Νέα

Aφαίρεση τατουάζ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 12K
  • Ετικέτες
    τατουάζ
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
το καθε χρωμα θελει και διαφορετικο λειζερ,εκει ειναι το προβλημα...με αλλα λογια
αμα εχεις χρωματα πανω ξεχασε το...
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
μπηκε ενα παλικαρι να ρωτησει κατι κ οι μισοι πετανε παπαριες περι τατου,περι ηπατιτιδας κ αλλες ωραιες μ********.μαλιστα μερικοι ειχαν ετοιμη την απαντηση οτι οποιος κανει τατου το κανει για τα γκομενακια :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:τι αλλο χριστε μου θα ακουσουμε....
1)παλικαρε αν θες να τα αφαιρεσεις το ταττοο κανε ενα καλο ψαξιμο στο google θα βρεις τα παντα επι του θεματος,τζαμπα κοπος να ρωτας εδω
2)μακροχρονια αλλεργια σε χρωματα τατοο ή κατι τετοιο περιπου που διαβασα δεν υφισταται,τα τελευταια χρονια εχει αντικατασταθει η σινικη με φυτικα χρωματα,οποτε μην πετατε μπαρουφες.... :huh:
3)το κοστος να τα αφαιρεσεις ειναι σχεδον παντα μεγαλυτερο απο οταν τα εκανες
4)ηπατιτιδα απο βελονα τατοου ειναι σπανιο πια να κολλησεις....κανενας σοβαρος ταττοου αρτιστ δεν τσιγκουνευεται μια καινουργια βελονα (αξιας πανω κατω 20 με 30 ευρω),για να σου κολλησει εσενα κ τον καθενα παρασημο...δεν τον συμφερει να τον τρεχει ο καθενας στα δικαστηρια για τετοιες μαλακιες.
πιο ευκολο ειναι να κολλησεις το οτιδηποτε απο τα ακαποτα τσιμπουκια στην Φυλης κ δεν ξερω απο που αλλου,παρα απο δηλωμενο κ εν ενεργεια τατου στουντιο
για σοβαρευτειτε μερικοι,εχετε γραψει 7 σελιδες παπαριες κ εχω ριξει απιστευτο γελιο με τα πιστευω κ τον ψευτοσυντηρητισμο ορισμενων...τα τατου ειναι φυλακοβιων :jerking: :jerking:τα τατου ειναι μοστρα κ μαγκια :jerking: :jerking: :jerking:κ δεν ξερω κ γω τι αλλο...μαλλον ειναι απωθημενο μερικων εδω μεσα που δεν εκαναν...μεγεια σας,με χαρας σας αν δεν κανατε,μην κατηγορειτε οποιον αλλο εκανε.δικη του επιλογη ητανε...(ημουν καποτε φανταρος κ ολοι στην μοναδα τρεχαν απο πισω μου να με ρωτησουν ποσο μου στοιχησε οταν τα εκανα,τι συμβολιζουν κ αλλες τετοιες βαρετες μαλακιες...στο τελος μου λεγανε -εγω δεν θα εκανα ποτε τατου-λες κ τους ρωτησες κανενας την γνωμη τους :jerking: :jerking: :jerking:)
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
μπηκε ενα παλικαρι να ρωτησει κατι κ οι μισοι πετανε παπαριες περι τατου,περι ηπατιτιδας κ αλλες ωραιες μ********.μαλιστα μερικοι ειχαν ετοιμη την απαντηση οτι οποιος κανει τατου το κανει για τα γκομενακια :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:τι αλλο χριστε μου θα ακουσουμε....
1)παλικαρε αν θες να τα αφαιρεσεις το ταττοο κανε ενα καλο ψαξιμο στο google θα βρεις τα παντα επι του θεματος,τζαμπα κοπος να ρωτας εδω
2)μακροχρονια αλλεργια σε χρωματα τατοο ή κατι τετοιο περιπου που διαβασα δεν υφισταται,τα τελευταια χρονια εχει αντικατασταθει η σινικη με φυτικα χρωματα,οποτε μην πετατε μπαρουφες.... :huh:
3)το κοστος να τα αφαιρεσεις ειναι σχεδον παντα μεγαλυτερο απο οταν τα εκανες
4)ηπατιτιδα απο βελονα τατοου ειναι σπανιο πια να κολλησεις....κανενας σοβαρος ταττοου αρτιστ δεν τσιγκουνευεται μια καινουργια βελονα (αξιας πανω κατω 20 με 30 ευρω),για να σου κολλησει εσενα κ τον καθενα παρασημο...δεν τον συμφερει να τον τρεχει ο καθενας στα δικαστηρια για τετοιες μαλακιες.
πιο ευκολο ειναι να κολλησεις το οτιδηποτε απο τα ακαποτα τσιμπουκια στην Φυλης κ δεν ξερω απο που αλλου,παρα απο δηλωμενο κ εν ενεργεια τατου στουντιο
για σοβαρευτειτε μερικοι,εχετε γραψει 7 σελιδες παπαριες κ εχω ριξει απιστευτο γελιο με τα πιστευω κ τον ψευτοσυντηρητισμο ορισμενων...τα τατου ειναι φυλακοβιων :jerking: :jerking:τα τατου ειναι μοστρα κ μαγκια :jerking: :jerking: :jerking:κ δεν ξερω κ γω τι αλλο...μαλλον ειναι απωθημενο μερικων εδω μεσα που δεν εκαναν...μεγεια σας,με χαρας σας αν δεν κανατε,μην κατηγορειτε οποιον αλλο εκανε.δικη του επιλογη ητανε...(ημουν καποτε φανταρος κ ολοι στην μοναδα τρεχαν απο πισω μου να με ρωτησουν ποσο μου στοιχησε οταν τα εκανα,τι συμβολιζουν κ αλλες τετοιες βαρετες μαλακιες...στο τελος μου λεγανε -εγω δεν θα εκανα ποτε τατου-λες κ τους ρωτησες κανενας την γνωμη τους :jerking: :jerking: :jerking:)
στα παπαρια μου και για εσενα και για τα τατοο σου και στα αρχιδια μου αν τα θεωρεις μαγκια και μοστρα.
προτου να τα κανατε πανω σας,επρεπε να ξερετε οτι δεν βγαινουν και ευκολα.
κουβαλατε τωρα μια ζωη πανω σας την μαλακια που ζωγραφισατε.και ακομα χειροτερα αν εγραψε καποιος πανω το ονομα καμιας γκομενας,και καποιος αλλος εριχνε τα ψολοχυματα του πανω σε αυτην.
μου θυμιζει κατι μαγαζια που ειναι ξενοικιαστα,και εμεινε η ταμπελα απο την επιχειρηση που εκλεισε. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τελος παντων.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
στα παπαρια μου και για εσενα και για τα τατοο σου και στα αρχιδια μου αν τα θεωρεις μαγκια και μοστρα.
προτου να τα κανατε πανω σας,επρεπε να ξερετε οτι δεν βγαινουν και ευκολα.
κουβαλατε τωρα μια ζωη πανω σας την μαλακια που ζωγραφισατε.και ακομα χειροτερα αν εγραψε καποιος πανω το ονομα καμιας γκομενας,και καποιος αλλος εριχνε τα ψολοχυματα του πανω σε αυτην.
μου θυμιζει κατι μαγαζια που ειναι ξενοικιαστα,και εμεινε η ταμπελα απο την επιχειρηση που εκλεισε. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τελος παντων.
παρε το κουβαδακι σου κ παιξε σε αλλη παραλια...μαλλον η αγωγη που πηρες απο το σπιτι σου σε κανει πολυ μαγκα στο να απαντας με τετοιο τροπο κ τσαμπουκα...παντα πισω απο την ασφαλεια του υπολογιστη σου..κότα! :birdman: :birdman:
 

padelis2000

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
132
Κριτικές
11
Like
75
Πόντοι
11
    καλησπερα θα ηθελα να αναφερω την προσφατη εμπειρια μου για την αφαιρεση τατουαζ...καποτε<2007>εμενα στην αμερικη και σε ενα απο α ξενυχτια μου εκει εκανα ενα τατουαζ στο εσωτερικο του αριστερου χεριου στο μπρατσο...εδω και αρκετο καιρο εψαχνα και διαβαζα μεθοδους για να το βγαλω...στην αρχη πηγα να κανω κατι απο πανω αλλα απο εμπειρα ατομα που κανουν τατουαζ μου ειπαν οτι ισως ξανα εμφανηστει..οποτε αρχισα να ψαχνω το λειζερ η παρεμφερη μεθοδους....και δυστηχως ανακλυψα καποιον καραλεξη αποστολη που υποτηθετε ειναι και στρατιωτικος ιατρος και γενικα ελεγε οτι κανει καποιες μεθοδους και το βγαζει ειτε με λειζερ ειτε με αποξηση..... και ετσι και πηγα....
  Εγω με αυτο το αρθρο δεν κατηγορω το ιατρο...απλα θελω να πω την εμπειρια μου με την μεθοδο που μου συστησε ωστε κανενα αλλο παιδι να μην χασει τα λεφτα του...
  Κλεινω ραντεβου και παω στα ιλισια..στο θετρο διπλα...αρχιζει και μου λεει οτι φευγει το τατουαζ..αν και βαθυ λεει οτι μου το εχουν χτυπησει..ενα μαυρο τατου ειναι 20 εκατοστα..ενα ονομα..απλο..και οτι με το λειζερ θελει λεει απο 3 φορες..μια φορα το μηνα και 150 ευρω την φορα..και με αποξηση αμεσως..500 ευρω και η πληγη θα κλεισει σε 3-5 εβδομαδες...
  Σκεπτομενως οτι το ραντεβου για αυτα που μου λεει,που τα ειχα διαβασει,θα επερνε 80-90 ευρω..μου λεει αυτος..θελετε να κανετε ενα λειζερ να δειτε?και λεω αφου θα δωσω τα 80..δωσε και 70 να δουμε...
ΠΑΙΔΕΣ...τι να πω....για τον πονο???για το οτι μυριζε καμενο κρεας???μουδιασα απο τον πονο...οταν μου το εκανε το τατου ασπρισε και το μαρυο χρωμα του ονοματος εγεινε ασπρο με κατι φουσκαλιτσες...μου εδωσε μια κρεμα που την εβαλα αμεσα και μου εκλεισε με γαζα το χερι....
Αφου εδωσα 150 και φευγω..μου εγραψε δυο κρεμες να βαζω..κ μου ειπε τα λεμε σε ενα μηνα για δευτρη φορα..μετα μιση ωρα ανοιγω την γαζα!!!!!
Το τατου το ιδιο!!το χερι μου μπουρδελο απο κοκινιλες!!!αυτο εγεινε 10 μερες πριν...
το χερι μου σημερα ειναι καλυτερα..το τατου δεν εχει πα8ει ΤΙΠΟΤΑ!!!ουτε κατι ελαχιστο...
Αποτελεσμα μηδεν....και παλι απλα το γραφω για να μην καποιος και πεταξυ τα λεφτα του...η μεθοδος αυτη του συγκεκριμενου ιατρου ειναι ενα ψεμα...τελικα πηρα την αποφαση να παω να χτυπησω ενα αλλο απο πανω σε μερικες μερες που το χερι 8α βελτιωθει εντελως...
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.499
Κριτικές
9
Like
1.327
Πόντοι
216
αυτο θα σου ελεγα.ενα cover up να λυσεις το θεμα.

καλα εκανες και το εγραψες.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Κάνει ένα βασικό λάθος ο παίχτης,δεν του φταίει ο γιατρός και ούτε είναι κομπογιανίτης.

Η μέθοδος αφαίρεσης τατουάζ αυτή είναι(λέιζερ ή δερμοαπόξεση) απλώς με το λέιζερ θέλει πάνω από τρεις συνεδρίες το λιγότερο και πήγε μόλις μία.

Επίσης παίζει ρόλο η πυκνότητα χρώματος...κάποια τατουάζ πιθανόν να μην βγαίνουν με λέιζερ.

Αυτά από έναν που επίσης έκανε τατουάζ και προσπάθησε μετά να το ξεκάνει.
 

Elemigrante1976

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2013
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Κάνει ένα βασικό λάθος ο παίχτης,δεν του φταίει ο γιατρός και ούτε είναι κομπογιανίτης.

Η μέθοδος αφαίρεσης τατουάζ αυτή είναι(λέιζερ ή δερμοαπόξεση) απλώς με το λέιζερ θέλει πάνω από τρεις συνεδρίες το λιγότερο και πήγε μόλις μία.

Επίσης παίζει ρόλο η πυκνότητα χρώματος...κάποια τατουάζ πιθανόν να μην βγαίνουν με λέιζερ.

Αυτά από έναν που επίσης έκανε τατουάζ και προσπάθησε μετά να το ξεκάνει.

Ετσι ειναι φιλε.. ενας συναδελφος χρειαστηκε πανω απο απο 3 φορες λειζερ και ακομα φαινοτανε το τατου.. η ερωτηση που θα ηθελα να κανω εγω στο φιλο ειναι μια..αφου δεν το αντεχεις γιατι το πινεις το γαμημενο?
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.499
Κριτικές
9
Like
1.327
Πόντοι
216
καλως τα παιδια.....
 

padelis2000

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
132
Κριτικές
11
Like
75
Πόντοι
11
σιγουρα θελει παραπανω φορες..απλα δεν εγεινε τιποτα με την μια!!το τατουαζ οπως πριν!!!αν μου το ελεγε δεν θα το δοκιμαζα καν...το μονο που εκανε ηταν να μου καψει το μπρατσο γυρω γυρω...και τιποτα πιο πολυ...ουτε που πειραχτηκε το χρωμα!εγω το λεω για το τι θα δει καποιο αλλο παιδι που θα παει στο συγκεκριμενο να κανει...απλα..
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανετε κλωνους για να γραψετε την γνωμη σας?
φοβαστε τον γιατρο ρε μαλακες?


ενας φιλος μου πηγε μεχρι την αγγλια για το σβησει.
ειχε εναν παπαγαλο στην γαμπα.
εμεινε σχεδον 1 μηνα αγγλια, σε 4 επισκεψεις εγινε ολη η δουλεια 1 φορα την εβδομαδα πηγαινε,σε κλινικη που κανει πλαστικες επεμβασεις.
4000 ευρω πληρωσε στην κλινικη.
στην ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει κατι αναλογο.
 

Karaman 7

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
6.882
Κριτικές
384
Like
5.628
Πόντοι
11.585
Κάνει ένα βασικό λάθος ο παίχτης,δεν του φταίει ο γιατρός και ούτε είναι κομπογιανίτης.

Η μέθοδος αφαίρεσης τατουάζ αυτή είναι(λέιζερ ή δερμοαπόξεση) απλώς με το λέιζερ θέλει πάνω από τρεις συνεδρίες το λιγότερο και πήγε μόλις μία.

Επίσης παίζει ρόλο η πυκνότητα χρώματος...κάποια τατουάζ πιθανόν να μην βγαίνουν με λέιζερ.

Αυτά από έναν που επίσης έκανε τατουάζ και προσπάθησε μετά να το ξεκάνει.

και αφηνει σημαδι, οπως και η αποξιση. ο καλητερος και ποιο ανωδυνος ειναι χτυπημα αλλο απο πανω για καλυψη.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Ναι αλλά άμα δεν θες τατουάζ τί γίνεται?? κάλυψη σημαίνει άλλο τατουάζ στην θέση του παλιού.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανετε κλωνους για να γραψετε την γνωμη σας?
φοβαστε τον γιατρο ρε μαλακες?


ενας φιλος μου πηγε μεχρι την αγγλια για το σβησει.
ειχε εναν παπαγαλο στην γαμπα.
εμεινε σχεδον 1 μηνα αγγλια, σε 4 επισκεψεις εγινε ολη η δουλεια 1 φορα την εβδομαδα πηγαινε,σε κλινικη που κανει πλαστικες επεμβασεις.
4000 ευρω πληρωσε στην κλινικη.
στην ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει κατι αναλογο.
Αυτός είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος αλλά αφήνει σημάδι και κοστίζει.

Το λέιζερ και η δερμοαπόξεση είναι πιο αισθητικά καλοί τρόποι αλλά ενδεχομένως μη αποτελεσματικοί αν έχει μεγάλη πυκνότητα σε μπογιά το τατουάζ και είναι βαθύ.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Το σωστό είναι να μην κάνουμε σημάδια στο σώμα μας ,για τα οποία μπορεί να μετανιώσουμε αργότερα..από εκεί και πέρα..για να αφαιρεθεί ένα τατουάζ δεν είναι τόσο απλό..το πόσο γρήγορα/καλά θα αφαιρεθεί εξαρτάται από τον τύπο της επιδερμίδας,από τα χρώματα που χρησιμοποιήθηκαν,από την ποιότητα των χρωμάτων..είναι επίπονη διαδικασία και κοστίζει!
Το παρακάτω είναι ένας ενδεικτικός οδηγός ()
1. Πως δρουν τα συγκεκριμένα εξειδικευμένα laser;
Το Q – Switched YAG laser παράγει ακτίνα φωτός, η οποία απορροφάται μονάχα από τους κόκκους της χρωστικής, από την οποία αποτελείται ένα τατουάζ. Αυτό προκαλεί την διάσπαση της χρωστικής σε μικροσκοπικά κομμάτια, τα οποία αποβάλλονται από το σώμα του ατόμου, καθώς φαγοκυτταρώνονται από στοιχεία του αίματος, δηλαδή, το σώμα του ατόμου προκαλείται να αποβάλλει τη χρωστική ως ξένη προς τα συστατικά του δέρματος.

2. Πόσο χρόνο διαρκεί μια συνεδρία αντιμετώπισης τατουάζ με χρήση Q – Switched YAG laser;
Η διάρκεια της θεραπείας είναι συνήθως 15 έως 30 λεπτά και εξαρτάται από το μέγεθος του τατουάζ.

3. Η θεραπεία είναι επώδυνη;
Ο ασθενής αισθάνεται μικρά χτυπήματα στην επιφάνεια του δέρματος, που συνήθως δεν είναι επώδυνα και δεν απαιτείται η χρήση της τοπικής αναισθησίας.

4. Τι βλέπουμε αμέσως μετά τη θεραπεία;
Το τμήμα του δέρματος που περιέχει το τατουάζ πρήζεται ελαφρώς, αμέσως μετά την θεραπεία και μπορεί να δημιουργηθούν μικρές κρούστες. Με τη χρήση κατάλληλης αντιβιοτικής αλοιφής, ο ερεθισμός του δέρματος υποχωρεί γρήγορα και το χρώμα του τατουάζ σβήνει σταδιακά σε χρονικό διάστημα τεσσάρων εβδομάδων.

5. Πόσες θεραπείες χρειάζονται συνολικά;
Αυτό εξαρτάται από την ποσότητα της χρωστικής και το βάθος που έχει τοποθετηθεί μέσα στο δέρμα. Ερασιτεχνικά τατουάζ συνήθως χρειάζονται δυο με τέσσερις θεραπείες σε χρονικό διάστημα ενός μηνός, η μια από την άλλη, ενώ τα επαγγελματικά τατουάζ μπορεί να χρειαστούν έξι με οκτώ θεραπείες και μερικές φορές περισσότερες.

6. Ένα τατουάζ μπορεί να εξαφανιστεί πλήρως από το δέρμα;
Σε πολλές περιπτώσεις, ναι. Μπλε, μαύρα και κόκκινα τατουάζ ανταποκρίνονται καλύτερα, ενώ πράσινα τατουάζ σβήνουν πιο αργά και μπορεί να χρειαστούν περισσότερες θεραπείες. Το κίτρινο χρώμα των τατουάζ δεν ανταποκρίνεται, επίσης, εύκολα. Μερικές φορές, η χρωστική των τατουάζ μπορεί να είναι τοποθετημένη τόσο βαθιά στο δέρμα, που είναι αδύνατο για το σώμα να την απομακρύνει τελείως, αν και μπορεί να επιτευχθεί σημαντική εξασθένιση του χρώματος.

7. Μετά τη θεραπεία αντιμετώπισης τατουάζ με χρήση Q – Switched YAG laser, υπάρχει η πιθανότητα εμφάνισης ουλής στο δέρμα;
Με τη χρήση του εξειδικευμένου αυτού τύπου laser, η πιθανότητα δημιουργίας υπερτροφικής ουλής είναι εξαιρετικά χαμηλή αλλά δεν μπορεί να αποκλειστεί τελείως.

8. Η συγκεκριμένη θεραπευτική αντιμετώπιση απαιτεί κάποιο χρόνο ανάρρωσης από τον ασθενή;
Όχι, ο ασθενής μπορεί να επανέλθει αμέσως μετά τη θεραπεία, στις καθημερινές του δραστηριότητες.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
γι'αυτο ο,τι γινεται επι μονιμου να γινεται με πληρη γνωση των επιπτωσεων..

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom