Νέα

Αν γυρίζαμε στη δραχμή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Moscowita
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 974
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.504
Like
27.710
Πόντοι
5.506
Το οτι σε δυο χρονια βγαιναμε απο την κριση με ασφαλεια ενω τωρα χωθηκαμε ως τον λαιμο? Θα τους αναζητησετε αλλά θα ειναι αργα.
θα μας κανουν ναζια τυπε και δεν θα ερθουν αμα τους φωναξουμε? :-
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Επειδή γινόταν αιώνες,και πέθαιναν από το παθητικό κάπνισμα φυσικά χιλιάδες,πρέπει να συνεχιστεί;Και από οικονομικής άποψης να το δεις κοστίζει ένα σκασμό χρήματα στα συστήματα υγείας.Παλιά πέθαινε ο άλλος από κάπνισμα και επειδή δεν είχαν ούτε ακτινογραφία να του βγάλουν έλεγαν για κρύωμα κλπ.Η προστασία της υγείας των πολιτών δεν είναι φασισμός.Φασισμός είναι να μου επιβάλεις να καπνίζω τον καπνό σου.


Σκατά ήταν.Αλλά καλύτερα από τώρα.
Φασισμός είναι να μου απαγορέυεις να καπνίζω.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Η προστασία της υγείας των πολιτών δεν είναι φασισμός.
Α μαλιστα. Γιατι δεν απαγορευουμε και την κινηση των αυτοκινητων που βγαζουν καυσαερια? Αυτα δεν κανουν κακο? Ετσι θα το παμε? Η απαγορευση του καπνισματος ειναι ο απολυτος φασισμος.
Εγω σε καταστηματα που απαγορευεται το καπνισμα δεν παω ΠΟΤΕ.
Δεν βγαινω εξω για να καταπιεστώ.
Να κλεισουν ή να παρανομησουν. Τελος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ε δεν έχω πρόχειρα τα στοιχεία του Π.Ο.Υ να σου τα παραθέσω...Εσύ έχεις καμία πηγή ότι το παθητικό κάπνισμα δεν προκαλεί προβλήματα;
Πολλά πραγματα προκαλούν προβληματα. Και το αλκοόλ προκαλεί, αποδεδειγμενα. Να το καταργησουμε? Για την υγεια των πολιτων δεν ενδιαφερομαστε?
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Φασισμός είναι να μου απαγορέυεις να καπνίζω.

Φασισμός είναι να πληρώνω ένα σύστημα υγείας να περιθάλπει καπνιστές που εις γνώση τους ξέρουν ότι βλάπτει την υγεία.Και μη μου πεις "πληρώνω" διότι όσα δινεις σε όλη τη ζωή σου για εισφορές υγείας δεν καλύπτουν 10 μέρες περίθαλψη για καρκίνο του πνεύμονα σε δημόσιο νοσοκομείο.Μετά πληρώνω εγώ που δεν καπνίζω.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Πολλά πραγματα προκαλούν προβληματα. Και το αλκοόλ προκαλεί, αποδεδειγμενα. Να το καταργησουμε? Για την υγεια των πολιτων δεν ενδιαφερομαστε?

Αν πίνεις εσύ αλκοόλ,εμένα δε με επηρεάζει.Δε βλάπτεται το συκώτι μου αν εσύ πίνεις.Αν καπνίζεις βλάπτεται ο πνεύμονας μου.Το αλκοόλ να μην καταργηθεί αλλά με συστηματικούς ελέγχους και αυστηρά πρόστιμα για την περίπτωση οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ θα μειωθούν τα δυστυχήματα από αυτή την αιτία.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Φασισμός είναι να πληρώνω ένα σύστημα υγείας να περιθάλπει καπνιστές που εις γνώση τους ξέρουν ότι βλάπτει την υγεία.Και μη μου πεις "πληρώνω" διότι όσα δινεις σε όλη τη ζωή σου για εισφορές υγείας δεν καλύπτουν 10 μέρες περίθαλψη για καρκίνο του πνεύμονα σε δημόσιο νοσοκομείο.Μετά πληρώνω εγώ που δεν καπνίζω.
Και εσύ μπορεέι να κάνεις extreme sport και να πληρώνω εγώ για τη νοσηλεία σου η ότιδηποτε άλλο.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Με ενα σωστο κλιματιστικό δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
Να μιλάς σωστά για να έχουν βάσει τα λεγομενά σου,αυτό δεν ισχυεί,με τον εξαερισμό ναι αλλά και πάλι θέλει δυο ζώνες.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Και εσύ μπορεέι να κάνεις extreme sport και να πληρώνω εγώ για τη νοσηλεία σου η ότιδηποτε άλλο.

Πόσοι σκοτώνονται από extreme sports;Και πόσοι κάνουν;Ελάχιστη η επιβάρυνση σε σχέση με το κάπνισμα.Άσε που οι περισσότεροι που κάνουν τέτοια αθλήματα έχουν έξτρα ιδιωτική ασφάλεια.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Το γαμήσατε.  :spam: :spam:
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
YojpI3XupJ.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
νομος ειναι το δικιο του αλεξη τυπε;)

Πέρα από την πλάκα, επειδή πολλές φορές έχει αναφέρει οτι έχουμε σωστή νομοθεσία και πρέπει να εφαρμόζεται, πρέπει να εφαρμοστεί και αυτός ο νόμος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom