Νέα

Διαγραφή αιώνιων φοιτητών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fylobios30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το καλυτερο απ ολα που θυμαμαι απο τη σχολη ηταν στις δηλωσεις μαθηματων στη γραμματεια, καθε εξαμηνο.
Υπηρχε ενα παραθυρακι-γκισες στη γραμματεια που ανοιγε μονο μια ωρα ακριβως στις 11 και εκλεινε ακριβως στις 12 λεπτο παραπανω. Απο τις 10.30 μαζευοταν ουρα που εβγαινε και εξω απο το κτιριο. Φυσικα ποτε δεν εξυπηρετουνταν ολοι οσοι πηγαιναν, μολις η ωρα πηγαινε 12 τελειωνε με τον φοιτητη που ειχε μπροστα της η (μια) υπαλληλος που ηταν στον γκισε και εκλεινε το τζαμι και το πατζουρακι. Μεσα ητανε αραχτοι καμια 10ρια ακομα υπαλληλοι.
Δεν ειχαν δηλαδη το φιλοτιμο εκεινες τις 10-20 μερες των δηλωσεων να ανοιξουν 1-2 ωρες παραπανω για να εξυπηρετηθει ο κοσμος (για 8ωρο ουτε λογος φυσικα)
Κατι μου θυμιζει αυτο. Γινοταν και αλλού εκτος της Νομικης Αθηνων???
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Aν δεν μπει ένα φρένο στις καθηγητικές αυθαιρεσίες και στις φοιτητκές παρατάξεις προκοπή δε γίνεται. Μακάρι το πρόβλημα των ελληνικών ΑΕΙ να ήταν η διάρκεια σπουδών και οι πάσης αιτίας ανενεργοί φοιτητές.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
26
Like
11.077
Πόντοι
4.746
Α ρε ποσο θα γουσταρα να ημουν ξανα στην σχολη και την ψυχη μου στον διαλο θα πουλουσα
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.014
Κριτικές
4
Like
847
Πόντοι
376
Ρε ΗΛΙΘΙΕ .... μας λες ότι καταργήσαν τους αιώνιους ... ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΝΕΤΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ....
και υπολόγιζαν και τους αιώνιους !!!!!

Σου απέδειξα ΟΤΙ ΟΙ ΑΙΩΝΙΟΙ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ !!!!!!

ρε βλακα κοστιζουν γιατι αφαιρουν χρηματα απο τις σχολες που εχουν πραγματικους φοιτητες. κοστιζουν γιατι πληρωνονται καθηγητες χωρις αντικειμενο εργασιας. αιθουσες διδασκαλιας κοκ. τα χρηματα που δινονται ιδια ειναι. υπαρχει το συνολικο διαθεσιμο ποσο και ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ αναλογα με τον αριθμο φοιτητων.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
Aν δεν μπει ένα φρένο στις καθηγητικές αυθαιρεσίες και στις φοιτητκές παρατάξεις προκοπή δε γίνεται. Μακάρι το πρόβλημα των ελληνικών ΑΕΙ να ήταν η διάρκεια σπουδών και οι πάσης αιτίας ανενεργοί φοιτητές.
Τύπε, απορώ με τον ξυσταρχιδισμό του Έλληνα γονέα που ανέχεται αυτές τις καταστάσεις και δεν τους έχει πάρει με τις πέτρες.

Σε ποια σοβαρή χώρα του δυτικού κόσμου υπάρχουν φοιτητικές παρατάξεις, κόμματα, εκλογές, μπαχαλοκαταστάσεις 45 χρόνια τώρα, μπόχα, αφίσες, οι καθηγητές να διορίζουν όποια γκόμενα θέλουν κλπ κλπ.

Που αλλού υπάρχει φροντιστήριο, ρε τύποι; Τι σημαίνει φροντιστήριο;

Άσυλο. Άκου τώρα. Άσυλο.

Είμαι ευτυχής που δεν έχω παιδιά. Πραγματικά. :S
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Aν δεν μπει ένα φρένο στις καθηγητικές αυθαιρεσίες και στις φοιτητκές παρατάξεις προκοπή δε γίνεται. Μακάρι το πρόβλημα των ελληνικών ΑΕΙ να ήταν η διάρκεια σπουδών και οι πάσης αιτίας ανενεργοί φοιτητές.
Τύπε, απορώ με τον ξυσταρχιδισμό του Έλληνα γονέα που ανέχεται αυτές τις καταστάσεις και δεν τους έχει πάρει με τις πέτρες.

Σε ποια σοβαρή χώρα του δυτικού κόσμου υπάρχουν φοιτητικές παρατάξεις, κόμματα, εκλογές, μπαχαλοκαταστάσεις 45 χρόνια τώρα, μπόχα, αφίσες, οι καθηγητές να διορίζουν όποια γκόμενα θέλουν κλπ κλπ.

Που αλλού υπάρχει φροντιστήριο, ρε τύποι; Τι σημαίνει φροντιστήριο;

Άσυλο. Άκου τώρα. Άσυλο.

Είμαι ευτυχής που δεν έχω παιδιά. Πραγματικά. :S
Όπου το φροντιστήριο το κάνει κάποιος που έχει σχέση με το εργαστήριο στο 90% των περιπτώσεων, γιαυτό και έχει μεγάλη επιτυχία με τα θέματα των εξετάσεων.
Ή ο καθηγητής εξετάζει προφορικά το μάθημά του και όλως τυχαίως δεν κόβεται κανείς της παράταξης που τον στηρίζει για τις πρυτανικές εκλογές. Σε κανένα από τα τρία μαθήματά του.
Αξιολόγηση καθηγητών δε γίνεται ποτέ. Καμία κυβέρνηση δεν αγγίζει τα ιερά αυτά τέρατα της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Και η ασυδοσία καλά κρατεί. Υπάρχουν καραμέλλες όπως "οι αιώνιοι" που καλύπτουν τη μπόχα τους.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.430
Like
7.007
Πόντοι
1.056
Πλακα εχει το θεματακι. Λοιπον , εχω μερικες ερωτησεις για τους κουλομαχους :

1) Βαση 10 ως μινιμουμ για την εισαγωγη στα ΑΕΙ πρεπει να θεσπιστει οπως υποστηριζατε προεκλογικα ΝΑΙ ή ΟΥ ;
2) Τα αχρηστα, ανευ αντικεμενου τμηματα που εχετε ιδρυσει μαζι με το ΠΑΣΟΚ στα βουνα, τα λαγκαδια και τις βραχονησιδες προσφέρουν στην εθνικη παιδεια ή στο βολεμα των κομματοσκυλων σας ; Πόσοι αποφοιτουν απο αυτα σε σχεση με αυτους που εισαγονται ; Με ΝΟΥΜΕΡΑ. Έχουν λόγο ύπαρξης ΝΑΙ ή ΟΥ ;
3) Αξιολογηση καθηγητων με συγκεκριμενα ακαδημαικα κριτηρια οπως γινεται σε ολο τον κοσμο πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;
4) Αντιστοιχιση του ελληνικου δημοσιου πανεπιστημιου με τα αντιστοιχα ευρωπαικα προγραμματα σε επιπεδο διαρκειας (3ετη bachelor) , μεταπτυχιακων (1+2ου κυκλου) , συστηματος credits κλπ πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;
5) Ιδρυση αδειοδοτημενων και αναγνωρισμενων ιδιωτικων Πανεπιστημιων πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;

Πάμε να δουμε ποιος ειναι οντως φιλελευθερος και ποιος κομματοσκυλο για αρχη. Και μετα αναμενω απο τους φιλελευθερους (τους οποιους και σεβομαι) να μου εξηγησουν γιατι η αναρχιδη κυβερνηση που υποστηριζουν θεωρει σημαντικοτερο θεμα τους αιωνιους φοιτητες απο οσα ανεφερα (και μπορω να αναφερω αλλα τοσα κι αλλα τοσα). Εγω την απαντηση την γνωριζω , παμε να δουμε εσας.
 

Peacemaker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2018
Μηνύματα
399
Κριτικές
6
Like
945
Πόντοι
361
Για μένα η διάρκεια σπουδών θα έπρεπε να ήταν 2ν και από εκεί και μετά μόνο εξετάσεις, ούτε βιβλία ούτε τίποτα...
Οχι διαγραφή!
Το ν+2 ή ν+3 είναι λίγο για το Έλληνα φοιτητή με τους ανώμαλους καθηγητές που κυκλοφορούν στα πανεπιστήμια. Μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν μαθήματα που ενώ το έτος έχει περίπου 150 φοιτητές το μάθημα το χρωστούν 500+.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Για μένα η διάρκεια σπουδών θα έπρεπε να ήταν 2ν και από εκεί και μετά μόνο εξετάσεις, ούτε βιβλία ούτε τίποτα...
Οχι διαγραφή!
Το ν+2 ή ν+3 είναι λίγο για το Έλληνα φοιτητή με τους ανώμαλους καθηγητές που κυκλοφορούν στα πανεπιστήμια. Μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν μαθήματα που ενώ το έτος έχει περίπου 150 φοιτητές το μάθημα το χρωστούν 500+.
Ποια βιβλια ρε τύπε, μια φορα δινονται τα βιβλια. Και δεκα χρονια να δινεις ενα μαθημα, το βιβλιο το εχεις ηδη παρει εξ αρχης.
Επισης, κατανοω το γεγονος οτι πολλοι παραπονιουνται οτι κοβονται 5 και 10 φορες σε ενα μαθημα.
Αλλά ρε παιδι μου, δεν καταλαβαινω γιατι εγω ποτέ δεν χρειαστηκε να δωσω καν ΤΡΙΤΗ φορα ενα μαθημα.
Κι ας μην ειχα καμια σχεση με παραταξεις και βυσματα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
Πλακα εχει το θεματακι. Λοιπον , εχω μερικες ερωτησεις για τους κουλομαχους :

1) Βαση 10 ως μινιμουμ για την εισαγωγη στα ΑΕΙ πρεπει να θεσπιστει οπως υποστηριζατε προεκλογικα ΝΑΙ ή ΟΥ ;
2) Τα αχρηστα, ανευ αντικεμενου τμηματα που εχετε ιδρυσει μαζι με το ΠΑΣΟΚ στα βουνα, τα λαγκαδια και τις βραχονησιδες προσφέρουν στην εθνικη παιδεια ή στο βολεμα των κομματοσκυλων σας ; Πόσοι αποφοιτουν απο αυτα σε σχεση με αυτους που εισαγονται ; Με ΝΟΥΜΕΡΑ. Έχουν λόγο ύπαρξης ΝΑΙ ή ΟΥ ;
3) Αξιολογηση καθηγητων με συγκεκριμενα ακαδημαικα κριτηρια οπως γινεται σε ολο τον κοσμο πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;
4) Αντιστοιχιση του ελληνικου δημοσιου πανεπιστημιου με τα αντιστοιχα ευρωπαικα προγραμματα σε επιπεδο διαρκειας (3ετη bachelor) , μεταπτυχιακων (1+2ου κυκλου) , συστηματος credits κλπ πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;
5) Ιδρυση αδειοδοτημενων και αναγνωρισμενων ιδιωτικων Πανεπιστημιων πρεπει να υπαρξει ΝΑΙ ή ΟΥ ;

Πάμε να δουμε ποιος ειναι οντως φιλελευθερος και ποιος κομματοσκυλο για αρχη. Και μετα αναμενω απο τους φιλελευθερους (τους οποιους και σεβομαι) να μου εξηγησουν γιατι η αναρχιδη κυβερνηση που υποστηριζουν θεωρει σημαντικοτερο θεμα τους αιωνιους φοιτητες απο οσα ανεφερα (και μπορω να αναφερω αλλα τοσα κι αλλα τοσα). Εγω την απαντηση την γνωριζω , παμε να δουμε εσας.
Είμαι φιλελεύθερο κέντρο και ψήφισα Μητσοτάκη, ναι.

1. Σε πάω παραπέρα. Καμία βάση, κανένα δέκα. Τελειώνεις το λύκειο και όποιος θέλει συνεχίζει προπαρασκευαστικό έτος όπου στο τέλος υπάρχουν εξετάσεις σε συγκεκριμένα μαθήματα. Η κάθε σχολή θα θέτει τον αριθμό φοιτητών και από ποιο βαθμό και πάνω σε κάθε μάθημα, θα δέχεται φοιτητές.
2. Τα ΤΕΙ σε κάθε χωριό έγιναν για να νοικιάζουν σπίτια και να έχει δουλειά η καφετέρια και το σουβλατζίδικο. Παρασιτική οικονομία δηλ. Να κλείσουν χθες όπως αντίστοιχα και τα στρατόπεδα. Κλιμάκιο αεροπορίας στον Πύργο Ηλείας; Σοβαρά τώρα;
3. Φυσικά. Αξιολόγηση όλων των ΔΕΠ, τύπε. Όπως και των εργαστηρίων και των βιβλιοθηκών. Όποιος πήγε για μεταπτυχιακά στην Ευρώπη, είδε τι σημαίνει βιβλιοθήκη.
4. Όχι απαραίτητα. 4 χρόνια imho είναι καλλίτερα. Το Πολυτεχνείο θα μπορούσε να έχει 1 έτος industrial training. Στον ΟΤΕ, στην Intracom, σε κατασκευαστικές κ.ο.κ.
5. Φυσικά. Ούτε συζήτηση. Αν έχεις ιδιωτικά, αναγκαστικά θα τραβήξει και το Δημόσιο ΑΕΙ προς τα πάνω. Έχει ο Κύπρος και εμείς έχουμε ΑΣΥΛΟ. :jerking:

Κουλομάχος εδώ. Σε κάλυψα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

FrischgeduschT

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2020
Μηνύματα
107
Like
136
Πόντοι
1
Στην Ελλάδα ο φοιτητης δεν σπουδάζει, εμβαθυνει σε ενα αντικειμενο ή κύκλο μαθηματων συγκροτημενα σε παραλληλο χρονο ..

Στην Ελλαδα ο φοιτητης .. περνάει μαθηματα..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ε οχι και να κατηγορειται η ΝΔ οτι δεν θελει ιδιωτικα πανεπιστημια. Ειναι θρασος.
Χρειαζεται συνταγματικη αναθεωρηση ομως, και ΔΥΟ βουλές.
Και ούτε ο ΓΑΠ το εκανε, ουτε ο Τσιπρας.
Αρα πώς θα το κανει η ΝΔ, μονη της? Σε μια βουλη?
Ή νομιζετε οτι θελει απλο νομο και δεν τον ψηφιζει?
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Την διαγραφη θα την αποφασιζει το ιδιο το Πανεπιστημιο, οχι το υπουργειο.
Και ουσιαστικα δεν υπαρχει καμία "ποινή" για το πανεπιστημιο αν ΔΕΝ διαγραψει καποιους.
Οπότε στην πραξη τα πανεπιστημια θα διαγραφουν μονο τους πραγματικα εξαφανισμενους.
Δεν θα διαγραφεί κανενας με ΕΝΑ μαθημα στον εβδομο χρονο φοιτησης, μην κάνεις σαν απατημενη γκομενα.
Ελεος. Δεν επικρατει ο παραλογισμος οπως θελεις να πλασαρεις.

Τώρα μας μας καθησύχασες ;;;;;
ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ... ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ !!!!!

Αν είναι γόνος, κανακάρης, ανιψιά, γκόμενα ... κομματόσκυλο ... ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ....


Αν είναι κάποιος ΜΗ ΕΚΛΕΚΤΟΣ ... ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΔΙ !!!!!!!!!

Και θα του πετάνε τη ζωή στα σκουπίδια, για ... ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ !!!!!!!!!

ή θα πρέπει ΝΑ ΧΩΣΕΙ ΦΡΑΓΚΑ .... ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΗΓΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟΥ .... ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΕΣ ....

Λες και δεν παίζαν .... "φροντιστήρια" για ΦΟΙΤΗΤΕΣ !!!!!!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
2. Τα ΤΕΙ σε κάθε χωριό έγιναν για να νοικιάζουν σπίτια και να έχει δουλειά η καφετέρια και το σουβλατζίδικο. Παρασιτική οικονομία δηλ. Να κλείσουν χθες όπως αντίστοιχα και τα στρατόπεδα. Κλιμάκιο αεροπορίας στον Πύργο Ηλείας; Σοβαρά τώρα;
για να βολευτουν τα κομματοσκυλα που σου λέει και ο τυπος γινανε,τα σουβλατζιδικα και οι καφετεριες δε βλαπτουν,οι μισθοι των διορισμων βλαπτουν,δε χρειαζεται να κλεισουν,απλα αυτοι που πληρωνουν τα νοικια και τα λοιπα εξοδα να πληρωνουν και τα εξοδα αυτων που τους διδασκουν και διοικουν τις σχολες τους ,αν μπορουν να βρουν τα ιδρυματα φοιτητες/πελατες να μεινουν ανοιχτα ,αν οχι κλεινουν,απλα πραγματα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Την διαγραφη θα την αποφασιζει το ιδιο το Πανεπιστημιο, οχι το υπουργειο.
Και ουσιαστικα δεν υπαρχει καμία "ποινή" για το πανεπιστημιο αν ΔΕΝ διαγραψει καποιους.
Οπότε στην πραξη τα πανεπιστημια θα διαγραφουν μονο τους πραγματικα εξαφανισμενους.
Δεν θα διαγραφεί κανενας με ΕΝΑ μαθημα στον εβδομο χρονο φοιτησης, μην κάνεις σαν απατημενη γκομενα.
Ελεος. Δεν επικρατει ο παραλογισμος οπως θελεις να πλασαρεις.

Τώρα μας μας καθησύχασες ;;;;;
ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ... ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ !!!!!

Αν είναι γόνος, κανακάρης, ανιψιά, γκόμενα ... κομματόσκυλο ... ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ....


Αν είναι κάποιος ΜΗ ΕΚΛΕΚΤΟΣ ... ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΔΙ !!!!!!!!!

Και θα του πετάνε τη ζωή στα σκουπίδια, για ... ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ !!!!!!!!!

ή θα πρέπει ΝΑ ΧΩΣΕΙ ΦΡΑΓΚΑ .... ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΗΓΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟΥ .... ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΕΣ ....

Λες και δεν παίζαν .... "φροντιστήρια" για ΦΟΙΤΗΤΕΣ !!!!!!
Εσυ γιατι τοσο ζορι για τους φοιτητες? Εχεις καμια γκομενα φοιτητρια?
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ρε βλακα κοστιζουν γιατι αφαιρουν χρηματα απο τις σχολες που εχουν πραγματικους φοιτητες. κοστιζουν γιατι πληρωνονται καθηγητες χωρις αντικειμενο εργασιας. αιθουσες διδασκαλιας κοκ. τα χρηματα που δινονται ιδια ειναι. υπαρχει το συνολικο διαθεσιμο ποσο και ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ αναλογα με τον αριθμο φοιτητων.

Οι πολλοί καθηγητές, υπάρχουν από το μεγάλο αριθμό φοιτητών ΑΝΑ ΕΤΟΣ.
Για τους αιώνιους που χρωστάνε ένα μάθημα, ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ.

Και θέλουν να είναι πολλοί καθηγητές !!!
ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ;;;; 40€ ΕΞΑΓΩΓΗ Ο ΑΠΛΟΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ..... 200€ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ....

Νομική ;;;; 5.000€ για απλό ποινικό ο απλός δικηγόρος ;;;; 150.000€ ο καθηγητής !!!!

ιατρική ;;;; 40€ επίσκεψη ο απλός παθολόγος ;;;;; 200€ ο καθηγητής !!!!!!!!

ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΗΓΗΤΙΛΙΚΙ !!!!!!!Και γιαυτό θέλουν να είναι πολλοί ... ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ !!!!!
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Όπου το φροντιστήριο το κάνει κάποιος που έχει σχέση με το εργαστήριο στο 90% των περιπτώσεων, γιαυτό και έχει μεγάλη επιτυχία με τα θέματα των εξετάσεων.
Ή ο καθηγητής εξετάζει προφορικά το μάθημά του και όλως τυχαίως δεν κόβεται κανείς της παράταξης που τον στηρίζει για τις πρυτανικές εκλογές. Σε κανένα από τα τρία μαθήματά του.
Αξιολόγηση καθηγητών δε γίνεται ποτέ. Καμία κυβέρνηση δεν αγγίζει τα ιερά αυτά τέρατα της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Και η ασυδοσία καλά κρατεί. Υπάρχουν καραμέλλες όπως "οι αιώνιοι" που καλύπτουν τη μπόχα τους.

Ξέρεις πόσο κοστίζει φροντιστήριο σε μάθημα ιατρικής ;;;;;;;;;;;;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Εσυ γιατι τοσο ζορι για τους φοιτητες? Εχεις καμια γκομενα φοιτητρια?
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Tώρα σοβαρά μιλάς? Υπήρχε ποτέ τέτοια περίπτωση... αφού... :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Βρε εχω λογο που ρωταω. Κι εγω ημουν υπερ της διαγραφης των αιωνιων φοιτητων το 2011-2012 με το περιφημο ν+2 αλλά ετυχε τοτε να τα εχω με μια (περιπου αιωνια) φοιτητρια και διαφοροποιησα την αποψη μου :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom