Νέα

ΑΜΕΑ και μασατζίδικα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα δασουλης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Παρακαλώ το διαχειριστή, μην στείλει το θέμα στην Κατηγορία Μασάζ (γενικά) ή κάπου αλλού γιατί σκοπός είναι να φανεί και να αναδειχθεί το θέμα. Εκτιμώ ότι εδώ θα διαβαστεί περισσότερο. Χίλια ευχαριστώ!


Απόψε που ξενυχτώ είπα να ανοίξω αυτό το θέμα με σκοπό να μπορούν να ενημερώνονται και τα Αμεα (άτομα με αναπηρία) και οι γονείς των Αμεεα (άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες) ποιά μασατζίδικα εξασφαλίζουν πρόσβαση στα Αμεα+Αμεεα και σε ποιά υπάρχουν κοπέλες που θα δέχονταν να κάνουν πρόγραμμα με αυτά τα άτομα.

Πολύ πιθανό να μην ξέρουμε τι ακριβώς σημαίνει προσβασιμότητα. Εννοώ
1. Το ίδρυμα έχει σκάλες; (για την κεντρική είσοδο, για το ασανσέρ κτλ)
2. Το ασανσέρ έχει πλάτος τουλάχιστον 1,10 μ και το βάθος 1,4 μ (από την πόρτα ως απέναντι).
3. Υπάρχει ο οδηγός (εκείνα τα κίτρινα πλακάκια) στο πεζοδρόμιο για τους τυφλούς;
4. Υπάρχουν ράμπες στα επίμαχα πεζοδρόμια για να ανεβαίνει το καροτσάκι;
5. Η τουαλέτα είναι μεγάλη ώστε να μπαίνει καρότσι μέσα;

Οκ δεν έχω αυταπάτες ότι θα αρχίσουμε να μετράμε τα ασανσέρ αλλά του πούστη, ξεχωρίζει εύκολα ένα ασανσέρ 4-5 πχ ατόμων σε σχέση με ένα 3 ατόμων. Επίσης το αν έχει σκάλες, παίζει και να το θυμόμαστε. Αν λίγο μπούμε στον κόπο να παρατηρήσουμε αυτά τα ασήμαντα για εμάς παίζει να βοηθήσουμε άτομα που θέλουν και δεν μπορούν να απολαύσουν ισότιμα αυτή την ηδονή.
Το αν οι κοπέλες δέχονται... οκ μία ερώτηση στα ίσα είναι "Θα πήγαινες με άτομο που είναι με αναπηρία;" ή  "θα πήγαινες με άτομο που έχει πχ. νοητική καθυστέρηση αν είναι κι ο πατέρας του μαζί;". Φαντάζομαι κι εσείς όπως κι εγώ θα έχουμε κάνει πολύ πιό φευγάτες ερωτήσεις.
Όσο μαλακία κι αν ακουστεί σαν θέμα, έχετε υπόψιν σας ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν σεξουαλικότητα, όλοι έχουν ίσα δικαιώματα και σε αυτό μπορούμε να βοηθήσουμε. Δεν είναι μαλακία να ΘΕΣ να πας με γυναίκα, να καίγεσαι από την κάβλα και να πεθαίνεις παρθένος; :think:

Ξεκινώ με αυτά που θυμάμαι όσον αφορά στα Αμεα (άτομα με αναπηρία)
1. Μιχαλακοπούλου 99, χάλια. Έχει σκάλες, στενά πεζοδρόμια, δεν έχει οδηγό για τυφλούς.
2. Στουρνάρη 29, έχει σκαλιά και μικρό ασανσέρ
3. Μιχαλακοπούλου 171, καλά. Η είσοδος είναι ισόγεια, το ασανσέρ χωρά καρότσι. Αλλά δεν ...αμας με τίποτα.
4. Συγγρού 45, ισόγεια είσοδος, χωρά καρότσι στο ασανσέρ, το πεζοδρόμιο είναι ευρύχωρο, δεν θυμάμαι αν έχει οδηγό τυφλών. Σίγουρα ολοκληρώνεις και το έργο. ;)

Με όσες κοπέλες το έχω συζητήσει δεν έχουν πρόβλημα να πάνε με αμεα (κινητικά ανάπηροι, τυφλοί και κωφοί).

Τώρα σχετικά με τα Αμεεα (άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες) και με συνοδεία πατέρα ή αδερφού για παράδειγμα, έχω ρωτήσει μόνο στο Στουρνάρη 29 όπου η Ελένη δέχεται σίγουρα.

Ξέρω ότι η ιδέα μου έχει ίσως ελλιπές στήσιμο, κενά, λάθη και οτιδήποτε. Σαν πρότζεκτ θα ήθελα μία μέρα τα αμεα και οι γονείς των αμεεα να μπαίνουν στο σάιτ και να τα σκανάρουν αυτά στο λεπτό. Κάνω την αρχή με τα όσα λάθη. Ας κουνήσουμε κι εμείς τον κώλο μας, μην αρχίσουμε πάλι για το κράτος και τη γνωστή επακόλουθη μίρλα! Σόρι για το τεράστιο ποστ.

ΥΓ.1 Προς το ν.smyrni ειδικά, μιάς κι έχεις τη φωτογραφική μαζί σου,
κάνε την καλή και τράβα σε αυτά που εστιάζω. Δηλαδή ράμπα στο πεζοδρόμιο, οδηγός για τυφλούς, ισόγεια είσοδος, πιθανά σκαλιά και ασανσέρ. Παίζει να προσφέρει πάαααρα πολλά το υλικό σου. Αυτά, πιάστηκαν τα δάχτυλά μου...

ΥΓ 2. Μπορεί να έχω γράψει και μαλακίες. Κράξτε με αλλά ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ!ΤΗΧ!










 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Ουδείς;;; Μία γνώμη, μία ιδέα, έστω μία βαριά κριτική;;;
 

andy51

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.818
Like
322
Πόντοι
36
Αγαπητέ φίλε,το θέμα που θίγεις είναι πολύ σοβαρό και βεβαίως εξαιρετικά ευαίσθητο.....χαίρομαι που δεν έσπευσαν οι διάφοροι "γνωστοί-άγνωστοι" να γράψουν διάφορα ασχετα.Στις νέες πολυκατοικίες υπάρχουν όλες οι ευκολίες πρόσβασης σε ΑΜΕΑ,στις παλιές όμως υπάρχει πρόβλημα.Θεωρώ οτι ευκολώτερο είναι ένα τέτοιο άτομο να καλέσει μια κοπέλλα στο δικό του χωρο ώστε να νοιώθει άνετα και να έχει και τις σχετικές ευκολίες.
Αν θυμάμαι καλά πάντως,στο Καλλιρόης 85 υπάρχει ανεση πρόσβασης και ευρύχωρο ασανσερ.Επίσης και στο Αχιλλέως και Βενιζέλου.
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Στις νέες πολυκατοικίες υπάρχουν όλες οι ευκολίες πρόσβασης σε ΑΜΕΑ,στις παλιές όμως υπάρχει πρόβλημα.Θεωρώ οτι ευκολώτερο είναι ένα τέτοιο άτομο να καλέσει μια κοπέλλα στο δικό του χωρο ώστε να νοιώθει άνετα και να έχει και τις σχετικές ευκολίες.
Αν θυμάμαι καλά πάντως,στο Καλλιρόης 85 υπάρχει ανεση πρόσβασης και ευρύχωρο ασανσερ.Επίσης και στο Αχιλλέως και Βενιζέλου.

Πρώτα από όλα ΤΗΧ για τη συνεισφορά σου.Όντως τα μασατζίδικα που ξέρω κι εγώ στεγάζονται σε παλιές πολυκατοικίες. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και προσβάσιμα. Για οίκους ανοχής ούτε λόγος γιατί και είναι πολλές φορές σε όροφο με σκάλες ή υπόγεια, οι γειτονιές στις οποίες βρίσκονται είναι υποβαθμισμένες με χάλια πεζοδρόμια, πιθανούς επίδοξους κλέφτες και ασφαλώς δεν εξασφαλίζουν τη στοιχειώδη διακριτικότητα.
Σχετικά με τις κοπέλες στο σπίτι υπάρχουν άλλες δυσκολίες. Ένας κωφός πχ. όταν η κοπέλα δεν δέχεται σμσ ή μέιλ αλλά μόνο τηλεφώνημα, ουσιαστικά αποκλείεται. Για τους κινητικά ανάπηρους οκ γίνεται στο σπίτι αλλά στο σπίτι παίζει να μην μένουν σχεδόν ποτέ μόνοι. Επίσης μπορεί να μην γουστάρουν τα αδιάκριτα βλέμματα της γειτονιάς. Σε ξενοδοχείο, ανεβαίνει το κόστος και συνολικά χάνουν πολλά από αυτά που προσφέρονται σε εμάς τους "κανονικούς".
Στην περίπτωση των γονιών που έχουν παιδί πχ. με αυτισμό, νοητική καθυστέρηση, αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το τι θα πει η γειτονιά και με το κόστος όπου οι κορασίδες "βαράνε". Ε και εν τέλει...όλα κλεισμένοι στο σπίτι-γυάλα θα πρέπει να τα κάνουν με όσες και αν δέχονται;;; Δεν έχουν ίσα δικαιώματα;

Σύνοψις
Πρόσβαση Αμεα πιθανόν στα: 1.Συγγρού 45,  2.Καλιρρόης 85,  3.Αχιλλέως και Βενιζέλου
Για ειδικές ανάγκες: 1.Στουρνάρη 29 (Ελένη)

Αναμένω τη συνέχεια!
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Σύνοψις
Πρόσβαση Αμεα πιθανόν στα: 1.Συγγρού 45,  2.Καλιρρόης 85,  3.Αχιλλέως και Βενιζέλου
Για ειδικές ανάγκες: 1.Στουρνάρη 29 (Ελένη)

Αναμένω τη συνέχεια!
Πρέπει να είμαστε σίγουροι μην κανένα παλικάρι με καροτσάκι και δεν έχει πρόσβαση !
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αν και δεν διαθέτω μεγάλη εμπειρία από μασαζερί (ο χώρος μου είναι τα call girls και οι ελλεηνίδες) υπόσχομαι θα κοιτάω κάθε φορά που επισκέπτομαι ένα τέτοιο χώρο την προσβασιμότητα του...

ίσως καλό είναι ο διαχειριστής να προσθέσει στις πληροφορίες για τα μασατζιδικα, στούντιο και ξενοδοχεία ειδικό κομμάτι σχετικά με την προσβασιμότητα σε ΑΜΕΑ...

νομίζω ότι είναι χρήσιμο και βοηθάει κάποιους ...

πολύ περισσότερο είναι η πληροφορία αυτή χρήσιμη από το αν έχει εύκολο πάρκιν (στο κάτω κάτω της γραφής ας βάλουμε το κάρο μας και λίγο μακρύτερα και ας περπατήσουμε δεν θα μας πέσει ο κώλος)

Αντισθένη ακούς ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Πρέπει να είμαστε σίγουροι μην κανένα παλικάρι με καροτσάκι και δεν έχει πρόσβαση !

Όποιος έχει διαβάσει τα ποστ και είναι σίγουρος ας απαντήσει. Ελπίζω ότι όλο και κάποιος συναγωνιστής θα φιλοτιμηθεί να τσεκάρει από εδώ και μπρος. Επίσης αν γκουγκλάρει κάποιος τις διευθύνσεις των μασατζίδικων θα δει και τα τηλέφωνα. Μπορεί να καλέσει ο ίδιος σε αυτά και να ρωτήσει ό,τι τον προβληματίζει. Πχ google-θησέως 81 μασαζ τηλέφωνο.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Ελπίζω για όσους είναι ΑΜΕΑ να μην εχουν συναντήσει καμμιά στραβωμένη εκδιδόμενη για το θέμα αυτό ε? Για πείτε, να την έχουμε υπόψην στα άκυρα αν είναι.
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Όποιος έχει διαβάσει τα ποστ και είναι σίγουρος ας απαντήσει. Ελπίζω ότι όλο και κάποιος συναγωνιστής θα φιλοτιμηθεί να τσεκάρει από εδώ και μπρος. Επίσης αν γκουγκλάρει κάποιος τις διευθύνσεις των μασατζίδικων θα δει και τα τηλέφωνα. Μπορεί να καλέσει ο ίδιος σε αυτά και να ρωτήσει ό,τι τον προβληματίζει. Πχ google-θησέως 81 μασαζ τηλέφωνο.
Κοίτα να δεις τι γίνεται τώρα , την περασμένη εβδομάδα έπρεπε να πάω κάπου και θα εμένα σε ξενοδοχείο στην Μακεδονία . Πήρα τηλέφωνο και ρωτάω ΕΆΝ είναι προσβάσιμο το ξενοδοχείο και μου λένε ναι ! ΑΛΛΆ δεν ήταν γιατί το ασανσέρ δεν χωρούσε το καροτσάκι . Σηκωθηκα και έφυγα πήγα σε άλλο που πραγματικά ήταν . Τι θέλω να πω με αυτό ; Πρέπει να τσεκαρουμε με σχολαστικοτητα τα μέρη αυτά για να μην πηγαίνουμε και φεύγουμε . Ευχαριστώ !!!
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Διάβασε το πρώτο ποστ μου και πες ως κινητικά ανάπηρος, εάν είναι σωστά αυτά που γράφω για το κομμάτι της προσβασιμότητας και τι άλλο πρέπει να τσεκάρουμε.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Παρακαλω όσοι γράφουν κριτικές για μπουρδέλα-στούντιο-μασαζερί και είναι λιγάκοι παρατηρητικοί (όπως πολλοί συναγωνιστές που θυμούνται τρομερές λεπτομέρειες) ας γράφουν κι αν οι χώροι είναι και προσβάσιμοι σε άτομα με κινητικά προβλήματα.Ας έχουμε όλοι το νου μας να προτείνουμε τα "σωστά" μαγαζιά στους συναγωνιστές που δεν έχουν ως δεδομένο όσα εμείς θεωρούμε δεδομένα.Και δεν το λέω με συμπόνοια, αλλά με θαυμασμό.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Eγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να περιοριστεί το θέμα μόνο στα μασατζίδικα. Σίγουρα υπάρχουν πολλοί συναγωνιστές που μπορεί να ενδιαφέρονται για οίκους ανοχής ή στούντιος. Οπότε ευπρόσδεκτες είναι οι πληροφορίες για όλα τα ιδρύματα που προσφέρουν "ανακούφιση"!
 

promarios

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Μπράβο. Καλή και αξιόλογη προσπάθεια.
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Eγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να περιοριστεί το θέμα μόνο στα μασατζίδικα. Σίγουρα υπάρχουν πολλοί συναγωνιστές που μπορεί να ενδιαφέρονται για οίκους ανοχής ή στούντιος. Οπότε ευπρόσδεκτες είναι οι πληροφορίες για όλα τα ιδρύματα που προσφέρουν "ανακούφιση"!

Συμφωνώ απόλυτα. Το θέμα επέλεξα να μπεί εδώ λόγω του ότι είμαι φαν του μασάζ κι επειδή τα μασατζίδικα στεγάζονται σε πολυκατοικίες (εκτίμησα ίσως λαθεμένα ότι είναι ακόμη κι οι παλιές πολυκατοικίες πιο εύκολα προσβάσιμες σε σχέση με τους οίκους ανοχής που έχουν σκαλοπάτια ακόμη και στην είσοδο). Σκέφτηκα να ανοίξω το θέμα και στους οίκους ανοχής αλλά είναι τόσα τα στούντιο και οι οίκοι που φοβάμαι ότι το θέμα θα θαφτεί ενώ εδώ είναι πιό "εποπτικά" τα πράγματα. Θα ανοίξω θέμα και στα κωλόμπαρα μπας και παίζει κανένα απλά δεν έχω και πολλά να συνεισφέρω στην συγκεκριμένη ενότητα.
Προς τον διαχειριστή: Η ιδέα του τραμουντάνα είναι σε πολύ καλή βάση. Εάν γίνει κάποια συλλογή στοιχείων, στην τελική πάω κι εγώ ο ίδιος να τα τσεκάρω ώστε στο τέλος να υπάρχει ή ξεχωριστή ενότητα για τα Αμεα και τα Αμεεα ή να επισημαίνεται με κάποιιο σηματάκι πχ. αν οι χώροι είναι προσβάσιμοι και τα κορίτσια δεκτικά.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Όντως, θα ήταν χρήσιμο αν αργότερα έμπαινε ανάλογο σηματάκι κάπου πάνω δεξιά στη φωτό του κάθε ιδρύματος.Ελπίζω το thread να τύχει σωστής υποδοχής από τους υπευθύνους γιατί είναι πλέον σπάνιο να ανοίγουν καινούρια και σοβαρά-χρήσιμα forums!
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Μπράβο. Καλή και αξιόλογη προσπάθεια.

Μιάς κι είσαι λάτρης της Θησέως κάνε ένα τσεκ στο χώρο όταν ξαναπάς και ρώτα κάποια από τα κορίτσια αν έχουν πρόβλημα να πάνε με άτομο με αναπηρία (κινητική, τύφλωση, κώφωση). Ρώτα επίσης αν θα πήγαιναν με άτομο με νοητική καθυστέρηση, αυτισμό κτλ εάν συνοδεύεται από τον πατέρα, τον αδερφό κτλ. Εάν το κάνουμε το 1/10 από εμάς αυτό, παίζει να προκύψει κάτι καλό. Μην μείνουμε στην αναγνώριση της αξίας της κίνησης ;)
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πολυ καλο το θρεντ αυτο σχετικα με τα ΑΜΕΑ - ΑΜΕΕΑ....

Αυτα που αναφερεις περι προσβασιμοτητας, αφορουν μελλοντικες νεες κατασκευες, οπου θα υπαρχει προβλεψη για ολα αυτα....

Τα περισσοτερα οικηματα που στεγαζουν τετοιους χωρους για τετοιες επαγγελματικες ερωτικες επαφες, ειναι παμπαλαια (αγοραζονται η ενοικιαζονται πολυ φτηνα) και η οποια ανακαινηση τους, γινεται με γνωμονα το ''περισσοτερο κοινο''

Αρα καλο ειναι να μην περιμενεις πολλα απο τα ηδη παροντα οικηματα, τοσο σε προδιαγραφες οσο και σε αντιμετωπιση....
Ο στοχος εδω ειναι το αμεσο και γρηγορο κερδος .... ενω απο την αλλη υπαρχει και το ''κομπλεξ'' (υπο την καλη εννοια) καθως και η ''φαση'' της επαφης με ενα τετοιο προσωπο ...
Μερικες ΤΕΤΟΙΕΣ επαφες (ας μου επιτραπει ο χαρακτηρισμος) χρειαζονται αντερα, ψυχη, κατανοηση, σεβασμο, υπομονη !!!!!!

Πιστευω οτι αν φτιαχτει ενας τετοιος χωρος, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για ΑΜΕΑ η ΑΜΕΕΑ και υπαρξει μια αναλογη εκπαιδευση αντιμετωπισης των ΑΜΕΑ, η ΑΜΕΕΑ οσο και κατανοηση των εννοιων αυτων, στις επαγγελματιες που θα το στελεχωσουν θα κανει θραυση ..... καθως θα ειναι κατι ΜΟΝΑΔΙΚΟ !!!!!!!!!
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Οι κινητικά ΑΜΕΑ, δεν είναι γκρέμλινς βρε ΑΧΑΧΟΥΧΑ! Φαντάζομαι, λόγω κάποιας βλάβης, δεν λειτουργούν όπως πρέπει τα πόδια! Εδώ πάνε με ΠΑΚΗΔΕς και τον κάθε βρωμιάρη οι κοπέλες για 10 και 15 Ευρώ. Δε νομίζω ότι θα πρέπει να αρνηθούν "τέτοια" επαφή! Και διαφωνώ στην ιδέα να είναι αποκλειστικά για ΑΜΕΑ κάποιοι χώροι α) γιατί δεν συμφέρει οικονομικά τις εκδιδόμενες  και β) είναι κάπως περιθωριοποιημένο κατά τη γνώμη μου!
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Και για πιο σίγουρες πληροφορίες, τα τηλέφωνα των περισσότερων μασατζίδικων βρίσκονται και σε γνωστή εφημερίδα αγγελιών! Ακόμα και στο site της.Δωρεάν.Οπότε όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρίχνει κι ένα τηλεφωνάκι πριν!
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Οι κινητικά ΑΜΕΑ, δεν είναι γκρέμλινς βρε ΑΧΑΧΟΥΧΑ! Φαντάζομαι, λόγω κάποιας βλάβης, δεν λειτουργούν όπως πρέπει τα πόδια! Εδώ πάνε με ΠΑΚΗΔΕς και τον κάθε βρωμιάρη οι κοπέλες για 10 και 15 Ευρώ. Δε νομίζω ότι θα πρέπει να αρνηθούν "τέτοια" επαφή! Και διαφωνώ στην ιδέα να είναι αποκλειστικά για ΑΜΕΑ κάποιοι χώροι α) γιατί δεν συμφέρει οικονομικά τις εκδιδόμενες  και β) είναι κάπως περιθωριοποιημένο κατά τη γνώμη μου!
Τυπε, με τον αχαχουχα μιλας που ειναι καθυστερημενος στο μυαλο.
Μην περιμενεις να καταλαβει τους ανθρωπους αυτους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom