Νέα

Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mpoukas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Και από πότε "ένοπλη ληστεία=καλάσνικοφ";Μπορεί να είναι πιστόλια/περίστροφα μπορεί κυνηγετικό μπορεί και βαλίστρα.
αδερφε ασ υποθεσουμε οτι οι δολοφονοι ειχαν σφεντονες!!!! και οχι καλασνικοφ!!!! και οντος δεν ξεραν στο κεντρο τιποτα!!!! ξεραν οτι οι λιστες ειταν με τσιπαρα γκρι βολβο!!!!! δεν σκεφτικαν απο το κεντρο οτι η μοτοσικλετα πευτη με σφεντονα!!! και πετρες :idiot: :idiot: διλαδη αδερφε πιστευης οτι υπηρξε σοστος σιντονισμος και οτι η αστηνομια δεν πρεπει να ειχε στο μιαλο της οτι οι ΛΗΣΤΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΤΑΝ ΒΑΡΙΑ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ??? αν δεν κανο λαθος αυτη ειναι η δουλεια της?? η μηποσ δεν ειναι αυτη η δουλεια της???  ΤΙ ΠΑΙΔΙΑΡΙΟΔΗς ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!???
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Το γιλέκο που τους δίνει η υπηρεσία είναι 2 με 2,5kg και καλύπτει μέχρι το στομάχι ενώ αυτό που αγοράζουνε είναι max 1.2kg και καλύπτει και την κοιλιά
τι δυναμικη εχουν αυτα τα γιλεκα ?
εννοω μεχρι τι ειδους σφαιρα μπορουν να δεχτουν ακινδυνα ?
 

Επισκέπτης
Λοιπόν για να τελειώνουμε.
Οι μοτοσυκλετιστές της αστυνομίας κάνουν άριστα τη δουλειά τους.Ιδίως η ΔΙ.ΑΣ έχει συλλάβει και μέλη τρομοκρατικών οργανώσεων που και αυτοί μπορεί να ήταν βαριά οπλισμένοι με χειροβομβίδες ή/και καλασνικοφ σε σακίδιο.
Έλαβαν ένα τηλεφώνημα στο "100" που έλεγε "έγινε ληστεία σε περίπτερο στην Λεωφ.Δημοκρατίας τόσο,οι ληστές έφυγαν με το τάδε αμάξι και την τάδε πινακίδα".Προφανώς το κέντρο διαβίβασε το σήμα στις πλησιέστερες αστυνομικές μονάδες.Το έλαβαν και μηχανές της ΔΙ.ΑΣ και το ακολουθούσαν.Αυτοί βγήκαν από την Ε.Ο και μπήκαν σε έναν παράδρομο,και περίμεναν την ΕΛ.ΑΣ να σκοτώσουν.Αν έμπαινε περιπολικό,τι θα άλλαζε;Θα αντεχε το παρμπριζ τις σφαίρες από πολεμικό όπλο;Πάλι δύο νεκρούς θα είχαμε.Οδηγό και συνοδηγό.Στην ενέδρα,το πλεονέκτημα το έχει αυτός που την έχει στήσει.
Αν οι μοτοσυκλετιστές της ΔΙ.ΑΣ πυροβολούσαν εν κινήσει το αμάξι των δραστών,σταμάταγαν οι τελευταίοι και γάζωναν με σφαίρες τους αστυνομικούς,σε λεωφόρο/εθνική οδό θα είχαμε περισσότερα από 2 θύματα.

Καθισμένοι πίσω από έναν Η/Υ,χωρίς να ξέρουμε πώς λειτουργεί η ΕΛ.ΑΣ μπορούμε χωρίς κόστος να λέμε ότι μαλακία μας έρθει.Ας μην ακολουθούμε τους τηλεπαρουσιαστές/παντογνώστες της Ελληνικής τηλεόρασης.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
τι δυναμικη εχουν αυτα τα γιλεκα ?
εννοω μεχρι τι ειδους σφαιρα μπορουν να δεχτουν ακινδυνα ?
Αν σε ενδιαφέρει στα σοβαρά  και δεν είναι ερώτηση ειρωνείας πολύ ευχαρίστως να σου απαντήσω
Δεν έχω καμμία όρεξη άλλωστε να τσακωθώ με κανέναν
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Λοιπόν για να τελειώνουμε.
Οι μοτοσυκλετιστές της αστυνομίας κάνουν άριστα τη δουλειά τους.Ιδίως η ΔΙ.ΑΣ έχει συλλάβει και μέλη τρομοκρατικών οργανώσεων που και αυτοί μπορεί να ήταν βαριά οπλισμένοι με χειροβομβίδες ή/και καλασνικοφ σε σακίδιο.
Έλαβαν ένα τηλεφώνημα στο "100" που έλεγε "έγινε ληστεία σε περίπτερο στην Λεωφ.Δημοκρατίας τόσο,οι ληστές έφυγαν με το τάδε αμάξι και την τάδε πινακίδα".Προφανώς το κέντρο διαβίβασε το σήμα στις πλησιέστερες αστυνομικές μονάδες.Το έλαβαν και μηχανές της ΔΙ.ΑΣ και το ακολουθούσαν.Αυτοί βγήκαν από την Ε.Ο και μπήκαν σε έναν παράδρομο,και περίμεναν την ΕΛ.ΑΣ να σκοτώσουν.Αν έμπαινε περιπολικό,τι θα άλλαζε;Θα αντεχε το παρμπριζ τις σφαίρες από πολεμικό όπλο;Πάλι δύο νεκρούς θα είχαμε.Οδηγό και συνοδηγό.Στην ενέδρα,το πλεονέκτημα το έχει αυτός που την έχει στήσει.
Αν οι μοτοσυκλετιστές της ΔΙ.ΑΣ πυροβολούσαν εν κινήσει το αμάξι των δραστών,σταμάταγαν οι τελευταίοι και γάζωναν με σφαίρες τους αστυνομικούς,σε λεωφόρο/εθνική οδό θα είχαμε περισσότερα από 2 θύματα.

Καθισμένοι πίσω από έναν Η/Υ,χωρίς να ξέρουμε πώς λειτουργεί η ΕΛ.ΑΣ μπορούμε χωρίς κόστος να λέμε ότι μαλακία μας έρθει.Ας μην ακολουθούμε τους τηλεπαρουσιαστές/παντογνώστες της Ελληνικής τηλεόρασης.
Πραγματι ετσι ειναι .....σωστοτατος σε ολα.....
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
τι δυναμικη εχουν αυτα τα γιλεκα ?
εννοω μεχρι τι ειδους σφαιρα μπορουν να δεχτουν ακινδυνα ?
9mm (oχι ομως απο mp5) και magnum. Για σφαιρες 7,62 απαιτουνται ειδικες πλακες που αυξανουν το βαρος απο 3,5 κιλα στα 10
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Αν σε ενδιαφέρει στα σοβαρά  και δεν είναι ερώτηση ειρωνείας πολύ ευχαρίστως να σου απαντήσω
Δεν έχω καμμία όρεξη άλλωστε να τσακωθώ με κανέναν
ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΦΙΛΕ .....
Γιατι να ειρωνευτω ?
Με πειραξες καπου ?
Στην επεσα ποτε πουθενα και δεν το ξερω ?
Εχω προβλημα μαζι σου ?
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ .........

Τεσπα αν θες απαντας αν δεν θες δεν πειραζει....
Απλη περιεργια ειναι....
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
9mm (oχι ομως απο mp5) και magnum. Για σφαιρες 7,62 απαιτουνται ειδικες πλακες που αυξανουν το βαρος απο 3,5 κιλα στα 10
Αν και δεν γνωριζω απο οπλα μου λες οτι μαγνουμ και mp 5 που δεν εχω δει ποτε δεν σταματιουνται
και οτι οι πιο μικρες σφαιρες επισης δεν σταματιουνται
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
ΜΑΚΑΡΙ  να δουλευαν ολα τελεια στην αστηνομια και να μιν θρηνησουμε αλλα παιδια!!!! αλλα ειδα την λιστα απο τους αστηνομικους που εχουν σκοτοθει και με επιασε πανικος!!!!!! :headbang: :headbang: !!!!!!!!! ΚΑΙ ΡΟΤΑΩ  ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΣΟΔΕΙΟ ΠΟΥ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΚΑΚΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΔΙΟΚΟΜΕΝΟ απο 70 μοτοσικλετιστες και περιπολικα σκοτονει 2 τραυματιζει αλους 2 και χτυπαει αλους δυο χωρις να τους τραυματισει ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΦΕΥΓΗ!!!!!!!!!!!  ΚΥΡΙΟΙ ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΘΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΑΙ!  ΑΥΤΑ ΠΙΤΕΤΑ ΣΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗς ΧΕΙΡΕς ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΝ ΠΙΣΩ!!!!! !!!!!! ΝΑ ΠΛΗΡΟΝΟΥΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΙΛΑΝΕ :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:  Η ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟς !!!!!! ΔΙΛΑΔΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!! ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑς!!!!!!!!!   :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
9mm (oχι ομως απο mp5) και magnum. Για σφαιρες 7,62 απαιτουνται ειδικες πλακες που αυξανουν το βαρος απο 3,5 κιλα στα 10
Πολύ καλά τα λές 9mm στα 20 σε ευθεία και όχι στο μαλακό σημείο οπως είναι το υπογάστριο και τα δεσίματα της πλάτης και του ώμου και δεξιά και αριστερά απο την βουβωνική χώρα.
Αυτά όμως που σταματάνε παπάδες είναι τα kevlar αλλά πρέπει να είσαι ματσωμένος και να δώσεις παραγγελία για να σου έρθει
 

Επισκέπτης
ΔΙΛΑΔΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

Να τους αφήσουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.
Αν οι αστυνομικοί σκότωναν τους κακοποιούς,θα έβγαιναν μετά όλοι οι τηλεδικαστές και οι βουλευτάδες και θα έλεγαν "οι ανεκπαίδευτοι,δεν μπόρεσαν να τους πιάσουν και τους σκότωσαν",και μετά οι αστυνομικοί στον Εισαγγελέα να δώσουν λόγο,και ΕΔΕ,και να πληρώνουν από την τσέπη τους δικηγόρους.Όσο υπάρχει το δόγμα "πρώτα δέχεσαι πυρά,και μετά απαντάς" θα έχουμε νεκρούς.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΦΙΛΕ .....
Γιατι να ειρωνευτω ?
Με πειραξες καπου ?
Στην επεσα ποτε πουθενα και δεν το ξερω ?
Εχω προβλημα μαζι σου ?
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ .........

Τεσπα αν θες απαντας αν δεν θες δεν πειραζει....
Απλη περιεργια ειναι....
Αν έχεις διαβάσει απο την αρχή το παρών θρέντ θα έχεις καταλάβει γιατί σου απάντησα έτσι
Σου απάντησαν και τα παιδιά τα  αλλά αν θες διάβασε και την παράθεση που έκανα στον george234
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Αν έχεις διαβάσει απο την αρχή το παρών θρέντ θα έχεις καταλάβει γιατί σου απάντησα έτσι
Σου απάντησαν και τα παιδιά τα  αλλά αν θες διάβασε και την παράθεση που έκανα στον george234
δεν εχω διαβασει και τα παντα
και δεν καταλαβαινω γιατι μου απαντησες ετσι
τεσπα να ξερεις οτι εγω προσωπικα δεν εχω κξατι μαζι σου και δεν εχω λογο να ειρωνευτω ...
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ .....

Προσπαθα να μην εισαι στην τσιτα συνεχως με ολους....


Τελος καλο ολα καλα

 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Να τους αφήσουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.
Αν οι αστυνομικοί σκότωναν τους κακοποιούς,θα έβγαιναν μετά όλοι οι τηλεδικαστές και οι βουλευτάδες και θα έλεγαν "οι ανεκπαίδευτοι,δεν μπόρεσαν να τους πιάσουν και τους σκότωσαν",και μετά οι αστυνομικοί στον Εισαγγελέα να δώσουν λόγο,και ΕΔΕ,και να πληρώνουν από την τσέπη τους δικηγόρους.Όσο υπάρχει το δόγμα "πρώτα δέχεσαι πυρά,και μετά απαντάς" θα έχουμε νεκρούς.
αδερφε τι ενοεις διλδη?? ποιος δεν τους αφινει ??? και αφου δεν μπορουν να κανουν σωστα την δουλεια τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ???  :think: :think: :think:
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Αυτά όμως που σταματάνε παπάδες είναι τα kevlar αλλά πρέπει να είσαι ματσωμένος και να δώσεις παραγγελία για να σου έρθει
Τα αγοραζουνε λεει και τα γιλεκα γιατι τα υπηρεσιακα δεν ειναι για 8ωρο, με κοστος 700-1200 ευρω


Ειναι ενα χαρακτηριστικο ποστ που αντιγραφω απο φορουμ. Ο τυπος (αστυνομικος) απανταει γιατι αγοραζουν και τα γιλεκα απο την τσεπη τους αφου χορηγουνται απο την υπηρεσια

Χορηγουνται αλλα στις περισσοτερες υπηρεσιες δεν υπαρχει ενα για καθε συναδερφο οποτε δεν ταιριαζουν οι διαστασεις και τα γιλεκα της υπηρεσιας ειναι ογκωδη και βαρια.Πριν μερες χρειαστηκε να τρεξω σε βουνο απο προποδες προς πανω και λογω του γιλεκου καταλαβαινα οτι ζοριζομουν και οχι μονο λογω βαρους του αλλα γιατι μου περιοριζε τις κινησεις. Επισης τα μεγεθη που παραγγελνουν συνηθως ειναι για χοντροκωληδες και χοντροκοιλαραδες οπως ειναι αυτοι που τα παραγγελνουν οποτε καταλαβαινεις τι γινεται.
:2funny: :2funny: :2funny:


 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
δεν εχω διαβασει και τα παντα
και δεν καταλαβαινω γιατι μου απαντησες ετσι
τεσπα να ξερεις οτι εγω προσωπικα δεν εχω κξατι μαζι σου και δεν εχω λογο να ειρωνευτω ...
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ .....

Προσπαθα να μην εισαι στην τσιτα συνεχως με ολους....


Τελος καλο ολα καλα
Αν έχεις όρεξη διάβασε.........και θα καταλάβεις
Με καλύπτει απόλυτα το σημειωμένο απο εμένα με bold στα γραφόμενα σου
Καμμία παρεξήγηση
Να΄σαι καλά
 

Επισκέπτης
αδερφε τι ενοεις διλδη?? ποιος δεν τους αφινει ??? και αφου δεν μπορουν να κανουν σωστα την δουλεια τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ???  :think: :think: :think:

Οι πολιτικοί προϊστάμενοι τους.Όποιας απόχρωσης και αν είναι.
Πώς να αντιδράσουν;Να κάνουν απεργία;Δεν προβλέπεται...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom