Νέα

Βουλγαρία, ένας επίγειος παράδεισος

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

6john9

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Προσοχή οι drago είναι 2 !

Drago Ο νταβάς με τα μαγαζία κτλ .... καλή πηγη ...
Captain Drago ο ταρίφας .... Μεγάλος μάπας και το παιζει πώς ξέρει τα πάντα κτλ με ένα ταξί mercedes
 

axer

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
Ξενοδοχεια ειδα 3:
Sandanski Hotel - 60€ το δικλινο. Ωραιες μεγαλες πισινες με θερμα ιαματικο νερο. Στη μια ακρη του πεζοδρομου
Αγιος Νικόλαος - 30€ το δίκλινο. Κι αυτο εχει πισινες ιαματικες αλλα στο υπογειο. Στην αλλη ακρη του πεζοδρομου
Medite Ηοτελ - καινουργιο, στυλ new age, spa resort hotel - 65€ το δικλινο
Παρτε λοιπον μαγιω! (και καντε και μασαζ - 1 ωρα, 15-20€)
 

Επισκέπτης
Προσοχή οι drago είναι 2 !

Drago Ο νταβάς με τα μαγαζία κτλ .... καλή πηγη ...
Captain Drago ο ταρίφας .... Μεγάλος μάπας και το παιζει πώς ξέρει τα πάντα κτλ με ένα ταξί mercedes
μιλάμε για τον νταβά πολύ καλό παιδί έδινε κλωτσιά στης Βουλγάρες εδώ και με την φόρα που πέρναν σφηνα πάνω στο καυλί.
εκτός από αυτόν τον Ντράγκο εδώ κυκλοφορούσε και ένας ρουμάνος Ντράγκο που έκανε το ίδιο σπόρ και τώρα το κάνει και στην Ρουμανία προσπαθώ να μάθω αλλά ακόμη δεν έχω πληροφορίες.
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
axer μερικες ακομη ερωτησεις.Στην τιμη του δικλινου σου εβαζαν αλλα 11 ευρω το βραδυ αν εφερνες και γκομενα?
Επισης αν επαιρνες μονοκλινο σε αφηναν να ανεβασεις γκομενα?
Τελος οι τιμες για πουτανες ηταν οι γνωστες 50 η ωρα και 10 για καθε επομενη?thanx και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις .
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Προσοχή οι drago είναι 2 !

Drago Ο νταβάς με τα μαγαζία κτλ .... καλή πηγη ...
Captain Drago ο ταρίφας .... Μεγάλος μάπας και το παιζει πώς ξέρει τα πάντα κτλ με ένα ταξί mercedes
Αυτός που γνώρισα είναι ό πρώτος αλλά για κα΄ποιο περίεργο λόγο όταν ψωνίσαμε από το μαγαζί του αν και ήμουν με έναν ακόμη φίλο και μας μίλησε για τις "επιχειρήσεις" του δεν ανέφερε κάτι για τις άλλες επιχειρήσεις, ούτε ως σπόντα
 

Επισκέπτης
Αυτός που γνώρισα είναι ό πρώτος αλλά για κα΄ποιο περίεργο λόγο όταν ψωνίσαμε από το μαγαζί του αν και ήμουν με έναν ακόμη φίλο και μας μίλησε για τις "επιχειρήσεις" του δεν ανέφερε κάτι για τις άλλες επιχειρήσεις, ούτε ως σπόντα
εγώ μάλλον θα το παίξω ct αρσενικό προς Βουλγαρία έχω προσκλήσεις στο
 

axer

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
axer μερικες ακομη ερωτησεις.Στην τιμη του δικλινου σου εβαζαν αλλα 11 ευρω το βραδυ αν εφερνες και γκομενα?
Επισης αν επαιρνες μονοκλινο σε αφηναν να ανεβασεις γκομενα?
Τελος οι τιμες για πουτανες ηταν οι γνωστες 50 η ωρα και 10 για καθε επομενη?thanx και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις .

Από ότι κατάλαβα, αν βγεις έξω και γυρισεις με γκομενα αλα-μπρατσετα, κανεις δεν σου λεει τίποτα
Το καπέλο των 11€ είναι για την περίπτωση που θα παραγγειλεις γκόμενα τηλεφωνικά. Προφανως αυτες έρχονται στη ρεσεψίον και λένε- πάω στο τάδε δωμάτιο, και η ρεσεψιον στο χρεώνει!
Δίκλινο-μονόκλινο δεν έχει σημασία
Ναι - οι τιμες είναι φιξ: 50€ + 10€ κάθε επιπλέον ώρα
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Eυχαριστω axer.
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
λοιπον φιλοι μου προσφατα επεστρεψα απο ταξιδι στην βουλγαρια.

να πω εντυπωσεις. απογοητευτικα.
δεν περιμενα μεσα σε 6 μηνες να υπαρχει αυξηση στις τιμες περιπου +50%
δεν μιλαω μονο για τα θεματα πορνειας αλλα για το κοστος ζωης. φαγητο + ξενοδοχειο + διασκεδαση + μεταφορες.

τεραστια αυξηση στις τιμες και στην πορνεια με ελαχιστοποιηση της ποιοτητας.
πολυ χαμηλη ποιοτητα και υψηλες τιμες.
βουλγαρια = Ε.Ε. = ελληνικα επίπεδα τιμων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ = (χωρις σχολια)    Α Ι Σ Χ Ο Σ.

 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
λοιπον φιλοι μου προσφατα επεστρεψα απο ταξιδι στην βουλγαρια.

να πω εντυπωσεις. απογοητευτικα.
δεν περιμενα μεσα σε 6 μηνες να υπαρχει αυξηση στις τιμες περιπου +50%
δεν μιλαω μονο για τα θεματα πορνειας αλλα για το κοστος ζωης. φαγητο + ξενοδοχειο + διασκεδαση + μεταφορες.

τεραστια αυξηση στις τιμες και στην πορνεια με ελαχιστοποιηση της ποιοτητας.
πολυ χαμηλη ποιοτητα και υψηλες τιμες.
βουλγαρια = Ε.Ε. = ελληνικα επίπεδα τιμων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ = (χωρις σχολια)    Α Ι Σ Χ Ο Σ.

πρεπει οι φιλοι μας τα λαμογια οι βουλγαροι να μεινουν χωρις ξενους (πραγμα δυσκολο λογο των επενδυσεων απο  ε.ε.) λιγο καιρο, και οι τιμες να ακριβαινουν, να μην ανοιγουν νεες δουλειες  για να στρωσουν σε μερικα χρονια παλυ. θα γινει αραγε? δυσκολο?...........
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Φίλε ELF νομίζω πως εμείς φταίξαμε αρκετά για τα χάλια αυτά!! Τα έζησα και γω το καλοκαίρι στο Sunny Beach!!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
elf24 και εγω που ειχα παει πανω τους ειδα οτι εχουν παθει πολιτισμικο σοκ, π.χ. αν κατι κανει 50 λεβα σου λενε 50 ευρω δηλαδη 100λεβα περιπου. και πρεπει να τους επισημανεις οτι οχι ευρω αλλα λεβα για να κανεις την δουλεια σου.
παντως εγω απο εδω και περα βουλγαρια μονο σοφια, και αυτο για μονοημερη, ελ.βενιζελος απογευμα και το πρωι επιστροφη.
αν και δεν το βαζω σε αμεση προτεραιοτητα.

παντως τελος αυτα που ξεραμε και ειχαμε ακουσει, αυτα πλεον ανηκουν σε αλλες εποχες.
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Το έχω πει και άλλη φορά προσπαθουν να σου τη φέρουν με μικροαπατεωνιές που εδώ τις κάναμε στη δεκαετία του 50. Τα λέγαμε από δω πριν λίγο καιρό για τους ταξιτζίδες αλλά και για τη διαφορά τιμών στις τουριστικές περιοχές.
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε ELF νομίζω πως εμείς φταίξαμε αρκετά για τα χάλια αυτά!! Τα έζησα και γω το καλοκαίρι στο Sunny Beach!!

εμεις φταιμε σε περιπτωσεις που διναμε παραπανω χρηματα και φιλοδορηματα στα βουλγαρακια.
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ακρίβώς αλλά κάποιοι δεν βάζουν μυαλό...
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Τα ιδια σκατα που ειχα διαπιστωσει απο την επισκεψη μου στη Σοφια πριν κανα μηνα.Σε συνδιασμο με την χαμηλη ποιοτητα και τις υψηλες τιμες προσθεστε και την υπεροψια-ψευτομαγκια στις φατσες των Βουλγαρων.
Ελφ αν βρεις χρονο γραψε μια αναφορα για το πουτανοσκηνικο και που εμεινες(τιμες-γκομενες κλπ).

Οσον αφορα το αν η Βουλγαρια θα επιστρεψει σε κατασταση φθηνιας δεν το ξερω.Αυτο που μπορει παντως ευκολα να καταλαβει καποιος ειναι οτι δεν διαχειριζονται σωστα τα χρημτατα τα οποια μπαινουν στην χωρα.Αυτο σε συνδιασμο με τα υψηλα επιπεδα διαφθορας ειναι αρκετα για να οδηγησουν σε μια κατασταση κοντα στα δεδομενα που γνωριζαμε (τουλαχιστον ελπιζω)
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
τα χρηματα που εχουν ερθει απο ευρωπαικη ενωση τα βλεπετε που πανε.?
ενταξει καλο το νεο αεροδρομιο, αλλα οι porche cabrio που εχει αγοράσει το κράτος για την αστυνομία τις εχετε δει?
τις απειρες MERCEDES AMG S600 με υπουργικά νουμερα τις βλέπετε?

μακαρι να φάνε καμια καλη σφαλιαρα απο την ε.ε. και να τους πετάξουν έξω. δύσκολο αλλά οχι αδύνατο
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
ELF σορυ που ξαναρωταω μπορεις να γραψεις λεπτομερειες απο το ταξιδι?Τιμες πουτανες που εμεινες κλπ?
 

mastercom

Νέο Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Axer,

Στειλε μου το τηλ. του Ντραγκο και πες μου ποια πηδηξες για να μην τη προτημησω.

Εσυ ποτε πηγες?
 

Akis30

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
8
Πόντοι
5.835
Το Σαββατοκύριακο ήμουν κι εγώ Σόφια.Πήγα Παρασκευή και γύρισα Κυριακή με λεωφορείο (από Θεσσαλονίκη).Πολύ ταλαιπωρία , και άλλα περίμενα να συναντήσω και άλλα τελικά συνάντησα.Φτωχή ποιότητα και τιμές υψηλότερες από αυτές που ανέμενα. Το ξενοδοχείο ήταν σχετικά φτηνό (21 ευρώ/μέρα το μονόκλινο) αλλά αφού προηγουμένως είχε γίνει κράτηση. Να 'ναι καλά ο elf που κανόνισε δηλαδή.Οι Βουλγάρες πολύ κρύες κατά τη γνώμη μου.Οι τιμές φτηνότερες από εδώ αλλά όχι και τόσο φτηνές για Βουλγαρία. Στο θέμα μας τώρα σε σπίτια 50 λέβα (25 ευρώ) / ώρα.Στα στριπτιτζάδικα (Velvet και Kama Sutra) 100 λέβα (50 ευρώ) / ώρα αλλά δεν κάνουν όλες δωμάτιο.Επίσης έρχονται και ξενοδοχείο αν θέλεις με την ίδια τιμή. Ο χορός (4-5 λεπτά) πάει 10 λέβα.Ενας φίλος πήρε στο kama sutra me 100+10 λέβα (με τα 10 εξτρα του έκανε OWO).Πάντως γενική εντύπωση (προσωπική βέβαια) είναι ότι οι Βουλγάρες είναι πολύ κρύες.Εγώ δεν ευχαριστήθηκα καθόλου.Επίσης οι Βούλγαροι δε μας χωνούουν καθόλου και είναι κουτοπόνηροι σα λαός.Ευτυχώς είχα καλή παρέα και αποζημιώθηκα (να'σαι καλά φίλε elf).
Τέλος να πω για τη Σόφια ότι δεν έχει τουριστικά αξιοθέατα.Μόνο κάτι πάρκα με πράσινο που έχει αξίζουν.

Συμβουλές: Αν είστε από κοντά (Μακεδονία) να πάτε αλλά για αρκετές μέρες (και όχι γαι Σαββατοκύριακο μόνο) και εφόσον γνωρίζετε τη γλώσσα (ή κάποιος από την παρέα).Στους Αθηναίους δεν το συνιστώ (υψηλό κόστος μεταφορικών) , η Φυλής είναι μαι χαρά.
Γενική εντύπωση αρνητική  >:(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom