Νέα

Baby Gold

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα robbyjumps
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 285K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Το site δυσκολο να ανανεωθει....καποιος χορευτης του club εκανε μαθηματα ecdl ή κατι τετοιο...κ μαζι με την καθηγητρια εφτιαξαν το σαιτ....πλεον πιστευω θα εχει τελειωσει τα μαθηματα το μπουζουκακι...κ αρα το site θα μεινει ως εχει....

Οσο για το τραγουδάκι...είναι πασίγνωστο....αλλα σας αφηνω να παιδευτειτε λιγακι....
άλλαξε το νικ ΤΩΡΑ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
άλλαξε το νικ ΤΩΡΑ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με το όνομα Μεφιστοφελής φέρεται στη τραγωδία "Φάουστ" του Γκαίτε ο διάβολος στον οποίο ο Δόκτωρ Ιωάννης Φάουστ παραχωρεί τη ψυχή του σε αντάλλαγμα της βοήθειας του προκειμένου να ξανάβρει τη νεότητά του. Η καταγωγή του ονόματος αυτού παραμένει αμφίβολη. Κατά τον Σραίερ το όνομα αυτό παράγεται από την εβραϊκή λέξη "Μεφίζ" (=καταγραφέας) + "τοφέλ" (=ψεύτης). Η ετυμολογία αυτή ενισχύεται και εκ του ότι όλα σχεδόν τα ονόματα των δαιμόνων στα βιβλία Μαγείας του 16ου αιώνα είναι εβραϊκής καταγωγής.

Ο Μεφιστοφελής του Γκαίτε παριστάνεται όχι βεβαίως με τις γνώριμες κλασσικές ειδεχθείς και αποκρουστικές μορφές του δαίμονα. Διατηρεί όμως κάποιες από τις παραδοσιακές του ιδιότητες. Κατά τη παλαιά γερμανική παράδοση φέρεται ενδεδυμένος ως ευπατρίδης, με κόκκινη ενδυμασία, με φτερό πετεινού στο καπέλο του και με μικρό αιχμηρό ξίφος (ξιφίδιο). Επίσης παριστάνεται ως χωλός (να κουτσαίνει) ως ένδειξη της εξ ουρανού πτώσης του. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
αγαπητέ νόκια.....
όταν πηγαίνω γήπεδο είναι στάνταρ κάποιοι μαλακες που τους βλέπεις κάθε φορά... Δεν ξέρουν γιατί.... Απλά έχουν συνηθίσει...
Κάνε τις αναγωγές σου.....

Eννοεις οτι ειμαι και εγω ενας απο αυτους τους μαλακες ?
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Kαι εσυ θαυμαστης εισαι Σολι ??

Μωρε για να την ξαναδω το βραδυ, μηπως εχω κανει λαθος εκτιμηση..

Θα είσαι εκει το βράδυ  ?ίσως περάσω για ένα ποτό νωρίς αν δε έχω φάει καμμιά φώλα με τα ρεπό ...
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Μεγάλη αποχή βλέπω από το μαγαζί.... :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Μπρεε..Παμε στο "πουτα-χουροι"..

Θα μας βαλει χερι ο Soli..Ολοι ειμαστε off-topic..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866

Θα είσαι εκει το βράδυ  ?ίσως περάσω για ένα ποτό νωρίς αν δε έχω φάει καμμιά φώλα με τα ρεπό ...

ορίστε σε ποιόν αναφέρομαι......
Μαζεύω υπογραφές να μετονομαστεί το μαγαζί σε BABY Borg.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom