον πρέπει να σταματήσω εδώ !

(Χαμόγελο)
Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συζυγο, ούτε καν γκομενο, για να κανεις παιδι.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.872
Κριτικές
6
Like
3.612
Πόντοι
736
Mgtow σημαινει full time αυνανας.Δεν ειναι λυση αυτη.
Δεν είναι λύση γιατί είναι μειονότητα αν υποθετικά στο μέλλον γίνουνε η πλειοψηφία τότε ίσως βρεθεί και η λύση .. υποθέτω οτι θα αλλάξουνε και οι γυναίκες συμπεριφορά και θα προσαρμοστούν. Βέβαια αν ποτέ γίνει κάτι τέτοιο μάλλον θα χρειαστούνε πολλά χρόνια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom