Νέα

Διαγραφή αιώνιων φοιτητών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fylobios30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
kman είσαι θεός φίλε !!!!!!!!!

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΧΕΣ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΠΡΟΛΑΚΚΟ ... όπως κι εγώ !!!!!!

Αυτό το ρεζιλίκι !!!!!!!!

Κάνουν εξετάσεις ... που περνάνε μόνο ένα 5% άριστων ... και ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ....


δηλαδή κοματόσκυλα, γόνοι , ψωλάδες και ΠΟΥΤΑΝΕΣ !!!!!!!

Αρα εγω που περασα τις εξετασεις χωρις να ειμαι σε φοιτητικη παραταξη, και χωρις να ειμαι τιποτα αλλο απο οσα λες, να χαρω οτι ανηκω στο 5% των αριστων?
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Δουλεια λογω φτωχειας. Εχει πχ πολλα αγροτοπαιδα που περασαν Αθηνα - Θεσσαλονικη σε μια σχολη, καθησαν 3-4 χρονια και γυρισαν στα χωρια και ειναι στα χωραφια και στα ζωα. Εκει μαζι με το στρατο, για ποτε περναει η δεκαετια χαμπαρι δεν παιρνεις
αυτοι δε γυριζουν γιατι οι σχολες που εχουν μπει εχουν καταλαβει οτι ειναι του κωλου και θεωρουν σωστα οτι θα ειναι πιο προσοδοφορο να συνεχισουν καλυτερα να ασχολουνται με τα ζα,συνηθως τα αγροτοπαιδα που εχουν ζοριστει να μπουν σε καλες σχολες τις τελειωνουν με τη μια,οι αιωνιοι ειναι καθαρα θεμα επιχορηγησης με το κεφαλι για τους κηφηνες πρυτανεις οπως αλλωστε και τα καθε κωλοχανεια πανεπιστημια που εχουν ανοιξει στα καθε κατω παρταλια,αν θελουν να τα κρατησουν και τα δυο με τη προυποθεση να πληρωνουν οι ενδιαφερομενοι και οχι το κρατος
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τωρα αν θέλεις να μην έχεις πτυχιούχους Βουλγαρίας Ρουμανίας κλπ ( μερικοί είναι πολύ καλοί επιστήμονες να ξέρεις) πρώτα φτιάξε τα του οίκου σου...
Φέρνεις παράδειγμα τις ΗΠΑ...έχει αιώνιους φοιτητές στις ΗΠΑ;;
Σωστή είναι η κατεύθυνση και αλλά πρέπει να γίνουν....δεν χρειάζεται να γινόμαστε πνεύμα αντιλογίας έτσι για το ξεκατίνιασμα....

Με τι κριτήριο και υπό ποιά ιδιότητα κρίνεις ότι στην ελλάδα έχουν έρθει καλοί από ρουμανία ;;;;;
Αλλά δεν είναι το θέμα αυτό !

Στις ΗΠΑ δεν έχει αιώνιους φοιτητές ... ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ !!!!!! Αν κοπούν πάνω από 50% σε 3 εξεταστικές ....ΦΕΥΓΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ !!!

Τίποτε δεν είναι σε σωστή κατεύθυνση .

Στην ελλάδα , συμβαίνουν απίστευτα σάπια !!!!!
π.χ. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ... που δεν μπαίνει κανείς απόφοιτος του πανεπιστημίου !!!!!!!! και μπαίνουν μόνο ... απόφοιτοι ρουμανίας και βουλγαρίας !!!

μεταπτυχιακό ... που μπαίνουν για χρόνια μόνο ... γυναίκες ... ΠΟΥ ΑΝ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ....

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ CASTING του pierre woodman ή του rocco !!!!!!!!

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ !!!!!!

Αν δεν ήθελα να είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ ... να εξαιρούσαν φοιτητές που χρωστάνε κάτω από 5 μαθήματα !!!!!!


Το 98% της σαββούρας που λένε ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ .....


Έτσι ....
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αρα εγω που περασα τις εξετασεις χωρις να ειμαι σε φοιτητικη παραταξη, και χωρις να ειμαι τιποτα αλλο απο οσα λες, να χαρω οτι ανηκω στο 5% των αριστων?

Κι εσύ κι εγώ ... Ομολογουμένως στη δικιά σου σχολή, είναι πιο δύσκολο να κόψουν άξιους φοιτητές.
Και έχετε και πολλές θέσεις σε μεταπτυχιακά . Πολλές , εννοώ , ότι δεν παίρνουν .... 2 ή 3 άτομα κάθε 2 χρόνια ! Εϊναι πολύ περισσότερες.

Σε οδοντιατρική και ιατρική .... μπορούν να κόψουν όποιον θέλουν ! Και σε φαρμακευτική.
Μπορούν να βάλουν θέματα που να κοπεί το 80% ... ή το 90% ... ποιός θα το ελέγχει αυτό ;;;;;

Μιλάμε για απίστευτη αυθαιρεσία.

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ....

ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΑΙΩΝΙΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ... ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ !!!!!!!

1)Είχαν μπει όλοι με εισαγωγικές ;;;;
2)Είχαν δώσει όλοι κανονικά εισαγωγικές, χωρίς να είναι ομογενείς, μουσουλμάνοι , παιδιά καραβανάδων , αθλητές ;;;;
3)Ήταν όλοι άνδρες ;;;;
4)Ήταν κανένας κομματόσκυλο ;;;
5)Ήταν κανείς ... γιος καθηγητή ;;;;;;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ρε ηλίθιε ... ας έκαναν διάκριση !!!!!

Να αφορά όσους δεν πέρασαν μαθήματα ....

Εγώ λέω για κάποιον που μπορεί να χρωστάει 1 ως 5 μαθήματα .... σε σύνολο π.χ. 50+

ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ;;;;;;;;;;

Ας έβαζαν έναν τέτοιο όρο !!!!!!

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ;;;; ΤΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ;;; ΝΑ ΤΟΥ ΟΡΙΖΑΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ , ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ .

Να έβαζαν και έλεγχο καθηγητών !!!!!!

Αν κάποιος κόβει πάνω από 50% σε μια 5ετία ... ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ............


Επειδη εχεις παρει μεγαλη φορα και δεν εχεις αντιληφθει καν τι εχει θεσπισθει.
Την διαγραφη θα την αποφασιζει το ιδιο το Πανεπιστημιο, οχι το υπουργειο.
Και ουσιαστικα δεν υπαρχει καμία "ποινή" για το πανεπιστημιο αν ΔΕΝ διαγραψει καποιους.
Οπότε στην πραξη τα πανεπιστημια θα διαγραφουν μονο τους πραγματικα εξαφανισμενους.
Δεν θα διαγραφεί κανενας με ΕΝΑ μαθημα στον εβδομο χρονο φοιτησης, μην κάνεις σαν απατημενη γκομενα.
Ελεος. Δεν επικρατει ο παραλογισμος οπως θελεις να πλασαρεις.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
- Αν σε ένα semester έχανες 3 μαθήματα τότε σου λέγανε "λεβέντη μου πήγαινε να γίνεις τορναδόρος κι άσε κανέναν άλλον να σπουδάσει... δεν κάνεις!".
- Αν έχανες μέχρι 2 τα έδινες ξανά τον Σεπτέμβριο.
- Αν τα έχανες και τον Σεπτέμβριο... έκανες ξανά την χρονιά... 1 φορά.
- Αν δεν τα περνούσες και τον Σεπτέμβριο για 2η φορά... τορναδόρος.
- Αν σε έπιαναν να αντιγράφεις στις εξετάσεις... τορναδόρος.
Άριστο σύστημα.

Ξανακάνεις τη χρονιά. Μαλάκα μου, γαμάει!

Όλα τα πουσταριά οι συριζαίοι και οι αναρχο-άπλυτοι, θα έπαιρναν τον πούλο.

Τολμάει όμως ο Μητσοτάκης να το φέρει νταηλίκι;

Παπάρια. :S
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Με τους αιώνιους απάλευτους μαλάκες τι θα γίνει σε αυτή τη χώρα άραγε;
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
[quote author=fylobios30 link= ]

Ποιοί θα διωχθούν από τα πανεπιστήμια με αυτό το σύστημα ;;;

[/quote]


Εμείς γι' αλλού κινήσαμε γι' αλλού κι αλλού η ζωή μας πάει...

Ο επιτάφιος θρήνος των αριστερών! :priest:

Το σύμπαν επαναφέρει τη ζωή σε τάξη και κανονικότητα. :rockon:
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Και πάει κάτι να γίνει προς τη σωστή κατεύθυνση, αστυνόμευση, αποβολή των παρασίτων και βγαίνουν μαλάκες σαν το Λάκη και γκρινιάζουν. Λες και μπορούν να γίνουν, όλα, όπως τα θέλουν, σε μια μέρα.

Ρε βλάκα .. ... τα προβλήμα λύνονται αλλιώς !!!!!!

Κατάληψη ;;; ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΑΛΗΨΙΩΝ !!!!!

Αφίσσες στον τοίχο ;;; Διαγραφή και φυλακή και αποζημίωση !!! Βάψιμο με μπογιά ;;; Το ίδιο !
Μπάφο στη σχολή ;;;; Διαγραφή, ξύλο και φυλακή .

Για τη διαγραφή αυτών που τελείωσαν τη διάρκεια και δεν πέρασαν ... τα 3/4 των μαθημάτων , συμφωνώ !!!!! ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ.

Αλλά ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΔΙΚΟ , ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 ΜΑΘΗΜΑΤΑ.

Τρομερή αδικία. Έγκλημα.

Και πριν απ όλα !!!

ΟΣΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΟΒΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ... ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ !!!!!!! ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.153
Κριτικές
1
Like
1.269
Πόντοι
216
Τωρα αν θέλεις να μην έχεις πτυχιούχους Βουλγαρίας Ρουμανίας κλπ ( μερικοί είναι πολύ καλοί επιστήμονες να ξέρεις) πρώτα φτιάξε τα του οίκου σου...
Φέρνεις παράδειγμα τις ΗΠΑ...έχει αιώνιους φοιτητές στις ΗΠΑ;;
Σωστή είναι η κατεύθυνση και αλλά πρέπει να γίνουν....δεν χρειάζεται να γινόμαστε πνεύμα αντιλογίας έτσι για το ξεκατίνιασμα....

Με τι κριτήριο και υπό ποιά ιδιότητα κρίνεις ότι στην ελλάδα έχουν έρθει καλοί από ρουμανία ;;;;;
Αλλά δεν είναι το θέμα αυτό !

Στις ΗΠΑ δεν έχει αιώνιους φοιτητές ... ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ !!!!!! Αν κοπούν πάνω από 50% σε 3 εξεταστικές ....ΦΕΥΓΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ !!!

Τίποτε δεν είναι σε σωστή κατεύθυνση .

Στην ελλάδα , συμβαίνουν απίστευτα σάπια !!!!!
π.χ. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ... που δεν μπαίνει κανείς απόφοιτος του πανεπιστημίου !!!!!!!! και μπαίνουν μόνο ... απόφοιτοι ρουμανίας και βουλγαρίας !!!

μεταπτυχιακό ... που μπαίνουν για χρόνια μόνο ... γυναίκες ... ΠΟΥ ΑΝ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ....

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ CASTING του pierre woodman ή του rocco !!!!!!!!

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ !!!!!!

Αν δεν ήθελα να είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ ... να εξαιρούσαν φοιτητές που χρωστάνε κάτω από 5 μαθήματα !!!!!!


Το 98% της σαββούρας που λένε ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ .....


Έτσι ....
ξερεις ποσο ειναι το ποσοστο αυτων που μπαινουν στα ΑΕΙ (δεν υπαρχουν ΤΕΙ πλεον) με πανελληνιες ? Εστω στο περιπου
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Mα δε διαφωνούμε σε αυτά, φυσικά και έχουν ένα σκασμό προβλήματα τα Ελληνικά πανεπιστήμια, βρωμια, μπόχα, μπάχαλα, άπλυτους, πρεζάκια αλλά και πάλι, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ να σπουδάσουν και να πάρουν πτυχία, να προοδεύσουν, ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

Και πάει κάτι να γίνει προς τη σωστή κατεύθυνση, αστυνόμευση, αποβολή των παρασίτων και βγαίνουν μαλάκες σαν το Λάκη και γκρινιάζουν. Λες και μπορούν να γίνουν, όλα, όπως τα θέλουν, σε μια μέρα.

Δε διαφωνω, ομως πρεπει πρωτα να διορθωθουν τα σκατα, να επελθει καποια εστω κανονικοτητα και μετα θα βαλεις τον κοφτη στα χρονια. Ειναι σαν να εχεις σχολειο μεσα σε σκουπιδοτοπο και να τιμωρεις τους μαθητες επειδη κανουν πολλες απουσιες.
Φτιαξε πρωτα τις συνθηκες, φερε το κανονικο και μετα βαλε οτι ειδους τιμωριες θελεις.
Δε γινεται να εχει ο αλλος το βασανο της μπουρδελιλας, βοθριλας, αντικανονικοτητας, αλητειας, αδικιας, κλπ στα ΑΕΙ και να απαιτει απο τους φοιτητες πειθαρχια και αφοσιωση φοιτητων του Χαρβαρντ. Και ειδικα οταν εχεις διπλασιο βαθμο δυσκολιας και υποπολλαπλασια κινητρα ολοκληρωσης σπουδων, λογω της αθλιας αγορας εργασιας, της τελειως ασυνδετης με επιχειρησεις. Και απο πανω να εχει ο αλλος να κανει και στρατιωτικη θητεια, να παει δηλαδη κανα χρονο "να εκτελει προθυμως και ανευ αντιλογιας τας διαταγας των..." ΕΠΟΠ και λοιπων καραβαναδων, διακοπτοντας καθε σχεση με την επιστημη που σπουδασε για να βαραει σκοπιες και να πλενει δισκους με αποφαγια
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ξερεις ποσο ειναι το ποσοστο αυτων που μπαινουν στα ΑΕΙ (δεν υπαρχουν ΤΕΙ πλεον) με πανελληνιες ? Εστω στο περιπου

Τύπε ... εγώ στην εποχή μου .. . ήμουν δεύτερη δέσμη ....
Ιατρική/Οδοντιατρική μπαίνουν με άλλο τρόπο ;;;;;

Κάποιον που χρωστάει ένα μάθημα στις σχολές αυτές και δεν τελείωσε ... ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ !!!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ;;;;;;; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑ ;;;;;;;;

Η ιατρική είναι 6 χρόνια. Αν μπήκε στα 18 ... με το +2 , μιλάμε να τον διαγράψουν στα 8χρόνια .... στα 26 του .... ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ;;;;;;
ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ ;;;;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Γιατι το συνεχιζεις αφου σου εξηγησα ηδη τι θα γινει?
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.153
Κριτικές
1
Like
1.269
Πόντοι
216
ξερεις ποσο ειναι το ποσοστο αυτων που μπαινουν στα ΑΕΙ (δεν υπαρχουν ΤΕΙ πλεον) με πανελληνιες ? Εστω στο περιπου

Τύπε ... εγώ στην εποχή μου .. . ήμουν δεύτερη δέσμη ....
Ιατρική/Οδοντιατρική μπαίνουν με άλλο τρόπο ;;;;;

Κάποιον που χρωστάει ένα μάθημα στις σχολές αυτές και δεν τελείωσε ... ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ !!!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ;;;;;;; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑ ;;;;;;;;

Η ιατρική είναι 6 χρόνια. Αν μπήκε στα 18 ... με το +2 , μιλάμε να τον διαγράψουν στα 8χρόνια .... στα 26 του .... ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ;;;;;;
ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ ;;;;;;
Δεν λεω αυτο .Λεω οτι το 85% [ου δινουν πανελληνιες μαι το 85% μπαινουν στα ΑΕΙ . Τα συμπερασματα θελουν πολυ αναλυση
 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γιατι το συνεχιζεις αφου σου εξηγησα ηδη τι θα γινει?

Τι εξήγησες ;;;

Τίποτε δεν εξήγησε κανείς !

Αν κάνουν δε την επιλογή και οι ίδιες οι σχολές .... τότε θα έχουμε τη ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

Ρεκόρ ξεφτίλας.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.441
Κριτικές
1
Like
7.405
Πόντοι
2.306
Στραβά υπάρχουν πολλά στα Ελληνικά Πανεπιστήμια.
Το συγκεκριμένο νομοσχέδιο είναι στη σωστή κατεύθυνση.
Αντιμετωπίζει μια πηγή κακώς εννοούμενης αυθαιρεσίας και αφήνει περιθώριο γι’ αυτούς που έχουν σοβαρό λόγο καθυστέρησης των σπουδών τους.
Σταδιακά μπαίνουν και νέοι καθηγητές που έχοντας φάει τη σαπίλα στο πετσί τους προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα καλύτερο ήθος.
Δεν είναι όλα μαύρα κατά τη γνώμη μου και καλό είναι να μην ισοπεδώνουμε.

 
OP
OP
fylobios30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι νέοι καθηγητές ... είναι σαν τους νέους πολιτικούς .... δικό τους δημιούργημα .... χειρότεροι από τους παλιούς !

Θα έπρεπε να υπάρχει ελεκτική αρχή.
Αν κόβονται πολλοί ... και αν από αυτούς που περνάνε ... οι περισσότεροι είναι κομματόσκυλα ... και ΜΟΥΝΑΡΕΣ ....

να ελέγχονται και να λογοδοτούν .

Ειλικρινά .... μπορεί ο κορυφαίος φοιτητής του κόσμου, να ανταγωνιστεί φοιτήτρια με εμφάνιση πορνοστάρ ;;; και επιδόσεις πορνοστάρ ;;;;;;;

Χαμένος από χέρι .
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Το καλυτερο απ ολα που θυμαμαι απο τη σχολη ηταν στις δηλωσεις μαθηματων στη γραμματεια, καθε εξαμηνο.
Υπηρχε ενα παραθυρακι-γκισες στη γραμματεια που ανοιγε μονο μια ωρα ακριβως στις 11 και εκλεινε ακριβως στις 12 λεπτο παραπανω. Απο τις 10.30 μαζευοταν ουρα που εβγαινε και εξω απο το κτιριο. Φυσικα ποτε δεν εξυπηρετουνταν ολοι οσοι πηγαιναν, μολις η ωρα πηγαινε 12 τελειωνε με τον φοιτητη που ειχε μπροστα της η (μια) υπαλληλος που ηταν στον γκισε και εκλεινε το τζαμι και το πατζουρακι. Μεσα ητανε αραχτοι καμια 10ρια ακομα υπαλληλοι.
Δεν ειχαν δηλαδη το φιλοτιμο εκεινες τις 10-20 μερες των δηλωσεων να ανοιξουν 1-2 ωρες παραπανω για να εξυπηρετηθει ο κοσμος (για 8ωρο ουτε λογος φυσικα)

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Οι νέοι καθηγητές ... είναι σαν τους νέους πολιτικούς .... δικό τους δημιούργημα .... χειρότεροι από τους παλιούς !

Θα έπρεπε να υπάρχει ελεκτική αρχή.
Αν κόβονται πολλοί ... και αν από αυτούς που περνάνε ... οι περισσότεροι είναι κομματόσκυλα ... και ΜΟΥΝΑΡΕΣ ....

να ελέγχονται και να λογοδοτούν .

Ειλικρινά .... μπορεί ο κορυφαίος φοιτητής του κόσμου, να ανταγωνιστεί φοιτήτρια με εμφάνιση πορνοστάρ ;;; και επιδόσεις πορνοστάρ ;;;;;;;

Χαμένος από χέρι .

Αυτός έχει τη λογική θα δουλεύει ο Λάκης ορντινάτσα για μένα και το γόνο μου θα του δίνω κανά διχίλιαρο και εγώ θα κονομάω και ο γόνος μου θα προωθείται.Ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Τώρα εσύ αυτοαναφλέχθηκες,έγινες ψωλάς,οπότε τους κάνεις κάποια ζημιά.
Η λογική τους είναι ελέγχουμε έτσι κι αλλιώς την κατάσταση,η κατάσταση είναι βυσματική,αφήστε να βάλουμε τους δικούς μας να τελειώνουμε,θα στρώσουν μετά όλα.Οι άλλοι θα δουλεύουν για εμάς και θα πάνε όλα ρολόι.Είναι αυτό το ευχολόγιο που έχουν,νομίζουν οτι ελέγχουν την κατάσταση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Οι νέοι καθηγητές ... είναι σαν τους νέους πολιτικούς .... δικό τους δημιούργημα .... χειρότεροι από τους παλιούς !

Θα έπρεπε να υπάρχει ελεκτική αρχή.
Αν κόβονται πολλοί ... και αν από αυτούς που περνάνε ... οι περισσότεροι είναι κομματόσκυλα ... και ΜΟΥΝΑΡΕΣ ....

να ελέγχονται και να λογοδοτούν .

Ειλικρινά .... μπορεί ο κορυφαίος φοιτητής του κόσμου, να ανταγωνιστεί φοιτήτρια με εμφάνιση πορνοστάρ ;;; και επιδόσεις πορνοστάρ ;;;;;;;

Χαμένος από χέρι .

Αυτός έχει τη λογική θα δουλεύει ο Λάκης ορντινάτσα για μένα και το γόνο μου θα του δίνω κανά διχίλιαρο και εγώ θα κονομάω και ο γόνος μου θα προωθείται.Ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Τώρα εσύ αυτοαναφλέχθηκες,έγινες ψωλάς,οπότε τους κάνεις κάποια ζημιά.
Η λογική τους είναι ελέγχουμε έτσι κι αλλιώς την κατάσταση,η κατάσταση είναι βυσματική,αφήστε να βάλουμε τους δικούς μας να τελειώνουμε,θα στρώσουν μετά όλα.Οι άλλοι θα δουλεύουν για εμάς και θα πάνε όλα ρολόι.Είναι αυτό το ευχολόγιο που έχουν,νομίζουν οτι ελέγχουν την κατάσταση.
Τύπε δεν καταλαβα λεξη, παρτο αλλιως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom