Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Ααααααααα μαλιστα, τι βλεπω?
Νεα φορολογια στα τυχερα παιχνίδια, αρα και στο Παμε Στοίχημα.
Αυτό να διαδοθεί παρακαλω.

Πω πω ζημια... Πιο δικαιο ειναι να πληρωνουν οι ανεργοι φορους αλληλεγυης και χαρατσια για κλειστα διαμερισματα  :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Πω πω ζημια... Πιο δικαιο ειναι να πληρωνουν οι ανεργοι φορους αλληλεγυης και χαρατσια για κλειστα διαμερισματα  :jerking:
Βεβαίως, δικαιοτατο. Να διαδοθεί παρακαλω. Ο Συριζα θα βαλει φορολογια στο παμε στοίχημα.
Να γινει ευρυτατα γνωστο, θα σας δωσει ψηφους. Από σημερα θα το λεω παντου.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2015/01/18/pros_diavoulefsi_koinoniki_asfalisi-1a.jpg[/img[/URL]]

[/quote]

μάλιστα .. και ας τα πάρουμε ένα-ένα να τα εξετάσουμε

(1) ήδη τα δημόσια έργα έχουν ποσοστό που πάει υπέρ κοινωνικής ασφάλισης (ΤΣΜΕΔΕ) και το οποίο παρακρατείται σε κάθε πληρωμή... ουδέν νεώτερον λοιπόν... αν το αυξήσει απλά θα μειωθούν οι εκπτώσεις που δίνονται με αποτέλεσμα τα δημόσια έργα να στοιχείζουν ακριβότερα

(2) καλή παπαριά προς δημόσιαν τέρψιν... δηλαδή εφαρμόζουμε ΕΝΦΙΑ στα δημόσια κτίρια (αυτόν που θέλουμε να καταργήσουμε)

(3) δηλαδή αυτό σημαίνει ότι πχ κάνεις ανάληψη 100 ευρώ εισφορά 1 ευρώ στο χέρι 99... γκανιότα... στα δάνεια και τους τόκους των δανείων ήδη υπάρχει ειδική εισφορά

(4)  - (5) στα παπάρια μου αυτό ας προβληματίσει τους παίκτες

(6) έως (11) όλα είναι από τον κρατικό προυπολογισμό

αρα νέα έσοδα μόνον η γκανιότα στις τραπεζικές συναλλαγές που τελικά καταλήγει σε φόρο καταθέσεων
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Βεβαίως, δικαιοτατο. Να διαδοθεί παρακαλω. Ο Συριζα θα βαλει φορολογια στο παμε στοίχημα.
Να γινει ευρυτατα γνωστο, θα σας δωσει ψηφους. Από σημερα θα το λεω παντου.

Καλα, εσυ εισαι στον μικροκοσμο σου
Περνα να το διαδοσεις και σε καμια λαικη συνοικια η σε κανεναν οαεδ. Πες τους οτι ειναι καλυτερα να τους φορολογει ο Σαμαρας το επιδομα ανεργιας απ το να μπει φορος στον τζογο.
Βλεπω να τρως πιο πολλες κλωτσιες απ τον Παπαμιμικο.  :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Καλα, εσυ εισαι στον μικροκοσμο σου
Περνα να το διαδοσεις και σε καμια λαικη συνοικια η σε κανεναν οαεδ. Πες τους οτι ειναι καλυτερα να τους φορολογει ο Σαμαρας το επιδομα ανεργιας απ το να μπει φορος στον τζογο.
Βλεπω να τρως πιο πολλες κλωτσιες απ τον Παπαμιμικο.  :2funny:
Βεβαίως τύπε. Μονο που δεν σου κοβει καν, για ποιον λογο δεν εχει μπει αυτό μεχρι σημερα, παρα τις "φοροκαταιγιδες". Γιατι την άλλη μερα ολοι οι παικτες (εμου συμπεριλαμβανομενου) δεν θα ξαναπαιξουμε στον ΟΠΑΠ. Και θα κλεισουν και τα πρακτορεια και θα αυξηθεί και η ανεργια.
Αλλά ειστε εντελως ανόητοι.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
αρα νέα έσοδα μόνον η γκανιότα στις τραπεζικές συναλλαγές που τελικά καταλήγει σε φόρο καταθέσεων

Οταν τα μνημονια αυξησαν κατα 50% τον φορο στους τοκους καταθεσεων δεν σε ειδαμε να σκουζεις. Τωρα σε επιασε ο πονος για να κανεις δοκιμη χρηματοοικονομικη αναλυση  :2funny:
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Βεβαίως, δικαιοτατο. Να διαδοθεί παρακαλω. Ο Συριζα θα βαλει φορολογια στο παμε στοίχημα.
Να γινει ευρυτατα γνωστο, θα σας δωσει ψηφους. Από σημερα θα το λεω παντου.

Ελεος ρε γλιτσα!  :jerking:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Οταν τα μνημονια αυξησαν κατα 50% τον φορο στους τοκους καταθεσεων δεν σε ειδαμε να σκουζεις. Τωρα σε επιασε ο πονος για να κανεις δοκιμη χρηματοοικονομικη αναλυση  :2funny:

ο φόρος των καταθέσεων είναι φόρος σε εισόδημα παπάριτς... εσύ δεν σκούζεις περί αύξησης της φορολογικής βάσης ??
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Γιατι την άλλη μερα ολοι οι παικτες (εμου συμπεριλαμβανομενου) δεν θα ξαναπαιξουμε στον ΟΠΑΠ.

Εχεις κανει ταμα στην Παναγια να φοροαποφευγεις στα παντα; Ηρθε η ωρα να πληρωσεις απατεωνα.
Που εχεις το θρασος να λες στον εξαθλιωμενο λαο οτι ειναι καλυτερα να βαζουν φορους δημευσης στα σπιτια για να μην δωσουν κατι οι κερδισμενοι τζογαδοροι.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εχεις κανει ταμα στην Παναγια να φοροαποφευγεις στα παντα; Ηρθε η ωρα να πληρωσεις απατεωνα.
Που εχεις το θρασος να λες στον εξαθλιωμενο λαο οτι ειναι καλυτερα να βαζουν φορους δημευσης στα σπιτια για να μην δωσουν κατι οι κερδισμενοι τζογαδοροι.

γιατί δεν δίνουν  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Εχεις κανει ταμα στην Παναγια να φοροαποφευγεις στα παντα; Ηρθε η ωρα να πληρωσεις απατεωνα.
Που εχεις το θρασος να λες στον εξαθλιωμενο λαο οτι ειναι καλυτερα να βαζουν φορους δημευσης στα σπιτια για να μην δωσουν κατι οι κερδισμενοι τζογαδοροι.
Εγω δεν δινω ουτε ένα ευρω από κερδισμενο δελτιο μου. Όπως δεν μετεχει το κρατος στη χασουρα μου, δεν εχει κανενα δικαιωμα να συμμετεχει στο κερδος μου από το στοίχημα. Κερδιζει ηδη από την γκανιοτα.
Τελος. Εγω από την άλλη μερα γραφομαι σε εταιρια του εξωτερικου και θα παιζω εκει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγω δεν δινω ουτε ένα ευρω από κερδισμενο δελτιο μου. Όπως δεν μετεχει το κρατος στη χασουρα μου, δεν εχει κανενα δικαιωμα να συμμετεχει στο κερδος μου από το στοίχημα. Κερδιζει ηδη από την γκανιοτα.
Τελος. Εγω από την άλλη μερα γραφομαι σε εταιρια του εξωτερικου και θα παιζω εκει.

και μάλιστα αν χρησιμοποιήσεις και έναν tor browser μπορείς εύκολα να παίζεις και στις εταιρείες των οποίων τα σάιτ δεν μπορείς (υποτίθεται) να τα δείς από Ελλάδα.. .έτσι ώστε να αποφύγεις και τυχόν προσπάθειες παρέμβασης...
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Εγω δεν δινω ουτε ένα ευρω από κερδισμενο δελτιο μου. Όπως δεν μετεχει το κρατος στη χασουρα μου, δεν εχει κανενα δικαιωμα να συμμετεχει στο κερδος μου από το στοίχημα. Κερδιζει ηδη από την γκανιοτα.
Τελος. Εγω από την άλλη μερα γραφομαι σε εταιρια του εξωτερικου και θα παιζω εκει.

και μάλιστα αν χρησιμοποιήσεις και έναν tor browser μπορείς εύκολα να παίζεις και στις εταιρείες των οποίων τα σάιτ δεν μπορείς (υποτίθεται) να τα δείς από Ελλάδα.. .έτσι ώστε να αποφύγεις και τυχόν προσπάθειες παρέμβασης...


Μολις διαπιστωσαμε πως αντιλαμβανονται τον πατριωτισμο και τη νομιμοτητα στην συμπαθη ταξη των αστων "νοικοκυραιων".
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μολις διαπιστωσαμε πως αντιλαμβανονται τον πατριωτισμο και τη νομιμοτητα στην συμπαθη ταξη των αστων "νοικοκυραιων".

δεν κατάλαβα... εσύ δεν σκούζεις για αντίσταση ??

φάε αντίσταση λοιπόν...

και επιπλέον το να τζογάρεις δεν είναι κάτι το υποχρεωτικό ... αν θέλεις τζογάρεις... το απλούστερο λοιπόν είναι να μην τζογάρεις και να πάει να γαμηθούνε ΟΠΑΠ, δημόσιο, πράκτορες κλπ κλπ κλπ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Μολις διαπιστωσαμε πως αντιλαμβανονται τον πατριωτισμο και τη νομιμοτητα στην συμπαθη ταξη των αστων "νοικοκυραιων".
"Δεν πληρωνω" δεν λεγατε τοσο καιρο? Λουστείτε τα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
και μάλιστα αν χρησιμοποιήσεις και έναν tor browser μπορείς εύκολα να παίζεις και στις εταιρείες των οποίων τα σάιτ δεν μπορείς (υποτίθεται) να τα δείς από Ελλάδα.. .έτσι ώστε να αποφύγεις και τυχόν προσπάθειες παρέμβασης...
Όταν ελθει η ωρα θα σου ζητησω πληροφοριες. Εγω φορο για στοίχημα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom