Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
λαθος εισαι. τι περιμενες όταν ο μεσος ορος ζωης ηταν 50 και τωρα που φτανει τα 80 να μην εχουμε γερασμενο πληθυσμο???

το συστημα υγειας και το ασφαλιστικο είναι 1000 φορες καλυτερο σε χωρες με γερασμενο πληθυσμο όπως οι ΗΠΑ και η ευρωπη σε αντιθεση με την αφρικη και την ασια που είναι νεος ο πληθυσμος και κανουν πολλα παιδια

διαφωνω καθετα,  το θεμα ως προς τις αφρικανικες χωρες ειναι λαθος παραδειγμα

μπορουσες να θεσεις  ως παραδειγμα τη κινα η την ρωσια που εχουν νεο και οχι γερασμενο πληθυσμο

θα δεις σε λιγα χρονια πως θα καταρευσει το ασφαλιστικο σε ευρωπη και αμερικη διοτι δεν θα υπαρχουν νεοι εργαζομενοι να πληρωνουν εισφορες για να παρουμε συνταξη εμεις της γενιας της δικιας μας
 

Επισκέπτης
Τον σκύλο για παιδί ή για άντρα τον έχετε;

Κάθε φυσιολογικός ζωόφιλος το σκυλί του το αντιμετωπίζει ως παιδί του και , άρα, ως μέλος της οικογένειά του.Μιλάω ειδικά για το σκυλί , που έχει νοημοσύνη -πραγματικά- μικρού παιδιού.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.696
Like
1.461
Πόντοι
216
Όποιος λέει ότι είναι ζωοφιλος είναι ψεύτης και υποκριτής
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
Κάθε φυσιολογικός ζωόφιλος το σκυλί του το αντιμετωπίζει ως παιδί του και , άρα, ως μέλος της οικογένειά του.Μιλάω ειδικά για το σκυλί , που έχει νοημοσύνη -πραγματικά- μικρού παιδιού.

οι πολωνεζες παντως που εχουν σκυλο τον εχουν για αλλο λογο :grin:

δεν πιστευω να εχεις σκυλο για τον ιδιο λογο; :grin:
 

Επισκέπτης
οι πολωνεζες παντως που εχουν σκυλο τον εχουν για αλλο λογο :grin:

δεν πιστευω να εχεις σκυλο για τον ιδιο λογο; :grin:

2 πράγματα μ' απασχολούν ως προς τις Πολωνές :
1)Ότι συνέχεια "διπλαρώνουν" Έλληνες Πολιτικούς (Παπανδρέου , Μητσοτάκης)
&
2)Ότι είναι φανατικοί αντι-Ρώσοι .

Δεν τους θέλω εδώ τους Πολωνούς.

Σε "κάλυψα" ;
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Κάθε φυσιολογικός ζωόφιλος το σκυλί του το αντιμετωπίζει ως παιδί του και , άρα, ως μέλος της οικογένειά του.Μιλάω ειδικά για το σκυλί , που έχει νοημοσύνη -πραγματικά- μικρού παιδιού.

:S  :S  :S  :S  :S
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
σε ολες τις κοινωνιες ετσι παει το πραμα λογω τεχνολογιας, θα γινουμε κοινωνικα σκανδιναβια ή θα μας κατακτησουν οι μουσουλμάνοι. εγω προτιμω το πρωτο. να μεναμε κολλημένοι στο 1930 με την παραδοσιακη, χριστιανικη οικογενεια πρακτικα με φεησμπουκ και κινητο δεν γινεται.

Δεν φταίει η τεχνολογία τύπε. Φταίει ότι βρισκόμαστε στην τελευταία φάση του πολιτισμού μας. Τα έχουμε ξανασυζητήσει.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
2 πράγματα μ' απασχολούν ως προς τις Πολωνές :
1)Ότι συνέχεια "διπλαρώνουν" Έλληνες Πολιτικούς (Παπανδρέου , Μητσοτάκης)
&
2)Ότι είναι φανατικοί αντι-Ρώσοι .

Δεν τους θέλω εδώ τους Πολωνούς.

Σε "κάλυψα" ;

μαλλον δεν καταλαβες τον ιδιαιτερο λογο που εχουν σκυλο ως κατοικιδιο οι πολωνεζες :grin:


 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • 584EA862447100EA56AECEF95AAFF430.jpg
    584EA862447100EA56AECEF95AAFF430.jpg
    9 KB · Εμφανίσεις: 19

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36

Άλλο αγαπώ το κατοικίδιο μου και άλλο το έχω για παιδί.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.872
Κριτικές
6
Like
3.612
Πόντοι
736
εισαι από πριν προκατηλλημενος ότι σε αυτό το θεμα η παγκοσμια νεα ταξη εχει αδικο, επιδη και μονο είναι η παγκοσμια εξουσια.

όχι σε αυτό εχει δικιο. καλυτερα να κανουμε σεξ με πολλες γυναικες παρα με μια, ετσι λεει η φυση και καλυτερα να κανουμε παιδια οποτε και αν το θελουμε.

ο θεσμος της οικογενειας ειχε νοημα στην πρωτογονη κατασταση που εχουμε ξεπερασει προ πολλου.
ο θεσμος του γαμου είναι ψυχαναγκασμος που επεβαλαν θρησκείες στην νομοθεσια και την κοινωνια με αποτέλεσμα την καταπιεση μικρη ή μεγαλη των συζυγων. νομικα πρεπει να καταργηθεί αλλα ως παραδοση μπορει δυστυχως να κρατησει γεννιες ακομη.

Βρήκα ένα βιντεάκι σχετικά με τον γάμο, δεν ξέρω αν όλα αυτά που αναφέρει είναι αλήθεια, πάντως είναι ωραιο νομίζω.

 

Επισκέπτης
Άλλο αγαπώ το κατοικίδιο μου και άλλο το έχω για παιδί.

Σαφώς , αλλά -για να καταλάβεις- εγώ πήρα σκυλί , επειδή ήθελα παιδί ! Και γι' αυτό δεν πήρα γάτα , ας πούμε , γιατί εγώ ήθελα το "δέσιμο" που έχεις με το σκύλο ! Επαναλαμβάνω ότι τα σκυλιά έχουν νοημοσύνη μικρού παιδιού και τα λαμπραντόρ , συγκεκριμένα, που είναι κι από τις ευφυέστερες ράτσες , είναι εντελώς "ανθρωπόμορφα" !
Εσύ ,πάντως, μπορεί να τον αντιλαμβανόσουν ως "φιλαράκι" , από σένα εξαρτάται πώς το αντιληφθείς το σκυλί ! Πάντως , υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για σχεδόν πλήρη επικοινωνία ! Μόνο που δε μιλάνε ! Αντιλαμβάνονται πλήρως !
Και κάπου εδώ τελειώνει το λογίδριο για τα σκυλιά !
:)
 

Επισκέπτης
Οικογενειακή τραγωδία στη Ν. Σμύρνη: «Δεν αντέχω άλλο, σας βαρέθηκα όλους», έγραφε στο σημείωμα ο πατέρας


Αν ούτε οι στρατιωτικοί δεν καταλαβαίνουνε να διαλέξουνε γυναίκα , την έχουμε "βαμμένη" ,όλοι !!
 

Επισκέπτης
Ανεξάρτητα με το θλιβερό γεγονός που πόσταρε ο acapoeira παραπανω ,έχω μια ερώτηση/απορία : Αν εγώ είμαι Ολυμπιακός , να επιδιώξω να κάνω οικογένεια με Ολυμπιακό ή με Παναθηναϊκό ; Ένας νεαρός από τη θύρα 13 , πριν αρκετά χρόνια, πολύ με αγριοκοίταζε , δεν ξέρω γιατί ...

:)
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Σαφώς , αλλά -για να καταλάβεις- εγώ πήρα σκυλί , επειδή ήθελα παιδί ! Και γι' αυτό δεν πήρα γάτα , ας πούμε , γιατί εγώ ήθελα το "δέσιμο" που έχεις με το σκύλο ! Επαναλαμβάνω ότι τα σκυλιά έχουν νοημοσύνη μικρού παιδιού και τα λαμπραντόρ , συγκεκριμένα, που είναι κι από τις ευφυέστερες ράτσες , είναι εντελώς "ανθρωπόμορφα" !
Εσύ ,πάντως, μπορεί να τον αντιλαμβανόσουν ως "φιλαράκι" , από σένα εξαρτάται πώς το αντιληφθείς το σκυλί ! Πάντως , υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για σχεδόν πλήρη επικοινωνία ! Μόνο που δε μιλάνε ! Αντιλαμβάνονται πλήρως !
Και κάπου εδώ τελειώνει το λογίδριο για τα σκυλιά !
:)

Τοτε γιατι οι περισσοτερες γυναικες που μενουν ατεκνες καταληγουν με γατια και οχι με σκυλια?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Ανεξάρτητα με το θλιβερό γεγονός που πόσταρε ο acapoeira παραπανω ,έχω μια ερώτηση/απορία : Αν εγώ είμαι Ολυμπιακός , να επιδιώξω να κάνω οικογένεια με Ολυμπιακό ή με Παναθηναϊκό ; Ένας νεαρός από τη θύρα 13 , πριν αρκετά χρόνια, πολύ με αγριοκοίταζε , δεν ξέρω γιατί ...

:)

Με Ολυμπιακο οπωσδηποτε για να απολαμβανετε τα ματς μαζι.Ο βαζελος θα σε βαζει να κανεις τσιμπουκια την ωρα του ντερμπυ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom