Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Καλαμάτα: Μητέρα εγκατέλειψε τα τέσσερα ανήλικα παιδιά της στο γραφείο του εισαγγελέα

Σύμφωνα με το «tharrosnews.gr», μια μητέρα τεσσάρων ανήλικων παιδιών, ηλικίας από 9 ετών το μεγαλύτερο έως και 10 μηνών το μικρότερο, προσήλθε στο δικαστικό μέγαρο Καλαμάτας και εγκατέλειψε τα παιδιά της, έξω από το γραφείο του εισαγγελέα, λέγοντας ότι δεν μπορεί να τα μεγαλώσει.


κοινωνικο κρατος ζαβου 15μελους
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
URL]]
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Ανθυπασπιστής της 113 ΠΜ αυτοκτόνησε για οικονομικούς λόγους!

23/04/2018, 09:55
Αυτοπυροβολήθηκε με καραμπίνα στο κεφάλι

Θρήνος στην Πολεμική Αεροπορία. Τις βραδινές ώρες της Κυριακής 22 Απριλίου 2018, 33χρονος ανθυπασπιστής της Πολεμικής Αεροπορίας που υπηρετούσε στην 113 Πτέρυγα Μάχης, στην Αεροπορική Βάση Μίκρας, βρέθηκε νεκρός στο σπίτι του στην Ηλιούπολη Θεσσαλονίκης από την Αστυνομία, όπου διέμενε με συγγενή του.

Η ανακοίνωση

Θάνατος Ανθυπασπιστή

Τις βραδινές ώρες της Κυριακής 22 Απριλίου 2018, 33χρονος Ανθυπασπιστής της Πολεμικής Αεροπορίας που υπηρετούσε στην 113 Πτέρυγα Μάχης, στην Αεροπορική Βάση Μίκρας, βρέθηκε νεκρός στο σπίτι του στην Ηλιούπολη Θεσσαλονίκης από την Αστυνομία, όπου διέμενε με συγγενή του.

Τα αίτια του συμβάντος διερευνώνται από τις αρμόδιες αστυνομικές αρχές.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Thestival, ο αυτόχειρας πυροβολήθηκε με καραμπίνα στο κεφάλι. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο 33χρονος άφησε σημείωμα στο οποίο ανέφερε ότι θα προβεί στη συγκεκριμένη πράξη λόγω οικονομικών οφειλών.


αλλη μια δολοφονια




 

PEODAS

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
191
Κριτικές
11
Like
373
Πόντοι
291
Αναφορά Τσίπρα στην υπόθεση Noor1 και όσους παρίσταναν τον... Κινέζο.
Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 23 Απριλίου 2018, 14:49
[move]Αναφορά Τσίπρα στην υπόθεση Noor1 και όσους παρίσταναν τον... Κινέζο[/move]

Στην ομιλία του ενώπιον της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας έκανε μία ιδιαίτερη αναφορά στις υποθέσεις διαφθοράς που απασχολούν την ελληνική Δικαιοσύνη, σημειώνοντας ότι η κυβέρνηση αυτή «θα καταφέρει να επιτύχει ισχυρά πλήγματα στις κατεστημένες δομές διαφθοράς και διαπλοκής μεταξύ των οικονομικών και πολιτικών ελίτ».

Ο πρωθυπουργός τόνισε ότι «όλες οι αντιδραστικές δυνάμεις της γερασμένης Ελλάδας κινητοποιούνται στην επιχείρηση να εμποδίσουν και να αμαυρώσουν την προσπάθειά μας να βγάλουμε τη χώρα από τη κρίση, να βγούμε από τα μνημόνια στα οποία εκείνοι μας έβαλαν».

Κατηγορώντας τη Νέα Δημοκρατία για προσπάθεια να δημιουργήσει ένα "αντι-ΣΥΡΙΖΑ μέτωπο", ανέφερε ότι έχει συγκροτηθεί «ένα μαύρο μέτωπο που αποτελείται από ό,τι πιο σάπιο και διεφθαρμένο έχει να επιδείξει αυτή η χώρα, στην προσπάθεια τους να παλινορθώσουν την εξουσία του παλιού πολιτικού συστήματος». Αυτό είπε, αποτελείται, από «εκδοτικά συγκροτήματα, μέσα ψευδούς ενημέρωσης, διωκόμενοι ολιγάρχες, άνθρωποι του κοινού ποινικού δικαίου που περνιούνται για επιχειρηματίες».

Αναφερθείς στις μεγάλες και πολιτικά χρωματισμένες υποθέσεις φοροδιαφυγής και ξεπλύματος, τα θαλασσοδάνεια, τη «σαπίλα του ΚΕΕΛΠΝΟ», τα μεγάλα σκάνδαλα διαφθοράς στα δημόσια έργα, την υπόθεση Novartis «και την υπόθεση του ναρκοπλοίου Νoor1 που διακινούσε δυο τόνους ηρωίνης και όλοι κάνανε τον Κινέζο», σχολίασε ότι ο μεγάλος φόβος του παλιού πολιτικού συστήματος και των οικονομικών προστατών του «είναι ότι θα τα καταφέρουμε».

Ο κ. Τσίπρας υπογράμμισε ότι σε αντίθεση με προηγούμενες κυβερνήσεις η τωρινή κυβέρνηση προτίθεται να υπηρετήσει τη μάχη κατά της διαφθοράς χωρίς εκπτώσεις.

«Ούτε παίζουμε. Ούτε φοβόμαστε. Ούτε ντιλάρουμε, όπως έκαναν όλοι οι προηγούμενοι», είπε, για να σημειώσει ότι «τη δέσμευση μας για καθημερινή μάχη κατά της διαφθοράς, θα την υπηρετήσουμε μέχρι το τέλος διότι αυτό αξίζει στον ελληνικό λαό των αμέτρητων θυσιών και στερήσεων».
 

Συνημμένα

  • τσι2416491.jpg
    τσι2416491.jpg
    82,3 KB · Εμφανίσεις: 71

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
που είναι ρε ο νικολιός να μας ενημερώσει για τα επιτεύγματα του μεγάλου ηγέτη Μαδούρο... ????

Το έκανε το θαύμα του πάλι... αύξησε τον κατώτατο μισθό και τον έκανε ένα ολόκληρο εκατομύριο .... με το οποίο φυσικά αγοράζεις 4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΥΓΑ !!!!


ΥΓ ισοτιμία μπολιβάρ με δολλάριο 1.000.000 μπολιβάρ = 1.61 δολλάρια
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.028
Like
22.770
Πόντοι
5.506
που είναι ρε ο νικολιός να μας ενημερώσει για τα επιτεύγματα του μεγάλου ηγέτη Μαδούρο... ????

Το έκανε το θαύμα του πάλι... αύξησε τον κατώτατο μισθό και τον έκανε ένα ολόκληρο εκατομύριο .... με το οποίο φυσικά αγοράζεις 4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΥΓΑ !!!!


ΥΓ ισοτιμία μπολιβάρ με δολλάριο 1.000.000 μπολιβάρ = 1.61 δολλάρια


Nαι ρε αλλά έκανε όλους τους κατοίκους της Βενεζουέλας εκατομμυριούχους.  :headbaning1:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Nαι ρε αλλά έκανε όλους τους κατοίκους της Βενεζουέλας εκατομμυριούχους.  :headbaning1:

αυτό που το βάζεις ???

Δηλαδή εγώ που καθαρίζω 600 δολλάρια την μέρα θα ήμουν τρισεκατομυριούχος στην Βενεζουέλα

ΥΓ Θυμάμαι την εποχή που η Τουρκία ειχε τον μεγάλο πληθωρισμό (10.000.000 λίρες = 7.5 δολλάρια)... πήγα Κωνσταντινούπολη και χάλασα 450 μάρκα και μου δώσανε 560.000.000 λίρες... αμέσως έβγαλα άλλα 450 μάρκα και τα χάλασα ... η γυναίκα μου με ρώτησε γιατί και της απάντησα για να αισθανθώ δισεκατομυριούχος...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.028
Like
22.770
Πόντοι
5.506
αυτό που το βάζεις ???

Δηλαδή εγώ που καθαρίζω 600 δολλάρια την μέρα θα ήμουν τρισεκατομυριούχος στην Βενεζουέλα

ΥΓ Θυμάμαι την εποχή που η Τουρκία ειχε τον μεγάλο πληθωρισμό (10.000.000 λίρες = 7.5 δολλάρια)... πήγα Κωνσταντινούπολη και χάλασα 450 μάρκα και μου δώσανε 560.000.000 λίρες... αμέσως έβγαλα άλλα 450 μάρκα και τα χάλασα ... η γυναίκα μου με ρώτησε γιατί και της απάντησα για να αισθανθώ δισεκατομυριούχος...



Κοίτα, αναπτύσσεται και η αγορά έτσι, καροτσάκια για κουβάλημα, κοντεινερ για αποθήκευση, τσουβάλια για μια βόλτα στο περίπτερο για τσιγάρα...... ξεπουλάνε όλα τρελά.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.854
Like
4.145
Πόντοι
506
Δε φταιει ο Μαδουρο. Φταινε οι διεθνής εβραιοτοκογλυφοι!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το έχεις κουράσει και αρχίσει να βρωμάει. 600 USD/W.D δεν είναι πολλά πάντως. Χαλάρωσε, γίνεσαι κουραστικός

για εδώ που είμαι είναι αρκετά... και καθαρά ... υπερ αρκετά
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.854
Like
4.145
Πόντοι
506

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
Που είναι ο τζώνυ να ποστάρει καμιά αυτοκτονία για οικονομικούς λόγους,
Ξεχνάει βέβαια ότι οι τωρινοί υπερχρεωμένοι πήραν τα δάνεια επι πασοκ νδ.
Και τώρα περιμένουν να τους τα  χαρίσει ο σύριζα.
Τσιμπήστε το δεξί του Τσαλακώτου για την ώρα , και ξαναπεράστε αργότερα.

 

Jepp

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2018
Μηνύματα
356
Like
19
Πόντοι
1
για εδώ που είμαι είναι αρκετά... και καθαρά ... υπερ αρκετά

Μακάρι. Κάποια στιγμή να μου πεις και για φορολογία, γιατί και εγώ κοντά στα δικά σου εισοδήματα είμαι. Αλλα σε εξωτικά μέρη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μακάρι. Κάποια στιγμή να μου πεις και για φορολογία, γιατί και εγώ κοντά στα δικά σου εισοδήματα είμαι. Αλλα σε εξωτικά μέρη

αυτά είναι καθαρά... φορολογια εξαρτάται από το κράτος στο οποίο τα βγάζω

στην Αγγλία κάνω recover to 72% των αμοιβών (χρεωνω 700 λίρες την μέρα και μπαίνουν στην τσέπη καθαρές 550) μέσω εταιρείας που έχω στήσει εδώ.. περίπου κατά μέσο όρο έχω χρεωσιμες 200 μέρες τον χρόνο οπότε έχω ένα τζίρο γύρω στις 100-120Κ...

επίσης έχω πεί ότι δεν με ενδιαφέρει η διαχείριση του ΦΠΑ οπότε σε ότι πληρώνω ο ΦΠΑ θεωρείται έξοδο φυσικά όσο ΦΠΑ χρεώνω (20%) τον αποδίδω πλήρως

μέρος σαν μισθό (έχω βάλει μισθοδοτούμενους εμένα και την γυναίκα μου που την έχω σαν μέτοχο με αφορολόγητο μισθό 9000 λιρών τον χρόνο και από φέτος θα βάλω και την κόρη μου άλλες 9.000 λίρες), μέρος σαν αφορολόγητες επενδύσεις (πχ το συνταξιοδοτικό μου εκπίπτει από το φορολογητέο 700 λίρες τον μήνα), μέρος σαν έξοδα της εταιρείας και διαβίωσης πχ χρεώνω κάθε μήνα το 25% των εξόδων του σπιτιού μου (νοίκα, council tax, electricity) στην εταιρεία 500 λίρες, τα έξοδα μετακίνησης (τραίνα, ΜΜΕ κλπ) 15 λίρες, καφέδες-ποτά-σνακ γύρω στις 20 λίρες την μέρα, λογιστής 180 λίρες τον μήνα, τηλεφωνα κινητά δικό μου της γυναίκας μου και του γιού μου, ιντερνετ το δικό μου και του γιού μου κλπ κλπ ...

καλά είναι δεν έχω παράπονο... οι ονομαστικοί συντελεστές είναι αν τους δεις υψηλοί αλλά μπορείς να δικαιολογήσεις πολλά έξοδα οπότε το καθαρό φορολογητέο πέφτει πάρα πολύ... και αν δεν κάνεις διανομή κερδών τότε τα λεφτά μένουν στην εταιρεία και έχεις μόνο ένα 5% φόρο (θεωρούν ότι θα τα επενδύσεις και αν ακόμη δεν τα επενδύσεις μένουν στην τράπεζα και κινούν την οικονομία)... οι άνθρωποι είναι έξυπνοι και όχι μαλάκες σαν και μας...

παίρνω και τιμολόγια εξόδων (υποστήριξη κλπ) από μια εταιρεία στην Βουλγαρία που έχω γύρω στις 30Κ τον χρόνο ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom