Νέα

Υπάρχει τελικά αξιόπιστο dating app στην Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos neapolitis38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billsalonika1926

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2013
Μηνύματα
328
Κριτικές
14
Like
1.667
Πόντοι
491
γενικώς βγαίνουν πιο εύκολα για έναν καφέ. συνομίλησα με καμία 30 γυναίκες, με 7-8 μιλούσαμε με μηνύματα για κάποιες μερες με τις 5 πήγαμε για καφέ. ψέματα... με 9 πήγα για καφέ!!!! απλά οι 4 δεν άξιζαν ούτε για καφέ... με τις 5 καταλήξαμε στο κρεβάτι, 4 από πρώτο ραντεβού... 45αρες μέσο όρο κατασταλαγμενες... με τη μία έχουμε πηδηματικη χαλαρή σχέση εδώ και 3 χρόνια. Ειχα κάνει μακροχρόνια σχέση ετων με γνωριμία από άλλο σαιτ
είναι και θέμα τύχης, είναι και θέμα γραπτού λόγου και φερσιματος
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.043
Κριτικές
9
Like
12.992
Πόντοι
3.836
To tinder ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ από το 2015 ή 2016. Έπαιξα καλή μπάλα με τουρίστριες, έκανα και σταθερή σχέση με Ρωσίδα μέσω αυτού. Από τις 30 περίπου Ελληνίδες που έχω συναντήσει μόνο με μία βγήκα δεύτερη φορά, μάλιστα έγινε και σεξ το πηγαίναμε για σχέση αλλά αυτή την έκανε.

Θα σας πω το πείραμα που έκανα μια φορά: Στο chatting ρωτήστε πρώτοι την Ελληνίδα τι ψάχνει στο tinder. Όταν το έκανα νευρίασε και με μπλόκαρε. Τώρα το έχω παρατήσει άντε να σκοράλρω μία φορά την εβδομάδα μήπως δω καμιά ωραία φωτογραφία.

Να βγω έξω μόνος σπάνια ποτέ Παρασκευή ή Σάββατο καθώς τότε βγαίνουν μόνο παρέες και γίνεται χαμός. Κυρίως το κάνω για μένα ,να περάσω καλά εγώ μονος μου, και αν προκύψει γνωριμία πρόκυψε αλλιώς πούτσα μου.

Από τις γνωστές δεν παίζει τίποτα προφανώς. Όσες καινούριες γνωρίσω από τις πρώτες ερωτήσεις είναι "εσύ πώς και δεν παντρεύτηκες;" περιμένοντας άραγε τι να τους πεις ειλικρινά τι ελαττώματα έχεις; Αν τις ρωτούσα εγώ "εσύ πώς και πήρες διαζύγιο, ή πώς και δεν παντρεύτηκες;" τι θα άκουγα άραγε;

Γενικά αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι μετά τα 40 όσο μεγαλώνει ο άντρας είναι λιγότερο περιζήτητος. Και λεφτά να έχεις αυτή που θέλει να κάνει παιδιά ίσως βρει άλλον. Η μιλφάρα η χωρισμένη που θέλει μόνο σεξ θα βρει το νέο επιβήτορα του γυμναστηρίου. Αντίθετα η γυναίκα που δεν αφήνεται έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση μέχρι τα 55 της τουλάχιστον με τόσα λιγούρια.

Παικταράδες γενικά παίζει πολύ μοναξιά εκεί έξω.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
Προς επίρρωση των λεγομένων του @billsalonika1926 ,
οι περισσότερες επαφές που έχω κάνει με γυναίκες από Κεντρική και Ανατολική Μακεδονία, είχαν πολύ καλή κατάληξη.
Τα κορίτσια εκεί είναι πιο γήινα, πιο δοτικά, πατάνε καλά στα πόδια τους και δεν είναι σνομπ.
Πιστεύω ότι αν ζούσα εκεί θα είχα πιο πολλά ραντεβού και περισσότερα γαμησια - σχέσεις.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.712
Πόντοι
2.356
Προς επίρρωση των λεγομένων του @billsalonika1926 ,
οι περισσότερες επαφές που έχω κάνει με γυναίκες από Κεντρική και Ανατολική Μακεδονία, είχαν πολύ καλή κατάληξη.
Τα κορίτσια εκεί είναι πιο γήινα, πιο δοτικά, πατάνε καλά στα πόδια τους και δεν είναι σνομπ.
Πιστεύω ότι αν ζούσα εκεί θα είχα πιο πολλά ραντεβού και περισσότερα γαμησια - σχέσεις.
Στην Αθήνα είναι σνομπ.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
To tinder ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ από το 2015 ή 2016. Έπαιξα καλή μπάλα με τουρίστριες, έκανα και σταθερή σχέση με Ρωσίδα μέσω αυτού. Από τις 30 περίπου Ελληνίδες που έχω συναντήσει μόνο με μία βγήκα δεύτερη φορά, μάλιστα έγινε και σεξ το πηγαίναμε για σχέση αλλά αυτή την έκανε.

Θα σας πω το πείραμα που έκανα μια φορά: Στο chatting ρωτήστε πρώτοι την Ελληνίδα τι ψάχνει στο tinder. Όταν το έκανα νευρίασε και με μπλόκαρε. Τώρα το έχω παρατήσει άντε να σκοράλρω μία φορά την εβδομάδα μήπως δω καμιά ωραία φωτογραφία.

Να βγω έξω μόνος σπάνια ποτέ Παρασκευή ή Σάββατο καθώς τότε βγαίνουν μόνο παρέες και γίνεται χαμός. Κυρίως το κάνω για μένα ,να περάσω καλά εγώ μονος μου, και αν προκύψει γνωριμία πρόκυψε αλλιώς πούτσα μου.

Από τις γνωστές δεν παίζει τίποτα προφανώς. Όσες καινούριες γνωρίσω από τις πρώτες ερωτήσεις είναι "εσύ πώς και δεν παντρεύτηκες;" περιμένοντας άραγε τι να τους πεις ειλικρινά τι ελαττώματα έχεις; Αν τις ρωτούσα εγώ "εσύ πώς και πήρες διαζύγιο, ή πώς και δεν παντρεύτηκες;" τι θα άκουγα άραγε;

Γενικά αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι μετά τα 40 όσο μεγαλώνει ο άντρας είναι λιγότερο περιζήτητος. Και λεφτά να έχεις αυτή που θέλει να κάνει παιδιά ίσως βρει άλλον. Η μιλφάρα η χωρισμένη που θέλει μόνο σεξ θα βρει το νέο επιβήτορα του γυμναστηρίου. Αντίθετα η γυναίκα που δεν αφήνεται έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση μέχρι τα 55 της τουλάχιστον με τόσα λιγούρια.

Παικταράδες γενικά παίζει πολύ μοναξιά εκεί έξω.
Παραφράζοντας θα έλεγα "παίζουν πολλά λιγούρια εκεί έξω" που χαλάνε την πιάτσα.
Το βλέπουμε κι εδώ μέσα, μπαίνουν και αποθεώνουν κάτι τρίμπαζα και κάτι πενηντάρες κάτω από φωτογραφίες...
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
To tinder ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ από το 2015 ή 2016. Έπαιξα καλή μπάλα με τουρίστριες, έκανα και σταθερή σχέση με Ρωσίδα μέσω αυτού. Από τις 30 περίπου Ελληνίδες που έχω συναντήσει μόνο με μία βγήκα δεύτερη φορά, μάλιστα έγινε και σεξ το πηγαίναμε για σχέση αλλά αυτή την έκανε.

Θα σας πω το πείραμα που έκανα μια φορά: Στο chatting ρωτήστε πρώτοι την Ελληνίδα τι ψάχνει στο tinder. Όταν το έκανα νευρίασε και με μπλόκαρε. Τώρα το έχω παρατήσει άντε να σκοράλρω μία φορά την εβδομάδα μήπως δω καμιά ωραία φωτογραφία.

Να βγω έξω μόνος σπάνια ποτέ Παρασκευή ή Σάββατο καθώς τότε βγαίνουν μόνο παρέες και γίνεται χαμός. Κυρίως το κάνω για μένα ,να περάσω καλά εγώ μονος μου, και αν προκύψει γνωριμία πρόκυψε αλλιώς πούτσα μου.

Από τις γνωστές δεν παίζει τίποτα προφανώς. Όσες καινούριες γνωρίσω από τις πρώτες ερωτήσεις είναι "εσύ πώς και δεν παντρεύτηκες;" περιμένοντας άραγε τι να τους πεις ειλικρινά τι ελαττώματα έχεις; Αν τις ρωτούσα εγώ "εσύ πώς και πήρες διαζύγιο, ή πώς και δεν παντρεύτηκες;" τι θα άκουγα άραγε;

Γενικά αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι μετά τα 40 όσο μεγαλώνει ο άντρας είναι λιγότερο περιζήτητος. Και λεφτά να έχεις αυτή που θέλει να κάνει παιδιά ίσως βρει άλλον. Η μιλφάρα η χωρισμένη που θέλει μόνο σεξ θα βρει το νέο επιβήτορα του γυμναστηρίου. Αντίθετα η γυναίκα που δεν αφήνεται έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση μέχρι τα 55 της τουλάχιστον με τόσα λιγούρια.

Παικταράδες γενικά παίζει πολύ μοναξιά εκεί έξω.
Μια χαρά τα λες.
Πάντως το πως και δεν παντρεύτηκες είναι πολύ άβολη ερώτηση και να την κάνεις και να τη δέχεσαι. Λες και δεν υπάρχουν τόσα και τόσα πράγματα να πεις.
Άλλη φορά δοκίμασε να ρωτήσεις γυναίκα εσύ πως και δεν έχει παιδιά να δεις τι παπαριές σου λένε.
Δεν ήθελα, δεν ήμουν έτοιμη, δεν βρέθηκε ο κατάλληλος, όσοι γνώρισα ήταν μαλάκες κοκ. Παπαριές καμαρωτές δηλαδή απλά επειδή πέρασαν τα χρόνια περνάνε σε άλλο mode.

Τώρα 30αρες, 40αρες κτλ αν το ζορίσεις λίγο βρίσκεις. Το θέμα είναι πως και εμείς οι άντρες τις γυναίκες σε αυτήν την ηλικία με τη πρώτη μαλακία τις σουτάρουμε πιο εύκολα για ευνόητους λόγους. Πολλοί τις βλέπουν και σαν back up ώσπου να βρεθεί κάποια νεώτερη.
Δηλαδή αν την ίδια γυναίκα τη γνώριζες στα 30 της και όχι στα 40 της θα είχες πιο πολύ υπομονή μαζί της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.043
Κριτικές
9
Like
12.992
Πόντοι
3.836
σωστό φίλε, στα 30 του ψάχνει και ο άντρας μια σταθερή σχέση να φτιάξει οικογένεια (όσοι δηλαδή το θέλουν). Μετά τα 40 θες την ησυχία σου, αν σου τα πρήζει η άλλη, τη στέλνεις χαλαρά. Και στα 60 παίρνεις όποια σου κάτσει χωρίς να διαλέγεις.
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
635
Like
229
Πόντοι
26
σωστό φίλε, στα 30 του ψάχνει και ο άντρας μια σταθερή σχέση να φτιάξει οικογένεια (όσοι δηλαδή το θέλουν). Μετά τα 40 θες την ησυχία σου, αν σου τα πρήζει η άλλη, τη στέλνεις χαλαρά. Και στα 60 παίρνεις όποια σου κάτσει χωρίς να διαλέγεις.
to bumble αξιζει?
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.043
Κριτικές
9
Like
12.992
Πόντοι
3.836
δεν έχω άποψη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.543
Like
17.668
Πόντοι
3.656
Στην Αθήνα είναι σνομπ.

Όχι σνομπ . Έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αγάμητων γυναικών . ΤΕΡΜΑ ΑΓΑΜΗΤΩΝ ΟΜΩΣ.
Για χιλιάδες ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ , που δεν έχουν σημασία.
Εκτός αθήνας και στο εκτός είναι μέσα και η θεσσαλονίκη ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΑΓΑΜΗΤΕΣ.

Επειδή έχει πολλές αγάμητες η αθήνα, σε τέλεια συνεπαγωγή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΓΑΜΗΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ.
Που τους έχει φάει η μαλακία , συνήθως , με λίγες λαμπρές εξαιρέσεις που έχουν φάει πολλές περιουσίες σε πουτάνες.
Για πουτάνες, η αθήνα είναι καλή.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.712
Πόντοι
2.356
Όχι σνομπ . Έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αγάμητων γυναικών . ΤΕΡΜΑ ΑΓΑΜΗΤΩΝ ΟΜΩΣ.
Για χιλιάδες ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ , που δεν έχουν σημασία.
Εκτός αθήνας και στο εκτός είναι μέσα και η θεσσαλονίκη ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΕΣ ΑΓΑΜΗΤΕΣ.

Επειδή έχει πολλές αγάμητες η αθήνα, σε τέλεια συνεπαγωγή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΓΑΜΗΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ.
Που τους έχει φάει η μαλακία , συνήθως , με λίγες λαμπρές εξαιρέσεις που έχουν φάει πολλές περιουσίες σε πουτάνες.
Για πουτάνες, η αθήνα είναι καλή.
Ε δεν νομίζω να έχουν φάει οι ιερόδουλες περιουσίες κανενός - οι κανονικές γκόμενες είναι που έχουν ρημάξει πολλούς μαλάκες πυρφόρους. Οι πουτάνες είναι ελεγχόμενο σπορ οικονομικά - καμία σχέση με το γκομενιλίκι που σου πάει κούκος αηδόνι.

Πράγματι, στην Αθήνα η μαλακία πάει σύννεφο. Οι γυναίκες ελάχιστες είναι γαμημένες - είτε ελεύθερες είτε παντρεμένες - και σε αυτό φταείει η άθλια συντηριτική ελληνική κοινωνία και οικογένεια. Ξαναλέω, βγαίνω έξω σε μπαρ και το μόνο που βλέπω είναι εικοσάρικα σπυριάρικα με μαλλιά κουνουπίδι τα αγόρια και όλα τα αγόρια και κορίτσια με "τραπική" συμπεριφορά. Μαμούχαλα και χαζά.

Και σημειωτέο δεν τις έχω καθόλου σε υπόληψη τις ιερόδουλες στην Αθήνα - ως σωστές επαγγελματίες - οι πιο πολλές είναι άθλιες τα τελευταία δέκα έτη - και πρέπει να είσαι με φουλ καύλες για να πας πλέον στα μπουρδέλα - αλλά και στα στούντιο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
635
Like
229
Πόντοι
26
Ε δεν νομίζω να έχουν φάει οι ιερόδουλες περιουσίες κανενός - οι κανονικές γκόμενες είναι που έχουν ρημάξει πολλούς μαλάκες πυρφόρους. Οι πουτάνες είναι ελεγχόμενο σπορ οικονομικά - καμία σχέση με το γκομενιλίκι που σου πάει κούκος αηδόνι.

Πράγματι, στην Αθήνα η μαλακία πάει σύννεφο. Οι γυναίκες ελάχιστες είναι γαμημένες - είτε ελεύθερες είτε παντρεμένες - και σε αυτό φταείει η άθλια συντηριτική ελληνική κοινωνία και οικογένεια. Ξαναλέω, βγαίνω έξω σε μπαρ και το μόνο που βλέπω είναι εικοσάρικα σπυριάρικα με μαλλιά κουνουπίδι τα αγόρια και όλα τα αγόρια και κορίτσια με "τραπική" συμπεριφορά. Μαμούχαλα και χαζά.

Και σημειωτέο δεν τις έχω καθόλου σε υπόληψη τις ιερόδουλες στην Αθήνα - ως σωστές επαγγελματίες - οι πιο πολλές είναι άθλιες τα τελευταία δέκα έτη - και πρέπει να είσαι με φουλ καύλες για να πας πλέον στα μπουρδέλα - αλλά και στα στούντιο.
στο tinder εχει πολλες κοπέλες απο αφρική που μενουν Αθηνα
ειναι καλές ,αξιζουν , ειναι απατεώνες?
 

Blade77

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
422
Like
570
Πόντοι
81
To tinder ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ από το 2015 ή 2016. Έπαιξα καλή μπάλα με τουρίστριες, έκανα και σταθερή σχέση με Ρωσίδα μέσω αυτού. Από τις 30 περίπου Ελληνίδες που έχω συναντήσει μόνο με μία βγήκα δεύτερη φορά, μάλιστα έγινε και σεξ το πηγαίναμε για σχέση αλλά αυτή την έκανε.

Θα σας πω το πείραμα που έκανα μια φορά: Στο chatting ρωτήστε πρώτοι την Ελληνίδα τι ψάχνει στο tinder. Όταν το έκανα νευρίασε και με μπλόκαρε. Τώρα το έχω παρατήσει άντε να σκοράλρω μία φορά την εβδομάδα μήπως δω καμιά ωραία φωτογραφία.

Να βγω έξω μόνος σπάνια ποτέ Παρασκευή ή Σάββατο καθώς τότε βγαίνουν μόνο παρέες και γίνεται χαμός. Κυρίως το κάνω για μένα ,να περάσω καλά εγώ μονος μου, και αν προκύψει γνωριμία πρόκυψε αλλιώς πούτσα μου.

Από τις γνωστές δεν παίζει τίποτα προφανώς. Όσες καινούριες γνωρίσω από τις πρώτες ερωτήσεις είναι "εσύ πώς και δεν παντρεύτηκες;" περιμένοντας άραγε τι να τους πεις ειλικρινά τι ελαττώματα έχεις; Αν τις ρωτούσα εγώ "εσύ πώς και πήρες διαζύγιο, ή πώς και δεν παντρεύτηκες;" τι θα άκουγα άραγε;

Γενικά αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι μετά τα 40 όσο μεγαλώνει ο άντρας είναι λιγότερο περιζήτητος. Και λεφτά να έχεις αυτή που θέλει να κάνει παιδιά ίσως βρει άλλον. Η μιλφάρα η χωρισμένη που θέλει μόνο σεξ θα βρει το νέο επιβήτορα του γυμναστηρίου. Αντίθετα η γυναίκα που δεν αφήνεται έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση μέχρι τα 55 της τουλάχιστον με τόσα λιγούρια.

Παικταράδες γενικά παίζει πολύ μοναξιά εκεί έξω.
Είσαι απόλυτα σωστός φίλε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Λίγα πράγματα τύπε..
Ίσως παίζει ρόλο το πώς στήνεις το προφίλ, τι ψάχνεις και πως το πλασάρεις βέβαια..

Την πρώτη φορά που πήρα το απεριόριστο πρεμιουμ έκανα μερικά ματς και 2-3 μου έδωσαν Viber αλλά στην πορεία έκοψαν

Τη δεύτερη φορά δεν έκανα ούτε ένα ματς Ελλάδα... Όλα από το τραβελ μόουντ..

Ίσως να φταίει κ η περίοδος.. καλοκαίρι λογικά θα είναι καλύτερα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Επίσης εξαιρετικά σημαντικό..

Είχα κάνει πριν κάνα μήνα γυναικείο προφίλ στο Μπαντού..
Δεν φαντάζεστε σε 2 ώρες πόσα μηνύματα είχα πάρει από κάθε είδους μαλάκα

Όπως καταλαβαίνετε εμείς τις κυνηγάμε με το δίκανο και αυτές απλά ξινοντας τη μουναρα τους παίρνουν προτάσεις και επιλέγουν την καλύτερη....
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.712
Πόντοι
2.356
στο tinder εχει πολλες κοπέλες απο αφρική που μενουν Αθηνα
ειναι καλές ,αξιζουν , ειναι απατεώνες?
Eιναι απατεώνες. Γενικά το tinder δεν αξίζει. Στην Ελλάδα τίποτα δεν αξίζει. Μόνο το άτυπο συνοικέσιο. Δεν υπάρχει φλερτ μεταξύ αγνώστων. Ειδικά στα 40+ είσαι τελειωμένος.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
Eιναι απατεώνες. Γενικά το tinder δεν αξίζει. Στην Ελλάδα τίποτα δεν αξίζει. Μόνο το άτυπο συνοικέσιο. Δεν υπάρχει φλερτ μεταξύ αγνώστων. Ειδικά στα 40+ είσαι τελειωμένος.
Έχω πεθάνει και δεν το ξέρω


:grin::grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom