Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Συγγνώμη για την απορία...

Αλλά όταν βιάζουν κάποιοι,  κάποιους άλλους νουμεράδα κατά φύση και παρά φύση, έχει μεγάλη σημασία το ποιός βίασε ποιόν πιό πολύ ;

ναι αμε. και στο γαμησι υπαρχει διαβαθμιση.
 

Επισκέπτης
η Καρκινογενιά κατέστρεψε όλες τις άλλες (τους γονείς της και τους επόμενους) πλην των μπάσταρδών της τα οποία αφού γλύψουν λίγο κόκκαλο, θα πεινάσουν μετά τα 30 και εφόσον δεν γυρίσει η κατάσταση. Μέχρι τότε θα πηγαίνουν Μύκονο ακόμη με τα κλεμμένα του μπαμπά.
Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;
Υπαρχουν ΤΑΞΕΙΣ στην Ελλαδα...Υπαρχει η ταξη με τα γκαφρα που φροντιζει για τους γονους στο χαλαρο,υπαρχει και η ταξη που οι γονοι της ακουνε χριστοπαναγιες για πλακα απο το αφεντικουλι και δεν τα βροντανε κατω να σηκωθουν να φυγουν.

Αδιαφορο οτι οι γονεις των μεν και των δε μπορει να εχουν την ιδια ηλικια.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
το θεμα ειναι ποσο θα συνεχισει να με γραφει στα αρχιδια του....

για πάντα.. γιατί λες μαλακίες και ο άνθρωπος διαθέτει νούν...

-Υ.Σ ισιο-τραβομουνιδες και σια Ο.Ε...ΔΕΝ εχει νοημα να θελω να σας κανω την μαπα βοσνια ερζεγοβινη...ΚΑΝΕΝΑ νοημα απολυτως...

και να θές δεν μπορείς...

σας λυπαμαι για τον τοσο ΠΑΡΤΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ σκεψης σας αλλα ουτε γι αυτο μπορω να κανω τιποτα...ΕΥΧΟΜΑΙ και πιστεψτε με οι συνθηκες ειναι τοσο ασχημες που μπορει να πιασει η ευχη μου,ΤΟ συστημα που τοσο βλογατε μετα μανιας,το συστημα ΖΗΣΕ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΠΛΩΝΟΥΝ ΠΟΔΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ-ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...τοτε θα δω ποσα απιδια πιανει ο σακος!!!!!κοπροσκυλα...

και ποιός σου ειπε βρε μαλάκα ότι σκεφτόμαστε την πάρτη μας??? την μοναδική αλήθεια την κατέχεις εσύ νομίζεις?? τις μοναδικές λύσεις τις ξέρεις εσύ και κανένας άλλος ηλίθιο γατοξέρασμα?? δεν έχει κανένας αλλος δικαίωμα να προτείνει κάποια λύση βλήμα??
αει σιχτίρι σίχαμα, τεμπελόσκυλο...

και ποιός σου είπε ρε μουνόπανο ότι στην ζωή μου δεν έχω έρθει ποτέ σε δύσκολη θέση?? ηλίθιε 55 χρονών είμαι και έχω 31 χρόνια δουλειάς λες να μην βρεθηκα ποτέ με την πλάτη στον τοίχο κρετίνε?? πάλεψα και το ξεπέρασα και πάνω από όλα έμαθα από αυτό.. ούτε από τον πατέρα μου ζήτησα ούτε από τον γείτονα... και ούτε μυξοκλάφτηκα σαν στραβογαμημένη ελλεηνίδα που μου μυξοκλαίγεστε όλοι... πάλεψα, δούλεψα και το ξεπέρασα..

αει γαμίσου τώρα μαλάκα.. τράβα να βαρέσεις καμμιά μαλακία ονειρευόμενος κρεμάλες και ροχάλες...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Όταν τυγχάνει συναινετικό, ναι. Αλλά από την στιγμή που υπάρχει κάποιας μορφής συναίνεση δεν είναι βιασμός.  

δε κολλαει το παραδειγμα σου με τη συζητηση ποιος την εφαγε πιο χοντρα.
 

Επισκέπτης
Υπαρχουν ΤΑΞΕΙΣ στην Ελλαδα...

Συμφωνώ

Μάλιστα διακρίνω 3 ΤΑΞΕΙΣ:

1. Πλούσια τζάκια από την εποχή του Μωάμεθ (μετρημένοι στα δάχτυλα)
2. Εφοριακοί-πολεοδόμοι-καθαρίστριες του ΟΠΑΠ-οδηγοί της ΔΕΗ-γιατροί-στρατιές υπαλλήλων ΕΛΠΑ-ΟΣΕ-ΗΛΠΑΛ-ΗΣΑΠ-ΟΛΠ    κλπ, κλπ, κλπ

3. Λοιποί κοινοί θνητοί.


 

Επισκέπτης
και ποιός σου είπε ρε μουνόπανο ότι στην ζωή μου δεν έχω έρθει ποτέ σε δύσκολη θέση?? ηλίθιε 55 χρονών είμαι και έχω 31 χρόνια δουλειάς λες να μην βρεθηκα ποτέ με την πλάτη στον τοίχο κρετίνε?? πάλεψα και το ξεπέρασα και πάνω από όλα έμαθα από αυτό.. ούτε από τον πατέρα μου ζήτησα ούτε από τον γείτονα... και ούτε μυξοκλάφτηκα σαν στραβογαμημένη ελλεηνίδα που μου μυξοκλαίγεστε όλοι... πάλεψα, δούλεψα και το ξεπέρασα..
Πως το ξεπερασες θειο αυτο με την πλατη στον τοιχο?

Ενας 20χρονος εργαζομενος με μισθο στα 400 Ευρω.

(Δεν ειναι ετσι αλλα εδω ο Γιαννης Μαρινος,που τον μνημονευει συχνα πυκνα ο τραμουντανακος,υπεγραφε ως"εργαζομενος νεος"στα 70τοσα του...)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
για πάντα.. γιατί λες μαλακίες και ο άνθρωπος διαθέτει νούν...

και να θές δεν μπορείς...

και ποιός σου ειπε βρε μαλάκα ότι σκεφτόμαστε την πάρτη μας??? την μοναδική αλήθεια την κατέχεις εσύ νομίζεις?? τις μοναδικές λύσεις τις ξέρεις εσύ και κανένας άλλος ηλίθιο γατοξέρασμα?? δεν έχει κανένας αλλος δικαίωμα να προτείνει κάποια λύση βλήμα??
αει σιχτίρι σίχαμα, τεμπελόσκυλο...

και ποιός σου είπε ρε μουνόπανο ότι στην ζωή μου δεν έχω έρθει ποτέ σε δύσκολη θέση?? ηλίθιε 55 χρονών είμαι και έχω 31 χρόνια δουλειάς λες να μην βρεθηκα ποτέ με την πλάτη στον τοίχο κρετίνε?? πάλεψα και το ξεπέρασα και πάνω από όλα έμαθα από αυτό.. ούτε από τον πατέρα μου ζήτησα ούτε από τον γείτονα... και ούτε μυξοκλάφτηκα σαν στραβογαμημένη ελλεηνίδα που μου μυξοκλαίγεστε όλοι... πάλεψα, δούλεψα και το ξεπέρασα..

αει γαμίσου τώρα μαλάκα.. τράβα να βαρέσεις καμμιά μαλακία ονειρευόμενος κρεμάλες και ροχάλες...

μην αρχιζεις ηλιθιες συγκρισεις. οταν εφαγες εσυ ψωλια που λες οτι εφαγες, ησουνα σε μια αγορα με ανοδικη πορεια και με διαφορες επιλογες. τωρα οσοι τρωνε ψωλια ειναι σε μια αγορα σε κωμα και με μηδεν επιλογες.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Δεν ειναι θεμα πολεμου γενεων.

Ουτε εχουνε μπαρμπα απο την Κορωνη ολοι οι πιτσιρικαδες,ουτε ολοι οι πατεραδες των 20χρονων ειναι λαμογια που φτιαχτηκαν με δαφνες του 11/1973.
ποντικα το 1991 κλεισαμε το σχολειο 3 ΜΗΝΕΣ...Η μαθητικη πορεια που ακολουθησε τα γεγονοτα τεμπονερα   ΗΤΑΝ ΜΑΖΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ...200,000 ΜΑΘΗΤΕΣ 17-16-15 ΑΜΟΥΣΤΑΚΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ...ΤΑ γεγονοτα με το Κ-ΜΑΡΟΥΣΙ εκεινη τη μερα τα μυριζω ακομα...ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ οι μαθητες???που ειναι οι νεοι που ακολουθουν?...εντεχνα ολα αυτα τα χρονια το συστημα τους " εθαψε" τη νεανικη ζωντανια αναμεσα σε ατελειωτες ωρες φροντηστηριων και ον λαιν δικτυακων ψευδαισθησεων(φατσεμπουκ και σια)...ατελειωτες ωρες βιρτουαλ κυβερνομαστουρας εκαναν τις ελπιδες για ανακαμψη ,που παντα αναμενει η κοινωνια απο τη νεα γενια,ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ στα αγεννητα ονειρα τους...ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΕΦΗΒΟΙ καν δεν ονειρευονται δυστυχως!!!!δεν τους αφηνουν και το χειροτερο ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ να το κανουν....ευχομαι να μαι ψευτης...παντα ελπιζω οτι μια μερα θα δω την νεα γενια με αιμα που βραζει, μαζικα να ζητα το μελλον της πισω...
 

Επισκέπτης
Μάλιστα διακρίνω 3 ΤΑΞΕΙΣ:

1. Πλούσια τζάκια από την εποχή του Μωάμεθ (μετρημένοι στα δάχτυλα)
2. Εφοριακοί-πολεοδόμοι-καθαρίστριες του ΟΠΑΠ-οδηγοί της ΔΕΗ-γιατροί-στρατιές υπαλλήλων ΕΛΠΑ-ΟΣΕ-ΗΛΠΑΛ-ΗΣΑΠ-ΟΛΠ    κλπ, κλπ, κλπ

3. Λοιποί κοινοί θνητοί.
'Νταξει τωρα...παμε ολοι μαζι ξανα χριστοπαναγιες για τους ΔΥ.

Βρε δε πα να τους εκοψαν τους μισθους?...Παλι περισσοτερα παιρνουν απο τον 20χρονο στον ιδιωτικο.
 

Επισκέπτης
ποντικα το 1991 κλεισαμε το σχολειο 3 ΜΗΝΕΣ...Η μαθητικη πορεια που ακολουθησε τα γεγονοτα τεμπονερα  ΗΤΑΝ ΜΑΖΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ...200,000 ΜΑΘΗΤΕΣ 17-16-15 ΑΜΟΥΣΤΑΚΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ...ΤΑ γεγονοτα με το Κ-ΜΑΡΟΥΣΙ εκεινη τη μερα τα μυριζω ακομα...
Ναι ρε,Αθηνα ημουνα και εγω τοτε...

Πολυ πετριδι στην Κανιγγος λεμε...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
δε κολλαει το παραδειγμα σου με τη συζητηση ποιος την εφαγε πιο χοντρα.

Για να σας το κάνω λοιπόν πιό λιανά...

Άν πάτε στο καφέ που συχνάζετε και πείτε στους φίλους σας, ότι κάποιος σας τον έβαλε, αλλά  τον έβγαλε σύντομα, αυτοί θα σας απαντήσουν : " Εεε αφού δεν σε πήδηξε πολύ δεν πειράζει";
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
ωπα ρε ΚΑΙΛΑ τραβομουνη!!!!τραβα πεστα αυτα πουθενα αλλου ...παρτακια!εισαι μια απο τις αιτιες που αυτη την χωρα την πηρε ο διαολος μια ωρα αρχιτερα....ο καθενας για παρτη του...
 

Επισκέπτης
μην αρχιζεις ηλιθιες συγκρισεις. οταν εφαγες εσυ ψωλια που λες οτι εφαγες, ησουνα σε μια αγορα με ανοδικη πορεια και με διαφορες επιλογες. τωρα οσοι τρωνε ψωλια ειναι σε μια αγορα σε κωμα και με μηδεν επιλογες.
Κουβερτα... :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:...καβατζες... :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:...τεμπεληδες... :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:(συμπληρωστε τα υπολοιπα).
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
Για να σας το κάνω λοιπόν πιό λιανά...

Άν πάτε στο καφέ που συχνάζετε και πείτε στους φίλους σας, ότι κάποιος σας τον έβαλε, αλλά  τον έβγαλε σύντομα, αυτοί θα σας απαντήσουν : " Εεε αφού δεν σε πήδηξε πολύ δεν πειράζει";


Άμα τον τρώνε όλοι και πάει ο ένας και πει "παιδιά εμένα απλά μου τον ακούμπησε λίγο" θα του πουν μπράβο ρε τυχερέ!  :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μην αρχιζεις ηλιθιες συγκρισεις. οταν εφαγες εσυ ψωλια που λες οτι εφαγες, ησουνα σε μια αγορα με ανοδικη πορεια και με διαφορες επιλογες. τωρα οσοι τρωνε ψωλια ειναι σε μια αγορα σε κωμα και με μηδεν επιλογες.

και επειδή η  αγορά είναι σε κώμα να φροντίσουμε να την πεθάνουμε τελείως..
 

Επισκέπτης
ωπα ρε ΚΑΙΛΑ τραβομουνη!!!!τραβα πεστα αυτα πουθενα αλλου ...παρτακια!εισαι μια απο τις αιτιες που αυτη την χωρα την πηρε ο διαολος μια ωρα αρχιτερα....ο καθενας για παρτη του...
Μεινετε στη γραμμη σας,ο στραπονιαρης θα σας απαντησει αμεσως μετα το γουγλισμα για φωτο απο και καλα πρωην γκομενακια του...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ωπα ρε ΚΑΙΛΑ τραβομουνη!!!!τραβα πεστα αυτα πουθενα αλλου ...παρτακια!εισαι μια απο τις αιτιες που αυτη την χωρα την πηρε ο διαολος μια ωρα αρχιτερα....ο καθενας για παρτη του...

δηλαδή πρέπει υποχρεωτικά να ασπασθούμε όλοι τις απόψεις σου??

γιατί δεν ασπάζεσ;αι εσύ τις δικιές μας ?? ΠΑΡΤΑΚΙΑ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Για να σας το κάνω λοιπόν πιό λιανά...

Άν πάτε στο καφέ που συχνάζετε και πείτε στους φίλους σας, ότι κάποιος σας τον έβαλε, αλλά  τον έβγαλε σύντομα, αυτοί θα σας απαντήσουν : " Εεε αφού δεν σε πήδηξε πολύ δεν πειράζει";

ρε αγιε αστο δε τοχεις με τις παρομοιωσεις. αν θες να πεις κατι απαντα σε αυτο που συζηταμε.
ποιος την πατησε περισσοτερο σημερα, αυτος που εχει τα περισσοτερα εξοδα ή αυτος που εχει τα λιγοτερα χαρτζηλικια για να ξοδεψει για την παρτη του? και περισσοτερα εξοδα δε μιλαμε για κρεπαλες αλλα για αναγκαστικα εξοδα διαβιωσης. και χαρτζηλικια μιλαμε για μισθο του 20αρη που τα τρωει για παρτη του ακομα.
 

Επισκέπτης
δηλαδή πρέπει υποχρεωτικά να ασπασθούμε όλοι τις απόψεις σου??

γιατί δεν ασπάζεσ;αι εσύ τις δικιές μας ?? ΠΑΡΤΑΚΙΑ
Οποιος ΔΕΝ ασπαζεται το"εγω την παρτη μου κοιτω και να πα να γαμηθει το συμπαν"ειναι ενας παρτακιας που δεν σκεπτεται το κοινο συμφερο να ουμε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom