Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
για ποιόν θα είναι απαγορευτικό;
τη Σέλ;
την Ετζίαν;
την Μπιπι;
ααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

μουνάκια τέλεψε το μοναχοφάγιασμα.
απαγορευτικό θα είναι για αυτούς που έχουν τώρα άδειες
για τις εταιρείες που προανάφερες όχι βέβαια
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
παντως, η καθε εταιρία που εμπορευεται χυδην φορτια εχει το δικαιωμα να εχει υπο την κατοχη της βυτιο με την προυποθεση οτι θα μεταφερει μονο φορτια για λογαριασμό της. με την λογικη αυτη, μεγαλοβενζιναδικα που εχουν μεγαλες καταναλώσεις, αποσβένουν την αγορά ενός τέτοιου βυτίου σε λιγοτερο απο ενα χρονο. αλλα ειναι μαλακες.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
για αυτό έχει χεστεί στο φράγκο ο Μελισσανίδης... ;)

τα καυσιμα (εντός ελλαδας) ειναι εξαιρετικα μικρο εσοδο για αυτον σε σχέση με τα marine oils (λιπαντικα ναυτιλίας), το chartering και τα marine fuel διεθνως.
 

ZIGOLLO

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.121
Like
0
Πόντοι
16
Βενζιναδικο με αποθεμα σε Αν.Θεσ/νικη γνωριζει κανεις αν υπαρχει?
 

Επισκέπτης
Γείτονα να πάρω κι εγώ το μπετονάκι μου να έρθω για γέμισμα?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
και αμα σου πω πωσ ξεκινησε ? ειχε σχολη οδηγων στην νικαια περιβολακι
η πρωτη του σχολη, ητανε στην Αθηνας στον Κορυδαλλο.... πολυ αργοτερα πηγε περιβολακι....παντως περαν της σχολης ασχολειτο και με αλλες δραστηριοτητες.......
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
ενα πραγμα θελω να ρωτησω. Είμαι ο μονος που θέλω να πιάσω από το γιακά το μουνόπανο τον αρχισυνδικαλιστή των μεταφορέων και να τον κάνω ΤΟΠΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ? στα αρχιδια μου η βεζινη. να δειρω αυτον το τυπο θελω και ας πηγαινω με τα ποδια...
Οχι δεν εισαι. Εμενα οχι μονο αυτος αλλα ολοι οι συνδικαλιστες μου προκαλουν τετοιες ορμες
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.118
Κριτικές
491
Like
37.365
Πόντοι
41.447
τα καυσιμα (εντός ελλαδας) ειναι εξαιρετικα μικρο εσοδο για αυτον σε σχέση με τα marine oils (λιπαντικα ναυτιλίας), το chartering και τα marine fuel διεθνως.

i know...
το ίδιο λέμε.
και έκει trading κανει
δεν διυλιζει ο ίδιος τα καυσιμα που πουλά σε ππλοια και αεροπλανα
και Βαρδινογιαννης πχ, και οι άλλες εταιριες πουλανε καυσιμα σε πλοια/αεροπλανα.
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Γείτονα να πάρω κι εγώ το μπετονάκι μου να έρθω για γέμισμα?
εσυ ακομη δε βρηκες αγαπουλη να σου φερει στο σπιτι?

να τα χεσω τα βυζια σου ρε αμα δε μπορουν να σου προσφερουν ουτε τα βασικα... ;)
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ρε λουκια θα φερεις κανα μπιτονακη η θα ρθω να σε  :fuck1: :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
να υπενθυμισω οτι Σελλ καπουτ (Μοτορ Οιλ πλεον) και ΒΡ το ίδιο (ΕΛΔΑ). Η Aegean ειναι απλος trader, δεν έχει διυλιστήριο.

να υπενθυμίσω ότι στην Κύπρο δεν υπάρχουν διυλιστήρια και δεν είναι κλειστό το επάγγελμα των βυτιοφόρων.
η βενζίνη έρχεται κατευθείαν με τάνκερ από Ιταλία και Ελλάδα και στα βενζινάδικα έχει επιβληθεί πλαφόν κέρδους ανά λιτρο.

κατά συνέπεια με μέση τιμή στην κύπρο για 95 1,06 και στην Ελλάδα 1,5 μιλάμε για 50% υψηλότερη τιμή στην Ελλάδα χωρίς να υπολογιστεί ότι η βενζίνα στην Κύπρο μεταφέρεται με τάνκερ και γίνεται μεταφόρτωση βυτιοφόρων τουλάχιστον 600 ναυτικά μίλια μακριά.
κάνε τις αναγωγές σου πού πάει η διαφορά.
 

Επισκέπτης
URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom