Νέα

Το πείραμα του Μίλγκραμ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Heinz W Guderian

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.563
Like
2
Πόντοι
16
Το μόνο που εισαι ικανός να μελετήσεις σε βαθος

ειναι η λωκοτρυπιδα του Λακη
μπα!
Στις λοκωτρυπίδες είστε ειδικοί εσείς οι αριστεροί!
Έχετε παράδοση.......απ' τον σχωρεμένο  τον Βελουχιώτη μέχρι τον ασυγχώρητο Αλέξη χτίζεις πόλη ολόκληρη από πουστράκια! :pipa1:

Αλλά άμα είσαι στόχος κουκουές  γράφεις μαλακίες όπου θες.
Εγώ είπα να σεβαστώ το φρεντ που άνοιξες, αλλά μια και δεν το σέβεσαι εσύ ο ίδιος....  :jerking:
 

Επισκέπτης
Το μόνο που εισαι ικανός να μελετήσεις σε βαθος

ειναι η λωκοτρυπιδα του Λακη

όταν έλθει εκείνη η ώρα
δεν θα μπορέσεις να μετρήσεις
το βάθος του χαντακιού που θα  ... τοποθετηθείς ....

υπομονή ... έρχεται .......

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
όταν έλθει εκείνη η ώρα
δεν θα μπορέσεις να μετρήσεις
το βάθος του χαντακιού που θα  ... τοποθετηθείς ....

υπομονή ... έρχεται .......

ρε τυπε ειναι και ξαρματωτοι και τη λενε κιολας
 

Επισκέπτης
ρε τυπε ειναι και ξαρματωτοι

Καλύτερα.
Θα τους αντιμετωπίσουμε ... οικολογικά !!!
22213.jpg


Ξέρεις τι οικολογική καταστροφή είναι το γέμισμα των ... αγρών
και χαντακιών με ... μολύβι !!!!
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Καλύτερα.
Θα τους αντιμετωπίσουμε ... οικολογικά !!!
22213.jpg


Ξέρεις τι οικολογική καταστροφή είναι το γέμισμα των ... αγρών
και χαντακιών με ... μολύβι !!!!
Ρε πού βρήκες φωτογραφία του Τσάβες στα νιάτα του κ την έβαλες προφίλ;;;
 

wolfsad

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2005
Μηνύματα
54
Κριτικές
16
Like
14
Πόντοι
10
Σίγουρα

αλλά και το ξύλο που ρίχνουν οι μπάτσοι, με τόσο θεληση και όρεξη, δεν έχει άσχημα αποτελέσματα

ειδικά οταν ρίχνουν χημικά σε ακάλληπτα προσωπα

ειναι όλα τα λέφτά.

Και ο άλλος εχει την τυχη να ειναι γέρος με μισα πνεμόνια και πεθάνει

εεεεεεεεεεεε τοτε χαλάλι τους το 700ευρο που πέρνουν για μηνιάτικο
Υπαρχει μια ολοκληρη επιστημη διαχειρησης της ψυχολογιας των ενστολων . Τα ματ πριν απο καθε τετοια εκδηλωση μαζευονται απο τις 5 το πρωι και μενουν ειτε στην κλουβα ειτε στο αρχηγειο τους σε δυσκολες συνθηκες για αρκετες ωρες . Εχουν μια στολη μου εξαγριωνει το πληθος και ενα πληθος που στο 90% των περιπτωσεων ειναι απο εχθρικο ως επιθετικο εναντιον τους . Ολα αυτα λοιπον προκαλουν αυξημενη επιθετικοτητα , χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι παντα δικαιολογημενη . Περα ομως απο περιπτωσεις οπου η βια των ειδικων δυναμεων ειναι υπερβολικη , αχρειαστη και ισως απροκλητη υπαρχουν και περιπτωσεις οπου ενω επιβαλλεται η χρηση βιας εκει η πολιτικη ηγεσια τους εμποδιζει . Ποσες φορες δεν εχουμε γινει μαρτυρες επιθεσεων "αναρχικων" με μολοτωφ και πετρες σε κτηρια , οχηματα και αστυνομικους . Οπως και στα γηπεδα συμβαινει το ιδιο . Προσφατο παραδειγμα το ντερμπυ ΠΑΟ - ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ . Εκει υπηρχαν σε καθε θυρα πανω απο 50 ματ και αστυνομοι . Κανενας δεν εψαξε κανεναν απο οσους μπηκαμε στο γηπεδο . ΤΟ αποτελεσμα ηταν να περασουν μεσα στο φυλασσομενο γηπεδο 30-40 μολοτωφ . Βαλε σε αυτο το οτι τα ματ ειχαν παρει εντολη να εμποδισουν την προσβαση του κοσμου στο γηπεδο . Η ηγεσια δινει εντολες που εκθετουν την αστυνομια ετσι ωστε ο κοσμος να εξαγριωθει απο την αστυνομια , η αστυνομια να εξαγριωθει απο την εχθρικοτητα του κοσμου και να γινει μυλος η ιστορια .
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
Έχεις δει ντοκυμαντέρ για το πως ανταγωνίζονται τα κριάρια για το ζευγάρωμα με τις θυληκές ή πως αγέλες (λιονταριών, λύκων κλπ) μάχονται για την κυριαρχία της περιοχής τους; Και αυτές οι μάχες είναι συχνά μέχρι θανάτου. Δεν πάω να εξομοιώσω τα πυρηνικά όπλα με κουτουλιές και δαγκωνιές αλλά για εμένα η διαφορά τους είναι απλά ζήτημα εξέλιξης. Η βία είναι μέρος της φύσης και το λογικό μας είναι μια ευκαιρία να ξεφύγουμε από αυτή. Αν δεν τα καταφέρνουμε πάντα και ίσως δείχνουμε κάποιες στιγμές πιο αδυσώπητοι και από τα ζώα δεν είναι λόγος να καταριόμαστε την διάνοια μας.
Ναι, φυσικά η βία δεν είναι προνόμιο μόνο της ανθρώπινης φυλής.Αλλά στους αγώνες κυριαρχίας,τα λιοντάρια και οι λύκοι (ακόμα και οι σκύλοι που είναι πιο εξευγενισμένα ζώα)πολεμούν και μάχονται, αλλά όχι μέχρι θανάτου και το τονίζω αυτό.Και δεν σου λέω δικές μου απόψεις.Κι εγώ σε ντοκυμανταίρ τα έχω δει και ακούσει αυτά τα συμπεράσματα.Μπορεί να επέλθει η ταπεινωτική ήττα για τον χαμένο, αλλά ο νικητής δεν τον τελειώνει με κάποιο θανατηφόρο χτύπημα. Σε καμία περίπτωση δεν καταριέμαι την διάνοια του ανθρώπινου είδους.Αλλά νομίζω ότι το 80% των ανθρώπων την χρησιμοποιεί με λάθος τρόπους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom