Νέα

Baby Gold

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα robbyjumps
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 285K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Λοιπόν σήμερα θα γίνω κακός
...
Στο μαγαζί αυτό δεν υπάρχει πριβέ και οι διαδικασίες παρασκευής του καφέ γίνονται κοινή τη θέα που συγχωρέστε με είναι πολύ μεγάλη ξεφτίλα. Μιλάμε εγώ προσωπικά απορώ πως ο καθένας γουστάρει να του χτυπάει το μπλέντερ του η  κάθε καφετζού μπροστά σε όλο τον κόσμο.

Συγχωρέστε με αλλά το θεωρώ μεγάλη υποβάθμιση, όπως θεωρώ ξεφτίλα να το παρακολουθώ το θέαμα αυτό παρά τη θέληση μου και για αυτό τον απλό λόγο δεν είμαι τακτικός πελάτης του μαγαζιού αυτού.

Με κάλυψες απόλυτα, τα έχω πει και εγώ παλιότερα (αν και είμαι πελάτης και θα παραμείνω)

 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Λοιπόν σήμερα θα γίνω κακός

Είναι γνωστή η θέση μου για το θέμα του σερβιρίσματος καφέ στα στριπο ιδρύματα γενικά

Ναι, είμαι απόλυτα αντίθετος γιατί πιστεύω πως ο καφές δεν έχει θέση στα σρτιπο μάγαζα

Παρόλα αυτά δεν με χαλάει να ικανοποιεί ο καθένας τα βίτσια του και τις ορέξεις του για το απαγορευμένο και το παράνομο γιατί μόνο αυτό μπορώ να πιστέψω πως ικανοποιεί αφού ποιοτικός καφές έτσι στα μουλωχτά και πεταχτά αποκλείεται να σερβιριστεί

Δεν με χαλάει λοιπόν τι γίνεται στο πριβέ του κάθε μαγαζιού και αυτός είναι και ο λόγος που δεν κάνω ποτέ πριβέ γιατί δεν γουστάρω την εικόνα αυτή δίπλα μου να μπερδεύει δηλαδή η καφετζού το μπλέντερ με το αφρόγαλα και τα καλαμάκια….

Αυτά όμως γίνονται στο πριβέ του κάθε μαγαζιού και δεν με ενδιαφέρουν

Εδώ λοιπόν θα ρίξω φίλοι μου και την κακία μου.

Στο μαγαζί αυτό δεν υπάρχει πριβέ και οι διαδικασίες παρασκευής του καφέ γίνονται κοινή τη θέα που συγχωρέστε με είναι πολύ μεγάλη ξεφτίλα. Μιλάμε εγώ προσωπικά απορώ πως ο καθένας γουστάρει να του χτυπάει το μπλέντερ του η  κάθε καφετζού μπροστά σε όλο τον κόσμο.

Συγχωρέστε με αλλά το θεωρώ μεγάλη υποβάθμιση, όπως θεωρώ ξεφτίλα να το παρακολουθώ το θέαμα αυτό παρά τη θέληση μου και για αυτό τον απλό λόγο δεν είμαι τακτικός πελάτης του μαγαζιού αυτού.
Αν και διαφωνώ με τη θέση σου φίλε manos σχετικά με το σερβίρισμα του φραπέ... συμφωνώ απόλυτα με την κακία σου... Εξάλλου αυτή είναι και η έννοια του πριβέ (private)
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
δεν  υπάρχει  τέτοια  έννοια (πριβέ )  διότι  πλακώνουν οι μπάτσοι  και  πάνε οι κοπέλες  για  πορνεία  και  οι ιδιοκτήτες - υπεύθυνοι για  διευκόλυνση

Άρα  έτσι θα  συνεχίζεται το άθλημα !
Οπότε  οι  μη φραποφιλ , ας κάθεστε  σε  μέρος που δεν βλέπετε  τα  τεκταινόμενα .
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Α  ρε  Kein bandido desparado
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
δεν  υπάρχει  τέτοια  έννοια (πριβέ )  διότι  πλακώνουν οι μπάτσοι  και  πάνε οι κοπέλες  για  πορνεία  και  οι ιδιοκτήτες - υπεύθυνοι για  διευκόλυνση
μα και εκτος πριβε να γινει η πραξη παλι ιδιες ειναι η κατηγοριες....
οποτε;;;;;
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Γεμίσαμε "ποιοτικούς"
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ρε  παιδί  μου  και μεις  του ποιοτικού  είμαστε
( ...λέμε  τώρα ... )
Αλλά  πότε  - πότε  και  οι έξτρα  παροχές  σπάνε  τη βαρεμάρα !
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Φίλοι στριπτηζόγατοι και στριπομάχοι...
Αφού ο χουρός είναι τέχνη όπως και να το κάνουμε...
Και επειδή μπαίνει Ο Μάης και δεν βλέπω να τον πιάνουμε... :2funny: που θα πιάσουμε κανένα κώλο... :boobies: :boobies: :boobies: πάντα με ποιότητα....
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
535
Like
0
Πόντοι
6
Η αλήθεια και στη προκειμένη περίπτωση το σωστό του πράγματος είναι κάπου στη μέση. Άλλωστε για αυτό φωνάζουμε τόσο καιρό για το BabyG. Για το prive και τα ποτά του. Και εγώ αν και θεωρώ καλύτερο μαγαζί το BabyG προτειμώ τις prive καταστάσεις του Lido. Διότι είναι πιο καβάτζα για extra περιποιήσεις
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Βίτσια  είναι  αυτά !
Άντε  φεύγω  και  εγώ  .
Εύχομαι  να  σας  πιάσουνε  το μαγιόξυλο !
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Γεμίσαμε "ποιοτικούς"

Οκ ας πάμε τότε και στις μαυρουλες στην ομόνοια και ας τις πηδήξουμε εκεί στη μέση του δρόμου με κατεβασμένα βρακιά, όχι τίποτα άλλο για να μην μας πουν ποιοτικούς

Συγγνώμη αλλά το σχόλιο περί ποιοτικών μάλλον ήταν ατυχές

Εάν κάνω λάθος στο αρχικό μου σκεπτικό ας μου το τεκμηριώσεις
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Οκ ας πάμε τότε και στις μαυρουλες στην ομόνοια και ας τις πηδήξουμε εκεί στη μέση του δρόμου με κατεβασμένα βρακιά, όχι τίποτα άλλο για να μην μας πουν ποιοτικούς

Συγγνώμη αλλά το σχόλιο περί ποιοτικών μάλλον ήταν ατυχές

Εάν κάνω λάθος στο αρχικό μου σκεπτικό ας μου το τεκμηριώσεις

Άθλιες αίθουσες τίγκα στον καπνό με σκισμένους καναπέδες και καμμένα τραπεζομάντηλα, βρώμικες τουαλέτες, ποτά καθαρό νέφτι, σερβιτόροι που κοιτάνε να σου κλέψουν τα ρέστα, γκόμενες γ'εθνικής και σας σας πείραξε αν είναι διακριτικό το πριβέ ή όχι!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Άθλιες αίθουσες τίγκα στον καπνό με σκισμένους καναπέδες και καμμένα τραπεζομάντηλα, βρώμικες τουαλέτες, ποτά καθαρό νέφτι, σερβιτόροι που κοιτάνε να σου κλέψουν τα ρέστα, γκόμενες γ'εθνικής και σας σας πείραξε αν είναι διακριτικό το πριβέ ή όχι!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Γιατί αυτό ακούγεαι σαν να με βρίζεις ???

όλοι έχουν ένα μαζόχα κρυμμένο μέσα τους.

Από την άλλη μπορεί να σε αγαπάω αλλά με το ΒιΤζι έχεις ένα θέμα...
Με άλλα λόγια άνθρωποι που παντρεύονται τρόπους διασκέδασης για μένα είναι κλινικά νεκροί.

Τι εννοάω για να μην παρεξηγιέμαι.... Και το σχόλιο δεν είναι επί προσωπικού
Αλλού βλέπεις μαλάκες να μαζεύονται χρόνια στις ίδιες καφετέριες, στα ίδια μπιλιάρδα, στις ίδιες πλατείες, στα ίδια καφενεία........

Και λέω εγώ από μέσα μου τότε.
Ποιός είναι ο ΒΛΑΧΟΣ;
αυτός που έχει ένα καφενείο και το επόμενο χωριό είναι χιλιόμετρα μακριά, ή αυτός που έχει σε απόσταση διλέπτου 20 και παρόλα αυτά πηγαίνει συνεχώς στο ίδιο;
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
όλοι έχουν ένα μαζόχα κρυμμένο μέσα τους.

Από την άλλη μπορεί να σε αγαπάω αλλά με το ΒιΤζι έχεις ένα θέμα...
Με άλλα λόγια άνθρωποι που παντρεύονται τρόπους διασκέδασης για μένα είναι κλινικά νεκροί.

Τι εννοάω για να μην παρεξηγιέμαι.... Και το σχόλιο δεν είναι επί προσωπικού
Αλλού βλέπεις μαλάκες να μαζεύονται χρόνια στις ίδιες καφετέριες, στα ίδια μπιλιάρδα, στις ίδιες πλατείες, στα ίδια καφενεία........

Και λέω εγώ από μέσα μου τότε.
Ποιός είναι ο ΒΛΑΧΟΣ;
αυτός που έχει ένα καφενείο και το επόμενο χωριό είναι χιλιόμετρα μακριά, ή αυτός που έχει σε απόσταση διλέπτου 20 και παρόλα αυτά πηγαίνει συνεχώς στο ίδιο;

Από την άλλη πλευρά όμως ...

Θεωρώ (σύμφωνω με το προσωπικό μου γούστο) ότι το BG είναι από τα καλύτερα μαγαζιά του είδους (αν και φυσικά λόγω του κολήματος μου δεν πάω τακτικά βόλτες αλλού ...) και σε αυτό νομίζω ότι συμφωνούν και αρκετοί συναθλητές ...

Οσον αφορά τα μπιλιαρδάδικα μιάς και υπήρξα για χρόνια ενεργό μέλος του μπιλιαρδόκοσμου, πας όπου έχει καλά τραπέζια και καλούς παίκτες, τώρα αν αυτό το βρεις σε 1-2 μαγαζιά δεν χρειάζεται να πας σε περισσότερα, οι λοιποί παίκτες θα έρχονται στο μαγαζί που συχνάζεις ...!!! (βλέπε Club 18, Pigale, Barrage, Gema παλιότερα)

Τέλος δεν είμαι κλινικά νεκρός (ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω ...) απλά όπως έχω ξαναγράψει, σαν παντρεμένος οι εξοδοι μου είναι περιορισμένοι ... και συνήθως πρωινές ώρες λίγο πριν το κλείσιμο. Το να ξεκινήσω στις 5 να πάω σε ένα μαγαζί για εξερεύνηση και να μου βγει μάπα θα μου χαλάσει μία από τις λίγες εξόδους μου ... οπότε (προς το παρόν) προτιμάω τα σίγουρα που ξέρω οτι θα με προσέξουν (με τα θετικά και τα αρνητικά του...)

Αυτά...!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Από την άλλη πλευρά όμως ...

Θεωρώ (σύμφωνω με το προσωπικό μου γούστο) ότι το BG είναι από τα καλύτερα μαγαζιά του είδους (αν και φυσικά λόγω του κολήματος μου δεν πάω τακτικά βόλτες αλλού ...) και σε αυτό νομίζω ότι συμφωνούν και αρκετοί συναθλητές ...

Οσον αφορά τα μπιλιαρδάδικα μιάς και υπήρξα για χρόνια ενεργό μέλος του μπιλιαρδόκοσμου, πας όπου έχει καλά τραπέζια και καλούς παίκτες, τώρα αν αυτό το βρεις σε 1-2 μαγαζιά δεν χρειάζεται να πας σε περισσότερα, οι λοιποί παίκτες θα έρχονται στο μαγαζί που συχνάζεις ...!!! (βλέπε Club 18, Pigale, Barrage, Gema παλιότερα)

για να μπορέσεις να έχεις άποψη περί αυτού πρέπει να έχεις δοκιμάσει και τα άλλα τουλάχιστον 2 - 3 φορές.

Και η ποιότητα ενός μαγαζιού είναι προσωπική επιλογή.
Εγώ προσωπικά τα έχω γυρίσει όλα και εάν με ρωτήσεις σε ποιό έχω πάει λιγότερες φορές θα σου πω το μπιτ ζι.
από την άλλη περί ορέξεως κολοκυθόσπορος.

αλλά και να σου πω τη γνώμη μου, εάν το μπι τζι ήταν μακράν το καλύτερο θα είχα πάει περισσότερες φορές εκεί. ........

Τέλος, για τον σκοπό που εσύ θες το μαγαζί θεωρώ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ το Εροτικα.

Τεσπα, ο καταναλωτήςε πολλές φορές αγοράζει και θεωρεί καλύτερο το Σόνυ γιατί το Νακαμίτσι δεν το έχει δει στην τηλεόραση...............
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom