Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Φίλε μου η θεωρεία είναι καλή στη πράξη τα χαλάμε. Γνωστός προσπαθεί να απαλλαγεί εδώ και ενάμιση χρόνο από τετραόροφο που κληρονόμησε  και δεν το παίρνει κανείς και πληρώνει όλα τα παραπάνω ενώ είναι ξενοίκιαστο.


να απαλλαγεί η να πουλήσει χωρίς να χάσει ?? διότι υπάρχει μεγάλη απόκλισις... πχ αν εχει αντικειμενική αξία 1000 και ζητά 1500 ευνόητο είναι να μην βρεθεί αγοραστής... αν όμως το διαθέσει πχ σε 750 ή 650 θα βρεθεί αγοραστής...

απαλλαγή σημαίνει κόστος και όχι κέρδος...
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
να απαλλαγεί η να πουλήσει χωρίς να χάσει ?? διότι υπάρχει μεγάλη απόκλισις... πχ αν εχει αντικειμενική αξία 1000 και ζητά 1500 ευνόητο είναι να μην βρεθεί αγοραστής... αν όμως το διαθέσει πχ σε 750 ή 650 θα βρεθεί αγοραστής...

απαλλαγή σημαίνει κόστος και όχι κέρδος...

Το αντίθετο συμβαίνει. Απλά δεν βρίσκεται κανένας μαλάκας να πληρώσει τους φόρους που αντιστοιχούν στην αντικειμενική αξία...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το αντίθετο συμβαίνει. Απλά δεν βρίσκεται κανένας μαλάκας να πληρώσει τους φόρους που αντιστοιχούν στην αντικειμενική αξία...

εσχάτη λύση δωρεά εις κοινωφελές ίδρυμα, πανεπιστήμιο, δημόσιο...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ κλπ για παράδειγμα ένα αυτοκίνητο που θέλει τον χρόνο τρία χιλιάρικα για τέλη κυκλοφορίας και ασφάλειες.. έστω και με προσωρινή χασούρα

μετά θα περιόριζα τις ανάγκες έτσι ώστε να συνεχίσω να έχω κάποιο περίσσευμα...

και τελευταίο θα φρόντιζα να απαλλαγώ από κάποια περιουσιακά στοιχεία και με το ότι εισέπραττα από αυτά θα συντηρούσα τα υπόλοιπα...

δηλαδή εσύ τι θα έκανες??? δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές ούτε μάνα εξ ουρανού... και οι δύο δοξασίες περιέχονται σε κάποια βιβλία των οποίων προ καιρού το περιεχόμενο τους έχει απαξιωθεί...
-παρντον??????
-Για να προσπαθησουμε λοιπον να εξηγησουμε τον ΟΡΟ "στρατηγικης χρεοκοπιας" που περιγραφεις γλαφυρα με ενα παραδειγμα ,στην σημερινη πραγματικοτητα....
ΜΑΣ ΛΕΣ...κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ-  ....ΣΩΣΤΟ ,πρεπει μονο εσυ να το σκεφτηκες....βεβαια το οτι επισυρει χαρατσια φορους κτλ θα βρεθει καποιος-ας τον πουμε μαλακα-να το αγορασει εστω και στο μισο της τιμης....εχει και ενα καλο με τον τυπο που φυτεψε ενα φασολι και αυτο μεγαλωσε και εφτασε τα συννεφα και βρηκε το σπιτι ενος γιγαντα......διαβασε και αυτο!
ΜΕΤΑ μας λες πως..."μετά θα περιόριζα τις ανάγκες έτσι ώστε να συνεχίσω να έχω κάποιο περίσσευμα..."....παλι μου φαινεσαι πρωτοπορος στη σκεψη δικε μου,ολοι βεβαια αυτοι εκει εξω που δεν -πλεον ουτε για τα βασικα ,το κανουν μαλλον γιατι ανακαλυψαν τον βουδιστικο ασκητισμο!
-Για κλεισιμο μας λες το εξης..."τελευταίο θα φρόντιζα να απαλλαγώ από κάποια περιουσιακά στοιχεία και με το ότι εισέπραττα από αυτά θα συντηρούσα τα υπόλοιπα..."....μαλιστα,χμμμμμ!δηλαδη αν εχεις εξοχικο,2-3 οικοπεδα,καμια ντουζινα γκαρσονιερες,ολο και κατι θα "σκοτωνεις " για να επιβιωσεις λες...μα αμα στην τελικη γινει θεμα επιβιωσης το πραγμα(που ειναι πλεον)-αυτος που θα στο παρει καψοχρονια, μαλακας ειναι να μη σου δωσει ενα δυο τενεκεδες λαδι και να σου χτυπησει φιλικα την πλατη λεγοντας σου -"μη σκας φιλε τραμ,ξερεις απο τι χαρατσια σε γλυτωνω και το λαδι ειναι εξτρα"....
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ (ΩΩΩ!τι εκπληξη...ακολουθει η κλασσικη ερωτηση)...δηλαδή εσύ τι θα έκανες???
-ΡΕ δικε μου,ευκολακι.....ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΣΕ!!!
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Μπορεί να συμφωνώ πλήρως με την τοποθέτησή σας αλλά διαφωνώ πλήρως με την γλώσσα που χρησιμοποιείτε.

Το ηθικό, κοινωνικό και προσωπικό πλεονέκτημα έναντι οποιουδήποτε κοινωνικού παρταλιού εγκειται ακομα ακόμα και στον τρόπο πυο του συμπεριφερόμεθα.

αν δεν μιλησεις στην γλωσσα του αλλου δεν σε κατανοει. οχι οτι εχει τσιπα ο τραμουντανας κσαι μαλιστα το πιο καλο ξες πιο ειναι ; οτι εγω σε αντιθεση με τον νατσο ενα τετοιο αποβρασμα οπως το νικ τραμουντανα το εχω δει και σαν ανθρωπο εξω. μαλιστα αν εργαζεται σε ναυτιλιακη ο τραμουντανα παιζει να τον ξερω  χαχαχαχαχαχαχααχαχχααχχα

αν μαλιστα εχει ενα γιο και μια κορη (η κορη πιο μεγαλη)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
-παρντον??????
-Για να προσπαθησουμε λοιπον να εξηγησουμε τον ΟΡΟ "στρατηγικης χρεοκοπιας" που περιγραφεις γλαφυρα με ενα παραδειγμα ,στην σημερινη πραγματικοτητα....
ΜΑΣ ΛΕΣ...κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ-  ....ΣΩΣΤΟ ,πρεπει μονο εσυ να το σκεφτηκες....βεβαια το οτι επισυρει χαρατσια φορους κτλ θα βρεθει καποιος-ας τον πουμε μαλακα-να το αγορασει εστω και στο μισο της τιμης....εχει και ενα καλο με τον τυπο που φυτεψε ενα φασολι και αυτο μεγαλωσε και εφτασε τα συννεφα και βρηκε το σπιτι ενος γιγαντα......διαβασε και αυτο!
ΜΕΤΑ μας λες πως..."μετά θα περιόριζα τις ανάγκες έτσι ώστε να συνεχίσω να έχω κάποιο περίσσευμα..."....παλι μου φαινεσαι πρωτοπορος στη σκεψη δικε μου,ολοι βεβαια αυτοι εκει εξω που δεν -πλεον ουτε για τα βασικα ,το κανουν μαλλον γιατι ανακαλυψαν τον βουδιστικο ασκητισμο!
-Για κλεισιμο μας λες το εξης..."τελευταίο θα φρόντιζα να απαλλαγώ από κάποια περιουσιακά στοιχεία και με το ότι εισέπραττα από αυτά θα συντηρούσα τα υπόλοιπα..."....μαλιστα,χμμμμμ!δηλαδη αν εχεις εξοχικο,2-3 οικοπεδα,καμια ντουζινα γκαρσονιερες,ολο και κατι θα "σκοτωνεις " για να επιβιωσεις λες...μα αμα στην τελικη γινει θεμα επιβιωσης το πραγμα(που ειναι πλεον)-αυτος που θα στο παρει καψοχρονια, μαλακας ειναι να μη σου δωσει ενα δυο τενεκεδες λαδι και να σου χτυπησει φιλικα την πλατη λεγοντας σου -"μη σκας φιλε τραμ,ξερεις απο τι χαρατσια σε γλυτωνω και το λαδι ειναι εξτρα"....
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ (ΩΩΩ!τι εκπληξη...ακολουθει η κλασσικη ερωτηση)...δηλαδή εσύ τι θα έκανες???
-ΡΕ δικε μου,ευκολακι.....ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΣΕ!!!

και πως αυτό θα έλυνε το πρόβλημα ???

θα γέμιζε την τσέπη σου ευρώ??

τι ακριβώς θα πετύχαινες και τι θετικό αντίκτυπο θα είχε στην οικονομική κατάσταση...??
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
-ΚΑΙ ολα αυτα σε ενα υποθετικο σεναριο στο οποιο δεν χρωστας τιποτα,ουτε χαρατσι, ουτε δανειο,τιποτα.....
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
σπίτι δεν αγόρασα και δεν θα αγόραζα ποτέ με δάνειο... οπότε η απαλλαγή από αυτό θα ήτο μεν επίπονος αλλά όχι καταστροφική...

σε ότι δε αφορά το αυτοκίνητο δεν είναι ανάγκη να πωληθεί... μπορεί να δοθεί δια ανακύκλωσιν...

και τελευταίο... φροντίσατε να βελτιώσετε τα ελληνικά σας

μια χαρά είναι τα Ελληνικά μας κύριος. Και τα ορθογραφικά στην ταχεία συγγραφή σε ιστοτοπο για ιερόδουλες δείχνει απλά ότι ένας άνθρωπος είναι φυσιολογικός και δεν γράφει αρλούμπες κοιτώντας την ορθογραφία αλλά εμμένει στην ουσία.

Ας πούμε ότι διορθωνα το χωρώ με όμικρον.

εσείς θα μπορούσατε να διορθώσετε τις ανοησίες που έχετε στον εγκέφαλό σας;

Δε νομίζω.

 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
αν δεν μιλησεις στην γλωσσα του αλλου δεν σε κατανοει. οχι οτι εχει τσιπα ο τραμουντανας κσαι μαλιστα το πιο καλο ξες πιο ειναι ; οτι εγω σε αντιθεση με τον νατσο ενα τετοιο αποβρασμα οπως το νικ τραμουντανα το εχω δει και σαν ανθρωπο εξω. μαλιστα αν εργαζεται σε ναυτιλιακη ο τραμουντανα παιζει να τον ξερω  χαχαχαχαχαχαχααχαχχααχχα

αν μαλιστα εχει ενα γιο και μια κορη (η κορη πιο μεγαλη)

Δε μας ενδιαφέρει πού εργάζεται.

Δεν είναι εκεί το ζήτημα.

Στην τελική ανάλυση ο άνθρωπος παρουσιάζει έναν υπερβολικό μισανθρωπισμό που μάλλον προέρχεται απο υπερβολικά κόμπλεξ παιδιόθεν.

Εν πάση περιπτώσει.
Πάμε παρακάτω.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μια χαρά είναι τα Ελληνικά μας κύριος. Και τα ορθογραφικά στην ταχεία συγγραφή σε ιστοτοπο για ιερόδουλες δείχνει απλά ότι ένας άνθρωπος είναι φυσιολογικός και δεν γράφει αρλούμπες κοιτώντας την ορθογραφία αλλά εμμένει στην ουσία.

Ας πούμε ότι διορθωνα το χωρώ με όμικρον.

εσείς θα μπορούσατε να διορθώσετε τις ανοησίες που έχετε στον εγκέφαλό σας;

Δε νομίζω.

το γεγονός ότι θαμώνες του ιστοτόπου ωσάν και εσάς θεωρούν αυτά που πιστεύω και ευθαρσώς υποστηρίζω ως ανοησίες περιποιεί τιμήν δια εμέ...

διότι ως γνωστόν κάποιοι "πεφωτισμένοι" της εποχής τον θεωρούσαν αιρετικό επειδή έλεγε την αλήθεια...

και η χώρα αυτή έχει πλημμυρίσει από "πεφωτισμένους" και οψίμους επαναστάτας ωσάν και εσάς...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
και πως αυτό θα έλυνε το πρόβλημα ???

θα γέμιζε την τσέπη σου ευρώ??

τι ακριβώς θα πετύχαινες και τι θετικό αντίκτυπο θα είχε στην οικονομική κατάσταση...??
-ΜΙΑ απο τις βασικοτατες διαφορες μας στο θεμα "αντιληψη και κατανοηση της ωμης πραγματικοτητας".....ΠΟΤΕ δεν θα γαμουσα καποιον για να γεμισει η τσεπη μου ευρω(ισως να το εχω πραξει καποια στιγμη αθελα μου)....Αντιθετα ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ να γαμησουμε το μουνι της μανας των τυπων που ΕΤΣΙΘΕΛΙΚΑ θα μας βαλουν να κοιμηθουμε κατω απο γεφυρα ....για να διασωσουν ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ και να αποσβεσουν τις ζημιες τους απο πολιτικες και πρακτικες που ασκησαν εν αγνοια μας(εκτος ας πουμε πχ και εχεις την εντυπωση οτι ξεραμε τι εστι δομημενο το 2000-2007)...ΟΣΟ για το αμεσο αντικτυπο ,ειναι οτι θα παψουν τα παιδια μας να αποτελλουν τεκμηριο (ετσι για αρχη)....
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
το γεγονός ότι θαμώνες του ιστοτόπου ωσάν και εσάς θεωρούν αυτά που πιστεύω και ευθαρσώς υποστηρίζω ως ανοησίες περιποιεί τιμήν δια εμέ...

διότι ως γνωστόν κάποιοι "πεφωτισμένοι" της εποχής τον θεωρούσαν αιρετικό επειδή έλεγε την αλήθεια...

και η χώρα αυτή έχει πλημμυρίσει από "πεφωτισμένους" και οψίμους επαναστάτας ωσάν και εσάς...

Πότε δήλωσα επαναστατης και δεν γνωρίζω;

τελικά φίλτατε καταλήγω σιγά σιγά ότι ακολουθείτε κάποιου είδους φαρμακευτική αγωγή.


Υ.Γ.
Ελπίζω (αν και δεν φαίνεται) να σας βοηθήσει.
 

Επισκέπτης
Γιατί τη λέει σε αυτούς που έγιναν εθελοντές για κάτι που πίστευαν αφού κι αυτός κατά πάσα πιθανότητα (για αυτό και το ερώτημά μου προς αυτόν) το ίδιο θα έκανε.

Αυτοί για τους Ολυμπιακούς Αγώνες αυτός για κάτι άλλο. Αυτό που πιστεύει
Οσοι πηγαν εθελοντες στους Ολυμπιακους ηταν ΜΑΛΑΚΕΣ.Μα εντελως ΜΑΛΑΚΕΣ.ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΗ ΝΙΟΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ.

Οσοι εχτισαν το σπιτι του λαου στον Περισσο(εργαζομενοι τζαμπα),η προσεφεραν για να χτιστει απο το υστερημα τους δεν ηταν μαλακες.Επειδη αναφερθηκε συγκεκριμενα το σπιτι του λαου το γραφω,το ιδιο ισχυει πχ για τους βιλιωτες,και μαλιστα ακομη πιο ξεκαθαρα στην περιπτωση τους.

Η διαφορα ειναι πολυ απλη,και την ξερεις:Στους Ολυμπιακους ηταν διακυρηγμενος και φανερος στοχος η κονομα,κατι που ΔΕΝ συνεβαινε στην περιπτωση των γραφειων του ΚΚΕ,ουτε πχ σε αυτη των βιλιωτων,η οποιων αλλων.

Για να ειμαστε μαλιστα ακομη πιο ακριβεις τοσο στο κωμα οσο και στις διαφορες καταληψεις ειναι διακυρηγμενος και φανερος στοχος η ΜΗ ΚΟΝΟΜΑ για το κωμα,την καταληψη κλπ.(κονομα με την εννοια του  ΧΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ).

Οποτε εαν εσυ θες να εισαι εργαστεις τζαμπα για να κονομησουν διαφορα λαμογια,δικαιωμα σου και γουστο σου και καπελο σου.Θα εισαι ομως ΜΑΛΑΚΑΣ και σε παρακαλουμε να μην μας τα πρηζεις με διαφορες αποπειρες συμψηφισμου του κωλου.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
-ΜΙΑ απο τις βασικοτατες διαφορες μας στο θεμα "αντιληψη και κατανοηση της ωμης πραγματικοτητας".....ΠΟΤΕ δεν θα γαμουσα καποιον για να γεμισει η τσεπη μου ευρω(ισως να το εχω πραξει καποια στιγμη αθελα μου)....Αντιθετα ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ να γαμησουμε το μουνι της μανας των τυπων που ΕΤΣΙΘΕΛΙΚΑ θα μας βαλουν να κοιμηθουμε κατω απο γεφυρα ....για να διασωσουν ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ και να αποσβεσουν τις ζημιες τους απο πολιτικες και πρακτικες που ασκησαν εν αγνοια μας(εκτος ας πουμε πχ και εχεις την εντυπωση οτι ξεραμε τι εστι δομημενο το 2000-2007)...ΟΣΟ για το αμεσο αντικτυπο ,ειναι οτι θα παψουν τα παιδια μας να αποτελλουν τεκμηριο (ετσι για αρχη)....

δυστυχώς ότι και να κάνεις βελτίωση δεν θα δείς αν δεν θελήσεις να βελτιώσεις ο ίδιος την ζωή σου... διότι τα κέρδη τους θα τα διασώσουν έτσι και αλλιώς και κάτω από οποιεσδήποτε πολιτικές καταστάσεις όπως έχει ιστορικά αποδειχτεί...

και να θα κοιμηθείς κάτω από γέφυρα να χτυπάς πρώτα το δικό σου το κεφάλι στον τοίχο... διότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχεις εσύ (και ο κάθε εσύ) που πίστεψες

κατά τα άλλα αυτά...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Πότε δήλωσα επαναστατης και δεν γνωρίζω;

τελικά φίλτατε καταλήγω σιγά σιγά ότι ακολουθείτε κάποιου είδους φαρμακευτική αγωγή.


Υ.Γ.
Ελπίζω (αν και δεν φαίνεται) να σας βοηθήσει.

κατσε εσυ πες φιλτατο τον παπαρα χαχαχαχαχαχχαχαχαχχ
 

Επισκέπτης
Εγώ όχι, είχα ανάγκη από δουλειά.

Συμφοιτητές μου όμως που είχαν τα πάντα πλερωμένα, τα έσπαγαν τις καλές μέρες στο Βέρτη κάθε εβδομάδα και κυκλοφορούσαν με ΤΤ στα 24 τους το έκαναν.
Σωστα σε ειχε κοψει ο σκασκος λοιπον...
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Η διαφορα ειναι πολυ απλη,και την ξερεις:Στους Ολυμπιακους ηταν διακυρηγμενος και φανερος στοχος η κονομα

Μα όχι γιατί το λες αυτό; Οι "δικοί μας" ήταν αλλιώτικοι από τους Ολυμπιακούς των πολυεθνικών και της ντόπας...
 

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
και συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλα σα να έχει ένα δίκιο ότι θα σκότωνε για να βγει από την μπίχλα και αν κάτι σε κάνει να πιστεύεις πως αυτό δεν είναι το σχέδιο τους ... απάντησε μου
B. τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν υπάρχουν μαλακες πως καραδοκούν για να αρπάξουν τέτοιες ευκαιρίες

G.  πως θα τους γαμήσεις τη μάνα σε παρακαλώ πες μου όταν όλα οδηγούν στην εξαθλίωση  ιδιωτικής  "περουσιας" και γενικότερα σε ότι έχει να κάνει με ιδιοκτησία ρε φιλε ...( έχεις φτιάξει σπίτι έχεις πάει  σε "πολεδομoιιες" να κανεις αγοροπωλησία έχεις κάνει κάτι από όλα αυτά ώστε να ξέρεις πως λειτουργεί το σύστημα που λες πως θα το γαμήσεις όταν αυτό μας γαμάει ) και δεν έχουμε σάλιο να φτύσουμε

D. δεν σου πάω κόντρα ούτε έχω τέτοια διάθεση αν είναι δυνατόν αλλα δεν μπορούμε να μιλάμε για γαμήσια αν δεν τα έχεις φάει ούτε επίσης να κοντράρεις απόψεις άνευ ουσίας και να "τσαδιζεσε" δήθεν τάχα μου

E. έχεις καταλάβει πως υποθέτω ότι δεν μπορείς να τους γαμήσεις ....το μονο που γαμιέται μέρα με την μέρα είναι η ζωή σου οποτε να χέσω και τα jeep και τις δήθεν καβάτζες αυτά σε λίγους μήνες θα είναι παρελθόν ...έχεις ιδέα τι πρόκεται να συμβεί ????
πιστεύεις πως μπορείς να σηκώσεις κεφάλι με όλα αυτά που θα έρθουν ....????
( ούτε εγώ έχω ιδέα τι θα παιχτεί ...έχω ιδέα μονο για ένα πράγμα πως θα μας ποιούν το αίμα ) έχεις καταλάβει πως δεν υπάρχει metro σε όλο αυτό ...
όταν σήμερα ανακοίνωσαν πως ο βασικός μισθός θα είναι 510 e μεικτός !!!

πες μου πως θα τους γαμήσουμε να έρθω μαζί σας
δεν είδατε με τις γαμώ εκλογές τι παίχτηκε
εδώ ο άλλος ο gap το παίζει καθηγητής ρε μάγκες


kai sorry gia ta lath den exw gramtoseires !!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom