Νέα

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1980

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podolagnos_28
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 111K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Ποιος θυμαται το αλλο τρομερο στουντιο στην πλατεια κουμουνδουρου,οδος ελευθεριας 35?Ηταν απο αυτα που ειχε ο Μπουγας και τα κλεισανε...Με πανω απο 10 γκομενες μεσα...2000 η μια,3000 το διπλο...Το θυμαται κανεις?
Αυτό,δεν το θυμάμαι.Θα ήταν καλό,ε?

Θυμάμαι ένα άλλο που ήταν στη Κυψέλη στην γνωστή οδό Κεφαλληνίας!!!
Και 'κείνο είχε μέσα καμμιά δεκαριά γκόμενες και διάλεγες εννοείται,όποια ήθελες!!
Παιδιά είχα πάρει μία Ουγγαρέζα,άλλο πράμα!!!!!  :o :o :o
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Αυτό,δεν το θυμάμαι.Θα ήταν καλό,ε?

Θυμάμαι ένα άλλο που ήταν στη Κυψέλη στην γνωστή οδό Κεφαλληνίας!!!
Και 'κείνο είχε μέσα καμμιά δεκαριά γκόμενες και διάλεγες εννοείται,όποια ήθελες!!
Παιδιά είχα πάρει μία Ουγγαρέζα,άλλο πράμα!!!!!  :o :o :o
Ειχα παει 2-3 φορες.Μιλαμε για πανω απο δεκαετια,αφου ειχαμε δραχμες ακομα...πολυ καλα μωρα και καλες τιμες για στουντιο που ειχε την τιμη μπουρδελου...μολις σκαγανε τα μωρα μπροστα σου σου πεφτε το σαγονι,δεν ηξερες ποια να διαλεξεις και ντρεποσουν συναμα...
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Ειχα παει 2-3 φορες.Μιλαμε για πανω απο δεκαετια,αφου ειχαμε δραχμες ακομα...πολυ καλα μωρα και καλες τιμες για στουντιο που ειχε την τιμη μπουρδελου...μολις σκαγανε τα μωρα μπροστα σου σου πεφτε το σαγονι,δεν ηξερες ποια να διαλεξεις και ντρεποσουν συναμα...
Πραγματικά,την εποχή εκείνη φέρνανε,απίστευτα μωρά!!!  :rolleyes:
 

StrangeKindOfHuman

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
111
Like
531
Πόντοι
1.211
αυτο ακουγα τωρα

α ρε μαικλ...εσυ μας μεγαλωσες μαζι με τον ανδροκλη και τα λιονταρακια του

Τα είχα κατεβάσει όλα, το πρώτο επεισόδιο που είδα μετά από τόσα χρονιά ήταν με τον ΚARR. Πραγματικά ένιωσα για λίγο επτά χρονών!
 

StrangeKindOfHuman

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
111
Like
531
Πόντοι
1.211
Πραγματικά,την εποχή εκείνη φέρνανε,απίστευτα μωρά!!!  :rolleyes:
Με στούντιο δεν είχα ποτέ επαφή, ούτε έχω, αλλά θυμάμαι και την Φυλής πριν χρόνια που είχε διαστημικής εμβέλειας μωρά. (ή εγώ ήμουν μικρός και καύλωνα και με αφαλό)
 

kinkydreamer

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
456
Like
0
Πόντοι
1
:headbang2: :headbang2: :headbang2:

τώρα θα σας πάω αλλου χάχα

 

Συνημμένα

  • DSC00340.JPG
    DSC00340.JPG
    365,6 KB · Εμφανίσεις: 53

menios34

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2012
Μηνύματα
502
Like
0
Πόντοι
6
Κεφαλληνίας ανηφορικά, προς την Ευελπίδων;
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16

MaximusChris

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2006
Μηνύματα
150
Κριτικές
13
Like
507
Πόντοι
31
  Γεννηθείς το 86, τολμώ να πω, ότι έζησα κ εγω τα παιχνίδια στις αλάνες με τα παιδιά της γειτονιάς. Τότε κανείς μας δεν φανταζόταν ότι μετά απο μερικά μόλις χρόνια με την παρουσία των υπολογιστών θα εκλείψουν κ αντί για ποδοσφαιράκι θα παίζαμε FIFA. Τώρα έχουμε το PRO και όλοι ενθουσιαζόμαστε. Βριζόμασταν, πλακονόμασταν αλλά την επομένη είμασταν φίλοι κ γελούσαμε ώρες ατελείωτες στο δρόμο μέχρι να φτάσουμε σπίτι απο το σχολείο. Πετάγαμε νεράντζια στα αμάξια κ που κ που παίζαμε "ηλεκτρονικά" με κερματα.
  Δεν είχαμε κινητά για να μιλάμε με γκόμενες κ όλα γινοντουσαν όταν χορεύαμε μπλουζ στα παρτυ, όπου το χούφτωμα έπεφτε αβερτα. Οι πρώτες μας πουτάνες ήταν μουνάρες σε μπουρδελάκια ακόμα κ του Μεταξουργείου (ακόμα σε θυμαμαι Βαλεντίνα, Κολωνού 30). Μακάρι οι νεότερες γενιές λόγω της κρίσης να ξεφύγουν απο τα Playstation κτλ και να θυμηθουν τις καλές συνήθειες, στα λίγα πάρκα και οικόπεδα που έχουν απομείνει στην Αθήνα. Η επαρχία καλά βαστά.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
  Γεννηθείς το 86, τολμώ να πω, ότι έζησα κ εγω τα παιχνίδια στις αλάνες με τα παιδιά της γειτονιάς. Τότε κανείς μας δεν φανταζόταν ότι μετά απο μερικά μόλις χρόνια με την παρουσία των υπολογιστών θα εκλείψουν κ αντί για ποδοσφαιράκι θα παίζαμε FIFA. Τώρα έχουμε το PRO και όλοι ενθουσιαζόμαστε. Βριζόμασταν, πλακονόμασταν αλλά την επομένη είμασταν φίλοι κ γελούσαμε ώρες ατελείωτες στο δρόμο μέχρι να φτάσουμε σπίτι απο το σχολείο. Πετάγαμε νεράντζια στα αμάξια κ που κ που παίζαμε "ηλεκτρονικά" με κερματα.
  Δεν είχαμε κινητά για να μιλάμε με γκόμενες κ όλα γινοντουσαν όταν χορεύαμε μπλουζ στα παρτυ, όπου το χούφτωμα έπεφτε αβερτα. Οι πρώτες μας πουτάνες ήταν μουνάρες σε μπουρδελάκια ακόμα κ του Μεταξουργείου (ακόμα σε θυμαμαι Βαλεντίνα, Κολωνού 30). Μακάρι οι νεότερες γενιές λόγω της κρίσης να ξεφύγουν απο τα Playstation κτλ και να θυμηθουν τις καλές συνήθειες, στα λίγα πάρκα και οικόπεδα που έχουν απομείνει στην Αθήνα. Η επαρχία καλά βαστά.

Μιά που είπες,ότι πετάγατε νεράντζια στα αυτοκίνητα,θυμάστε την μόδα της εποχής με το σήμα της Μερσεντές,το αστέρι στο καπό του αυτοκινήτου???Πολλοί το βγάζανε και το πέταγαν στον κώλο των κοριτσιών!!  :grin:
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Τι μας θύμησες τώρα......
Παιδιά θυμάμαι και άλλες καλές σειρές της εποχής.

Ντιούκς.
Στάρ Τρέκ.
Γκαλάκτικα.
Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου (το θυμάστε?Με έναν πιλότο υδροπλάνου και το σκύλο του σ' ένα νησί).
Χάρτ και Χάρτ.
Η βιονική γυναίκα.
Οι άγγελοι του τσάρλυ.
Αυτός,αυτή και τα μυστήρια.
Μαγκάιβερ.
Οι σκληροί του Μαιάμι.
Περιπολικά σε δράση.
Δυναστεία.

Αν έχω ξεχάσει κάποια....συμπληρώστε!  :)
χαβα'ι' 5-0 τυπε μου. στιβ μαγκαρετ παουερ :grin:
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
σουμπουντεο ρε μαγκες... μου το χε φερει ο θειος μου απο την αμερικη το 1985....ειχαμε τρελαθει... ονειρικες μαχες........
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
χαβα'ι' 5-0 τυπε μου. στιβ μαγκαρετ παουερ :grin:
η μαχη!!!!
ο μεθωριακος σταθμος!!!
το λουνα παρκ!!!
και μια οικογενειακη σειρα με μια οικογενεια απο αυστραλια....
και φυσικα το μικρο σπιτι στο λιβαδι!!!!
α και grizly bear!!!!
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
η μαχη!!!! :rockon:
ο μεθωριακος σταθμος!!!
το λουνα παρκ!!!
και μια οικογενειακη σειρα με μια οικογενεια απο αυστραλια....
και φυσικα το μικρο σπιτι στο λιβαδι!!!! οι "καληνυχτιζομενοι στο ιδιο σπιτι επει 5 λεπτα..." καληνυχτα τζον μποι :2funny:
α και grizly bear!!!!
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.449
Κριτικές
5
Like
477
Πόντοι
36
  Γεννηθείς το 86, τολμώ να πω, ότι έζησα κ εγω τα παιχνίδια στις αλάνες με τα παιδιά της γειτονιάς. Τότε κανείς μας δεν φανταζόταν ότι μετά απο μερικά μόλις χρόνια με την παρουσία των υπολογιστών θα εκλείψουν κ αντί για ποδοσφαιράκι θα παίζαμε FIFA. Τώρα έχουμε το PRO και όλοι ενθουσιαζόμαστε. Βριζόμασταν, πλακονόμασταν αλλά την επομένη είμασταν φίλοι κ γελούσαμε ώρες ατελείωτες στο δρόμο μέχρι να φτάσουμε σπίτι απο το σχολείο. Πετάγαμε νεράντζια στα αμάξια κ που κ που παίζαμε "ηλεκτρονικά" με κερματα.
  Δεν είχαμε κινητά για να μιλάμε με γκόμενες κ όλα γινοντουσαν όταν χορεύαμε μπλουζ στα παρτυ, όπου το χούφτωμα έπεφτε αβερτα. Οι πρώτες μας πουτάνες ήταν μουνάρες σε μπουρδελάκια ακόμα κ του Μεταξουργείου (ακόμα σε θυμαμαι Βαλεντίνα, Κολωνού 30). Μακάρι οι νεότερες γενιές λόγω της κρίσης να ξεφύγουν απο τα Playstation κτλ και να θυμηθουν τις καλές συνήθειες, στα λίγα πάρκα και οικόπεδα που έχουν απομείνει στην Αθήνα. Η επαρχία καλά βαστά.
:thumbsup:
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
η μαχη!!!!
ο μεθωριακος σταθμος!!!
το λουνα παρκ!!!
και μια οικογενειακη σειρα με μια οικογενεια απο αυστραλια....
και φυσικα το μικρο σπιτι στο λιβαδι!!!!
α και grizly bear!!!!
Έεεεε,εντάξει δεν ξέχασα και πολλές. :grin: Μεγαλώνουμε και ξεχνάμε!  :cheesy:
Μαζί με το χαβάη 5-0 που αναφέρει πιο πάνω ο φίλος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom