Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.110
Πόντοι
10.411
JvpFwes.gif
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.388
Like
4.767
Πόντοι
456
Μαλάκα μου εντάξει, τι rebranding και φροντιστήρια ! o τύπος θέλει ρεκτιφιέ και πέταμα που λέγαμε σαν νέοι ! βέντουζα τον πάνε τον ΣΥΡΙΖΑ ..............

 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.567
Like
17.695
Πόντοι
3.656
Κοντεύει ο τενεκές το λάδι ... εθνικό προϊόν να ξεπεράσει τα 200€ ....


και συζητάνε για τον .... Τσίπρα ....



ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ !!!!!!

Η απλή αμόλυβδη πήγε κάπου 2.10 € ....

η 100ρα ξεπέρασε τα 2.50€ ....


Και θα μας πούνε για το Δεληγιάννη ή το Χαρίλαο Τρικούπη ....
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.810
Πόντοι
6.265
Στις επομενες εθνικες εκλογες με τσιπρα αρχηγο θα κατεβει ο Συριζα 99%
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.782
Like
7.787
Πόντοι
2.306
Στις επομενες εθνικες εκλογες με τσιπρα αρχηγο θα κατεβει ο Συριζα 99%

Να μη γίνει πρόεδρος μιας ενωμένης αριστεράς περισσότερων αστέρων;

Έτσι, ένα μέτωπο με λίγο από όλα.

Σύριζα, Νέα Αριστερά, Πλεύση Ελευθερίας, Μερα25 συν κανά δυο άλλους από κοντά, για το μπούγιο και το χαβαλέ;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.027
Πόντοι
2.306
"Με πλησίασε ο Τούρκος και μου είπε να μην τα παρατήσω", είπε ο "νέος Ανδρέας" σε ομιλία του σε ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Φυσικά ο Τουρκαλάς σε ήθελε στη θέση σου, Αλέξη.
Να συνεχίσεις να ξεφτιλίζεις, να ταπεινώνεις και να ΓΑΜΑΣ τον Έλληνα και την Ελληνίδα, ΑΛΕΞΗ!

 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.938
Like
10.052
Πόντοι
2.606
"Με πλησίασε ο Τούρκος και μου είπε να μην τα παρατήσω", είπε ο "νέος Ανδρέας" σε ομιλία του σε ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Φυσικά ο Τουρκαλάς σε ήθελε στη θέση σου, Αλέξη.
Να συνεχίσεις να ξεφτιλίζεις, να ταπεινώνεις και να ΓΑΜΑΣ τον Έλληνα και την Ελληνίδα, ΑΛΕΞΗ!

έγινε και διδάκτορας.... :headbang::headbang::headbang:
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
921
Like
837
Πόντοι
86
[...]
Και γιατί κοντά στον ΣΥΡΙΖΑ;
Ο Τσίπρας ήρθε και είπε μια φράση η οποία νομίζω ότι ενυπήρχε στο DNA πολλών αριστερών: Πρώτη φορά Αριστερά. Κυβέρνηση της Αριστεράς. Τι λες τώρα! Μας χρεοκόπησαν αποδεδειγμένα οι άλλοι. Θα έρθει η Αριστερά με το ήθος της να αλλάξει την Ελλάδα! Αυτό το όραμα με κινητοποίησε, όπως πάρα πολύ κόσμο.
[...]
Και ποτέ αρχίζει η εικόνα που έχεις για τον Τσίπρα να αλλάζει;
Από το 2019 και μετά ένιωθα ως εξής: Πώς βλέπεις έναν τεράστιο αθλητή, ο οποίος υπερπηδάει τα εμπόδια και τους νικάει όλους, και κάποια στιγμή μέσα στα χρόνια πέφτει η απόδοσή του [...] Του λέγανε "τώρα τι μας λείπει; Το Κέντρο. 5% να πάρουμε, και κερδίσαμε". Γιατί, έχεις κάνει συμβόλαιο με το 32%;
Πήγε λοιπόν για το 5% του κέντρου - που δεν θα το έπαιρνε ποτέ. Διότι για τους κεντρώους και κεντροδεξιούς ο Τσίπρας είναι "ο καταληψίας, ο πρόεδρος του δεκαπενταμελούς, αυτός που δεν ξέρει αγγλικά". [...] Ο Τσίπρας παρακαλούσε ανθρώπους που δεν ήθελαν να συνεργαστούν μαζί του και ο Μητσοτάκης μίλαγε με όρους κυβερνησιμότητας. Πώς να μην έρθει αυτό το ασύλληπτο φιάσκο; Αυτός είναι ο "δεύτερος Τσιπρας", και ο τρίτος είναι "ο Τσίπρας του rebranding".
[...]
Θυμάμαι μια ανάρτηση που είχες κάνει πριν από λίγες μέρες ότι ο Τσίπρας από Τσε έγινε Σημίτης.
[...] Το "σημιτικό κέντρο" είναι καλυμμένο από τον Μητσοτάκη. Δεν το έχουν καταλάβει; Κυβερνάει με δύο πυλώνες. Ο ένας είναι ο σημιτικός κι άλλος είναι ο ακροδεξιός του πρώην ΛΑΟΣ. Και καταφέρνει με έναν τρόπο και τους συνταιριάζει και τους δυο [...] τον "Τσίπρα του rebranding" δεν τον κατανοώ, δεν καταλαβαίνω τι θέλει να κάνει. Ξέρω μόνο ότι δεν μου αρέσουν οι κινήσεις του. Δεν καταλαβαίνω τι έκανε στο συνέδριο. Δεν καταλαβαίνω τι κάνει τώρα. Διότι μην κοροϊδευόμαστε. Ένα τηλέφωνο να σήκωνε στη Γεροβασίλη και να έλεγε "μάζεψέ τους", δεν θα υπήρχαν οι 87 υπογραφές τώρα.
[...]
Μπορεί να πετύχει ο Κασσελάκης;
Πιστεύω πως αν πάει στην Αμερική μπορεί να πετύχει πολύ περισσότερα. Εμένα τα αποτελέσματα μου δείξανε δύο Ελλάδες. Όταν παίρνεις 18 - 20% στην Αττική και στην επαρχία 10- 12, με εξαίρεση κάποιους "ανοιχτούς" νομούς, είναι σαν η επαρχία να σου λέει δεν θέλω ομοφυλόφιλο πρωθυπουργό. Και δεν ξέρω αν αυτό θα αλλάξει σύντομα. Και φοβάμαι ότι στην επαρχία αυτός ο συντηρητισμός πηγάζει από σκελετούς στις δικές τους ντουλάπες.
[...]
Γιατί κατά την άποψη σου υπάρχει αυτός ο υπόγειος πόλεμος που – ας μην κοροϊδευόμαστε τώρα – δέχεται ο Κασσελάκης από τον Τσίπρα;

Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας άνθρωπος που το 2023, χωρίς να του το ζητάει κανείς, αποφασίζει να φύγει, και πριν περάσει καλά καλά ένας χρόνος βάζει τρικλοποδιές στον επόμενο αρχηγό. Προσωπικά, δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Ακόμη και από οικογένειες της Δεξιάς που υποτίθεται ότι μισιούνται: Μητσοτάκηδες, Σαμαράδες, Καραμανλήδες – κανείς δεν έκανε αυτό στον επόμενο.
Και πάλι όμως ο μικροκομματισμός δεν τον άφησε να φύγει μπροστά. Κάνεις το Ινστιτούτο σου άσυλο αποστατών την ώρα που ο ελληνικός λαός τούς έχει δώσει 2,45% και τους έχει πει “σπίτια σας και τις έδρες πίσω”;

Επιλογές από την συνέντευξη του Νίκου Μωραΐτην στο THETOC (Δημήτρη Τάκη). Ολόκληρη εδώ:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.782
Like
7.787
Πόντοι
2.306
[...]

Γιατί κατά την άποψη σου υπάρχει αυτός ο υπόγειος πόλεμος που – ας μην κοροϊδευόμαστε τώρα – δέχεται ο Κασσελάκης από τον Τσίπρα;
Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας άνθρωπος που το 2023, χωρίς να του το ζητάει κανείς, αποφασίζει να φύγει, και πριν περάσει καλά καλά ένας χρόνος βάζει τρικλοποδιές στον επόμενο αρχηγό. Προσωπικά, δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Ακόμη και από οικογένειες της Δεξιάς που υποτίθεται ότι μισιούνται: Μητσοτάκηδες, Σαμαράδες, Καραμανλήδες – κανείς δεν έκανε αυτό στον επόμενο.
Και πάλι όμως ο μικροκομματισμός δεν τον άφησε να φύγει μπροστά. Κάνεις το Ινστιτούτο σου άσυλο αποστατών την ώρα που ο ελληνικός λαός τούς έχει δώσει 2,45% και τους έχει πει “σπίτια σας και τις έδρες πίσω”;

Επιλογές από την συνέντευξη του Νίκου Μωραΐτην στο THETOC (Δημήτρη Τάκη). Ολόκληρη εδώ:


Άρχισε ο Κασσελάκης να ψάχνει ζητήματα χρηματοδότησης των κομμάτων, και θέματα γύρω από αδήλωτους πόρους του ΣΥΡΙΖΑ επί Τσίπρα, οπότε « το βαθύ κόμμα» αντιδρά και αντιστέκεται.

Φαίνεται το πράγμα.
 

overvision4

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2024
Μηνύματα
10
Like
42
Πόντοι
0
Δεν τα λέει ασχημα ο Μωραϊτης αλλά το λιγότερο που με απασχολεί για το Κασσελακη είναι ότι είναι γκει. Ο τύπος είναι απολιτίκ Νάρκισσος που απλά έχει ψώνιο να γίνει πρωθυπουργός. Αλλά δεν εμπνέει ξεκαθαρα
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.782
Like
7.787
Πόντοι
2.306
Αιχμές και πάλι εναντίον Τσίπρα και «συντροφική» δυσφορία στην Κουμουνδούρου.

Εκ νέου θέμα τα μαύρα χρήματα που πέρασαν από τα ταμεία του Σύριζα.

Σαφής και η θέση του νέου αρχηγού του ΣΥΡΙΖΑ, ότι δεν θα πληρώνει πλέον τα τρολ, αυτά έγιναν πριν από αυτόν.

 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786

συνεχίζεται η γκρίνια στο συριζα
και ο μουζάλας, τώρα, κατάλαβε ότι ο κασσελάκης είναι βλάκας.

εγώ, ένας κλητήρας, τον κατάλαβα από τις πρώτες κουβέντες του ότι:
1. το παραδικαστικό κυνήγησε τον πατέρα του,
2. ότι θα ξεδοντιάσει τη δικαιοσύνη.

η απορία μου παραμένει:
κέρδισε αυτός χρήματα στις ΗΠΑ με την ικανοτητά του;
τόσο εύκολο είναι;
χαζοί είναι οι άλλοι;
μήπως λέει ψέμματα και απλώς πρόκειται για χρήματα των γονέων του και χρήματα που παντρεύτηκε;
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Η εκλεκτή του Άλεξ..
:confused::confused::confused:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
Τι παίζει εδώ τύποι? Αν ο αστυνομικός του μίλαγε έτσι θα ήταν στο αυτοφορο?
Είναι αυτή η χούντα της μεταπολίτευσης?


 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
518
Κριτικές
3
Like
1.037
Πόντοι
86
Ποιος είναι και τι είναι ο μπάτσος γιατί μάλλον είναι αυτός ο τύπος που μόνο αστυνομικός δεν είναι.

ακριτα.jpg
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
921
Like
837
Πόντοι
86
Ο Αλέξης κρύβεται "πίσω από τις λέξεις", κατά το άσμα. Τί γίνεται όμως με το κρυφτό πίσω από τις εξελίξεις μετά την επιτυχία του (σύμφωνα με ορισμένες ερμηνείες, πάντα...) να εκδιώξει τον Κασσελάκη;

Γράφει ο συντάκτης:
[...]

Ο Τσίπρας συναντά διαπλεκόμενους…
– Ουδείς μπορεί να προβλέψει τι σκέφτεται να πράξει ο πρόεδρος Τσίπρας, από τη στιγμή που και ο ίδιος έχω την αίσθηση ότι δεν έχει ακόμη αποφασίσει τι θέλει να κάνει. Αν ήταν στο χέρι του, θα ήθελε με μια νομοθετική ρύθμιση απ’ αυτές που του ετοίμαζε ο Μίμης Παπαγγελόπουλος να βρεθεί ένας τρόπος και ένα βράδυ να επέστρεφε στην καρέκλα του πρωθυπουργού. Στη δική μας Δημοκρατία, που έχει ωριμάσει, αυτήν τη δουλειά ο συνταγματικός νομοθέτης ευτυχώς την έχει αναθέσει στον κυρίαρχο ελληνικό λαό. Κατά συνέπεια, αυτός (ο λαός) και όχι η Ζανέτ αποφασίζει ποιος θα τον κυβερνά. Μέχρι να αποφασίσει ο αρχηγός Αλέξης, μαθαίνω ότι ξεκίνησε μια βόλτα στην επιχειρηματική πιάτσα, συναντώντας ως αυθεντικός αριστερός τους ισχυρούς του χρήματος. Ανάμεσα σε αυτούς που έχει δει είναι και κάτι καναλάρχες. Σταματώ εδώ, γιατί αν συνεχίσω θα μπω στον πειρασμό να σας γράψω τι έχω μάθει ότι τους λέει και τότε θ’ αρχίσουν να γελάνε και τα παρδαλά κατσίκια που ζουν με τον εφιάλτη της πανώλης.
…και ετοιμάζει (τηλεοπτική) παρέμβαση
– Από τις ίδιες πηγές που μου «κάρφωσαν» την αυξημένη (παρασκηνιακή) κινητικότητα που αναπτύσσει εσχάτως ο πρόεδρος Τσίπρας έμαθα ότι ετοιμάζει μεταξύ των άλλων και μια δημόσια παρέμβαση. Όπως μου είπαν, σκοπεύει να παραχωρήσει τηλεοπτική συνέντευξη, με την οποία θα προσπαθήσει να παρουσιαστεί ως κάτι φρέσκο και κυρίως ως ο μοναδικός εγγυητής του πολύπαθου χώρου της κεντροαριστεράς. Επειδή πάντα είχε μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του, εδώ και καιρό, ονειρεύεται να ηγηθεί ενός ευρύτερου σχήματος, που θα τα έχει όλα μέσα. Και τον ΣΥΡΙΖΑ και το ΠΑΣΟΚ και τη Νέα Αριστερά. Πώς λέμε χωριάτικη σαλάτα, ο Τσίπρας πιστεύει ότι μπορεί να φτιάξει τη σαλάτα της Αριστεράς. [...]

Αυτά από εδώ:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.099
Πόντοι
4.746
Αλλες μπουγελοφατσες εδω ρε τι ψηφιζετε ;;;:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:


 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
τεμπέλης ο ζαχαριάδης;
γιατί;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom