Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μονο εγώ βλέπω οτι οι περισσότεροι παντρεύονται μπαζόλες? Και αν κάποια τρώγετε μπαζεύει μετά το γάμο..
Ενω οι αντρες ας πουμε, μετα το γαμο, ομορφαινουν. Ασε ρε τύπε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δε μετράει η ομορφιά στον άντρα τύπε..
Συμφωνουμε τύπε. Αλλά οταν μετα το γαμο φτιαξεις μπυροκοιλια, κανεις μπανιο μια φορα το μηνα, ρεύεσαι, κλανεις στη μουρη της και ξυνεις τ αρχιδια σου μπροστα στην τηλεοραση ολη μερα, χεσε μας.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Δηλαδη η συμβουλη της ηταν να βρεις ενα πληρως εξαρτημενο ατομο, να το κανεις ό,τι θελεις, και φυσικα θα ερχοταν μια στιγμη που θα την χωριζες εσυ ή θα εβρισκες γκομενα, επειδη δεν θα την σεβοσουν στο παραμικρο. Ε δεν το λες και κορυφαια συμβουλη. Το να βρεις εναν ανθρωπο να αλληλοσυμπληρωνεσαι και να νιωθεις κοντα του οτι δινεις και παιρνεις, ειναι ανεφικτο δηλαδη. Οπότε βρισκουμε ενα ατομο σαν κατοικιδιο, να μας εχει αναγκη, και ολα καλα. Μαλιστα.

Αν και πολλες φορες νομιζω μου την λες εδω περα (δεν κρατω τεφτερια ομως, δεν ειναι στον τυπο μου),
ειλικρινα σε ειχα για καπως πιο ωριμο...
no offense παντα, δεν ειμαι εδω για διαπληκτισμους...αλλα οταν ακομη βλεπω, μετα απο τοσο πηδημα που μας εχουν ριξει οι φεμινιστριες, αντρες να λενε ακομη το βιολι βιολακι, ε αμαν πια.....

Οποιος εχει εμπειρια απο τη ζωη και τις γυναικες, καταληγει σε αυτο που ειπε και το ανεκδοτο του urlauber:
εχοντας περασει απο ολες τις αθλιες φασεις με τις 'σχεσεις', στο τελος ζητας οτι λεει το ανεκδοτο, 'την ξανθια με τα μεγαλα βυζια'.
Τωρα εσυ κατσε να ψαχνεις την ιδεατη αλληλοσυμπληρωση, και οχι το 'κατοικιδιο' οπως εγραψες,
και οταν θα σου ρημαξει τη ζωη, την ψυχη, την περιουσια, και οτι αλλο εχεις (ασε, μην πεις 'δεν θα αφησω', τα παν κι αλλοι....και μην πω τι εφαγαν...),
τοτε θα θυμηθεις τα λογια εδω....


Αλληλοσυμπληρωση κλπ, και οικογενεια που ειναι εδω το θεμα του νηματος, και παιδια κλπ = γαμος.
Και γαμος ειναι πλεον η απολυτη λαιμητομος για τον αντρα, στις δυτικες φεμινιστοκρατουμενες κοινωνιες μας...
Αυτα για να προλαβω πριν πεις 'δεν παντρευομαι'....
Εκτος αν εννοεις αλληλοσυμπληρωση με σχεσεις που αλλαζουν καθε λιγα χρονια...ok, μπορει να το ακουσουμε κι αυτο....
 

Επισκέπτης
Αν και πολλες φορες νομιζω μου την λες εδω περα (δεν κρατω τεφτερια ομως, δεν ειναι στον τυπο μου),
ειλικρινα σε ειχα για καπως πιο ωριμο...
no offense παντα, δεν ειμαι εδω για διαπληκτισμους...αλλα οταν ακομη βλεπω, μετα απο τοσο πηδημα που μας εχουν ριξει οι φεμινιστριες, αντρες να λενε ακομη το βιολι βιολακι, ε αμαν πια.....

Οποιος εχει εμπειρια απο τη ζωη και τις γυναικες, καταληγει σε αυτο που ειπε και το ανεκδοτο του urlauber:
εχοντας περασει απο ολες τις αθλιες φασεις με τις 'σχεσεις', στο τελος ζητας οτι λεει το ανεκδοτο, 'την ξανθια με τα μεγαλα βυζια'.
Τωρα εσυ κατσε να ψαχνεις την ιδεατη αλληλοσυμπληρωση, και οχι το 'κατοικιδιο' οπως εγραψες,
και οταν θα σου ρημαξει τη ζωη, την ψυχη, την περιουσια, και οτι αλλο εχεις (ασε, μην πεις 'δεν θα αφησω', τα παν κι αλλοι....και μην πω τι εφαγαν...),
τοτε θα θυμηθεις τα λογια εδω....


Αλληλοσυμπληρωση κλπ, και οικογενεια που ειναι εδω το θεμα του νηματος, και παιδια κλπ = γαμος.
Και γαμος ειναι πλεον η απολυτη λαιμητομος για τον αντρα, στις δυτικες φεμινιστοκρατουμενες κοινωνιες μας...
Αυτα για να προλαβω πριν πεις 'δεν παντρευομαι'....
Εκτος αν εννοεις αλληλοσυμπληρωση με σχεσεις που αλλαζουν καθε λιγα χρονια...ok, μπορει να το ακουσουμε κι αυτο....

Cool , έχετε μείνει ανατολίτες ; Η δημιουργία οικογένειας γιατί εμένα μου φαίνεται φυσιολογική και για σας είναι χαρακίρι ;
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Cool , έχετε μείνει ανατολίτες ; Η δημιουργία οικογένειας γιατί εμένα μου φαίνεται φυσιολογική και για σας είναι χαρακίρι ;

Καθε φυσιολογικος ανθρωπος, βλεπει θετικα την οικογενεια.
Αλλα πλεον γυρω βλεπεις μονο καταστροφη. Γαμος σε μια κοινωνια, που ετσι και της καρφωθει της καθε μιας κατι κακο στο μυαλο, μπορει με τη σκατενια ψυχη της να καταστρεψει ολοσχερως εναν αντρα.
Και μην πεις οτι μπορει να γινει και το αντιστροφο....αν εισαι στοιχειωδως αντικειμενικη, θα πρεπει να παραδεχθεις οτι το νομικο οπλοστασιο ευνοει τη γυναικα να τα σμπαραλιασει ολα και να καταστρεψει εναν αντρα, ενω το αντιστροφο δεν μπορει να γινει.

Και για να το πω κι αλλιως, ΔΕΝ υπαρχουν γυναικες που να ειναι wife material.
Θα ελεγα οτι υπαρχουν μονο disaster material.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Cool , έχετε μείνει ανατολίτες ; Η δημιουργία οικογένειας γιατί εμένα μου φαίνεται φυσιολογική και για σας είναι χαρακίρι ;

Τί ανατολίτες μωρέ; Σε όλη τη Δύση οι άντρες εγκαταλείπουν μαζικά την ιδέα να δημιουργήσουν οικογένεια. Οι ανατολίτες ίσα ίσα είναι οι μόνοι που κάνουν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αν και πολλες φορες νομιζω μου την λες εδω περα (δεν κρατω τεφτερια ομως, δεν ειναι στον τυπο μου),
ειλικρινα σε ειχα για καπως πιο ωριμο...
no offense παντα, δεν ειμαι εδω για διαπληκτισμους...αλλα οταν ακομη βλεπω, μετα απο τοσο πηδημα που μας εχουν ριξει οι φεμινιστριες, αντρες να λενε ακομη το βιολι βιολακι, ε αμαν πια.....

Οποιος εχει εμπειρια απο τη ζωη και τις γυναικες, καταληγει σε αυτο που ειπε και το ανεκδοτο του urlauber:
εχοντας περασει απο ολες τις αθλιες φασεις με τις 'σχεσεις', στο τελος ζητας οτι λεει το ανεκδοτο, 'την ξανθια με τα μεγαλα βυζια'.
Τωρα εσυ κατσε να ψαχνεις την ιδεατη αλληλοσυμπληρωση, και οχι το 'κατοικιδιο' οπως εγραψες,
και οταν θα σου ρημαξει τη ζωη, την ψυχη, την περιουσια, και οτι αλλο εχεις (ασε, μην πεις 'δεν θα αφησω', τα παν κι αλλοι....και μην πω τι εφαγαν...),
τοτε θα θυμηθεις τα λογια εδω....


Αλληλοσυμπληρωση κλπ, και οικογενεια που ειναι εδω το θεμα του νηματος, και παιδια κλπ = γαμος.
Και γαμος ειναι πλεον η απολυτη λαιμητομος για τον αντρα, στις δυτικες φεμινιστοκρατουμενες κοινωνιες μας...
Αυτα για να προλαβω πριν πεις 'δεν παντρευομαι'....
Εκτος αν εννοεις αλληλοσυμπληρωση με σχεσεις που αλλαζουν καθε λιγα χρονια...ok, μπορει να το ακουσουμε κι αυτο....
Δηλαδη το δικο μου ποσταρισμα ηταν ανωριμο και αυτο ηταν ωριμο. Οκ. Θελεις να με πεισεις οτι ωριμοτητα ειναι να ψαξεις κατοικιδιο. Ε ψαξε ρε τύπε. Και καλη τυχη.
 

Επισκέπτης
Τί ανατολίτες μωρέ; Σε όλη τη Δύση οι άντρες εγκαταλείπουν μαζικά την ιδέα να δημιουργήσουν οικογένεια. Οι ανατολίτες ίσα ίσα είναι οι μόνοι που κάνουν.

Δεν είναι ότι εγκαταλείπουν μαζικά την ιδέα για οικογένεια , είναι ότι γίνονται ομοφυλόφιλοι όλο και πιο πολλοί !!
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Δεν είναι ότι εγκαταλείπουν μαζικά την ιδέα για οικογένεια , είναι ότι γίνονται ομοφυλόφιλοι όλο και πιο πολλοί !!
Επισης οσοι σου εχουν ριξει χυλοπιτα και σε εχουν απορριψει ειναι και αυτοι υποπτοι για ομοφυλοφιλοι.
 

Επισκέπτης
Επισης οσοι σου εχουν ριξει χυλοπιτα και σε εχουν απορριψει ειναι και αυτοι υποπτοι για ομοφυλοφιλοι.

Όχι ,αδερφέ , ο ένας ήταν ερωτευμένος με άλλη , ο άλλος καψούρα με την εν διαστάσει σύζυγό του και ο άλλος ήδη πσντρεμένος ! Δεν έχω θέμα με τις επιλογές μου , εγώ καλά διάλεξα !!

:)
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
Cool , έχετε μείνει ανατολίτες ; Η δημιουργία οικογένειας γιατί εμένα μου φαίνεται φυσιολογική και για σας είναι χαρακίρι ;

γιατί είναι πολύ σπάνιοι οι "εντάξει" άνθρωποι.. και η φάση πάντα θα καταλήγει η στην υποκρισία και την συνήθεια η στο ξεμπουρδέλεμα και τα κερατώματα
οπότε κρατάς αποστάσεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και ξεκούραστο :P
 

Επισκέπτης
γιατί είναι πολύ σπάνιοι οι "εντάξει" άνθρωποι.. και η φάση πάντα θα καταλήγει η στην υποκρισία και την συνήθεια η στο ξεμπουρδέλεμα και τα κερατώματα
οπότε κρατάς αποστάσεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και ξεκούραστο :P

Εντάξει ! Απ' ό,τι έχω διαβάσει , θυμάμαι ότι συμφωνώ μ' αυτά που λες !
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Ο νόμος του Picker πιστεύει ότι τα παιδιά και η οικογένεια είναι για τις γυναίκες. Δεν είναι τυχαίο ότι ο ρυθμός γεννήσεων μετριέται ανά μέσο αριθμό παιδιών που γεννά κάθε γυναίκα. Δεν είναι επίσης τυχαίο που σε περίπτωση διαζυγίου τα παιδιά σχεδόν πάντα τα παίρνει η μητέρα. Ο νόμος του Picker πιστεύει ότι ειδικά στη σύγχρονη ελληνική πραγματικότητα η δημιουργία οικογένειας αποτελεί για τον άντρα ομολογία αδυναμίας χαρακτήρα.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Όταν η γυναίκα αποδεχτεί την φυσική της κατωτερότητα και της απαγορευτεί να ζητάει διαζύγιο για ψύλλου πήδημα και να παίρνει κατόπιν διατροφή, όταν της απαγορευτεί να αρνείται το σεξ στον σύζυγό της, τότε μόνο θα αξίζει πάλι να παντρεύεται κανείς. Ο νόμος του Picker είναι επίσης υπέρ της απαγόρευσης των εκτρώσεων και της επαναφοράς του νόμου περί μοιχείας.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Ο νόμος του Picker πιστεύει ότι όποιος άντρας είναι αδύναμος χαρακτήρας και παντρεύεται ή είναι βλάκας και γαμάει χωρίς καπότα πρέπει να αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεών του. Οι αδύναμοι και οι βλάκες θα διαιωνίζουν πλέον το έθνος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom