Νέα

Υπάρχει τελικά αξιόπιστο dating app στην Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos neapolitis38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Thats_me

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2022
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
63
Πόντοι
0
Καλησπέρα σας, νέος στο site και μ άρεσε η κουβέντα σας. Από tinder έχει ευκαιρίες αλλά ας μην περιμενουμε και θεες. Πιο παλια, δίκαιο είχε ο φίλος, το tagged έβγαζε αρκετές. Το zoo μόνο χοντρές που το έπαιζαν ιστορία έτυχα. Βοηθάει η πληρωμη στο tinder γιατί έχεις επιλογή να σε βλέπουν μόνο όσες έχεις κάνει like, άρα αποφευγεις γνωστές που ίσως τύχει (αν εισαι δεσμευμένος ή παντρεμενος.).
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Πολυ ρομαντικο πλανο για εναν χωρο αρκετα "βρωμικο" γεματο με σκαμερς και απατεωνες-απατεωνισες
George, κάνε το greekdatingforum.com να γαμήσει κι ο φτωχός. Εκεί θα καταλάβει και ο πλέον μαλάκας που τα ρίχνει όλα στις γυναίκες για ποιον λόγο δεν γαμάει, εφόσον με τις μαλακίες που θα γράφει θα τρώει άκυρα από γυναίκες πριν ακόμα τους στείλει μήνυμα. ΜΟΝΟ ΠΟΥ για να στεριώσουν γυναίκες, θα πρέπει με την πρώτη καφρίλα κάποιου μαλάκα να ρίχνεις τουλάχιστον μηνιαίο μπαν και να εξαλείψεις τελείως τον μισογυνισμό. Τα προβλήματα στα dating sites τα δημιουργούν στην συντριπτική τους πλειοψηφία οι άντρες με την επιθετικότητα τους. Οι γυναίκες μπορεί να την έχουν δει κάπως, αλλά θα ρίξουν άκυρο και δεν θα κάτσουν να τσακωθούν και να βρίζονται.

Το φόρουμ για το επιχειρείν που έκανες δεν βλέπω να έχει μέλλον. Η πλέμπα ονειρεύεται Δημόσιο, ενώ τα άτομα με επιχειρηματικό mindset έχουν περισσότερες απαιτήσεις που τις καλύπτουν καλύτερα τα επαγγελματικά σόσιαλ μήντια (διασυνδέσεις, ευκαιρίες, απόψεις/σχόλια επαγγελματιών κλπ).
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Παράδειγμα από το φόρουμ του sxeseis.gr Ανοίγει μια κοπέλα νήμα για το πόσο στεναχωρημένη είναι που η φίλη της μετανάστευσε και μπαίνει ένας μαλάκας και της γράφει «κάνατε και ψαλίδια μαζί;», χωρίς η κοπέλα να έχει αναφέρει κάτι το ερωτικό.

Και το πόστ του παραμένει. Πώς να πάνε μετά να γράψουν γυναίκες, όταν ο κάθε ηλίθιος θα πετάξει την παπαριά του σε ένα άγνωστο άτομο; Με εμένα μοντερέιτορ θα έφευγε για ένα μηνάκι τουλάχιστον. Κι αν το επαναλάμβανε μόνιμο μπαν.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Το φόρουμ για το επιχειρείν που έκανες δεν βλέπω να έχει μέλλον. Η πλέμπα ονειρεύεται Δημόσιο, ενώ τα άτομα με επιχειρηματικό mindset έχουν περισσότερες απαιτήσεις που τις καλύπτουν καλύτερα τα επαγγελματικά σόσιαλ μήντια (διασυνδέσεις, ευκαιρίες, απόψεις/σχόλια επαγγελματιών κλπ).

Στην Ελλάδα, τα φόρουμ για το επιχειρείν και γενικότερα τέτοια φόρουμ, αλλά και τα dating sites δεν λειτουργούν επί της ουσίας. Το mindset των ανθρώπων στην Ελλάδα είναι η "ΔΙΚΤΥΩΣΗ OFF LINE ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΩΝ & ΦΙΛΩΝ". Αυτό ισχύει παντού.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Το φόρουμ για το επιχειρείν που έκανες δεν βλέπω να έχει μέλλον. Η πλέμπα ονειρεύεται Δημόσιο, ενώ τα άτομα με επιχειρηματικό mindset έχουν περισσότερες απαιτήσεις που τις καλύπτουν καλύτερα τα επαγγελματικά σόσιαλ μήντια (διασυνδέσεις, ευκαιρίες, απόψεις/σχόλια επαγγελματιών κλπ).
Δεν εχω μεγαλες βλεψεις. Ο στοχος μου ειναι το φορουμ να δουλεψει για 4-5 νηματα, πχ Τουρισμος στην Ελλαδα, Λιανικο Εμποριο-Καταστηματα, κλπ και ιδανικα να ανοιχτουν καποια νηματα ειδικα για συγκεκριμενα επαγγελματα, πχ περιπτεραδες, ταξιτζηδες, υδραυλικοι, κλπ για να μπαινουν να τα λενε ανθρωποι που δεν εχουν αλλου κοινο βημα να μιλησουν.
Απο κει και περα, μια χαρα μπορει να δουλεψει αμα πεσει δουλεια και γινουν πραγματα. Κατ αρχην θελει νεα αρχικη σελιδα με ειδησεις, αρθρα, πιο ζωντανη με φωτο κλπ γιατι προς το παρον ειναι εντελως στατικο και ενας μακρυς καταλογος απο κατηγοριες δεν ειναι φιλικος προς τον επισκεπτη.
Κατα δευτερον θελει ατομα να ασχολουνται καθημερινα ακομα και για ρεποστ ειδησεων και αρθρων, ποσο μαλλον για δημιουργια τετοιων.
Επισης θελει αλλαγη ονοματος, πχ business.gr η κατι παρομοιο-απλο
Επιπλεον, θελει μια χουφτα ανθρωπους να κρατησουν ζωντανο το φορουμ ακομα και με σπαμινγκ, τρολινγκ, κλπ οπως κατα κορον γινεται σε αλλα φορουμ.
Και τελος θελει μπολικη διαφημιση γιατι ακομα δεν το ξερει κανενας. Θα φανει αμα προχωρησει μονο εφοσον μπουν 50.000 ανθρωποι και φανει η αντιδραση τους.
Προς το παρον δεν εχω χρονο για τιποτα απο τα παραπανω, και ουτε το εχω πρωτη προτεραιοτητα. Βγαζω σε 10 λεπτα δουλειας οσα μου εχει αποφερει το παλιο φορουμ με τις διαφημισεις σε διαρκεια ενος ετους :) επομενως καταλαβαινεις πως προκειται αποκλειστικα για χομπυ και για προσωπικη ικανοποιηση αν μεσα απο αυτο βρουν βοηθεια 2 χριστιανοι στο μελλον.
Ουτε και βιαζομαι. Ας δουλεψει και μετα απο 10 η 15 χρονια απο τωρα, δεν εχω προβλημα. Εξ αλλου στον αυτοματο πιλοτο τα εξοδα διατηρησης ενος τετοιου φορουμ ειναι απλα αστεια
Οποτε παραμενει ως εχει και αγιος ο Θεος
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Μπορουν να γινουν πολλα πραγματα. Ακομα και σε μια μικρη ομαδα φοιτητων Διοικησης Επιχειρησεων να το παραδωσω για να κανουν το κομματι τους και "να παιζουν" μπορει το φορουμ να φουντωσει. Αλλα οπως ειπα μηδεν χρονος προς το παρον.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Στην Ελλάδα, τα φόρουμ για το επιχειρείν και γενικότερα τέτοια φόρουμ, αλλά και τα dating sites δεν λειτουργούν επί της ουσίας. Το mindset των ανθρώπων στην Ελλάδα είναι η "ΔΙΚΤΥΩΣΗ OFF LINE ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΩΝ & ΦΙΛΩΝ". Αυτό ισχύει παντού.
Με το δικο μου μπορουν να γινουν παππαδες αμα θελησω να ασχοληθω και ριξω χρημα για να γινουν οι κινησεις που πρεπει. Εχει απειρο κοσμο που ο καθενας για τους λογους του θα μπει σε ενα τετοιο φορουμ. Αλλος επειδη ειναι ανεργος, αλλος επειδη εχει απληρωτες επιταγες, αλλος επειδη εχει διλλημμα αν αγορασει το γωνιακο μαγαζι η το αλλο στο στενακι, αλλος επειδη ο υπαλληλος τον αφησε συξυλο χωρις προειδοποιηση, αλλος για δουλεια στο εξωτερικο, αλλος για να πουλησει επιχειρηματικο εξοπλισμο, αλλος απλα για να μιλησει με ατομα του σιναφιου του. Χιλιαδες οι λογοι. Για να μην πω οτι μπορει να γινει σημειο αναφορας και μεσα στα πρωτα σαιτ στα chrome bookmarks, tagged, pinned, etc
Αλλα θα παρει χρονια, κοπο, χρημα και ισως και ψυχικη φθορα γιατι αμα δουνε οτι θα αρχισει να περναει η μπογια του, μπορει να χτυπηθει απο πολλες πλευρες.
Προς το παρον βλεπω ατελειωτα ποστ καθημερινα σχετικα με δουλειες, μπιζνες, κλπ σε τουιτερ, ινσομνια, μπου.κομ, κλπ που δειχνει πως υπαρχει μεγαλη δυναμικη αλλα ειναι εντελως αποσπασμενη απο δω και απο κει. Ενα τετοιο φορουμ θα ειναι σημειο αναφορας για ολα τα παρομοια θεματα. Και πιστεψτε με, ο Ελληνας το εχει πολυ με το μπιζνες παρ ολο τον κρατισμο τοσων δεκαετιων. Ακομα και τωρα το ποσοστο των μικροεπιχειρηματιων στη χωρα μας ειναι πολυ μεγαλο
 

Thats_me

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2022
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
63
Πόντοι
0
Πολυ ωραια όλα αυτά που λέτε αλλά εφ όσων κινούμαστε σε θεωρητικό επίπεδο, να αναφέρω πως πλεον παγκόσμια υπάρχει στασιμότητα στο χώρο του διαδικτύου διότι αναμένετε η μετάβαση σε web3 εφαρμογές με τη δημιουργία των meta- κόσμων. Όπως φάνηκε η διαφορά ανάμεσα σε στατικά και δυναμικά περιβαλοντα, έτσι και τώρα, ο χώρος θα δημιουργηθεί με τρόπο που (εμείς τουλάχιστον) δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε. Ευχομαι τα πλάνα σας να τα βάλετε σε εφαρμογή και να τα δείτε να πετυχαινουν. Πιθανότατα όμως στο μέλλον η κλασσική μορφή των web2 εφαρμογών και sites να πάψει να υφίσταται, όπως είχε γίνει η αλλαγή από τις πρωτες στατικές σελίδες.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Ακομα και τωρα το ποσοστο των μικροεπιχειρηματιων στη χωρα μας ειναι πολυ μεγαλο
Μακάρι να το κάνεις έτσι το φόρουμ! Θα είμαι μόνιμος θαμώνας!

Λες: Ακομα και τωρα το ποσοστο των μικροεπιχειρηματιων στη χωρα μας ειναι πολυ μεγαλο

Προσωπικά, κατά τη δική μου εκτίμηση, και το έχω γράψει πολλάκις, στην Ελλάδα δεν έχουμε "επιχειρηματίες" ευκαιρίας αλλά ανάγκης. Ανθρώπους χωρίς σχέδιο (αναγκαστικά λόγω ιδιοσυγκρασίας οικονομίας), φτωχοδιαβόλους, ελεύθερους επαγγελματίες, "σολίστες" που τρέχουν 14 ωρες τη μέρα για να βγάλουν ένα ικανοποιητικό εισόδημα - το προτιμούν ως επιβίωση (από το να είναι σε κάποια γαλέρα ελληνική εταιρεία) και όχι ως επιχειρηματική λογική. Συνήθως ΔΕΝ αναθέτουν εργασίες και τα κάνουν όλα μόνοι τους και η ύπαρξη τους βασίζεται μόνο στο να είναι φθηνότεροι από τον δίπλα - καθώς όλοι μεταξύ τους ανταγωνίζονται μόνο ως προς αυτό... (σχεδόν όλοι)

Αλλά να προσέχω τι λέω γιατί θα έρθει ο φίλος μας Καλόγερος, να μας πει ότι "κλαίμε" πάλι.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Πολυ ωραια όλα αυτά που λέτε αλλά εφ όσων κινούμαστε σε θεωρητικό επίπεδο, να αναφέρω πως πλεον παγκόσμια υπάρχει στασιμότητα στο χώρο του διαδικτύου διότι αναμένετε η μετάβαση σε web3 εφαρμογές με τη δημιουργία των meta- κόσμων. Όπως φάνηκε η διαφορά ανάμεσα σε στατικά και δυναμικά περιβαλοντα, έτσι και τώρα, ο χώρος θα δημιουργηθεί με τρόπο που (εμείς τουλάχιστον) δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε. Ευχομαι τα πλάνα σας να τα βάλετε σε εφαρμογή και να τα δείτε να πετυχαινουν. Πιθανότατα όμως στο μέλλον η κλασσική μορφή των web2 εφαρμογών και sites να πάψει να υφίσταται, όπως είχε γίνει η αλλαγή από τις πρωτες στατικές σελίδες.
Προβλέπεις κάτι για το χώρο του dating? Ρωτάω γιατί ετοιμάζω κάτι. Τον έχω μελετήσει το χώρο σε ικανοποιητικό βαθμό και κατέληξα ότι μόνο με το θεματικό dating μπορώ να κάνω κάτι. Στο γενικό dating είναι τα γνωστά μεγαθήρια, τα οποία έχουν αδειάσει σχεδόν τα περισσότερα μικρά sites, πολλά από τα οποία επιβιώνουν πλέον κάνοντας στραβά μάτια σε λαμογιές πχ scams.

Έχω ξεκινήσει για dating για ιντερνετικούς νομάδες, γιατί βλέπω είναι τάση που εξαπλώνεται.
 

Thats_me

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2022
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
63
Πόντοι
0
Προβλέπεις κάτι για το χώρο του dating? Ρωτάω γιατί ετοιμάζω κάτι. Τον έχω μελετήσει το χώρο σε ικανοποιητικό βαθμό και κατέληξα ότι μόνο με το θεματικό dating μπορώ να κάνω κάτι. Στο γενικό dating είναι τα γνωστά μεγαθήρια, τα οποία έχουν αδειάσει σχεδόν τα περισσότερα μικρά sites, πολλά από τα οποία επιβιώνουν πλέον κάνοντας στραβά μάτια σε λαμογιές πχ scams.

Έχω ξεκινήσει για dating για ιντερνετικούς νομάδες, γιατί βλέπω είναι τάση που εξαπλώνεται.
Πρόβλεψη δεν είμαι σε θέση να κάνω αλλά μπορώ να προτείνω να παρακολουθήσεις τις κινήσεις των metaverse κόσμων (decentraland, sandbox κλπ), όπου ήδη σχεδιάζουν χώρους για dating. Μιλάω βέβαια για βάθος τουλάχιστον πενταετίας. Και φυσικά μόλις μπει σε λειτουργία το format του metaverse του Facebook, εκείνο θα είναι το σημείο που θα μπορέσουμε να δούμε τις νέες δυνατότητες. Η άποψή μου λοιπόν είναι η αναζήτηση τρόπων επικοινωνίας κάθε είδους μέσα από τους νέους διαδικτυακούς κόσμους που θα δημιουργηθουν ή έχουν ήδη δημιουργηθεί και είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο ανάπτυξης.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Αλλά να προσέχω τι λέω γιατί θα έρθει ο φίλος μας Καλόγερος, να μας πει ότι "κλαίμε" πάλι.
Μια ζωή κλαίγεσαι, σου είχα πει ποτέ τίποτα; Αλλά το να προσπαθείς να περάσεις την άποψή σου σαν μοναδική αλήθεια που κανένας δεν πρέπει να αμφισβητήσει, γιατί αλλιώς είναι μαλάκας ή παλιολινάτσα είναι απαράδεκτη πρακτική.

Κάποιοι είπαν ότι είμαι ψείρας, αλλά μπες στη θέση μου. Πώς μπορώ να αντικρούσω μία άποψή σου, αν με υποτιμάς εκ των προτέρων, επειδή την αμφισβητώ. Έχεις φτάσει σε σημείο παραλογισμού.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Στην Ελλάδα, τα φόρουμ για το επιχειρείν και γενικότερα τέτοια φόρουμ, αλλά και τα dating sites δεν λειτουργούν επί της ουσίας. Το mindset των ανθρώπων στην Ελλάδα είναι η "ΔΙΚΤΥΩΣΗ OFF LINE ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΩΝ & ΦΙΛΩΝ". Αυτό ισχύει παντού.
Αυτό που εκφράζεις εδώ λέγεται άποψη και είναι σεβαστή. Αλλά δεν συμφωνώ. Έχω το δικαίωμα να την αμφισβητήσω ή είμαι μαλάκας/παλιολινάτσα;
Ελπίζω να καταλαβαίνεις πού είναι ακριβώς το πρόβλημα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Συζήταγα σε ένα γαλλικό site για τα dating sites και οι περισσότεροι μου είπαν, άντρες και γυναίκες, ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν είναι η έλλειψη επαρκούς πληροφορίας στα προφιλς. Βλέπεις φάτσες, αλλά δεν ξέρεις με τι άτομα έχεις να κάνεις. Τρως ή ρίχνεις άκυρα και στο τέλος απογοητεύεσαι.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
face2face πεσιμο.
αχαστο και χωρις να χανεις χρονο σε μαλακιες, μηνυματα και ασκοπα διαδικτυακα αγαπουλοκαρδουλιστικα σαλιαρισματα και ξεφτιλικια.
βλεπεις και σε τι μιλας (καπως) επισης.
πισω απο την οθονη, μπορει να σου βγει κανας τριχωτος κοιλαρας λιγναδης απο το πουθενα και να'χουν παει τζαμπα οι τοσες μαλακιες που θα εχεις βαρεσει, σκεπτομενος τη "μουναρα" που εχεις σχηματισει οτι εχεις απεναντι :wink:
Μόνο face 2 face στο δρόμο.
Να μην έχει χρόνο να το σκεφτεί
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Μόνο face 2 face στο δρόμο.
Να μην έχει χρόνο να το σκεφτεί
καλο και αυτο, αλλα προτιμω βραδακι-μπαρακι-ποτακι-τραγουδακι, που ειναι και πιο χαλαρη η κατασταση γενικως.
στο δρομο ειναι για ξενες πιο πολυ, που ειναι και πιο απελευθερωμενες.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Συζήταγα σε ένα γαλλικό site για τα dating sites και οι περισσότεροι μου είπαν, άντρες και γυναίκες, ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν είναι η έλλειψη επαρκούς πληροφορίας στα προφιλς. Βλέπεις φάτσες, αλλά δεν ξέρεις με τι άτομα έχεις να κάνεις. Τρως ή ρίχνεις άκυρα και στο τέλος απογοητεύεσαι.
Πάντως το πιο πιασαρικο dating site που κυριολεκτικά πάει τρένο παγκόσμια είναι το Romeo... (Gay)
Γενικά αυτή η κοινότητα έχει φανατικούς χρήστες dating apps
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
καλο και αυτο, αλλα προτιμω βραδακι-μπαρακι-ποτακι-τραγουδακι, που ειναι και πιο χαλαρη η κατασταση γενικως.
στο δρομο ειναι για ξενες πιο πολυ, που ειναι και πιο απελευθερωμενες.
Νεα τροπος ριξιματος γκομενας:
Πας στο μουνετο να μιλησεις ενω απο πριν εχεις ρυθμισει στο κινητο σου για ring tone τον ηχο του fake agent που χυνει φωναζοντας.
Συστηνεσαι κανονικα μιλατε κτλ και οταν ερθει η ωρα ανταλλαγης τηλεφωνων της δινεις τον αριθμο σου και της λες να σου κανει αναπαντητη.
Μετα απο μιση ωρα η πουτσα σου ειναι μες το μουνι της εγγυημενα.
Ουτε apps ουτε μαλακιες
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Νεα τροπος ριξιματος γκομενας:
Πας στο μουνετο να μιλησεις ενω απο πριν εχεις ρυθμισει στο κινητο σου για ring tone τον ηχο του fake agent που χυνει φωναζοντας.
Συστηνεσαι κανονικα μιλατε κτλ και οταν ερθει η ωρα ανταλλαγης τηλεφωνων της δινεις τον αριθμο σου και της λες να σου κανει αναπαντητη.
Μετα απο μιση ωρα η πουτσα σου ειναι μες το μουνι της εγγυημενα.
Ουτε apps ουτε μαλακιες
(Όχι στην Ελλάδα αυτό.)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom