Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Ἰσοβίου!  Καὶ αὐτόματην δήμευσιν τῶν περιουσιακῶν στοιχείων! Καὶ ἀφαίρεσις τῆς ἐπιμελείας τῶν τέκνων τοῦ παραβάτου!

Είμαι σίγουρος ότι οι έχοντες νεκρούς απο θύματα τροχαίου λόγω παραβίασης ΚΟΚ θα ήταν σύμφωνοι και με βασανιστήρια.

Αλλά τεσπα.

Πάμε παρακάτω.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Όχι μορτάκο, δεν είναι έτσι.
Γι' αυτές τις παραβάσεις οι ποινές πρέπει να είναι αυστηρότερες. Πέρα απ' το οικονομικό, μπαίνοντας στο αυτοκίνητο, με τα παιδιά σου για παράδειγμα είναι απαράδεκτο να παραδειγματίζονται έτσι.
Το να κινηθείς έστω και 100μ. χωρίς ζώνη είναι εγκληματικό..
κατανοητά τα επιχειρήματα, ωστόσο δεν συμφωνώ με την λογική της "εύκολης" ποινικοποίησης-προστίμου

πχ αν περάσεις κόκκινο είσαι επικίνδυνος για τους άλλους, πρέπει να τιμωρηθείς

αν δεν βάλεις ζώνη είσαι επικίνδυνος μόνο για το κεφάλι σου, συνειδητή επιλογή, αφορά εσένα τον ίδιο (πάσο όμως για την νοσοκομειακή περίθαλψη)

από την άλλη τα παιδιά όταν θα οδηγήσουν αυτοκίνητο θα είναι πια ενήλικες, έχουν δική τους κρίση και θα πρέπει να παραδειγματιστούν από τα όσα τους μάθει ο δάσκαλος



τέλος δεν συμφωνώ με αυτό που γράφτηκε παραπάνω ότι θα πρέπει να μετατραπεί το αδίκημα του ανασφάλιστου αυτοκινήτου σε κακούργημα, η πράξη έχει χαμηλή απαξία, με την ίδια λογική θα έπρεπε όλα τα αδικήματα να τιμωρούνται ως κακουργήματα για να μην κουνιέται φύλλο





*επιφυλάσσομαι για απάντηση σε χαρτκλώνερ γιατί βιάζομαι :birdman:
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
κατανοητά τα επιχειρήματα, ωστόσο δεν συμφωνώ με την λογική της "εύκολης" ποινικοποίησης-προστίμου

πχ αν περάσεις κόκκινο είσαι επικίνδυνος για τους άλλους, πρέπει να τιμωρηθείς

αν δεν βάλεις ζώνη είσαι επικίνδυνος μόνο για το κεφάλι σου, συνειδητή επιλογή, αφορά εσένα τον ίδιο (πάσο όμως για την νοσοκομειακή περίθαλψη)

από την άλλη τα παιδιά όταν θα οδηγήσουν αυτοκίνητο θα είναι πια ενήλικες, έχουν δική τους κρίση και θα πρέπει να παραδειγματιστούν από τα όσα τους μάθει ο δάσκαλος



τέλος δεν συμφωνώ με αυτό που γράφτηκε παραπάνω ότι θα πρέπει να μετατραπεί το αδίκημα του ανασφάλιστου αυτοκινήτου σε κακούργημα, η πράξη έχει χαμηλή απαξία, με την ίδια λογική θα έπρεπε όλα τα αδικήματα να τιμωρούνται ως κακουργήματα για να μην κουνιέται φύλλο





*επιφυλάσσομαι για απάντηση σε χαρτκλώνερ γιατί βιάζομαι :birdman:

Για Ανασφάλιστο οδηγό μίλησα.

Καλώς ή κακώς το αυτοκίνητο στα χέρια ενός αδέξιου ή μη συνεπούς ανθρώπου είναι εν δυνάμει εγκληματικό εργαλείο.

οποιος δεν το καταλαβαίνει ας πάει μια βόλτα στα πολιτισμένα κράτη να δει πώς αντιμετωπίζονται οι παραβάτες του ΚΟΚ. 
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
Κλείνοντας επειδή στην ΕΛΛΑΔΑ το προφανές ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΟΠΙΑ εάν υπήρχε ασφάλιση οδηγού θα έπρεπε αυτή ΑΡΡΗΚΤΑ να είναι συνδεδεμένη και με τις εκάστοτε παραβάσεις του ΚΟΚ που κάνει ο οδηγός.

ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ.
ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΚΟΚΚΙΝΑ(βλεποντας οτι τα επομενα φαναρια ειναι επισης κοκκινα) πρέπει να πληρώσει την επόμενη χρονιά λόγου χάρη ΤΡΙΠΛΑΣΣΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Ετσι φτιάχνονται οι νορμάλ κοινωνίες. ΜΕ νόμους πρόληψης όχι είπσραξης.

Συνεχίστε τώρα να συζητάτε για τα ανασφάλιστα οχήματα.
:s&m_2: :s&m_2:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ασφαλειες κ μαλακιες τουμπανα...ημουν στην γαμημενη την evima που προσφατως βαρεσαι κανονι κ μας αφησε με την πουτσα στο χερι.... σε 8 ημερες καλουμαι να ξαναπληρωσω ασφαλιστρο,παρολο που το ανανεωσα πριν ενα μηνα...φυσικα τα λεφτα πηγαν λουις...κ φυσικα δεν με ρωταει ουτε το κρατος,ουτε κανεις εαν εχω να τα ξανασταξω για να ΄΄ασφαλιστω΄΄...ναι,ναι ξερω θα πρεπει κανονικα να πληρωσω ΄΄μην γινει το κακο΄΄ εξασφαλιζοντας αερα κοπανιστο...επιλεον να εχω ΚΤΕΟ,καρτα καυσαυεριων,σερβις καθε χρονο,τελη κυκλοφοριας για γαμημενους δρομους γεματους κακοτεχνιες κ λακουβες κτλ,κτλ....αρχιδιες καμαρωτες...λεφτα για ΄΄αερα κοπανιστο΄΄ στην ΜπανανοΕλλαδα....
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
ασφαλειες κ μαλακιες τουμπανα...ημουν στην γαμημενη την evima που προσφατως βαρεσαι κανονι κ μας αφησε με την πουτσα στο χερι.... σε 8 ημερες καλουμαι να ξαναπληρωσω ασφαλιστρο,παρολο που το ανανεωσα πριν ενα μηνα...φυσικα τα λεφτα πηγαν λουις...κ φυσικα δεν με ρωταει ουτε το κρατος,ουτε κανεις εαν εχω να τα ξανασταξω για να ΄΄ασφαλιστω΄΄...ναι,ναι ξερω θα πρεπει κανονικα να πληρωσω ΄΄μην γινει το κακο΄΄ εξασφαλιζοντας αερα κοπανιστο...επιλεον να εχω ΚΤΕΟ,καρτα καυσαυεριων,σερβις καθε χρονο,τελη κυκλοφοριας για γαμημενους δρομους γεματους κακοτεχνιες κ λακουβες κτλ,κτλ....αρχιδιες καμαρωτες...λεφτα για ΄΄αερα κοπανιστο΄΄ στην ΜπανανοΕλλαδα....
Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι πρέπει να ξαναπληρώσιες για να αποζημειωθεί ο άλλος που θα τρακάρεις.

Εάν σε τρακάρει ανασφάλιστος εσύ θα πρέπει πάλι να τα πληρώσει απο την τσέπη σου...


Και κάποιοι εδώ μέσα μας λένε ότι ο νόμος είναι μια χαρά.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ασφαλειες κ μαλακιες τουμπανα...ημουν στην γαμημενη την evima που προσφατως βαρεσαι κανονι κ μας αφησε με την πουτσα στο χερι.... σε 8 ημερες καλουμαι να ξαναπληρωσω ασφαλιστρο,παρολο που το ανανεωσα πριν ενα μηνα...φυσικα τα λεφτα πηγαν λουις...κ φυσικα δεν με ρωταει ουτε το κρατος,ουτε κανεις εαν εχω να τα ξανασταξω για να ΄΄ασφαλιστω΄΄...ναι,ναι ξερω θα πρεπει κανονικα να πληρωσω ΄΄μην γινει το κακο΄΄ εξασφαλιζοντας αερα κοπανιστο...επιλεον να εχω ΚΤΕΟ,καρτα καυσαυεριων,σερβις καθε χρονο,τελη κυκλοφοριας για γαμημενους δρομους γεματους κακοτεχνιες κ λακουβες κτλ,κτλ....αρχιδιες καμαρωτες...λεφτα για ΄΄αερα κοπανιστο΄΄ στην ΜπανανοΕλλαδα....

εγω ουτε την ειχα ξανακουσει την εβιμα πριν το κανονι. ποιος σας φταιει ρε μαλακες που πατε και ανακαλυπτετε τη πιο αγνωστη ασφαλιστικη για να γλυτωσετε 20 ευρα ασφαλιστρο? μετα μη κλαιτε
 

Επισκέπτης
Αν ξερει καποιος απανταει.
Πριν λιγες μερες κλεψαν το αμαξι μιας φιλης μου,ασφαλισμενο κανονικα,η ασφαλεια εληγε σε 20 μερες απο την μερα της κλοπης,πηρε τηλεφωνο τον ασφαλιστη να τον ενημερωσει και της ειπε οτι πρεπει να ασφαλισει το αυτοκινητο για αλλο ενα 6μηνο :uglystupid:
Δηλαδη δεν εχει αμαξι αλλα πρεπει να το ξανα ασφαλισει :jerking:
Τι παιζει?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αν ξερει καποιος απανταει.
Πριν λιγες μερες κλεψαν το αμαξι μιας φιλης μου,ασφαλισμενο κανονικα,η ασφαλεια εληγε σε 20 μερες απο την μερα της κλοπης,πηρε τηλεφωνο τον ασφαλιστη να τον ενημερωσει και της ειπε οτι πρεπει να ασφαλισει το αυτοκινητο για αλλο ενα 6μηνο :uglystupid:
Δηλαδη δεν εχει αμαξι αλλα πρεπει να το ξανα ασφαλισει :jerking:
Τι παιζει?

πιπες δεν ισχυει τπτ τετοιο
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
εγω ουτε την ειχα ξανακουσει την εβιμα πριν το κανονι. ποιος σας φταιει ρε μαλακες που πατε και ανακαλυπτετε τη πιο αγνωστη ασφαλιστικη για να γλυτωσετε 20 ευρα ασφαλιστρο? μετα μη κλαιτε
:thumbsup:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
εγω ουτε την ειχα ξανακουσει την εβιμα πριν το κανονι. ποιος σας φταιει ρε μαλακες που πατε και ανακαλυπτετε τη πιο αγνωστη ασφαλιστικη για να γλυτωσετε 20 ευρα ασφαλιστρο? μετα μη κλαιτε
την επομενη φορα θα φροντισω να σε ρωτησω που θα παω να ασφαλιστω.... :jerking: :jerking: :jerking:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγω ουτε την ειχα ξανακουσει την εβιμα πριν το κανονι. ποιος σας φταιει ρε μαλακες που πατε και ανακαλυπτετε τη πιο αγνωστη ασφαλιστικη για να γλυτωσετε 20 ευρα ασφαλιστρο? μετα μη κλαιτε

πες το επιτέλους ρε εκτορα να γιάσει το πληκτρολόγιο σου ...

αμα ρε γαμώτο...
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom