Νέα

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1980

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podolagnos_28
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 111K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.386
Κριτικές
1
Like
892
Πόντοι
96
ρε παιδια κανουμε κοπανα για μπουρδελοτσαρκα??????????

  οχι σημερα ρε θα γραψουμε διαγωνισμα μαθηματικα και ΔΙΑΒΑΖΑ ολη νυχτα!!!!!!

 Αυτες τις  :jerking: :jerking: εκανα τότε  :headbang: :headbang: :headbang:


ΥΓ ασε ρε με τα ουφαδικα τον ταιζαμε τον τυπο και οταν φοβοτανε οτι θα ερθουν οι μπατσοι μας πεταγε εξω με τις κλωτσιες
 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
40
Πόντοι
6.765
KUNG FU MASTER
STREET FIGHTER
 

POLYATAKTOS

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
483
Like
2
Πόντοι
1
Και για να συνεχίσω την ιστορία, το περιοδικό Μπλέκ το έφερε στην Ελλάδα ο εκδότης του "Μικρού Ήρωα" όταν η χούντα περνώντας το απο λογοκρισία απαγόρευσε την κυκλοφορία του.

Τι μου θυμισες τωρα φιλε μου sperm...τον Γιωργο Θαλασση, τον Σπιθα την Κατερινα!!!!!!
Τρεχαμε σαν τρελλοι στο περιπτερο καθε εβδομαδα να παρουμε νεο τευχος και τα μαζευαμε σε τομους με θρησκευτικη ευλαβεια . Κριμα που καποια μερα η μανα μου , θυμωσε που περνουσα ατελειωτες ωρες διαβα·ζωντας τα και μου τα ..εκαψε!!!!Εαν τα ειχα τωρα θα ηταν collectors items!!!!

:headbang: :headbang: :headbang:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Την πετονιά δεν μου είπε κανείς αν την χρησιμοποιούσε για να καταβάζει τζάμπα credits.Το ξέρατε το κόλπο;Στο Πασαλιμάνι είχε αναχθεί σε επιστήμη.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Έχω φάει κυνήγι από τον καφετζή του χωριού για την πετονιά!!!! Μέχρι να το ανακαλύψει τα είχαμε ξεσκίσει!!! Αξέχαστος ο ήχος που έκαναν τα credits όταν έμπαιναν μπαινοβγάζοντας την πετονιά!!!  :dancing:
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6

Θυμάστε τις πετονιές που φτιάχναμε κ τις βάζαμε στην σχισμή που έμπαιναν τα κέρματα στα ηλεκτρονικά,για να κατεβάζουμε τζάμπα credits;

Σου απαντάω με ευκολία παραθέτωντας το προηγούμενο ποστ μου.
Και μία διόρθωση φίλε Νταρκ. Όχι credits, ΚΑΝΟΝΑΚΙΑ!!!!!!!  :grin:  :grin:  :grin:


Κόλπο της πετονιάς, για πολλά 'κανονάκια' στα παιχνίδια που σήμερα παίζουμε στο mame32.
Καθόμασταν θυμάμαι στο Cabal με τις ώρες έχοντας καταθέσει μόνο ένα 10ρικο...  :grin:  :grin:  :grin:



Εγώ επίσης έπαιζα και πολύ OUT RUN. To μόνο με τιμόνι και λεβιέ ταχυτήτων (low,high) τότε...


Ρε σεις το ποδοσφαιράκι που η οθόνη ήταν παράλληλη με το έδαφος και μπορούσαμε και κάναμε και καταπληκτικά κόλπα πως λεγότανε?????

Θυμάσαι εσύ ρε Νταρκ????





 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Στο συγκεκριμένο ποδοσφαιράκι έβαζες γκολ από κόρνερ!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
dzf ,εννοείς με τις ομάδες του μουντιάλ μάλλον.Μου φαίνεται ότι έτσι λεγόταν mundial ή κάτι τέτοιο.Που όλοι οι παίχτες της Αργεντινής έμοιαζαν με τον Μαραντόνα στο σουλούπι!!!!!
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Υπάρχει κανένας φιλότεχνος, που είχε φάει κόλλημα με τα kalkitos (κουίζ: τι ήταν τα Kalkitos;;; ), όπως εγώ;

Συναρμολογούμενα τάνκς/πλοία/αεροπλάνα κανείς; (Matchbox κυρίως)...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.386
Κριτικές
1
Like
892
Πόντοι
96
 Εποχη ταληρου δεκαρικου εικοσαρικου ΦΙΔΑΚΙ και ΚΑΤΑΣΚΟΠΟ και επειδη παιζαμε στο λουνα παρκ παιζαμε και αυτο το επιτραπεζιο χοκευ με τον αερα.

 Εποχη 50αρικου και κατοσταρικου Basket (που κερδιζες εχανες το ταιζες στα ημιχρονα) και κατι αλλα για ξεκαρφωμα. Στα 17 πια προσπαθουσα να παιξω ποκα αλλα ο γεροδεμενος υπαλληλος του Οβελιξ με εδιωχνε στο 2χιλιαρο (με γλυτωσε ο ανθρωπος!!!!!!!!!)

ΥΓ εκει μας τρωνε οι σημερινοι 15ρηδες στα internet cafe παιζουν τρομερα παιχνιδια

ΥΓ2 Υπηρχαν πολλα μουντιαλ 1982 1986 1990.
  Παντως τα ηλεκτρονικα τα εκοψα οταν 20αρης πια σε κοπανα ειχα παει να παιξω κανα παιχνιδι και μου λεει ενα παιδακι

  "ΚΥΡΙΕ αργειτε πολυ ακομα????" :helpplea:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
K η Σαββατιάτικη μας έξοδος,ήταν στα ουφάδικα για αρχή κ μετά Goodys ή LEBEL για εμάς τους Πειραιώτες για χάμπουργκερ.Θυμούνται μήπως οι Πειραιώτες πως λεγόντουσαν τα 2 πρώτα φαστ-φουντ που άνοιξαν στο Πασαλιμάνι;
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
AMerican house ήταν το πρώτο,το οποίο υπάρχει ακόμα.Το άλλο ήταν το TOP στο δρόμο προς την Καστέλλα που μετά έγιναν τα μπαρ-καφέ Αστροπάλαια & CULT κ τώρα δεν είναι τίποτα.Η Τιμονιέρα δεν υπάρχει πια κ γενικώς το οικημα δεν χρησιμοποιείται ως μαγαζί.Ήταν μεταγενέστερο κ δεν ήταν ακριβώς φαστ φουντάδικο.Είχε και σουβλάκια κ λειτουργούσε περισσότερο ως σουβλατζίδικο.Πάντως ήταν πολύ cult μαγαζί κ τα τελευταία του χρόνια πελάτες του ήταν μόνο τα πρεζάκια του Πειραιά που καθόντουσαν όλη μέρα απέξω.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
AMerican house ήταν το πρώτο,το οποίο υπάρχει ακόμα.Το άλλο ήταν το TOP στο δρόμο προς την Καστέλλα που μετά έγιναν τα μπαρ-καφέ Αστροπάλαια & CULT κ τώρα δεν είναι τίποτα.Η Τιμονιέρα δεν υπάρχει πια κ γενικώς το οικημα δεν χρησιμοποιείται ως μαγαζί.Ήταν μεταγενέστερο κ δεν ήταν ακριβώς φαστ φουντάδικο.Είχε και σουβλάκια κ λειτουργούσε περισσότερο ως σουβλατζίδικο.Πάντως ήταν πολύ cult μαγαζί κ τα τελευταία του χρόνια πελάτες του ήταν μόνο τα πρεζάκια του Πειραιά που καθόντουσαν όλη μέρα απέξω.

Μεγάλε... πολύ "πασαρελάτο" σε βρίσκω!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μιλάς για το σπίτι μου όπου γεννήθηκα ,μεγάλωσα κ εξακολουθώ να μένω.

Πιτσιρίκα με κατέβαζε η μάνα μου στο Πασαλιμάνι όπου μαζευόντουσαν δεκάδες παιδάκια κ παίζαμε μέχρι τις 12 τη νύχτα!!!Το Πασαλιμάνι μου ανήκει.Θρυλικές καφετέριες του Πασαλιμανιού:
*Παπασπύρου(το τωρινό Καταμαράν)
*Αλεξάνδρειο(υπάρχει ακόμα)
*Κρήτη-που ήταν κ ξενοδοχείο από πάνω(τωρινό De Luca)
*Finn(την πήρε η Φοντάνα κ το έκανε προέκταση)
*Φοντάνα(η θρυλικότερη όλων που την έκανε κ τραγούδι ο Χρήστος Κυριαζής)
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775

BoobLover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
414
Κριτικές
3
Like
1.941
Πόντοι
201
dzf ,εννοείς με τις ομάδες του μουντιάλ μάλλον.Μου φαίνεται ότι έτσι λεγόταν mundial ή κάτι τέτοιο.Που όλοι οι παίχτες της Αργεντινής έμοιαζαν με τον Μαραντόνα στο σουλούπι!!!!!

Super το ποδοσφαιράκι... το έπαιξα μετά από πολλά χρόνια στο mame...
Κόλημα είχα φάει με το Double Dragon... (τερματισμός με 1 50άρικο)...
Θυμάται κανείς το Kung Fu Master... ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!
Και το τώρα.... ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ...

Ηλεκτρονικό... αγωνιστικό αυτοκίνητο... με τιμόνι και ταχύτητα...
Η οθόνη πίσω μαύρη και το car λευκό... κουνιώταν το πίσω μέρο της οθόνης..
και το αυτοκίνητο έμενε στη μέση...Εσύ απλά προσπαθούσες να το οδηγήσεις σε ευθείας, στροφές.... Όταν χτυπούσες έβγαζε σαν ένα λευκό άσπρο άστρο γύρω από το αυτοκίνητο... Νομίζω ότι έβγαζε και λάδια στο δρόμο και όταν η οθόνη γινόταν λευκή... οδηγούσες στο χιόνι..
Θυμάται κανείς πως λεγόταν.... πολύ παλιό ηλεκτρονικό...
Μεγάλο ΚΟΛΛΗΜΑ !!!!!!!
:rockon:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Υπάρχει κανένας φιλότεχνος, που είχε φάει κόλλημα με τα kalkitos (κουίζ: τι ήταν τα Kalkitos;;; ), όπως εγώ;

Τι μου θύμισες τώρααα...

"Αστεία κολλητάρια μ' αρέσει να κολλάω και με τους φίλους που αγαπώ, να παίζω, να γελάω..."

Τα kalkitos ήταν ένα είδος "χαλκομανίας" ένα τοπίο που πάνω του κολλούσαν με ξύσιμο φιγούρες και σχέδια σε μεγάλη ποικιλία !!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom