Νέα

Χαράτσι/ΔΕΗ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα καθίκι
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 131
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Ξεκίνησε να έρχεται το χαράτσι της ΔΕΗ. Ήρθε σε ένα φίλο μου άνεργο η πρώτη δόση παρόλο που ακόμα δεν έχουν διευκρινίσει τι θα γίνεται με τους μακροχρόνια άνεργους. μακροχρόνια άνεργος =πάνω από ένα έτος άνεργος . Πέρσι αν ήσουν πάνω από ένα χρόνο άνεργος έστελνες μήνυμα ή πήγαινες στην ιστοσελίδα της gsis και έδινες το ΑΦΜ σου και έπαιρνες απαλλαγή και δεν ερχόταν στο λογαριασμό της ΔΕΗ, φέτος τι θα γίνει ξέρει κανείς? Φέτος το βάζουν και θα πρέπει να πας στην εφορεία μετά ? Τι παίζει για τους μακροχρόνια άνεργους?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Θα τους πάρουν το σπίτι και θα γίνουν μακροχρόνια αστεγοι
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
14 δις μετρων φιλε μου

και εσυ μιλας γι απαλλαγες;;;

εδω δεν ξερουν απο που να παρουν λεφτα

σηκω καντηνα εξω για μαγειρας και γραφτους στ αρχιδια σου
 
OP
OP
καθίκι

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Μα εγώ και ο φίλος μου είμαστε σχεδόν δύο χρόνια άνεργοι…. Που θα βρούμε να πληρώσουμε και τα χαράτσια…. πάλι τράκα τους γονείς θα κάνουμε? :headbang:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
σιγα σιγα θ αρχιζουμε να διαπιστωνουμε ποια ειναι αυτα τα 14 δις που συμφωνησαν με την ανοχη πασοκ-νδ-κουβελη και ΣΥΡΙΖΑ

προσωπικα απο εμενα ξερουν πολυ καλα τι θα παρουν απο εισφορες..το εχουν ηδη διαπιστωσει
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Μα εγώ και ο φίλο

ς μου είμαστε σχεδόν δύο χρόνια άνεργοι…. Που θα βρούμε να πληρώσουμε και τα χαράτσια…. πάλι τράκα τους γονείς θα κάνουμε? :headbang:

καταλαβε κατι

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ

αυτοι εχουν θεσει ενα στοχο εσοδων απο μια κοινωνια που ειναι χρεοκωπημενη..τι θα πιασουν παλι ειναι αλλο θεμα..περυσι πιασανε τ ΑΡΧΙΔΙΑ μου με τον 18ΠΟΝΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΜΟΥ γιατι ο κοσμος δεν εχει λεφτα..

ουτε εαν δεσεις μια κρεμαλα τους ενδιαφερει..ουτε εαν μεταναστευσεις..ενα ποσοστο εισαι..ολοι μας..
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Φουφουτος

Θεωρείς οτι δεν τα έχουν προβλέψει όλα ?

Όλοι είμαστε δέσμιοι της ακίνητης περιουσίας μας ........
Το ποσοστό ιδιοκατοικησης εδω ξεπερνάει το 80% και ακριβώς εκει ποντάρουν.....

Όταν λες στον άλλο να σηκωθεί να φύγει εννοεις οτι θα κάνει το σπίτι του τροχόσπιτο ?
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.365
Πόντοι
4.615
Ξεκίνησε να έρχεται το χαράτσι της ΔΕΗ. Ήρθε σε ένα φίλο μου άνεργο η πρώτη δόση παρόλο που ακόμα δεν έχουν διευκρινίσει τι θα γίνεται με τους μακροχρόνια άνεργους. μακροχρόνια άνεργος =πάνω από ένα έτος άνεργος . Πέρσι αν ήσουν πάνω από ένα χρόνο άνεργος έστελνες μήνυμα ή πήγαινες στην ιστοσελίδα της gsis και έδινες το ΑΦΜ σου και έπαιρνες απαλλαγή και δεν ερχόταν στο λογαριασμό της ΔΕΗ, φέτος τι θα γίνει ξέρει κανείς? Φέτος το βάζουν και θα πρέπει να πας στην εφορεία μετά ? Τι παίζει για τους μακροχρόνια άνεργους?
θεωρώ πως ο εν λόγω φόρος είναι η μεγαλύτερη αλητεία από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου....... φορολογεί ανύπαρκτο εισόδημα...... Παράδειγμα υποθετικό: το να έχω ένα σπίτι στην Κηφισιά 100 τμ, το οποίο βρήκα από τον παππού μου που το αγόρασε πριν 100 χρόνια και είναι ετοιμόρροπο και να μου λέει ότι αυτό κοστολογείται 100Χ 15 ευρώ το τετραγωνικό=πλήρωσε 1500 ευρώ, είναι επιεικώς νταβατζιλίκι. Και δυστυχώς υπάρχουν πολλά τέτοια ακραία παραδείγματα.  
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.365
Πόντοι
4.615
Φουφουτος

Θεωρείς οτι δεν τα έχουν προβλέψει όλα ?

Όλοι είμαστε δέσμιοι της ακίνητης περιουσίας μας ........
Το ποσοστό ιδιοκατοικησης εδω ξεπερνάει το 80% και ακριβώς εκει ποντάρουν.....

Όταν λες στον άλλο να σηκωθεί να φύγει εννοεις οτι θα κάνει το σπίτι του τροχόσπιτο ?
Ο απώτερος σκοπός είναι να βάλουν χέρι στις καταθέσεις με έμμεσο τρόπο φίλτατε: δε σου τις δεσμεύουν άμεσα, απλά ζητάνε τόσα ώστε να πρέπει να τα καλύψει κάποιος από τα έτοιμα....... και σιγά σιγά τα ροκανίζουν....
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Φουφουτος

Θεωρείς οτι δεν τα έχουν προβλέψει όλα ?

Όλοι είμαστε δέσμιοι της ακίνητης περιουσίας μας ........
Το ποσοστό ιδιοκατοικησης εδω ξεπερνάει το 80% και ακριβώς εκει ποντάρουν.....

Όταν λες στον άλλο να σηκωθεί να φύγει εννοεις οτι θα κάνει το σπίτι του τροχόσπιτο ?

εννοω επειδη ειναι νεος να ριξει μια μουτζα και να φτιαξει την ζωη του σ αλλη χωρα

το να ζεις στην χωρα σου σαν χαμαλης, εξαπατημενος, και με μια συνεχομενη απειλη να πλαναται πανω τπο το κεφαλι σου δεν λεει τπτ

εκτος εαν ειναι καβατζωμενος απο τον μπαμπα που δεν το κοβω για τετοιο
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ο απώτερος σκοπός είναι να βάλουν χέρι στις καταθέσεις με έμμεσο τρόπο φίλτατε: δε σου τις δεσμεύουν άμεσα, απλά ζητάνε τόσα ώστε να πρέπει να τα καλύψει κάποιος από τα έτοιμα....... και σιγά σιγά τα ροκανίζουν....

μην παιρνεις κ ορκο γι αυτο...

μην παιρνεις ορκο οτι ολοι σηκωνουν τον ιδρωτα τους για να τα φανε τα ρεντικολα
 
OP
OP
καθίκι

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Μα και να θέλω να φύγω δεν μπορώ γιατί δεν σε συμφέρει να πουλήσεις το σπίτι σου γιατί θα πρέπει να το σκοτώσεις ή να το ξεπουλήσεις….
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ο απώτερος σκοπός είναι να βάλουν χέρι στις καταθέσεις με έμμεσο τρόπο φίλτατε: δε σου τις δεσμεύουν άμεσα, απλά ζητάνε τόσα ώστε να πρέπει να τα καλύψει κάποιος από τα έτοιμα....... και σιγά σιγά τα ροκανίζουν....
Πολυ σωστή κουβέντα είπες φίλε......
Μέσω αυτου θα ερθει η πλήρης κατάρρευση στις αξίες.......
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.365
Πόντοι
4.615
μην παιρνεις κ ορκο γι αυτο...

μην παιρνεις ορκο οτι ολοι σηκωνουν τον ιδρωτα τους για να τα φανε τα ρεντικολα
για τίποτε δεν παίρνω όρκο πλέον φίλτατε...... ξέρω πολλούς οι οποίοι δεν πληρώνουν τίποτε πλέον.... και αρχίζω και πείθομαι πως είναι καλύτερα να μην πληρώνει τίποτε κανένας.....
 

nandro79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
294
Like
13
Πόντοι
1
2000 μηνιατικο

300 ΤΕΒΕ
600 Στεγαστικο
40 τηλεφωνο
70 κινητο
100 χαρατσι ΔΕΗ
70 ΔΕΗ
300 Εφορια
50 κοινοχρηστα (χειμωνα 150+)
120 βενζινες
200 Super market
Συνολο 1850

και μου μενει και ενα 150αρι για διασκεδαση και αποταμιευση! μιλαμε αρχοντας, ουτε ο Ωνασης τετοιες πολυτελειες:2funny: :2funny: πλακα πλακα 2 χιλιαρικα δεν φτανουν το μηνα και ειμαι και μονος μου ουτε γυναικα ουτε παιδια. φανταζομαι αυτους που εχουν τι τραβανε  :headbang:
 
OP
OP
καθίκι

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Πρόσεχε φίλε μην ξεχαστείς καμία φορά και χύσεις μέσα....την πούτσισες....με 2000 ευρώ μισθό ένας φίλος μου πληρώνει διατροφή περίπου 1000 ευρώ στην γυναίκα του που τον χώρισε με δύο παιδιά και αυτό γιατί αυτή είναι άνεργη....μην πυροβολίτε μέσα....
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Αν δεν την παλεύετε με τα παιδιά και την γυναίκα... forget it!!! Απλά πράγματα!
Και δεν είναι κακό αυτό, υπάρχουν πολλοί άντρες που δεν την παλεύουν με τα παιδιά. Αναγκάζονται να κάνουν πράγματα που Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ!!! (το πιάσατε το υποννοούμενο, έτσι?)  ;) Κι αυτό βέβαια τους φέρνει σε ρίξη και με την μαντάμ και πάει λέγοντας! Δεν θα αποδίδετε στην δουλειά, κτλ, κτλ! Γι' αυτό οι εργένηδες που ζούνε μόνοι τους, αν έχουν καμιά γκομενίτσα να προσέχουν Ι-Δ-Ι-Α-Ι-Τ-Ε-Ρ-Α γιατί οι γκομενίτσες τους δεν τα βλέπουν έτσι τα πράγματα!!! Αυτές φαντάζονται την αγάπη σας μέσα σε καμαρούλα μια σταλιά 2x3 που λέει και το άσμα κι όλα καλά! Και μέχρι εκεί ΙΣΩΣ να είναι κάπως καλά! Όταν όμως μέσα στην καμαρούλα μια σταλιά προστεθεί κι ένα μωράκι που δεν σταματάει το κλάμα ούτε για μισή ώρα, τότε τα πράγματα αλλάζουν δραματικότατα!!! Δεν μιλάω εξ ιδίας πείρας, απλά έχω ακούσει ουκ ολίγες τέτοιες περιπτώσεις.. και ανατριχιάζω μόνο που τις ακούω!!!

Προσοχή λοιπόν γιατί γίνονται και ατυχήματα... ή "προκαλούνται" ατυχήματα τυχαίως!!! Νομίζετε πως είναι ηλίθιες? Σιγά μην σας έχει για να την πηδάτε μόνο!!! YOU WILL PAY THE PRICE!!!! :fuck1:
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
σιγα σιγα θ αρχιζουμε να διαπιστωνουμε ποια ειναι αυτα τα 14 δις που συμφωνησαν με την ανοχη πασοκ-νδ-κουβελη και ΣΥΡΙΖΑ

προσωπικα απο εμενα ξερουν πολυ καλα τι θα παρουν απο εισφορες..το εχουν ηδη διαπιστωσει
μιας και ειναι μεσα ολοι εκτος χρυσης αυγης,αποτι βλεπω,να φανταστω οτι εισαι οπαδος της?
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
>:(....σήμερα το πρωί  η δεη στην πολυκατοικία και έκοψε το ρεύμα σε κάποιον του 1ου ορόφου,  φαντάσου να τού έρθει και ο καινουργιος λογαριασμός με το χαράτσι  :rockon:
* συνάδελφε τί γίνετε , χάθηκες ! ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom