Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Εσυ φυσικα θα διευθυνεις τις επιχειρησεις απο το ΓΕΕΘΑ...
220px-Yamamoto_h63430.jpg

Φιλε εγω και τωρα οπως ειμαι αμα παιξει επιστρατευση και με στειλουνε εφυγα
εσεις θα τρεχετε να προλαβετε να παρετε αεροπλανο να φυγετε απο τη χωρα και ασε τα βυσματα και τις αρλουμπες της ζηλειας  :P
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Ετσι θα επρεπε να δουλευουμε και εμεις ομως... δεν γινεται να αφηνεις τους Τουρκους να ερχονται στις Κυκλαδες ρε φιλε? τους παρακολουθω λεει... τι να παρακολουθησεις δηλαδη? την επιδειξη του μπαινω οποτε θελω στην χωρα σου και κανεις το κοροιδο? αυτο ειναι μαλακια εκ μερους της κυβερνησης και μεγαλη μαλιστα βεβαια με τετοια οικονομια τι ασφαλεια να εχεις... θα σου πουνε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Αμα παιξει επιστρατευση θα παιξουν και βυσματομαχιες μεχρι εσχατων...και δεν το κοβω να χανεις.

σορρυ φιλε αλλα δεν ειμαι παλιαδερφη οπως οι φιλοι σου
αμα η πατριδα με χρειαστει θα παω στο πεδιο της μάχης.

Σε καιρο ειρηνης ομως ευτυχως που δεν πηγα στον ΕΒρο χωρις λογο  ;)
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.551
Κριτικές
200
Like
1.203
Πόντοι
2.310
Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει η εξης τακτικη ....

Μπαινεις στα χωρικα μου υδατα... με το που φτασεις ΣΑΜΟ ή ΜΥΤΙΛΗΝΗ ανοιχτα προς τα μεσα
θα λαβεις προειδοποιηση να αποχωρησεις αμεσως.... 1... αν συνεχισεις εχεις 2η

στην τριτη δεν κανεις προειδοποιηση και ξεκινας επιχειρησεις για να ριξεις στον εισβολεα.

έτσι είναι

εμείς παρακολουθούμε διακριτικά (κατά τα ΜΜΕ)
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.551
Κριτικές
200
Like
1.203
Πόντοι
2.310
Και αν εισαι και ακομη πιο πανουργος κατεβαζεις το παιχνιδι προς την Κρητη οπου βρισκεται η ναυτικη βαση της Σουδας και των ΑΜερικανων....

μήπως όμως οι τυποι βάλλουν εναντίον μας και όχι εναντίον των παράνομων εισβολέων? (μήπως τόχουμε ξαναδεί το έργο?)

ΥΓ. εγώ δεν θα ήμουν τόσο σίγουρος bold, αν και θεωρητικά έχεις δίκιο
 

C4mper

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.619
Like
0
Πόντοι
16
Μπαινεις στα χωρικα μου υδατα... με το που φτασεις ΣΑΜΟ ή ΜΥΤΙΛΗΝΗ ανοιχτα προς τα μεσα
θα λαβεις προειδοποιηση να αποχωρησεις αμεσως.... 1... αν συνεχισεις εχεις 2η

δε δουλευει ετσι η θαλασσα, δεν ειναι σα τη στερια που την κλεινεις με συνορα και οτι ειναι εντως συνορων ειναι δικο σου. Στο Αιγιο εχουμε 6 ναυτικα μιλια γυρω γυρω απο καθε νησι χωρικα υδατα, παραεξω ειναι διεθνη υδατα. ΠΧ υπαρχει μεγαλος διαδρομος αναμεσα σε Μυκονο και Ναξο που ειναι διεθνη υδατα, βασικα ... μπορεις να φυγεις απο τη Τουρκια και να φτασεις 6 ν.μ. εξω απο την Κυθνο χωρις να ακουμπησεις Ελληνικα χωρικα υδατα. Εξ ου και το Casus Belli για τα 12 ναυτικα μιλια.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.720
Πόντοι
6.515
μερικες αψιμαχιες με τους τουρκους θα ηταν οτι καλυτερο για κυβερνωντες γιατι το πραγμα δεν βγαινει και για αντιπολιτευομενους για τις αρλουμπες που εχουν κατα καιρους πει.

Θα τα εριχναν ολα στους κακους τουρκους, αυτοι σταματουν την ανακαμψη.  Τις οποιες καταθεσεις ξεχαστε τις σε τετοια περιπτωση, πανε για εθνικους σκοπους, μην ζητατε επιδοματα ανεργιας γιατι προεχει η ακεραιοτητα της χωρας κλπ

Θα ειναι σαν τον επιχειρηματια που ανοιξε μια απιθανη επιχειρηση στο ποδι και τωρα που βαλτωσε του φταιει η ρημαδα η κριση :headbang:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.168
Πόντοι
2.606
σορρυ φιλε αλλα δεν ειμαι παλιαδερφη οπως οι φιλοι σου
αμα η πατριδα με χρειαστει θα παω στο πεδιο της μάχης.

Σε καιρο ειρηνης ομως ευτυχως που δεν πηγα στον ΕΒρο χωρις λογο  ;)
....ΔΙΚΕ ΜΟΥ ΕΣΥ εισαι ΜΥΣΤΙΚΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ....ΘΑ τους πεθανεις ολους στη μαλακια!..δεν θα σε καλεσει η πατριδα για ψυλλου πηδημα ...θα πρεπει ο τουρκος να κοντευει μαλακασα, για να αναγκαστεις να παρεμβεις!
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
μερικες αψιμαχιες με τους τουρκους θα ηταν οτι καλυτερο για κυβερνωντες γιατι το πραγμα δεν βγαινει και για αντιπολιτευομενους για τις αρλουμπες που εχουν κατα καιρους πει.

Θα τα εριχναν ολα στους κακους τουρκους, αυτοι σταματουν την ανακαμψη.  Τις οποιες καταθεσεις ξεχαστε τις σε τετοια περιπτωση, πανε για εθνικους σκοπους, μην ζητατε επιδοματα ανεργιας γιατι προεχει η ακεραιοτητα της χωρας κλπ

Θα ειναι σαν τον επιχειρηματια που ανοιξε μια απιθανη επιχειρηση στο ποδι και τωρα που βαλτωσε του φταιει η ρημαδα η κριση :headbang:
τυπε το νου σου στις καταθεσεις τον εχεις... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
σορρυ φιλε αλλα δεν ειμαι παλιαδερφη οπως οι φιλοι σου
αμα η πατριδα με χρειαστει θα παω στο πεδιο της μάχης.

Σε καιρο ειρηνης ομως ευτυχως που δεν πηγα στον ΕΒρο χωρις λογο  ;)
εσύ θα εκτελεστείς σε καιρό πολέμου
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ρε σεις... κάτι σημαντικό ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν το βρίσκω...πώς ήταν αυτή η εφαρμογή του φατσμπουκ που και καλά δήλωνες πως θα ήθελες να γαμήσεις κάποιες και αυτές δηλώνανε το ίδιο;;
 

Επισκέπτης
εσύ θα εκτελεστείς σε καιρό πολέμου
Αχαχαχαχαχαχα,με τιποτε...θα βαλει το βυσμα του και θα την αραξει καπου στην Αθηνα,η καπου ακινδυνα τελος παντων,μαλιστα σε καιρο πολεμου φαινεται ακομη πιο καθαρα ποιες ταξεις εχουν τις ακρες για να αποφυγουν να κανουν τα ποδια τους μεζε για ολμους.Ασε που πρακτικα δεν θα παιξουνε και τιποτε ιδεαλισμοι του στυλ ο ΓΑΠ εκανε τη θητεια του στον Εβρο...Ποσο μαλλον απο πλευρας Μπολντη που επαιρεται οτι δεν υπηρετησε"ασκοπα"σε μοναδα...

Μιλαω παντα για την ελληνικη πραγματικοτητα,δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει κιολας τι γινεται εξω.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
έχω πει εδώ και πολύυυυυυυυυυυυυυ καιρό πού θα φτάσει ο μισθός...
αλλά επειδή εδώ έχουμε γεμίσει Θωμάδες... πρέπει να -σας- τον ακουμπήσουνε για να το πιστέψετε πρώτα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ετσι θα επρεπε να δουλευουμε και εμεις ομως... δεν γινεται να αφηνεις τους Τουρκους να ερχονται στις Κυκλαδες ρε φιλε? τους παρακολουθω λεει... τι να παρακολουθησεις δηλαδη? την επιδειξη του μπαινω οποτε θελω στην χωρα σου και κανεις το κοροιδο? αυτο ειναι μαλακια εκ μερους της κυβερνησης και μεγαλη μαλιστα βεβαια με τετοια οικονομια τι ασφαλεια να εχεις... θα σου πουνε
Μπόλντη, προφανώς συνοράκια δεν έχεις πάει...
αν πήγαινες θα έβλεπες πως τις ίδιες ακριβώς προκλήσεις κάνουμε κι εμείς σε αυτούς
δεν είναι μονόπλευρα...
απλά τις δικές μας δεν τις λέμε ποτέ, πάντα τις αποσιωπούμε (και το ίδιο κάνουνε κι αυτοί, γιατί τους βολεύει να θεωρεί ο κόσμος πως είναι ανυπέρβλητη δύναμη ο στρατός τους).

Αλλά τα ελλ. αεροπλάνα τα έβλεπες από Έβρο μεριά να περνάνε μια χαρά απέναντι...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
να πω και μια κουβέντα για όλους αυτούς τους διαξιφισμούς περί βυσμάτων.
Προσωπικά βύσμα ΔΕΝ είχα, αλλά δεν μπορώ να κακίσω κανέναν που έχει βύσμα γιατί αν είχα θα το χρησιμοποιούσα ΠΡΩΤΟΣ.

και όποιος λέει πως δεν θα το χρησιμοποιούσε είναι απλά ψεύτης
γιατί και ο ίδιος να μην ήθελε, ο μπαμπάς ή η μανούλα που θα θέλανε τον κανακάρη τους στο σπίτι θα το χρησιμοποιούσανε.

έχω γνωρίσει μόνο ΕΝΑ μαλάκα που έβαλε βύσμα να πάει πεζοναύτες... και φυσικά κόπηκε αργότερα και πήγε μαυροσκούφηδες

 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Kαι θα μπορουσε πολυ απλα να αρνηθει τους δωσει το ΑΣΜ και να μη γινει τιποτε...
πούτσες μπλε

όποιος έχει βύσμα το χρησιμοποιεί...και οι άλλοι απλά κάνουνε πως κοροϊδεύουνε και είναι υπεράνω, αλλά αν είχανε θα το χρησιμοοποιούσανε πρώτοι
 

Επισκέπτης
να πω και μια κουβέντα για όλους αυτούς τους διαξιφισμούς περί βυσμάτων.

Μη μπερδεύεσαι.
Κι εγώ έβαλα βύσμα στο στρατό και μετά έκανα την πάπια.
Δε βγήκα να δώσω και μαθήματα στρατηγικής, ούτε να το παίξω πατριώτης ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ να πάω στο πεδίο μάχης και λοιπές παπαριές..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom