Νέα

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1980

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podolagnos_28
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 111K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Shibia

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2007
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Αυτός ο Ντίνος θα πεθάνει μαζί με την Φοντάνα.Στην finn δίπλα δεν πήγαινες;

Παρον!!!!
Finn και Fontana ολη μου τη ζωη!!
Με τους Εθνικακηδες στο Finn να τη λενε στους γαυρους και να γινονται μαχες ομηρικες!
Α ρε τι μου κανατε μεσημεριατικα!

DARKSIDEOFTHEMOOΝ : Ρε συ καθε Κυριακη την ιδια διαδρομη εκανα με τον θειο μου. Ο πατερας μου γαυρος κι ο θειος μου αρρωστος ΑΕΚτζης... εκεινος με εκανε κι εμενα.
Κι οσο πλησιαζαμε τη Φιλαδελφεια ενα κενο, ενας κομπος στο στομαχι.

Τυχεροι ειμαστε που τα ζησαμε.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.386
Κριτικές
1
Like
892
Πόντοι
96
και ακούω σήμερα ένα κοριτσάκι γύρω στα 18 να λέει σε ένα συνομήλικό του ... μέσα στην παρέα και με άλλο κόσμο δίπλα.
_ συγνώμη του λέει ... να σου κάνω μία αδιάκριτη ερώτηση.
_ τί ρωτάει αυτός λέγε
_ πόσο μεγάλη την έχεις; του απαντάει αυτή και γέλαγε
έχει χαθεί παιδιά όλη η αθωώτητα.

 Οχι και κοριτσακι 18 χρονων. Ουτε στα χρονια μου ηταν κοριτσακι στα 18. Στα 15-16 ΔΕΝ τα πολυαφηναν να βγαινουν ΜΕΝ αλλα το κουνελι το επνιγαν δεοντως ,και δεν μιλαω τι μου ελεγαν οι φιλοι μιλαω τι μου ειπαν αργοτερα κοπελες για τις "φιλες" τους (βεβαια υπαρχει μια πιθανοτητα οι γυναικες να μου ειπαν χειρότερες μπαρουφες αλλα ενιγουεϊ).

 Λοιπον το ΜΟΝΟ που δεν αλλαξε απο τοτε μεχρι τωρα ειναι οι ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ.
"Κανανε χαζι τον Εστερχαζι" λεγανε τότε κατι αναλογες μπαρουφες θα λένε και σημερα το πρωι!!!!

Ασχετο γιατι το νημα ειναι κατω απο το Επιστημη και Τεχνολογια????
Πρεπει να μπει σε νεα υποκατηγορια "Παιδικες-Εφηβικες-Στρατιωτικες-Βρεφικες-Φοιτητικες (μεχρι στιγμης δεν εχουμε μιλησει για το τι καναμε στην βρεφικη ηλικια Γκερμπερ ή βρεφικό γαλα πιναμε??  Πανα Pampers ή σκετο πανί???) ή να λεγεται "ΑΧ Ρε Μπαμπη Θυμασαι Τοτε................."
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Κ κάτι τελευταίο από την τότε εποχή μέσα από τα προσωππικά μου βιώματα:Κυριακή,μακαρόνια με κρέας κοκκινιστό κατά κανόνα για φαγητό κ μετά με έπαιρνε ο πατέρας μου κ παίρναμε το τρενάκι από Φάληρο για Περισσό,στο γήπεδο της ΑΕΚ κ βλέπαμε τον Μαύρο,τον Αρδίζογλου,τον Στελάρα,τον Λύσσανδρο,τον Σάντμπεργκ,τον Εστερχάζι,τον Όκο,τον Σαβέφσκι κ όλους αυτούς με τους οποίους εμείς τα χανουμάκια μεγαλώσαμε κ αγαπήσαμε.

Σας ευχαριστώ όλους για μια από τις πιο όμορφες μέρες που είχα εδώ μέσα στο bourdela.com

Καλό απόγευμα.


May the Force be with you ;)(η ταινία που με σημάδεψε τότε)

Τον Μίμη δεν τον πρόλαβες;

Και μιά που λέμε για Μίμη παραθέτω το παρακάτω εκπληκτικό κείμενο που νομίζω χαρακτηρίζει ολόκληρη εκείνη την εποχή (αν έχει ξαναδημοσιευτεί παρακαλώ συγχωρέστε με, γιατί τα αθλητικά στο forum δεν τα παρακολουθώ).





ΠAPAΠANΩ...

ΚΕΙΜΕΝΟ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΑΚΙΣΗΣ

Τό 'χα γράψει κάποτε. Μιά φορά κι έναν καιρό... Για 'κείνο το παιχνίδι λέω, στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, με την Εθνική Ελλάδος ν' αντιμετωπίζει τη μεγάλη Πολωνία. Με το θρυλικό Βασίλη Χατζηπαναγή για μία και μοναδική φορά στη σύνθεσή της, με τον ηρωικό Τομασέφσκι κάτω απ' τ' αντίπαλα δοκάρια. Που ήτανε μεσημέρι, με ήλιο πολύ, και μιά υπέροχη, ονειρική χαύνωση να διαχέεται απ' άκρου εις άκρον, στο γκαζόν, στις κερκίδες, στα σώματά μας. Όταν ο μυθικός Μίμης Παπαιωάννου, που δεν καταλάβαινε από ερασιτεχνισμούς όταν έπαιζε, ας ήταν φιλικό, ας ήταν της πλάκας το παιχνίδι, έκανε μιά ωραία, ψιλο-κρεμαστή σέντρα στη μεγάλη περιοχή της Πολωνίας. Δεν έτρεξε κανένας. Σαν να ήταν όλοι οι άλλοι σε άλλο γήπεδο, σε twilight zone άχρονη, εφησυχασμού. Τότε, ο Παπαιωάννου εξέβαλε κραυγή τρομερή κι άρχισε ο ίδιος να τρέχει προς τη μπάλα, σε απεγνωσμένη, υπεράνθρωπη προσπάθεια να την προλάβει αυτός! Ετρεχε να χτυπήσει κεφαλιά στη δική του σέντρα!
Το ξαναλέω: Ετρεχε να χτυπήσει κεφαλιά στη δική του σέντρα!

Αυτό, λοιπόν, είν' ένα από τα βασικά που χωρίζουν τη σημερινή εποχή την άχαρη, από εκείνη την εποχή την πλήρη. Το Παραπάνω. Η Υπέρβαση. Η ψυχική Γενναιoδωρία. Η ψυχική Ανάταση. Η Ψυχή. Το ξαναλέω κι αυτό: Το Παραπάνω.
Σήμερα, όλα πια είναι Ακριβώς. Μπορεί όχι σόττα, μπορεί όχι λιγότερα, μπορεί όχι λειψά. Αλλά σχεδόν ποτέ Παραπάνω. Σχεδόν ποτέ Αζύγιστα. Σχεδόν ποτέ Επιπλέον. Τότε, που οι άνθρωποι είχαν υστέρημα, από αυτό ακριβώς το υστέρημά τους βγάζανε, σαν μάγοι, σαν ταχυδακτυλουργοί, το Παραπάνω, σαν μεγαλύτεροι ξαφνικά απ' τη ζωή με την τρέλα τους. Γιατί δεν μετρούσαν τα πράγματα, δεν τα βάζανε πάντα στο ζύγι. Κι ο τέλειος ερασιτεχνισμός γινότανε έτσι ο τέλειος επαγγελματισμός. Το λίγο παραπάνω, πολύ, πάρα πολύ. Το Κάτι όλα, το τίποτα Ζωή Ολόκληρη. Τα Δύσκολα πανεύκολα με λίγο πάθος.
Σήμερα, το δράμα αυτό είναι: Το Ζύγι. Η πανταχού παρούσα ιδιοτέλεια. Ο υπολογισμός. Το αντάλλαγμα. Το στεγνό, το φτηνό πάρε-δώσε. Ενώ κάποτε, μιά φορά κι έναν καιρό που λέγαμε και πριν λίγο, πώς έλεγε το τραγούδι: Οι καρδιές δεν είχαν αντάλλαγμα, όπου Γιώργος, όπου Μίμης, όπου Βασίλης, όπου Σωτήρης, και μάλαμα! Οπου καρδιές και δόσιμο, όπου ζωή και κίνδυνος. Δηλαδή, μπορούσαν να ξεχνιούνται οι άνθρωποι, να τα θέλουνε ξαφνικά όλα, στα ψέματα, στ' αλήθεια.
Ενώ τώρα, ενώ σήμερα; Γι' αλλού πια τραβάμε, αλλού, τελείως αλλού πια, βρισκόμαστε. Οπως το πρόβλεψε αρκετόν καιρό πριν κι εκείνος ο ωραίος, ο επίμονα πάντα περιθωριακός: «Τα πανεπιστήμια δημιουργούν ειδικότητες.
΄Oχι προσωπικότητες»! (Ζωρζ Πιλαλί. Και για την αντιγραφή, εγώ πάλι)...





Από το περιοδικό Ως3 (μόνον τα bold δικά μου).
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
εγω ειχα ολοληρες  μεραρχιες

Άγγλοι, Γερμανοί, Αμερικάνοι, Ιάπωνες, Afrika Korps, Εγγλέζοι του εκστρατευτικού σώματος της Αφρικής, πακέτο με Montgomery και Alexander... όλα της Matchbox... Πώρωση!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Της Matchbox? υπηρχαν τοτε στρατιωτακια της Matchbox? εγω κατι τελειωμενα ειχα παντως σε διαφορα χρωματα σε κατι κουτες τα οποια εχω ακομα και ηταν κληροδοτημα απο τον αδερφο της μαμας μου :P :P

και επειδη ημουν και ποιοτικο γκομενακι και δεν επαιζα συνεχεια με κουκλες και μου αρεσαν ανεκαθεν οι κατασκευες ειχα 3 κουτες με λεγκο και επαιζα :dancing: χαχαχαχαχαχα
λεγκο παιρνω ακομα και φτιαχνω κοτζαμ γαιδαρα πλεον.....αυτα τα καινουργια που βγαζουν που εχουν και αυτοματισμους :2funny:

επισης ειχα Playmobil αλλα ποτε δεν μου πηραν το πειρατικο καραβι και το εχω αχτι :tickedoff:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
...μου αρεσαν ανεκαθεν οι κατασκευες ειχα 3 κουτες με λεγκο και επαιζα :dancing: χαχαχαχαχαχα
λεγκο παιρνω ακομα και φτιαχνω κοτζαμ γαιδαρα πλεον.....αυτα τα καινουργια που βγαζουν που εχουν και αυτοματισμους :2funny:

Kι εμένα μου άρεσαν οι κατασκευές κι έπαιζα με LEGO...

Πρόσφατα πήρα το MINDSTORM... TEΛΕΙΟ !!!

Εχω πάει και στην LEGOLAND... SUPER !!!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Kι εμένα μου άρεσαν οι κατασκευές κι έπαιζα με LEGO...

Πρόσφατα πήρα το MINDSTORM... TEΛΕΙΟ !!!

Εχω πάει και στην LEGOLAND... SUPER !!!

Legoland θελω και εγω να παω.....στη Δανια δεν ειναι???
εγω τα χριστουγεννα μου πηρα δωρο κατι ιπποτες που ειχε βγαλει που τους εφτιαχνες με πανοπλια, δορυ κτλ κτλκ τλ και παταγες ενα κουμπι και κουνιοντουσαν αυτα....ειχα παρει 2 εγω και πηρα και 2 σε εναν φιλο να παιζουμε :2funny:
εχω φτιαξει και κατι μπουλντοζες με αυτοματισμους και κατι τρακτερ και τετοια....ευελπιστω να φτιαξω κανενα οικοδομημα πλεον :P
(πανακριβα τα ατιμα...)


ξεμωρενομαστε οσο παει ή μου φαινεται????
Τότε = 1975 - 80. Βεβαίως και υπήρχαν.

Btw, διάβαζε κανείς Κράνος / Δράσις / Τάνκς κλπ κλπ;

Σορρυ απλα νομιζα οτι τα matchbox ηταν πολυ πιο μετα....θυμαμαιοτι ειχα τα αυτοκινητακια που αλλαζαν χρωμα στο νερο και τα hot wheels καθως και ενα γκαραζ με μινιατουρες αμαξακια αλλα σιγουρα μετα το 1985...δεν ηξερα οτι ηταν τοσο παλια :)
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Χα......τα βρηκα Dur....ειχα παρει λοιπον τα Knights Kingdom και εχω κατασκευασει τον Sir Adric και τον Lord Vladek.....και τα αλλα που σου ελεγα οτι εχω παρει ηταν η σειρα των Technic Και τα creator....αλλα τωρα που τα χαζευω μου φαινεται θα αρχισω τα Bionicle τα Mindstorms και τα Exoforce :P


Τώρα πληγώθηκα...  :sunglasses:

Εεεεεε τοσο παλια....καλα μην το παιρνεις και συ τοις μετρητοις....δεν ειμαι και κανενα πιπινι......χαχαχαχαχαχα
απλα τα ειχα για πιο συγχρονα βρε παιδι μου πως το λενε :P
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Χα......τα βρηκα Dur....ειχα παρει λοιπον τα Knights Kingdom και εχω κατασκευασει τον Sir Adric και τον Lord Vladek.....και τα αλλα που σου ελεγα οτι εχω παρει ηταν η σειρα των Technic Και τα creator....αλλα τωρα που τα χαζευω μου φαινεται θα αρχισω τα Bionicle τα Mindstorms και τα Exoforce :P

Αφού σ' αρέσουν τα PC και γενικά πιάνουν τα χέρια σου... πάρε το MINDSTORM ΝΤΧ, είναι το ΚΟΡΥΦΑΙΟ μοντέλο και θα ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΕΙΣ !!! Ασε που υπάρχουν ολόκληρα sites, forums κλπ με διάφορα σχέδια για κατασκευές κλπ...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ναι....το ειδα και μου γυαλισε........απο σεπτεμβρη ομως γιατι αμα το παρω τωρα θα χωθω σπιτι καλοκαιριατικο και δε λεει :)
μοιαζει πολυ ενδιαφερον παντως!!!!
 
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
330
Like
182
Πόντοι
1
Περιμενα πως και πως την Κυριακη να μη βρεχει για να με παει ο πατερας μου στο γηπεδο να ακουσω την μαγικη ιαχη ποιος ποιος ο Μαυρος ο θεος.Τωρα στα 38 δεν εχω βαλει μυαλο και ακομα για σενα τραγουδω.Μαλλον το εχασα το τρενο.
Τον Μπεν Ληπερ τον θυμαται κανεις?
 

destro

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
225
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
11
Duracell και mounitsa ευχαριστώ, τώρα βρήκα τι δώρο θα πάρω στα ανίψια !!! ( Δικαιολογία, εγω θα πηγαίνω να παίζω) Φοβερά τα mindstorm, σε μένα θα κάνω δώρο κάτι απο τα star wars, η πρώτη τριλογία είναι φανταστική. Άντε να δούμε πότε θα μεγαλώσω ...
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Τα γκαζακια (τους βολους μολις που τους προλαβα)  μεσα στο πολυαγαπημενο μου πουγκι και τα χαρτακια με ποδοσφαιριστες ηταν η περιουσια μου!
Τα μονοχρωμα, αυτα με καθρεπτη και οι πηλινοι βολοι ηταν τα ποιο πολυτιμα, οι «μανες»... Ανοιγαμε μια τρυπα στο χωμα με προσπαθουσαμε να τα ριξουμε μεσα με σποντες. Κατι σα το μπιλιαρδο.
Τα χαρτακια ομως ηταν περισσοτερο τζογος. Καθε παιχτης εριχνε μερικα χαρτακια δρομο (συνηθως μπροστα απο απο ενα τοιχο) και μετα πεταγαμε ενα-ενα χαρτακι απο αποσταση, με τα δαχτυλα κ αφου πρωτα τους ειχαμε δωσει την καταλληλη καμπυλοτητα, πανω στα υπολοιπα. Οποιο επεφτε πανω στο αλλο/α , τα επερνε πισω.

Αλλα παιχνιδια, στρατιωτακια, playmobil, Lego.   

Φυσοκαλαμα απο σωληνες που κλεβαμε απο οικοδομες. Πυρομαχικα: κατι πρασινοι καρποι δεντρων, σαιτες απο χαρτι με ή χωρις βελονες. Σκαρφαλωμενοι σε δεντρα, το τι βρισιδι τρωγαμε απο μερικους δεν περιγραφεται. Μερικοι μας περιμεναν κατω απο το δεντρο να καταβουμε. Μας ρωταγαν που ειναι η μανα μας για πανε να της κανουν παραπονα. Τους λεγαμε να κοντινο σπιτι και βρισκαμε την ευκαιρια να καταβουμε απο το δεντρο και να την κοπανισουμε. Μια καριολα ειχε καταφερει να με τσακωσει και μου τραβουσε τα αφτια και τα μαλλια. Οι γριες ηταν ο πιο ευκολος στοχος.

Με ενα αεροβολο Diana μαρκαραμε τις γατες της γειτονιας με χρωματιστες φουντιτσες

Ποδοσφαιρο στο διαλειμμα , με κουκουναρια, γεμισμενα με χαρτια μπουκαλακια πορτοκαλαδας, τενεκεδακια πατημενα. Οταν καποιος εφερνε μπαλακι του τεννις γιναταν το ελα να δεις. Μεγαλη  χαρα και  ικανοποιηση...

Με το σουρουπο, το καλοκαιρακι,  κρυφτο/ μπουγελα/ αμπαριζα και πολεμο.

BΜX με κοντρα  :rockon: για κολιες μεχρι τη σαμπρελα, σουζες, αλματα και πολλα ραμματα..... Μου λειπει παρα πολυ το ποδηλατο μου.  :'(

ΑΓΟΡΙ vs  “Κατερινα” της αδερφης μου. IRON MAIDEN vs Madonna, παλι της αδερφης μου. 

Αργοτερα τα παρτι, τα μπλουζ με τα χουφτωματα στις συμμαθητριες που μας περνουσαν 1 κεφαλι, τα τσοντοπεριοδικα, οι μαλακιες μεσα στο μπανιο κτλ κτλ.


Και πολλα-πολλα αλλα που εχουν αναφερθει απο συναγωνιστες στις προηγουμενες σελιδες.
 

APSOGOS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
Σήμερα το απόγευμα αφού η μητέρα μου μου έδωσε και έφαγα το ψωμοτύρι ,πήγα και έπαιξα αμπάριζα. Θα παίζαμε μπάλα αλλά ο κύριος Κώστας την έσκισε με ένα μαχαίρι γιατι του χαλάγαμε τις τριανταφυλλιές. Αύριο το πρωί θα παίξουμε ξυλίκι. Αλλιώς θα πέξουμε πεντόβολα.
Πού είναι αυτά τα χρόνια? το μόνο που έχει μείνει ίδιο από τότε είναι η μουσική της αθλητικής Κυριακής(ταριταριτατα -ταριταριτατα-ταριταριριτατααααααα), την μοναδικη εκπομπη που με αφηνε ο πατερας μου να παρακολουθω(φουντουκιδης-διακογιαννης-αργυριου-τσωχος).
που παιζαμε κρυφτο ολα τα παιδια μαζι μεχρι το βραδυ κα διωχναμε τις μαναδες μας που μας ψάχνανε για να μαζεφτουμε μεσα.
Πατερας 2 παιδιων προσπαθω (μαλλον ματαια) να μην πεζουν με pc,playstation κτλ αλλα οταν οι παπουδες τουσ κανουν τα χατηρια πισω απο την πλατη.
Ελπιζω τα παιδια μας και τ απαιδια των παιδιων μας να ζησουν τις χαρες που ζησαμε εμεις με το απλο το αυθορμητο και το "ΦΤΩΧΟ" παιχνιδι

Τωρα με φωναζει η μητερα μου.Παλι θα φωναζει γιατι εσκισα την μπλουζα μου. αλλα τιμωρια δεν θα με βαλει. ...
Αυριο εχουμε πετροπολεμο με την απανω γειτονια..............
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
δεν ξέρω τι να πρωτογράψω....είναι τόσα αυτά που έζησα που θα χρειαστούν σελίδες ολόκληρες..ένα μόνο..σε σημερινό κεντρικότατο σημείο μιας από τις συνοικίες της αθήνας [ ποιό κέντρο δεν γίνεται ]είχαμε γηπεδάκι και παίζαμε μπάλλα 4-5 ωρες την ημέρα...και 50 μέτρα από το σπίτι μου υπήρχε χωράφι που καλλιεργούσαν στάρι...πρίν από 25-27 ΧΡΌΝΙΑ ΌΛΑ ΑΥΤΆ.......ΑΝΑΜΝΗΣΕΙς.....
 

lakisok

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Μπράβο στον podolagno και σε όλους σας για τις πολύ ωραίες αναμνήσεις. Όπως διάβαζα και τις 13 σελίδες του, ένιωθα σαν να διάβαζα το manual του εαυτού μου. Όλα τα post, άλλα λίγο και άλλα πολύ, θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ. Μέχρι και το άρωμα του χόρτου της Φιλαδέλφειας των Κυριακών τα μεσημέρια, μου ήρθε στην μύτη.
Μην ξεχνάτε όμως ότι για το πως έγινε η Ελλάδα μας, η Ελλάδα της γειτονιάς και της παρέας (που ακόμα αντέχει σε πείσμα όλων των ξενόφερτων συνηθειών), μεγάλο μέρος ευθύνης έχουμε κι εμείς.
Επίσης μην ξεχνάτε ότι όταν οι γονείς μας μας έλεγαν το πως διασκέδαζαν στα χρόνια τους, μόνο τα γέλια δεν μας έπιαναν.
Έτσι λοιπόν και οι νεώτερες γενιές κάτι θα έχουν να διηγούνται στις επόμενες. Έτσι ήταν και έτσι θα είναι.
Βέβαια ορισμένα πράγματα της "γενιάς μας" δεν διαπραγματεύονται, όπως είναι το χωρίς όρια και άγνοια κινδύνου παιχνίδι, η σχετική αθωότητα μέχρι και την ενηλικίωση (ίσως και πιό μετά), οι πραγματικές φιλίες, τα πάρτυ και φυσικά όλα αυτά "παιγμένα" στη σκηνή της ζωής μας, συνοδευόμενα από το απίστευτο μουσικό background που απλόχερα προσέφερε η σκηνή του 70 και του 80.
Μέσα από αυτό το παραλήρημά μου, μου ήρθε στο μυαλό και κάτι που δεν έχει αναφερθεί στο thread. Τα roller ή "πατίνια" όπως τα λέγαμε. Στην περίοδο της εφηβείας εκεί ξημεροβραδυαζόμουν. Καφέ, τσιγάρο, πατίνια και πέσιμο σε οτιδήποτε θηλυκό κινιόταν.
Ά, ρε Σκούληκα τί μας είχες κάνει....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom