Νέα

Copa América 2021

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Manimal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

47ο Copa América.Ποιά πιστεύετε πως θα το κατακτήσει;

  • Αργεντινή

    Ψήφοι: 4 22,2%
  • Βραζιλία

    Ψήφοι: 11 61,1%
  • Ουρουγουάη

    Ψήφοι: 2 11,1%
  • Κολομβία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Βολιβία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Περού

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Χιλή

    Ψήφοι: 1 5,6%
  • Ισημερινός

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Παραγουάη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Βενεζουέλα

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Ξεκινά στα γήπεδα της Βραζιλίας το 47ο Copa América από 13 Ιουνίου μέχρι 10 Ιουλίου με συμμετοχή 10 ομάδων.Ποια πιστεύετε πως θα το κατακτήσει?Ο τελικός θα διεξαχθεί στο στάδιο Maracanã

1280px-Est-dio-Maracan-1.jpg

 
Τελευταία τροποποίηση:

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
*Η διοργάνωση των ξενύχτηδων!
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: FARAW
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ξεκινά στα γήπεδα της Βραζιλίας το 47ο Copa América από 13 Ιουνίου μέχρι 10 Ιουλίου με συμμετοχή 10 ομάδων.Ποια πιστεύετε πως θα το κατακτήσει?Ο τελικός θα διεξαχθεί στο στάδιο Maracanã

1280px-Est-dio-Maracan-1.jpg

Από τη στιγμή που η Βραζιλία σταμάτησε να παίζει σαν Βραζιλία και πλέον θυμίζει ευρωπαϊκή ομάδα, τι να καθήσεις να δεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Φίλε msakis σήμερα από ότι θυμάμαι ξεκινάει με Βραζιλία και Βενεζουέλα και καλά τα λες δυο παιχνίδια το ένα 12 το βράδυ ώρα Ελλάδος και το άλλο 3 τα χαράματα !!!Το γιουρο φυσικά καλύτερο από το κοπά αμερικα (έχω αγωνία να δω τι θα κάνει ο μεσι στο κοπά αμερικα και αν θα μπορέσει να κατακτήσει το τροπαιο που θα είναι και το τελευταίο κοπά αμερικα .Ενα παιδί που αγαπάει πολύ την εθνική του ομάδα και θέλει 4 συμμετοχές για να γίνει πρώτος σε συμμετοχές στην εθνικη του και να ξεπεράσει τον Μασερανο γιατί ήδη είναι αρχηγός και πρώτος σε γκολ !!).
 
OP
OP
Manimal

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Από τη στιγμή που η Βραζιλία σταμάτησε να παίζει σαν Βραζιλία και πλέον θυμίζει ευρωπαϊκή ομάδα, τι να καθήσεις να δεις;
Έχεις ένα δίκιο,αλλά δεν παίζει μόνο αυτή
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Όλες ευρωπαιστικαν Δυστυχως για να προχωρήσουν αλλά και να πάρουν τίτλους (σκοπος αγιάζει τα μέσα ).
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Έχεις ένα δίκιο,αλλά δεν παίζει μόνο αυτή
Φυσικά. Αλλά ούτε η Αργεντινή είναι πλέον αυτή η Τεραστια Σχολή που έγινε μύθος ούτε η Ουρουγουάη έχει σχέση με το παρελθόν. Κάποτε έβλεπες Χιλή, Παραγουάη, Μεξικό και έπαιζαν καλή μπαλίτσα. Τώρα κοιμάσαι την ώρα του αγώνα. Γενικά το παγκόσμιο ποδόσφαιρο έχει γίνει μια ευρωπαϊκή ομοιομορφία. Από τη στιγμή που λόγω Κυπέλλου Πρωταθλητριών και Μεγάλων Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων μαζεύτηκαν όλοι οι καλοί παίκτες στην Γηραιά Ήπειρο σχόλασε η γιορτή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.436
Like
20.267
Πόντοι
6.056
Φυσικά. Αλλά ούτε η Αργεντινή είναι πλέον αυτή η Τεραστια Σχολή που έγινε μύθος ούτε η Ουρουγουάη έχει σχέση με το παρελθόν. Κάποτε έβλεπες Χιλή, Παραγουάη, Μεξικό και έπαιζαν καλή μπαλίτσα. Τώρα κοιμάσαι την ώρα του αγώνα. Γενικά το παγκόσμιο ποδόσφαιρο έχει γίνει μια ευρωπαϊκή ομοιομορφία. Από τη στιγμή που λόγω Κυπέλλου Πρωταθλητριών και Μεγάλων Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων μαζεύτηκαν όλοι οι καλοί παίκτες στην Γηραιά Ήπειρο σχόλασε η γιορτή.
Η Παραγουαη το 2010 στα προημτελικα με Ισπανια,1-0 περασαν οι Ισπανοι,αλλα χαιροσουν να βλεπεις ποδοσφαιρο,γρηγορες αντεπιθεσεις οι Παραγουανοι και εχασαν καλες ευκαιριες :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Πάντα ήμουν περισσότερο του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.
Επίσης,το jogo bonito που ονειρεύονται οι Βραζιλιανόφιλοι έχει πεθάνει εδω και 39 χρόνια.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Φίλε msakis σήμερα από ότι θυμάμαι ξεκινάει με Βραζιλία και Βενεζουέλα και καλά τα λες δυο παιχνίδια το ένα 12 το βράδυ ώρα Ελλάδος και το άλλο 3 τα χαράματα !!!Το γιουρο φυσικά καλύτερο από το κοπά αμερικα (έχω αγωνία να δω τι θα κάνει ο μεσι στο κοπά αμερικα και αν θα μπορέσει να κατακτήσει το τροπαιο που θα είναι και το τελευταίο κοπά αμερικα .Ενα παιδί που αγαπάει πολύ την εθνική του ομάδα και θέλει 4 συμμετοχές για να γίνει πρώτος σε συμμετοχές στην εθνικη του και να ξεπεράσει τον Μασερανο γιατί ήδη είναι αρχηγός και πρώτος σε γκολ !!).

Φιλαράκι μου έχω την εντύπωση πως ο Μέσι ΔΕΝ θα καταφέρει ποτέ στην καριέρα του να σηκώσει κούπα....
:confused: :confused: :confused: :confused:
Σαν τον Μαραντόνα ΔΕΝ έχει....
*Εγώ προσωπικά υποστηρίζω Ουρουγουάη εδώ και χρόνια.. μου αρέσει το πάθος και η αυταπάρνηση αυτής της ομάδος!
Συμπαθώ την Χιλή επίσης.
Γενικά μου αρέσει το λατινοαμερικάνικο ποδόσφαιρο.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πάντα ήμουν περισσότερο του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.
Επίσης,το jogo bonito που ονειρεύονται οι Βραζιλιανόφιλοι έχει πεθάνει εδω και 39 χρόνια.
Εμένα μου άρεσε περισσότερο το Αργεντίνικο στυλ. Αλλά οι Βραζιλιάνοι έδιναν στο ποδόσφαιρο μια ανείπωτη ομορφιά. Και στο χορτάρι και στις κερκίδες. Μια γιορτή πραγματική κάθε φορά που έπαιζε η εθνική τους. Οι άνθρωποι εχαναν τίτλους γιατί ζούσαν για να παίζουν. Γιαυτό και δεν έβγαζαν και τερματοφύλακες της προκοπής. Έβλεπες τελικό Αργεντινή Ολλανδία και χαιρόσουν δυο σχολές. Τώρα, αν τους αλλάξεις τις φανέλλες δε θα καταλάβεις ποιός είναι ποιός. Μας έφαγε το Chl και το χρήμα που φέρνει.
 
OP
OP
Manimal

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Οι άνθρωποι εχαναν τίτλους γιατί ζούσαν για να παίζουν. Γιαυτό και δεν έβγαζαν και τερματοφύλακες της προκοπής.
Ούτε σεντερ μπακ και γενικώς αμυντικούς με εξαίρεση τον Lúcio
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ούτε σεντερ μπακ και γενικώς αμυντικούς με εξαίρεση τον Lúcio
Ε, ναι! Αφού όλοι ήθελαν να βγουν μπροστά για να βάλουν γκολ, ποιά άμυνα τώρα; Παικταράδες όπως ο Σόκρατες που ήταν και φιλόσοφος ταυτόχρονα, δε βγαίνουν πλέον. Είχα δει πολλά χρόνια πριν μια σειρά για το βραζιλιάνικο ποδόσφαιρο. Μου είχε κάνει τεράστια εντύπωση το τι μαθαίνουν στους πιτσιρικάδες τους στις ακαδημίες ποδοσφαίρου. Τεχνική ατομική και ξανά τεχνική και τεχνική. Να σε πιάνει θλίψη αναλογιζόμενος τι μαθαίνουν στους δικούς μας στις ίδιες ηλικίες και το τι ξυλοκόποι βγαίνουν τελικά. Εδώ συστήματα σε οκτάχρονα και δεκάχρονα παιδάκια που δε μπορούν να στρίψουν με τη μπάλα στα πόδια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.315
Κριτικές
62
Like
44.974
Πόντοι
9.297
*Η διοργάνωση των ξενύχτηδων!
Μεγαλη καυλα να πινεις καφεδακι πρωινο ενω στην οθονη οι αλλοι σκοτωνονται στην αλλη ακρη του κοσμου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
OP
OP
Manimal

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Καφού παιχταράς από τους λίγους! ?
Ρομπέρτο Κάρλος ακόμα και ο Ντάνι Άλβες στα καλά του.
Επιθετικά μπακ με τον Καφού κάπως να έχει τον νου του στα μετόπισθεν
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Μανιμαλ και επιπλέον λίγοι το ξέρουν ότι είναι και πρώτος σε συμμετοχές στην εθνική Βραζιλίας ο καφου με 142 συμμετοχές !!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom