Νέα

Baby Gold

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα robbyjumps
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 285K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
535
Like
0
Πόντοι
6
To μηνυμα ερχεται απο τον Βαγγελη τον διευθηντη του BABYGOLD.

Τα ποτα ΔΕΝ ειναι μπομπες κ καλω οποιονδηποτε εχει την παραμικρη αμφιβολια, θα του κερασω ολη την καβα!!!

Πλάκα κάνεις. Θα αν με κεράσει όλη τη κάβα θα είμαι ο άνθρωπος μολότοφ. Ρε μαλάκα, έχεις πιεί έστω μία γουλιά από το ουίσκι που σερβίρει το αφεντικό σου!!!!! ΟΧΙ σίγουρα. Ρε παπαγάλε, που έχεις γράψει 4 μυνήματα όλα και όλα και τα 3 αφορούν παπαγαλιές του BABYG. Με το μαγαζί δεν έχω κάτι αλλά με εσάς του μαλάκες έχω που δημιουργείτε ψεύτικες εντυπώσεις. Άδιασε μας τη γώνια και άντε στο διάολο. Ψέυτη παπαγάλε
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
To μηνυμα ερχεται απο τον Βαγγελη τον διευθηντη του BABYGOLD.

Τα ποτα ΔΕΝ ειναι μπομπες κ καλω οποιονδηποτε εχει την παραμικρη αμφιβολια, θα του κερασω ολη την καβα!!!

Lemurian, ξέρεις ότι όταν μπορώ να την κοπανήσω σας επισκέπτομαι, έχεις καταλάβει επίσης ότι είναι το αγαπημένο μου στέκι.
Ομως αυτό δεν αλλάζει τα γεγονότα.
Το ουίσκυ τις τελευταίες 2 φορές που ήρθα ήταν απαράδεκτο, ο φίλος μου την δεύτερη φορά ήπιε μπύρα, εγώ εκεί επέμεινα στο ουίσκυ.
Να πέσαμε σε "στραβή" παρτίδα που σας έδωσε η κάβα ?
Κοιτάχτε το ... εγώ θα συνεχίσω να έρχομαι (όποτε τα καταφέρνω) αλλά θα τη βγάζω με μπύρα ... και πραγματικά δεν θα το ήθελα αυτό ...

Πλάκα κάνεις. Θα αν με κεράσει όλη τη κάβα θα είμαι ο άνθρωπος μολότοφ. Ρε μαλάκα, έχεις πιεί έστω μία γουλιά από το ουίσκι που σερβίρει το αφεντικό σου!!!!! ΟΧΙ σίγουρα. Ρε παπαγάλε, που έχεις γράψει 4 μυνήματα όλα και όλα και τα 3 αφορούν παπαγαλιές του BABYG. Με το μαγαζί δεν έχω κάτι αλλά με εσάς του μαλάκες έχω που δημιουργείτε ψεύτικες εντυπώσεις. Άδιασε μας τη γώνια και άντε στο διάολο. Ψέυτη παπαγάλε
Φίλε Vitsi παρεκτρέπεσαι ... μήπως έχεις αγχωθεί όσο πλησιάζουν οι μέρες ???  :grin:
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
Προσωπικά ουδέποτε ήπια μπόμπα στο gold αν και πάντα πίνω σαμπούκα που είναι χαμηλής κατανάλωσης. Έχω παρατηρήσει ότι και oι πορτοκαλάδες/λεμονίτες που βάζει στα ποτά είναι μάρκας Αm*t* (τα * για να μην φανεί πως κάνω διαφήμιση). Δεν πιστεύω να νοθεύει πάντως επειδή είναι μαγαζί με πολλούς σταθερούς πελάτες και όχι καμία "τρύπα" με περιστασιακή πελατεία.

Αντίθετα θυμάμαι στο Lido που όταν έφευγα και γύρναγα σπίτι μετά από ένα ποτήρι σαμπούκα, ήταν λες και είχα πιεί skunk-οειδές μπάφο. Το τι Παναγίες κατέβαζα κάθε φορά που γύρναγα σπίτι και ένοιωθα λες και μου χτυπάνε το κεφάλι με σφυρί, αφήστε τα! :grin: Φυσικά δεν ξαναπάτησα το πόδι μου μιας και το θεώρησα τεράστια μαλακία..καλύτερα να μου γεμίσεις το 1/3 του ποτηριού και να φτύσεις μέσα παρά να μου σερβίρεις μπόμπα. Τότε είναι το ίδιο με το να μου σερβίρεις ηρωίνη και να με έχεις για μαλάκα από πάνω. Μην ξεχνάτε πως νομικά η πώληση νοθευμένου αλκοόλ τιμωρείται λόγο σοβαρών παραβάσεων σε βαθμό κακουργήματος!!! Μιλάμε για καθαρό έγκλημα οπότε.


Ακόμα να ξέρετε πως αρκετές φορές η νοθεία γίνεται από τις ίδιες τις κάβες ή είναι ήδη νοθευμένες κάποιες παρτίδες μπουκαλιών όταν συσκευάζονται. Για περισσότερα ας μας πει κάποιος ειδικός  :)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Προσωπικά ουδέποτε ήπια μπόμπα στο gold αν και πάντα πίνω σαμπούκα που είναι χαμηλής κατανάλωσης. Έχω παρατηρήσει ότι και oι πορτοκαλάδες/λεμονίτες που βάζει στα ποτά είναι μάρκας Αm*t* (τα * για να μην φανεί πως κάνω διαφήμιση). Δεν πιστεύω να νοθεύει πάντως επειδή είναι μαγαζί με πολλούς σταθερούς πελάτες και όχι καμία "τρύπα" με περιστασιακή πελατεία.

Αντίθετα θυμάμαι στο Lido που όταν έφευγα και γύρναγα σπίτι μετά από ένα ποτήρι σαμπούκα, ήταν λες και είχα πιεί skunk-οειδές μπάφο. Το τι Παναγίες κατέβαζα κάθε φορά που γύρναγα σπίτι και ένοιωθα λες και μου χτυπάνε το κεφάλι με σφυρί, αφήστε τα! :grin: Φυσικά δεν ξαναπάτησα το πόδι μου μιας και το θεώρησα τεράστια μαλακία..καλύτερα να μου γεμίσεις το 1/3 του ποτηριού και να φτύσεις μέσα παρά να μου σερβίρεις μπόμπα. Τότε είναι το ίδιο με το να μου σερβίρεις ηρωίνη και να με έχεις για μαλάκα από πάνω. Μην ξεχνάτε πως νομικά η πώληση νοθευμένου αλκοόλ τιμωρείται λόγο σοβαρών παραβάσεων σε βαθμό κακουργήματος!!! Μιλάμε για καθαρό έγκλημα οπότε.


Ακόμα να ξέρετε πως αρκετές φορές η νοθεία γίνεται από τις ίδιες τις κάβες ή είναι ήδη νοθευμένες κάποιες παρτίδες μπουκαλιών όταν συσκευάζονται. Για περισσότερα ας μας πει κάποιος ειδικός  :)

αγαπητέ βλέπω μια τεράστια ευαισθησία στα ποινικά κολάσιμα αδικήματα της πώλησης νοθευμένου αλκοόλ....
Μόκολα βεβαίως για την πώληση φραπέδων και λοιπών ροφημάτων (όχι δεν είναι αδίκημα η πώληση φραπέ στα 50 γιούρια, αλλά αισχροκέρδεια  :uglystupid:)
Μόκολα επίσης και για τους λογαριασμούς που πάντα συνοδεύονται από αποδείξεις της εφορίας.
Οι οποίες μάλιστα από πέρισυ είναι και εκπιπτόμενες από το φορολογητέο εισόδημα.

να σαι καλά για τις νομικές ενημερώσεις που προσφέρεις απλόχερα σε μας τους αδαείς.
:rockon:
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
Μου λες άσχετα πράγματα μεταξύ τους.

Αν μου συγκρίνεις την νοθεία του αλκοολ που μπορεί να προκαλέσει στην υγεία σου τα χειρότερα με το κόστος του "φραπε" και τις αποδείξεις τις εφορίας τότε τι να σου πω..  :grin:
 

Επισκέπτης
To μηνυμα ερχεται απο τον Βαγγελη τον διευθηντη του BABYGOLD.

Τα ποτα ΔΕΝ ειναι μπομπες κ καλω οποιονδηποτε εχει την παραμικρη αμφιβολια, θα του κερασω ολη την καβα!!!

Ρε φίλε..μην μας κάνεις να πάρουμε πίσω τα καλά λόγια που έχουμε πει για το πρόσωπό σου.

Αφού είσαι καλός παπαγάλος και σ'αγαπάμε γιατί είσαι και καλό παιδί και καλός στη δουλειά σου..

Γιατί γράφεις μαλακίες ?

Είναι δυνατόν να παραγγελνουμε μπουκάλι ουίσκι (συνήθως γιαννάκη) και να έρχεται ανοιγμένο/ασφράγιστο,και να μας λες οτι είναι πεντακάθαρα ? Εγώ δεν έχω πρόβλημα γιατί έχω συνηθίσει αλλά μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.
 

Επισκέπτης
Μόκολα βεβαίως για την πώληση φραπέδων και λοιπών ροφημάτων (όχι δεν είναι αδίκημα η πώληση φραπέ στα 50 γιούρια, αλλά αισχροκέρδεια  :uglystupid:)
Μόκολα επίσης και για τους λογαριασμούς που πάντα συνοδεύονται από αποδείξεις της εφορίας.
Οι οποίες μάλιστα από πέρισυ είναι και εκπιπτόμενες από το φορολογητέο εισόδημα.

Του Γιωργάκη κι εσύ ?

Κατάάάάάάντιαααααααα.. :kissass: :kissass:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Είναι δυνατόν να παραγγελνουμε μπουκάλι ουίσκι (συνήθως γιαννάκη) και να έρχεται ανοιγμένο/ασφράγιστο,και να μας λες οτι είναι πεντακάθαρα ? Εγώ δεν έχω πρόβλημα γιατί έχω συνηθίσει αλλά μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.

Τα αναψυκτικά, τα φέρνουν σφραγγισμένα τουλάχιστον?  :rockon:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μου λες άσχετα πράγματα μεταξύ τους.

Αν μου συγκρίνεις την νοθεία του αλκοολ που μπορεί να προκαλέσει στην υγεία σου τα χειρότερα με το κόστος του "φραπε" και τις αποδείξεις τις εφορίας τότε τι να σου πω..  :grin:

ποινικά κολάσιμα δεν είναι μόνο αυτά που μας συμφέρουν.
εκτός εάν η παροχή φραπέ είναι ευγενική μη ποινικά κολάσιμη χορηγία μόνο συγκεκριμένων ιδρυμάτων. Αυτό βέβαια είναι ΚΑΙ αντισυνταγματικό αλλά ας μην το κάνουμε θέμα τώρα.......

Εμείς να μαστε καλά και "νόμιμοι" και οι άλλοι να πάνε να γαμηθούν.

Υ.Γ. ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω πόσο προστατεύεται η υγεία μου όταν μου πιάνουν το πουλί χέρια που έχουν ακουμπήσει άλλα καλέμια αμφιβόλου υγιεινής χωρίς τις απαραίτητες υγειονομικές προφυλάξεις.
αλλά προφανώς ούτε και αυτό είναι ποινικά κολάσιμο.
:grin:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
To μηνυμα ερχεται απο τον Βαγγελη τον διευθηντη του BABYGOLD.

Τα ποτα ΔΕΝ ειναι μπομπες κ καλω οποιονδηποτε εχει την παραμικρη αμφιβολια, θα του κερασω ολη την καβα!!!

Τα ποτά μέχρι πέρυσι τέτοια εποχή ήταν από τις καλύτερες μπόμπες της Αθηνάς. Μετά από το κράξιμο - εδώ, αλλού; - φτιάξαν αρκετά, σχετικά με ότι κυκλοφορεί στη νύχτα βέβαια
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ευχαριστούμε  τους  ιδιοκτήτας  του  ιδρύματος  , που  μετά  τον  κ. Διευθυντή  , έστειλαν  και  τον  νομικό σύμβουλο  να  μας  κάνει briefing  .
Περιμένουμε  και  τον υπέυθυνο δημοσίων  σχέσεων  οσονούπω .
Μήπως  μας  πει  και τπτ  για  το κατωτέρω  γεγονός :
Μαζί  με  φίλο  από  εδώ  μέσα  , περί  τα  τέλη  φθινοπώρου , αρχας  χειμώνος , κατά  τη διαρκεια  της  παραμονής  μας  στο ίδρυμα , στείλαμε  πίσω  2  famous  τα  οποά  ήσαν  107 οκτανίων   και  το  μαγαζί μας  απέστειλε  καινούργια (καθαρά ) .
Τότε  κ. Βαγγέλη  μου  δεν μας  είχατε  κεράσει  την  κάβα  και  τα  εις  αντικατάστασιν  της  βόμπας  προσφερθέντα  τα  πληρώσαμε .
Οπότε  , ναι  μεν  σας  αγαπάμε  και  ερχόμαστε  στο μαγαζάκι σας , αλλά  μη  μας  πρήζετε  τα  παπαρια διότι  δεν  είμεθα  Αμερικάνοι !
Και  σείς  όπως  και όλοι όπου  μας βρείτε  είσθε . Αν  και  από τότε  όποτε  έρχομαι  καθαρό ποτό  πίνω .

Εν πάση περιπτώσει εγώ  καλά  περνάω  όποτε  έρχομαι .
Μη  με  κάνετε  όμως  να  μην  ξαναπεράσω  άμα  μου  λέτε  τέτοιες  ηλιθιότητες !

A και  ευκαιρίας δοθείσης  , μια ψιλοανανεωσούλα  στις  περιποιητριες  δεν θα  έβλαπτε ( λέμε  τώρα  )
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Παντού  έχω  πρόβλημα  , αλλά  η  μοντέρνα  ιατρική  κάνει θαύματα , όπως  σου  έχω  ξαναπεί
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Θυμάμαι πριν πολύ καιρό, στο gold, μας έφεραν 2 ποτά μπροστά μας κι άρχισαν να τρέχουν τα μάτια μας  :grin:

Ο φίλος που είμαστε παρέα, απαίδευτος από αλκοόλ πήγε να δοκιμάσει... αλλά ευτυχώς τον πρόλαβα...

Έκανα 2 χρόνια να ξαναπάω...
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
To μηνυμα ερχεται απο τον Βαγγελη τον διευθηντη του BABYGOLD.

Τα ποτα ΔΕΝ ειναι μπομπες κ καλω οποιονδηποτε εχει την παραμικρη αμφιβολια, θα του κερασω ολη την καβα!!!

-Χρειάστηκαν να γραφτούν 196 σελίδες στο παρών thread για  να διαβάσουμε μια επίσημη τοποθέτηση ενός υπευθύνου του μαγαζιού.

Καταρχάς συγχαρητήρια που είχες το θάρρος να βγεις επώνυμα να τοποθετηθείς, ενάντια στους άγραφους κανόνες της ανωνυμίας που προσφέρουν τα forums στο internet.

Επειδή συμφωνώ με την τοποθέτηση του Κleinmein, ότι είσαι καλός άνθρωπος και καλός στην δουλειά σου, θα ήθελα να σου πω ότι αναφορικά με τα ποτά, δεν  γίνεται όλοι να κάνουν λάθος. Άρα, τελικά κάτι γίνεται, που πιθανώς καλοπροαίρετα να μην το γνωρίζετε. Κοιτάξτε το πιο προσεκτικά.

Θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και η άποψη σου, σχετικά με τα όσα σχετικά γράφονται με το ροστερ το μαγαζιού. Θα γίνει κάποτε ουσιαστική ανανέωση στις κοπέλες ?

Προσωπικά κουράστηκα, όποτε έρχομαι να βλέπω τα ίδια shows με την Τριξυ και
ένα ροστερ γυναικών που σχεδόν ποτέ δεν αλλάζει. Και αν τύχει να γίνει κάποια αλλαγή, αυτή κατά 99% θα είναι κάποια Ρουμάνα Β’ διαλογής.(Μακαρι να ηταν ολες οι Ρουμανες σαν την Ενυ..Αλλα δυστυχως δεν ειναι).

Επειδή  το κύριο λόγο για την κατάντια των στριπτηζαδικων είναι η βλαχο-γύφτικο- πουστικη ψυχοσύνθεση των Ρουμάνων, θα σας πρότεινα να φέρνετε μόνο καινούργιες Τσεχες, Πολωνές, Λιθουανες κλπ.. Δώστε μεγάλη έμφαση στην λέξη «καινούργιες»..!! Εννοώ όχι άλλες «κουρασμένες» μεταγραφές από άλλα μαγαζιά..

Αυτά.. Και να’σαι πάντα καλά.

ΥΓ – Ξεκινήστε την ανανέωση από το Στην αρχική σελίδα, ακόμα δείχνετε τις Παολα, Λίζα και Γκασπερ που έχουν φύγει εδώ και πολύ καιρό  από το μαγαζί.!



 

Επισκέπτης
ΥΓ – Ξεκινήστε την ανανέωση από το Στην αρχική σελίδα, ακόμα δείχνετε τις Παολα, Λίζα και Γκασπερ που έχουν φύγει εδώ και πολύ καιρό  από το μαγαζί.!

To site φτιάχτηκε απ'τη σχολή που μάθαινε υπολογιστές κάποιος χορευτής του μαγαζιού.Ο χορευτής είχε την ιδέα κ στη σχολή τον βοήθησαν.

Όσο για τις γκόμενες,δεν τις φέρνουν..μόνες τους έρχονται. ;)
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Όσο για τις γκόμενες,δεν τις φέρνουν..μόνες τους έρχονται. ;)

Για να το λες εσυ, ετσι θα'ναι..

Ομως ειλικρινα, δεν μπορω να καταλαβω αυτο το συστημα..Δηλαδη αμα δεν ερθει καμμια, θα το κλεισουν τα μαγαζι οι ανθρωποι ? Καμμια μεριμνα για το μελλον ?

Αυτα..

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom