Νέα

Βουλγαρία, ένας επίγειος παράδεισος

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Παίδες ποια είναι η ισοτιμία Βουλγάρικου Λέβα και Ευρώ? Είδα κάτι διευθύνσεις που ποστάρατε λίγο πριν και έχουν τις τιμές τις μίας ώρας σε λέβα. Έχει πάρει κανείς από αυτές τις διευθύνσεις?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
1.95 ειναι.Μην αλλαξεις στον σταθμο του τραινου το εχουν 1.80.Καλυτερα σε τραπεζα εννοειται...
 

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Ευχαριστώ πολύ. Έχεις πάρει καμία από τις αναφερθήσες διευθύνσεις? Φαντάζομαι για Σόφια γίνεται λόγος
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Ναι για Σοφια μιλαμε.Οταν λες διευθυνσεις?Εννοεις τα σαιτ η των σπιτιων που εχει παραθεσει ο ελφ?
 

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Ναι ξέρεις κάτι? Πάντως όπως μου το λες βγαίνει κάπου 117 ευρώ η ώρα ή κάνω λάθος. Ακριβά πολύ. Παλιά με 20 δολλάρια πήδαγες όλη τη νύχτα.
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Μηπως μπερδεψες την ισοτιμια?Παρειναι ακριβα.        1 ευρω = 1.95 λεβα.
 

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Ναι έχεις δίκιο. Έχεις έρθει σε επαφή με κανένα από τα παραπάνω πρακτορία?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Οχι δεν εχω παρει.Δεν ξερω αν ειναι ακριβως πρακτορεια η αν ειναι τα ιδια τα σπιτια που εχουν σαιτ και μπορουν να σου στειλουν γκομενα(εδω ο ελφ μπορει να σε βοηθησει σιγουρα).Γιατι αν οντως ειναι σπιτια σιγουρα περασα απο καποια αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι ονοματα ουτε απο τον χαρτη μπορω να καταλαβω να σου πω σιγουρα.
Αυτο το λεω γιατι σιγουρα θα ειναι πιο φθηνα αν περασεις να παρεις απο 'κει παρα να παρεις τηλ. να σου φερουν στο ξενοδοχειο.
 

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Τιποτα φιλε.Εδω ειμαστε ολοι για να ανταλασουμε εμπειριες και γνωσεις επι του αγαπημενου μας αθληματος  ;)
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Θα σε στανοχωρησω αλλα στα 10-15 που πηγαμε παντου αυτες τις τιμες μας ειπαν.Απο τις οποιες νομιζω πως η πιο συμφερουσα ηταν 120 ευρω 6 ωρες.Επισης οταν λες κυριλε τι εννοεις?Καλυτερες γκομενες?Γιατι οπου κι αν πηγαιναμε 90% μπαζα ειχαν.
ρε παιδια μέσα σε 4 μηνες που εχω να παω να άλλαξαν τόσο πολύ τα πραγματα?
εντύπωση μου κάνει?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Eμενα να δεις μετα απο αυτα που ειχα διαβασει εδω.Σκεφτομαι ομως μηπως ηταν μονο λογω καλοκαιριου?Δηλαδη πολλες και καλες γκομενες ειχαν παει στις παραθαλασσιες περιοχες,οποτε απο τις ελαχιστες αξιογαμησιμες επρεπε να βγει το μεροκαματο λολ.
Λεω να ανεβω παλι αρχες Οκτωβρη,ελεγα για πλοβντιφ αρχικα αλλα και παλι εχω περιεργεια να δω τι παιζει στη Σοφια.Θα δειξει...
 

kokos1001

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Παλικαρια μηπως ξερετε κατι για Dragoman, Slivnitsa, Montana, Vraca. Πως μπορω να παρω μαζι μου γυναικα για 2-3 μερες? Εχις κανενας επαφη? Ποσο θα κοστιση?
 

deltadelta

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
Μήπως κάποιος συναγωνιστής γνωρίζει τι γίνεται στο Svilengrad στα συνορα απο τον Έβρο?
 

axer

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
Ένα update από Sandanski:
Το ξενοδοχειο Young έκλεισε
Εύκολος τροπος να βρεις που είναι τα κορίτσια: παρτε ένα ταξί. Οι ταξιτζήδες ξέρουν τα πάντα και σε εξυπηρετουν πρόθυμα (παιρνουν από παντου τη μιζα τος)
Εγω δεν χρειαστηκε να παω πουθενα. Ο ταξιτζής επικοινώνησε με το νταβατζή και την ώρα που ήθελα, ήρθαν στο δωμάτιο του ξενοδοχείου 4 κορίτσια να διαλέξω. Αυτή που τελικά πήρα ήταν δυστυχώς διεκπεραιωτική (του στυλ «άντε γαμισε μας για να φεύγουμε»
Αρνητική εντύπωση από τη διαδικασία αυτή είναι ότι το ξενοδοχείο σου ζητάει κι αυτό τη μίζα του!!!
Το Hotel Sandanski μου χρέωσε 11 € για την «επίσκεψη» στον τελικό λογαριασμό!!! (θάθελα να ξέρω αν τα δηλώνουν και στην εφορία…)
Για όποιον θέλει να πάρει απ’ ευθείας από την «πηγή» - έχω το τηλέφωνο του Ντράγκο, του μεγαλύτερου ίσως νταβατζή της περιοχής. Όποιος ενδιαφέρεται – ΡΜ…
…και που είστε? Μιλάει και ελληνικά!

 

Επισκέπτης
Ένα update από Sandanski:
Το ξενοδοχειο Young έκλεισε
Εύκολος τροπος να βρεις που είναι τα κορίτσια: παρτε ένα ταξί. Οι ταξιτζήδες ξέρουν τα πάντα και σε εξυπηρετουν πρόθυμα (παιρνουν από παντου τη μιζα τος)
Εγω δεν χρειαστηκε να παω πουθενα. Ο ταξιτζής επικοινώνησε με το νταβατζή και την ώρα που ήθελα, ήρθαν στο δωμάτιο του ξενοδοχείου 4 κορίτσια να διαλέξω. Αυτή που τελικά πήρα ήταν δυστυχώς διεκπεραιωτική (του στυλ «άντε γαμισε μας για να φεύγουμε»
Αρνητική εντύπωση από τη διαδικασία αυτή είναι ότι το ξενοδοχείο σου ζητάει κι αυτό τη μίζα του!!!
Το Hotel Sandanski μου χρέωσε 11 € για την «επίσκεψη» στον τελικό λογαριασμό!!! (θάθελα να ξέρω αν τα δηλώνουν και στην εφορία…)
Για όποιον θέλει να πάρει απ’ ευθείας από την «πηγή» - έχω το τηλέφωνο του Ντράγκο, του μεγαλύτερου ίσως νταβατζή της περιοχής. Όποιος ενδιαφέρεται – ΡΜ…
…και που είστε? Μιλάει και ελληνικά!
o ντράγκο πριν μερικά χρόνια ήταν εδώ Ελλάδα και μάλιστα είχε περάσει και από Κορυδαλό μεριά στο γνωστό κολέγιο.
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Για τους φίλους πυ ψάχνουν καλύτερες τιμές κλπ! Είναι απλό όλα αλλάζουν μόλις καταλάβουν ότι δεν μιλάτε βουλγάρικα ή τουλάχιστον οτι καταλαβαίνετε. Γκόμενες καλές υπάρχουν και δεν είναι ανάγκη να πάτε με τσιγγάνες που είναι η πλειοψηφία στο Σαντανσκι.

Κατα τα άλλα οι περισσότεροι απλά πέφτουν θύματα !
Αυτά από εμπειρία διαμονής στην Σοφια >6 χρόνων και ακόμη εδώ!

 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ένα update από Sandanski:
Το ξενοδοχειο Young έκλεισε
Εύκολος τροπος να βρεις που είναι τα κορίτσια: παρτε ένα ταξί. Οι ταξιτζήδες ξέρουν τα πάντα και σε εξυπηρετουν πρόθυμα (παιρνουν από παντου τη μιζα τος)
Εγω δεν χρειαστηκε να παω πουθενα. Ο ταξιτζής επικοινώνησε με το νταβατζή και την ώρα που ήθελα, ήρθαν στο δωμάτιο του ξενοδοχείου 4 κορίτσια να διαλέξω. Αυτή που τελικά πήρα ήταν δυστυχώς διεκπεραιωτική (του στυλ «άντε γαμισε μας για να φεύγουμε»
Αρνητική εντύπωση από τη διαδικασία αυτή είναι ότι το ξενοδοχείο σου ζητάει κι αυτό τη μίζα του!!!
Το Hotel Sandanski μου χρέωσε 11 € για την «επίσκεψη» στον τελικό λογαριασμό!!! (θάθελα να ξέρω αν τα δηλώνουν και στην εφορία…)
Για όποιον θέλει να πάρει απ’ ευθείας από την «πηγή» - έχω το τηλέφωνο του Ντράγκο, του μεγαλύτερου ίσως νταβατζή της περιοχής. Όποιος ενδιαφέρεται – ΡΜ…
…και που είστε? Μιλάει και ελληνικά!
μηπως ειναι ο τυπος που εχει την ελληνικη ταβερνα (φοβερο φαγητο με συμπαθητικες τιμες), το πιο κυριλε καφε-μπαρ(το πρωτο προς το ξενοδοχειο σαντανσκυ)και μαγαζι με ρουχα;
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
axer αν μπορεις γραψε λιγο τιμες και σε ποιο ξενοδοχειο εμεινες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom