Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Είναι και τα σκυλόσπιτα

http://[URL unfurl="true"]www.gtc-hardware.gr/viewimg.asp?pth=images/products&img=03-6644.jpg&rh=300&w=300[/img[/URL]]
[/quote]

τα σκυλόσπιτα δεν είναι ανεξάρτητες οριζόντιες ιδιοκτησίες ρεεεεεεεεεεεε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κάτι περί οικοπέδων, χωραφιών, εκτός σχεδίου έχεις ακούσει ή μπαααα ????
 

Επισκέπτης
-Γραφτους στα αρχιδια σου ρε συ πιξι τους αλητες.....Ελα δω τωρα να με φτιαξεις....θελω τα φωτα σου....ΠΑΖΑΡΕΥΩ το 7ο ακινητο μου, μια πετρινη μονοκατοικια στην κηφισια με εναν τυπο (πρωην εμπορο κατεψυγμενου σουσι και φυσικου χυμου τζοτζομπα)που ειναι ετοιμος να κρεμαστει απο τα αντερα του....ΟΛΑ πηγαιναν κατ ευχη και ηταν ετοιμος να μου το πουλησει για 44σουβλακια πιτα γυρο απο ολα και 3 πρασινες,αλλα εμαθα απο τον μεσιτη οτι εσκασε ενα ΜΟΥΝΙ-οδοντιατρος απο Ν.ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ και εδωσε και 2 κιλα φετα και παει να μου το "φαει"...ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΡΙΣ 71 ....α)να πλειοδοτησω?
                             .....β) Με συμφερει η να ψαξω αλλου?
                               ....γ)ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ο κρις ΑΤΡΙΧΟΣ?αυτο μονο ...τελος!

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
έλιωσα μαλάκαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

Επισκέπτης
-Γραφτους στα αρχιδια σου ρε συ πιξι τους αλητες.....Ελα δω τωρα να με φτιαξεις....θελω τα φωτα σου....ΠΑΖΑΡΕΥΩ το 7ο ακινητο μου, μια πετρινη μονοκατοικια στην κηφισια με εναν τυπο (πρωην εμπορο κατεψυγμενου σουσι και φυσικου χυμου τζοτζομπα)που ειναι ετοιμος να κρεμαστει απο τα αντερα του....ΟΛΑ πηγαιναν κατ ευχη και ηταν ετοιμος να μου το πουλησει για 44σουβλακια πιτα γυρο απο ολα και 3 πρασινες,αλλα εμαθα απο τον μεσιτη οτι εσκασε ενα ΜΟΥΝΙ-οδοντιατρος απο Ν.ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ και εδωσε και 2 κιλα φετα και παει να μου το "φαει"...ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΡΙΣ 71 ....α)να πλειοδοτησω?
                             .....β) Με συμφερει η να ψαξω αλλου?
                               ....γ)ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ο κρις ΑΤΡΙΧΟΣ?αυτο μονο ...τελος!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
ξέρεις κάτι.. ακίνητο δεν είναι μόνο η κατοικία...
-πλεον παραδεχομαι οτι εχεις δικιο...εχει αλλαξει ο τροπος καταμετρησης!Ο ΔΙΠΛΑΝΟΣ ΜΟΥ εμενε σε διπλοκατοικια με τα πεθερικα του...καλο παιδι ητανε του πηρε και ενα ιατρειο ο πεθερος για να τον "δεσει"...περασανε τα χρονια ομως,πεθανε ο πεθερος και του αφησε και το ακινητο που εμενε...αρα 1+1+ιατρειο=3.....ειχε και ενα αμαξι η γυναικα του ,ενα αυτος και εναν μεγαλοσωμο σκυλο....ΕΦΤΑΣΕ δυστυχως η ρημαδοκριση και σε αυτον ομως....του κοψανε το ρευμα στο σπιτι,στο κληρονομικο και στο ιατρειο...μετακομισε με την γυναικα του στα αμαξια τους(ακινητα πλεον)...αρα 1+1+ιατρειο+αμαξι + αμαξι=5 ακινητα....για να τρωει αναγκαστηκε να αρχισει να εκδιδει τον σκυλο του σε μοναχικες αναρχοαπλυτες γυναικες και πακιστανους γκει στο παρκο ναυαρινου...ο σκυλος απειδε και το εσκασε για αυστραλια με μια δικηγορο! .....αρα
1+1+ιατρειο+αμαξι+αμαξι+σκυλοσπιτο=6 ΑΚΙΝΗΤΑ ΠΛΕΟΝ....ΣΩΣΤΟΣ Ο ΚΡΙΣ ΛΟΙΠΟΝ!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
-ΜΕΤΑ απο το παραπανω δραμα....προκυπτει ενα ερωτημα!ΓΙΝΕΣΑΙ Η ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΤΗΣ Χ.Α ΜΕΤΑ?
 

Επισκέπτης
Εγω αποψε μετα το σχολασμα απο τη δουλεια θα παω κατα τις 10 στο χωριο. Επειδη κανει κρυο και δεν εχει νοημα ν΄αναψω τζακι γιατι μεχρι να ζεστανει το δωματιο θα παω για υπνο, θα κατσω στο καφενειο. Θα παρω μισο κιλο κρασι κι ενα μεζεδακι. Κοστος 3 ευρω. Πολυτελεια για καποιον που χρωσταει 22000 ευρω στεγαστικο στην αγροτικη. Απλωσα τα ποδια μου εξω απο την κουβερτα θα πει κανας τραμουντανας ή λοπεζ. Οταν ομως εγω επερνα το δανειο ειχα 3 δουλειες. Τελος του μηνα θα εχω μονο τ΄αγροτικα γιατι το μαγαζι που δουλευω κλεινει πλεον, αφου το αφεντικο το παλεψε αλλα δεν τραβαει. Που να ηξερα τι τεχνασματα και φορους θα σκαρφιζονταν για να διαλυσουν την ελληνικη κοινωνια οι υπλαλληλοι της τροικας οταν δανειζομουν. Ο δημοσιος υπαλληλος που επερνε δανειο γιατι πιστεψε οτι βολευτηκε και ηρθε καιρος να αποκτησει δικο του σπιτι, αλλα βρεθηκε απολυμενος κι αυτος απλωσε τα ποδια εξω απο την κουβερτα. Ουτε αυτος ουτε εγω ουτε οσοι ειμαστε στην ιδια κατασταση δικαιουμαστε να φαμε ενα σουβλακι γιατι με τα σημερινα δεδομενα το σουβλακι θεωρειται πολυτελεια. Αυτοι που αποφασισαν για εμας ομως τρωνε ακομα με "χρυσα κουταλια".
 

Επισκέπτης
Εγω αποψε μετα το σχολασμα απο τη δουλεια θα παω κατα τις 10 στο χωριο. Επειδη κανει κρυο και δεν εχει νοημα ν΄αναψω τζακι γιατι μεχρι να ζεστανει το δωματιο θα παω για υπνο, θα κατσω στο καφενειο. Θα παρω μισο κιλο κρασι κι ενα μεζεδακι. Κοστος 3 ευρω. Πολυτελεια για καποιον που χρωσταει 22000 ευρω στεγαστικο στην αγροτικη. Απλωσα τα ποδια μου εξω απο την κουβερτα θα πει κανας τραμουντανας ή λοπεζ. Οταν ομως εγω επερνα το δανειο ειχα 3 δουλειες. Τελος του μηνα θα εχω μονο τ΄αγροτικα γιατι το μαγαζι που δουλευω κλεινει πλεον, αφου το αφεντικο το παλεψε αλλα δεν τραβαει. Που να ηξερα τι τεχνασματα και φορους θα σκαρφιζονταν για να διαλυσουν την ελληνικη κοινωνια οι υπλαλληλοι της τροικας οταν δανειζομουν. Ο δημοσιος υπαλληλος που επερνε δανειο γιατι πιστεψε οτι βολευτηκε και ηρθε καιρος να αποκτησει δικο του σπιτι, αλλα βρεθηκε απολυμενος κι αυτος απλωσε τα ποδια εξω απο την κουβερτα. Ουτε αυτος ουτε εγω ουτε οσοι ειμαστε στην ιδια κατασταση δικαιουμαστε να φαμε ενα σουβλακι γιατι με τα σημερινα δεδομενα το σουβλακι θεωρειται πολυτελεια. Αυτοι που αποφασισαν για εμας ομως τρωνε ακομα με "χρυσα κουταλια".
Μεγαλη πικρα αυτο με την ΑΤΕ...ξερω και αλλους σε παρομοια θεση,ακριβως αυτο,ΔΥ που πηραν στεγαστικο και τον πινουν στεγνα...
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
τα σκυλόσπιτα δεν είναι ανεξάρτητες οριζόντιες ιδιοκτησίες ρεεεεεεεεεεεε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κάτι περί οικοπέδων, χωραφιών, εκτός σχεδίου έχεις ακούσει ή μπαααα ????

Και πάλι 6 μέσο όρο είναι πολύ, είναι αστείο και να το συζητάμε.
Με 6 μέσο όρο σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν και 10 ακίνητα!
Δεν είναι κανονική κατανομή που θα σήμαινε ότι τα περισσότερα δείγματα είναι κοντά στο 6 (που και πάλι αστείο είναι)
 

Επισκέπτης
Και πάλι 6 μέσο όρο είναι πολύ, είναι αστείο και να το συζητάμε.
Με 6 μέσο όρο σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν και 10 ακίνητα!
Δεν είναι κανονική κατανομή που θα σήμαινε ότι τα περισσότερα δείγματα είναι κοντά στο 6 (που και πάλι αστείο είναι)
Αφου το ειπε ο Chris71 :s&m_1:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Εγω αποψε μετα το σχολασμα απο τη δουλεια θα παω κατα τις 10 στο χωριο. Επειδη κανει κρυο και δεν εχει νοημα ν΄αναψω τζακι γιατι μεχρι να ζεστανει το δωματιο θα παω για υπνο, θα κατσω στο καφενειο. Θα παρω μισο κιλο κρασι κι ενα μεζεδακι. Κοστος 3 ευρω. Πολυτελεια για καποιον που χρωσταει 22000 ευρω στεγαστικο στην αγροτικη. Απλωσα τα ποδια μου εξω απο την κουβερτα θα πει κανας τραμουντανας ή λοπεζ. Οταν ομως εγω επερνα το δανειο ειχα 3 δουλειες. Τελος του μηνα θα εχω μονο τ΄αγροτικα γιατι το μαγαζι που δουλευω κλεινει πλεον, αφου το αφεντικο το παλεψε αλλα δεν τραβαει. Που να ηξερα τι τεχνασματα και φορους θα σκαρφιζονταν για να διαλυσουν την ελληνικη κοινωνια οι υπλαλληλοι της τροικας οταν δανειζομουν. Ο δημοσιος υπαλληλος που επερνε δανειο γιατι πιστεψε οτι βολευτηκε και ηρθε καιρος να αποκτησει δικο του σπιτι, αλλα βρεθηκε απολυμενος κι αυτος απλωσε τα ποδια εξω απο την κουβερτα. Ουτε αυτος ουτε εγω ουτε οσοι ειμαστε στην ιδια κατασταση δικαιουμαστε να φαμε ενα σουβλακι γιατι με τα σημερινα δεδομενα το σουβλακι θεωρειται πολυτελεια. Αυτοι που αποφασισαν για εμας ομως τρωνε ακομα με "χρυσα κουταλια".

Ο τραβατρόμπας ξέχασε να πει ότι στην κουβέρτα εξείχε μια κλωστή που την τραβάνε κι όλο και μικραίνει
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Αφου το ειπε ο Chris71 :s&m_1:

images
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Και πάλι 6 μέσο όρο είναι πολύ, είναι αστείο και να το συζητάμε.
Με 6 μέσο όρο σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν και 10 ακίνητα!
Δεν είναι κανονική κατανομή που θα σήμαινε ότι τα περισσότερα δείγματα είναι κοντά στο 6 (που και πάλι αστείο είναι)

ρε λιοντάρη... ο μέσος όρος είναι ενα μεγεθος που δεν έχει ποιοτικά χαρακτηριστικά...

για παράδειγμα ένας μπορεί να έχει ένα σπίτι 50 τμ και 8 χωραφάκια του μισού στρέμματος διάσπαρτα σε μια μεγάλη περιοχή ... αυτός έχει 9 ακίνητα ... (τουλαχιστον για τον υπολογισμό του μέσου όρου)... και είναι πάρα πολλοί που έχουν τέτοια ακίνητα...

όπως επίσης και αυτό το ποσοστό ιδιοκατοίκησης ... και αυτό πλασματικό είναι γιατί δεν περιέχει την πληροφορία αν αυτός που μένει σε ενοίκιο έχει σπίτι κάπου αλλου (σε άλλη πόλη)...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Ο τραβατρόμπας ξέχασε να πει ότι στην κουβέρτα εξείχε μια κλωστή που την τραβάνε κι όλο και μικραίνει
ΝΑΙ αλλα η κουβερτα δεν ειναι ανεξάρτητη οριζόντια ιδιοκτησία...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
ρε λιοντάρη... ο μέσος όρος είναι ενα μεγεθος που δεν έχει ποιοτικά χαρακτηριστικά...

για παράδειγμα ένας μπορεί να έχει ένα σπίτι 50 τμ και 8 χωραφάκια του μισού στρέμματος διάσπαρτα σε μια μεγάλη περιοχή ... αυτός έχει 9 ακίνητα ... (τουλαχιστον για τον υπολογισμό του μέσου όρου)... και είναι πάρα πολλοί που έχουν τέτοια ακίνητα...

όπως επίσης και αυτό το ποσοστό ιδιοκατοίκησης ... και αυτό πλασματικό είναι γιατί δεν περιέχει την πληροφορία αν αυτός που μένει σε ενοίκιο έχει σπίτι κάπου αλλου (σε άλλη πόλη)...
ΑΣ μην το πλατιασουμε αλλο....11.000.000 Χ 6 =66.000.000 ιδιοκτησιες!
 

Επισκέπτης
Ρε συ κλοζερ,καλα τα αλλα,αυτο με το κατεψυγμενο σουσι και χυμο τζοτζομπα( :2funny:)πως σου ηρθε δηλαδη?

Κορυφαιο ποστ ρε,να'σαι καλα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ΑΣ μην το πλατιασουμε αλλο....11.000.000 Χ 6 =66.000.000 ιδιοκτησιες!

τα αναλυτικά στοιχεία των Ε9 περιλαμβάνουν πολλαπλάσιες αυτών...

διότι λογίζεται και ως ιδιοκτησία η εξ αδιαιρέτου κτήσις κάποιου ακινήτου, η ψιλή κυριότητα και η επικαρπία κλπ κλπ κλπ κλπ...

ας πούμε ένα διαμέρισμα με θέση στάθμευσης (που είναι ανεξάρτητη οριζόντια ιδιοκτησία) και αποθήκη (επίσης ανεξάρτητη οριζόντια ιδιοκτησία) δηλώνεται ως τρία ακίνητα... διότι μπορούν να πουληθούν ανεξάρτητα...
 

mpozanis

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
ποια ελλαδα χρεωκοπει ρε
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Καλά, κάθεσαι και απαντάς κι'εσύ στο καθυστερημένο που ενώ μιλάμε για οικογένειες πολλαπλασίασε επί 11 μύρια;  :jerking:
-Κακο πουστη πιξι!..... δεν εβαλα ομως και τους αχεπανς μεσα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom