Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Mπορεί να μη δούμε αυτήν ακριβώς την εικόνα:

http://[URL unfurl="true"]www.artvalue.com/photos/auction/0/48/48610/chaldej-yevgeni-1917-1997-russ-berlin-neukolln-hermannplatz-w-2674152.jpg[/img[/URL]]


Η κεντρική ιδέα όμως θα είναι η ίδια..
[/quote]

ζουμε τα σοδομα και τα γομορα σεισμοι, νεροποντες, ελικοπτερα ερχεται η δευτερα παρουσια μετανοειτε απιστοι  :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :2funny: :2funny: :2funny:

 

treflejack

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.230
Like
0
Πόντοι
16
λαδακη θα δινω κωλο για λιγο αλευρι στον πλουσιο λαδεμπορα; χααχαχαχχαχαχααχχαχαχαχα
Και με τον όρο ότι προηγουμένως θα λαμβάνεται αποτύπωμα του επί του αλεύρου. Συλλεκτικό έργο τέχνης, ανεκτίμητης αξίας... :grin:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Πανω που η Εριναλ μας την σήκωσε και την εκανε σκληρή ,

μας επανέφερες στη σκληρή πραγματικότητα ...

Πάντως είναι καλή ιδέα να αποθηκεύσω αλευρι...
Θα μας τον ξανασηκώσει...ξέρει αυτή!
Ρώτα την αν θέλει σκληρό ή μαλακό αλεύρι...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Και με τον όρο ότι προηγουμένως θα λαμβάνεται αποτύπωμα του επί του αλεύρου. Συλλεκτικό έργο τέχνης, ανεκτίμητης αξίας... :grin:

τι αποτυπωμα; ηδη σκεφτομαι το σλατ στον ποπο και να φευγουν αλευρια απο δω και απο κει  :boobies:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.043
Κριτικές
7
Like
9.760
Πόντοι
1.686


Λάκη ,Λάκη ,είσαι εδώ :  :2funny:

Το Εριναλάκι σε περιμένει !  :2funny: :2funny:

Και είναι και γκομενάρα !  :rockon:

nice-ass-171.jpg
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.043
Κριτικές
7
Like
9.760
Πόντοι
1.686

Το Εριναλακι ειναι εδώ ,καβλωμένο δυνατό !  :rockon:


nice-ass-391.jpg


Ε ,ΡΕ ΑΝΑΛ ,που θέλεις
Ε ,ΡΕ ΑΝΑΛ  που θέλεις ΕΡΙΝΑΛ !  :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Λάκη ,Λάκη ,είσαι εδώ :  
Το Εριναλάκι σε περιμένει !  
Και είναι και γκομενάρα !  
Δεν βρέθηκε ακόμη κανένα παληκάρι από Σαλόνικα, νεόπτωχο ,
το οποίο να μην έχει πια φράγκα για μπουρδελάκια
και επιπλέον να έχει προβληματική όσφρηση και στραβό ρινικό διάφραγμα
(για να μην τη μυρίζει)
να κάνει Το Ψυχικό και να την πασαλείψει με τα ... πηχτάδια του ;;;;;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
δεν βγήκαμε

πήραμε δυό χρόνια παράτα, μας κόψανε και τα επιτόκια (λες και ήταν υποχρεωμένοι), κόψανε τα κέρδη από τα ομόλογα που έχουν στα χέρια τους

σε ποιά αγορά?? στα σουβλατζίδικα και τα κομμωτήρια ?? καλύτερα να μην πέσει εκεί και να πέσει στην εξαγωγική βιομηχανία και εκεί έχει αρχίσει να πέφτει (απόδειξη η αύξηση των εξαγωγών)

ααα ναι και για το πετρελαιο πόσοι κάνανε αίτηση για να πάρουν το επίδομα θέρμανσης ?? το ένα τρίτο από όσους το δικαιούνται... ξέχασα είναι δύσκολη η διαδικασία βρε παιδί μου..

(στην πολυκατοικία έκανα σε τρείς παπούδες/γιαγιάδες και οι δύο το πήρανε,ο τρίτος δεν το δικαιούταν γιατί μου έκρυψε ο πούστης ότι είχε και εισοδήματα από νοίκια)...

και φάρμακα βρίσκουμε κανονικά αλλά δεν τα πετάμε πλέον στα σκουπίδια, ούτε τα μεταφράζουμε σε κολώνιες και καλλυντικά για την γκόμενα του εγγονού όπως κάναμε μέχρι πρίν από 2-3 χρονάκια ... 5 εκατομύρια συνταγές βγαίνουν κάθε μήνα και ικανοποιούνται σε 10 εκατομύρια πληθυσμό... Ολοι οι Ελληνες ή άρρωστοι είναι ή ανάπηροι

και σε γιατρούς πάμε κανονικά όποτε πραγματικά χρειαζόμαστε... τις παπαριές αλλού... ααα ναι κόπηκε η καθημερινή επίσκεψη στον γιατρό για συνάντηση με τους υπόλοιπους συνταξιούχους και το κουβεντολόι στην αίθουσα αναμονής...  τι θα κάνουμε τώρα βρε παιδί μου??
sorry αλλά είσαι εκτός τόπου και χρόνου...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εχω μια διαφορετική οπτική επί του θέματος και περιμένω να δω αν θα βγω αληθής...

όπως πιστεύω πως ο Τσίπρας θα έκανε/κάνει εάν βγει με τις παρούσες συνθήκες τα ίδια ακριβώς, έτσι πιστεύω πως οι Ιταλοί που περιμένουνε διαφορετική αντιμετώπιση πραγμάτων θα βρεθούν προ έκπληξης

Η Ιταλία είναι πολύ μακριά από αυτό που έχουμε δει στην Ελλάδα ακόμα. Παρότι το χρέος της είναι μεγαλύτερο και πιο προβληματικό.
Έχει δε τα ακριβώς ίδια στοιχεία πολιτικού σκανδάλου που έχουμε κι εμείς όλα τα χρόνια της μεταπολίτευσης.

Δύσκολα ο Ιταλός θα δεχτεί να αφήσει εσπρέσο και καλό ντύσιμο για να αντιταχθεί σε πολιτικές που θεωρεί λάθος και να δεχτεί να πεινάσει.

ξαναλέω...γνώμη μου και θα δούμε αν έχω δίκιο

πάντως εγώ ελεύθερη πτώση δεν βλέπω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom