Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
το λάθος στον συλλογισμό  σου είναι το τονισμένο .. κανένας με στοιχειώδη δείκτη νοημοσύνης δεν ξοδεύει το υστέρημα του αλλά μόνο το περίσσευμα εφόσον αυτό υπάρχει...
ε ενταξει τωρα μην εισαι απολυτος! γιατι εχω τσακωθει και με φιλους για αυτο!!
καποιοι θελουν να τα φανε στο αμαξι! αλλος στις πουτανες!αλλος σε διακοπες! αλλοι σε τζιν που κανει 300 ευρω το κοματι!! ολλοι καπου τα φαγαμε! τωρα αν για σενα ειναι μαλακια το χ για μενα ειναι το ψ!!!καποι ειχαν καποιοι πηραν απο το υστερημα και καποιοι δανειστηκαν γιατι σου λεει αλλιως δεν θα παρω ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
φυσικά διότι κανένας δεν θέλει να παραδεχτεί ότι έκανε μαλακία .. όλοι ψάχνουν να βρούν εξιλαστήρια θύματα και
ΟΧΙ!
κανεις δεν θα παραδεχτει οτι ΝΑΙ εκανα λαθος επενδυση!
ΜΑΛΑΚΙΑ!
αν δεν πενεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει!

τον ευατουλη μας ολλοι λαδι τον βγαζουμε!
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
ΟΧΙ!
κανεις δεν θα παραδεχτει οτι ΝΑΙ εκανα λαθος επενδυση!
ΜΑΛΑΚΙΑ!
αν δεν πενεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει!

τον ευατουλη μας ολλοι λαδι τον βγαζουμε!

Φίλε μου όταν κάποιος σου σκάβει το λάκκο και εσύ επειδή είσαι μαλάκας, αφελής, ευκολόπιστος πας και πέσεις μέσα τιμωρείσαι γιατί ακριβώς είσαι μαλάκας. Αυτός που σου έσκαψε το λάκκο τι ευθύνες έχει?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Άλλο πράγμα είναι το δούλεμα άλλο η απάτη. Και όταν σαν κράτος αφήνεις να παίζονται μετοχές εταιριών χρεοκοπημένων εξαπατάς τους πολίτες σου.
Όχι μόνο τις άφησε...εγώ θυμάμαι και κάτι προεκλογικές αφίσες με την γραφική παράσταση της ανόδου του δείκτη...όπως και κάποιες δηλώσεις του αρμόδιου υπουργού για εκτόξευση στις 7000 μονάδες!Με το ζόρι δεν έβαλε κανείς κανέναν να αγοράσει μετοχές αλλά η πλύση εγκεφάλου και η χειραγώγηση ήταν ασσύληπτη εκείνη την εποχή!!!
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
ε ενταξει τωρα μην εισαι απολυτος! γιατι εχω τσακωθει και με φιλους για αυτο!!
καποιοι θελουν να τα φανε στο αμαξι! αλλος στις πουτανες!αλλος σε διακοπες! αλλοι σε τζιν που κανει 300 ευρω το κοματι!! ολλοι καπου τα φαγαμε! τωρα αν για σενα ειναι μαλακια το χ για μενα ειναι το ψ!!!καποι ειχαν καποιοι πηραν απο το υστερημα και καποιοι δανειστηκαν γιατι σου λεει αλλιως δεν θα παρω ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ!
ακριβώς φίλτατε.

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί κάνει μαλακία κάποιος που θέλει καγιέν και είναι οκ κάποιος που χαλαει το καγιέν στις πουτάνες ή σε ταξιδια.

Απο κει και πέρα.

Περί ορέξεως κολοκυθοπιτα.

Μόνο στην Ελλάδα μπορεί κάποιος να λοιδορεί και να βρίζει κάποιον που έχει όνειρο ένα αυτοκίνητο ή ένα σπίτι.

Εχω ακουσει και το άλλο παρανοικό.

Πήρε δάνειο ο μαλάκας για να πάρει σπίτι. Λες και ο άνθρωπος τα έφαγε στις πουτάνες.

Και μετά ακούς και το κουρφαίο. Καλύτερα να τα έτρωγε στις πουτάνες (κατά συνέπεια να έμεναν τα παιδιά του σε νοίκι ή στο δρόμο).

Κι όπως αυτές οι συμπεριφορές έφεραν τη χώρα εδώ που την έφεραν. Οπως ο ναζισμός κατέστρεψε τη γερμανία και έγινε ποινικό αδίκημα, έτσι και στην ελλάδα που την κατέστρεψε το μίσος για τον διπλανό έπρεπε επίσης να γίνςι ποινικό αδίκημα.

Αυτό δε που ακούω διαρκώς "Καλά να πάθει" "ας πρόσεχε" προέρχεται κατευθείαν από την ζριστιανική μας ηθική παράδοση.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Φίλε μου όταν κάποιος σου σκάβει το λάκκο και εσύ επειδή είσαι μαλάκας, αφελής, ευκολόπιστος πας και πέσεις μέσα τιμωρείσαι γιατί ακριβώς είσαι μαλάκας. Αυτός που σου έσκαψε το λάκκο τι ευθύνες έχει?
Έχει όταν είναι το ίδιο το κράτος!!!
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε μου όταν κάποιος σου σκάβει το λάκκο και εσύ επειδή είσαι μαλάκας, αφελής, ευκολόπιστος πας και πέσεις μέσα τιμωρείσαι γιατί ακριβώς είσαι μαλάκας. Αυτός που σου έσκαψε το λάκκο τι ευθύνες έχει?

Να διαβάσεις Νομική και Δικαιο. Σε ένα κράτος πολιτισμένο κανείς δεν μένει ατιμώρητος όταν εκμεταλλεύεται την αφέλεια του άλλου.

Αλλιώς να πάμε σε καθεστώς ζούγκλας και τελειώνει το παραμύθι.

Σε οργανωμένες κοινωνίες το ότι κάποιος είναι χαζός κανείς δε δίνει το δικαίωμα σε κανεναν άλλο να τον εκμεταλλεύεται.

Τόσο απλό είναι.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Ευτυχώς φίλτατε που υπάρχει το ιντερνετ και γράφετε ανωνύμες αυτές τι παπάτζες.

Γιατί σε δημόσιο χώρο η φάπα θα έπεφτε σε ρυθμό κομπρεσέρ.
-Τι κομπρεσερ δικε μου?Ειδικοι επιστημονες προσπαθουν να ενσωματωσουν σε μηχανημα που ριχνει κλωτσιες -ειδικο πυρηνικο μινι κινητηρα -για μεγαλυτερη αυτονομια λεμε!822 χρονια κλωτσιες θελουνε κατι τυποι σαν αυτον!
ΥΣ να με συμπαθατε που γραφω ασυνδετα ,χωρις σημεια στιξης....ΠΡΟΣΠΑΘΩ για τετοιες περιπτωσεις να "εφευρω " σημεια στυσης!
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
εγω εχω και από τα δύο και τα χρησιμοποιώ όπως πρέπει ....

η δεσποσύνη μπλέκει τα δύο αντικείμενα και την χρήση τους και όπως προκύπτει από την διάθεση της και τα γραφόμενα της λόγω ελλέιψεως πούτσας να χρησιμοποιεί την βούρτσα...

Α μαλιστα δεχόμαστε την νομιμοτητα οπου μας βολευει. :grin:
Η οικογενεια δεν ειναι επομενως ιερη ειναι γτπ.
 αραγε η συζυγος εχει την ιδια αποψη;η βολευεται και αυτη με τα κερατα ευχαριστως και ριχνει και ενα βαψιμο στο σπιτι επειδη την πληρωνεις.  Και τα παιδια σου θα ναι περηφανα που τραβας ζορια με την νομιμοττα και την μανα τους την εχεις κανει ταρανδο    :2funny:
κατα τα λοιπα και μιας και αλλο να μου προσαψεις δεν μπορεις..., ειμαι εγω αγαμητη και οχι εσυ που λυσσας να πηδηξεις οτι μπαζο παιρνει φραγκα μπας και αποδειξεις οτι εισαι αντρας και οτι μπορεις να τον χωσεις καπου.χαχαχαχααχαχχαχαχαχαχα








 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Α μαλιστα δεχόμαστε την νομιμοτητα οπου μας βολευει. :grin:
Η οικογενεια δεν ειναι επομενως ιερη ειναι γτπ.
αραγε η συζυγος εχει την ιδια αποψη;η βολευεται και αυτη με τα κερατα ευχαριστως και ριχνει και ενα βαψιμο στο σπιτι επειδη την πληρωνεις.  Και τα παιδια σου θα ναι περηφανα που τραβας ζορια με την νομιμοττα και την μανα τους την εχεις κανει ταρανδο    :2funny:
κατα τα λοιπα και μιας και αλλο να μου προσαψεις δεν μπορεις..., ειμαι εγω αγαμητη και οχι εσυ που λυσσας να πηδηξεις οτι μπαζο παιρνει φραγκα μπας και αποδειξεις οτι εισαι αντρας και οτι μπορεις να τον χωσεις καπου.χαχαχαχααχαχχαχαχαχαχα
Μην μπλέκεις το νόμιμο με το ηθικό όταν μιλάς με δεξιούς! :grin:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
το λάθος στον συλλογισμό  σου είναι το τονισμένο .. κανένας με στοιχειώδη δείκτη νοημοσύνης δεν ξοδεύει το υστέρημα του αλλά μόνο το περίσσευμα εφόσον αυτό υπάρχει...
....και για να αφησουμε τα σου πα ,μου πες....ΑΣ υποθεσουμε οτι εσυ ρε ταλεντο της επιστημης και της εργατικοτητας,μεινεις ανεργος και ολες σου οι καβαντζες εξανεμιστουν σε φορους, χαρατσια και αλλες εξωφρενικες "πιπες",πως θα συντηρησεις αυτα που απεκτησες με το περισσευμα σου?
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
....και για να αφησουμε τα σου πα ,μου πες....ΑΣ υποθεσουμε οτι εσυ ρε ταλεντο της επιστημης και της εργατικοτητας,μεινεις ανεργος και ολες σου οι καβαντζες εξανεμιστουν σε φορους, χαρατσια και αλλες εξωφρενικες "πιπες",πως θα συντηρησεις αυτα που απεκτησες με το περισσευμα σου?

Ας πρόσεχε.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Μην μπλέκεις το νόμιμο με το ηθικό όταν μιλάς με δεξιούς! :grin:

δεν γαμιουνται λεω γω οι δεξιοι ; να παει να τα ξεχωρισει στην γυναικα του εμενα στα αρχιδια του μεγαλοσωμου σκυλου που θα αγορασω οταν γερασω κατα λακη ευαγγελιο χαχαχαχαχαχαχαχαχ
αλλα να πουλα ειρωνιες  νομιμοφροσυνης το τελευταιο παρταλι και να μου κανει τον οικογενειαρχη ο σαπιος καραγκιοζης που εχει φλομωσει στο ψεμα την συζυγο ε οχι μανα μου. χυσικο στα μουτρα στο πουστρακι  :2on1:
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
δεν γαμιουνται λεω γω οι δεξιοι ; να παει να τα ξεχωρισει στην γυναικα του εμενα στα αρχιδια του μεγαλοσωμου σκυλου που θα αγορασω οταν γερασω κατα λακη ευαγγελιο χαχαχαχαχαχαχαχαχ
αλλα να πουλα ειρωνιες  νομιμοφροσυνης το τελευταιο παρταλι και να μου κανει τον οικογενειαρχη ο σαπιος καραγκιοζης που εχει φλομωσει στο ψεμα την συζυγο ε οχι μανα μου. χυσικο στα μουτρα στο πουστρακι  :2on1:
Μπορεί να συμφωνώ πλήρως με την τοποθέτησή σας αλλά διαφωνώ πλήρως με την γλώσσα που χρησιμοποιείτε.

Το ηθικό, κοινωνικό και προσωπικό πλεονέκτημα έναντι οποιουδήποτε κοινωνικού παρταλιού εγκειται ακομα ακόμα και στον τρόπο πυο του συμπεριφερόμεθα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
....και για να αφησουμε τα σου πα ,μου πες....ΑΣ υποθεσουμε οτι εσυ ρε ταλεντο της επιστημης και της εργατικοτητας,μεινεις ανεργος και ολες σου οι καβαντζες εξανεμιστουν σε φορους, χαρατσια και αλλες εξωφρενικες "πιπες",πως θα συντηρησεις αυτα που απεκτησες με το περισσευμα σου?

κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ κλπ για παράδειγμα ένα αυτοκίνητο που θέλει τον χρόνο τρία χιλιάρικα για τέλη κυκλοφορίας και ασφάλειες.. έστω και με προσωρινή χασούρα

μετά θα περιόριζα τις ανάγκες έτσι ώστε να συνεχίσω να έχω κάποιο περίσσευμα...

και τελευταίο θα φρόντιζα να απαλλαγώ από κάποια περιουσιακά στοιχεία και με το ότι εισέπραττα από αυτά θα συντηρούσα τα υπόλοιπα...

δηλαδή εσύ τι θα έκανες??? δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές ούτε μάνα εξ ουρανού... και οι δύο δοξασίες περιέχονται σε κάποια βιβλία των οποίων προ καιρού το περιεχόμενο τους έχει απαξιωθεί...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δεν γαμιουνται λεω γω οι δεξιοι ; να παει να τα ξεχωρισει στην γυναικα του εμενα στα αρχιδια του μεγαλοσωμου σκυλου που θα αγορασω οταν γερασω κατα λακη ευαγγελιο χαχαχαχαχαχαχαχαχ
αλλα να πουλα ειρωνιες  νομιμοφροσυνης το τελευταιο παρταλι και να μου κανει τον οικογενειαρχη ο σαπιος καραγκιοζης που εχει φλομωσει στο ψεμα την συζυγο ε οχι μανα μου. χυσικο στα μουτρα στο πουστρακι  :2on1:

και πάλι δεσποσύνη μπλέκεις ... τι σχέση η ηθιμή με την νομιμοφροσύνη.?? εκτός αν είσαι τις αρχής ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό...

και ουδέποτε έκανα τον οικογενειάρχη.. θεωρώ ότι υποχρέωση προς την οικογένεια είναι η πλήρης εξασφάλιση της και η παροχή κάθε βοηθείας όποτε αυτή ειναι αναγκαία...

εξακολουθείς να μπλέκεις τις πούτσες με τις βούρτσες... αν έχεις τόσο πολύ έλλειψη να σου στείλω ένα δονητή.. δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιείς την βούρτσα της τουαλέτας...
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ κλπ για παράδειγμα ένα αυτοκίνητο που θέλει τον χρόνο τρία χιλιάρικα για τέλη κυκλοφορίας και ασφάλειες.. έστω και με προσωρινή χασούρα

μετά θα περιόριζα τις ανάγκες έτσι ώστε να συνεχίσω να έχω κάποιο περίσσευμα...

και τελευταίο θα φρόντιζα να απαλλαγώ από κάποια περιουσιακά στοιχεία και με το ότι εισέπραττα από αυτά θα συντηρούσα τα υπόλοιπα...

δηλαδή εσύ τι θα έκανες??? δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές ούτε μάνα εξ ουρανού... και οι δύο δοξασίες περιέχονται σε κάποια βιβλία των οποίων προ καιρού το περιεχόμενο τους έχει απαξιωθεί...

Σαχλμάρες άρε μάρες κουκουνάρες φίλτατε.

Πώς θα απαλλαγείτε απο σπίτι που το αγοράσατε πχ 300 χιλιάδες με δάνειο και τώρα δεν πωλείται ούτε 150?

Πώς θα απαλλαγείτε απο αυτοκίνητο που αγοράσατε 40 χιλιάδες και σε 2 χρόνια δεν αγοράζει κανείς;

Ασφαλως και μας κοροιδεύετε εν χωρώ ή δε ζείτε εν Ελλάδι.

 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
κατ αρχήν θα φρόντιζα να απαλλαγώ από ότιδήποτε επισύρει φόρους, χαράτσια, τέλη κλπ κλπ κλπ

Φίλε μου η θεωρεία είναι καλή στη πράξη τα χαλάμε. Γνωστός προσπαθεί να απαλλαγεί εδώ και ενάμιση χρόνο από τετραόροφο που κληρονόμησε  και δεν το παίρνει κανείς και πληρώνει όλα τα παραπάνω ενώ είναι ξενοίκιαστο.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σαχλμάρες άρε μάρες κουκουνάρες φίλτατε.

Πώς θα απαλλαγείτε απο σπίτι που το αγοράσατε πχ 300 χιλιάδες με δάνειο και τώρα δεν πωλείται ούτε 150?

Πώς θα απαλλαγείτε απο αυτοκίνητο που αγοράσατε 40 χιλιάδες και σε 2 χρόνια δεν αγοράζει κανείς;

Ασφαλως και μας κοροιδεύετε εν χωρώ ή δε ζείτε εν Ελλάδι.

σπίτι δεν αγόρασα και δεν θα αγόραζα ποτέ με δάνειο... οπότε η απαλλαγή από αυτό θα ήτο μεν επίπονος αλλά όχι καταστροφική...

σε ότι δε αφορά το αυτοκίνητο δεν είναι ανάγκη να πωληθεί... μπορεί να δοθεί δια ανακύκλωσιν...

και τελευταίο... φροντίσατε να βελτιώσετε τα ελληνικά σας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom