Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.435
Κριτικές
3
Like
3.388
Πόντοι
786
Αφού κάνουν συντονισμένη τρομοκρατία σέ όλα τά επίπεδα πά νά πεί έχουν ακόμα πολλά νά χάσουν άν πάμε κόντρα. Δέν έχουν δέσει τήν οικονομική υπόθεση όσο θέλουν νά νομίζουμε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Sto 5:18 λεει οτι ο Κορκονέας βγηκε μετα το 18μηνο με 4μηνη αδεια απο τις φυλακές.  :headbang:

ρε παπάρα πρόσεξε καλά τι είπε ....

είχε παρέλθει το 18μηνο της προφυλάκισης και αποφυλακίστηκε με περιοριστικούς όρους μέχρι την δίκη του... δεν είχε καταδικαστεί ακόμη...

έτσι λέει ο νόμος... για μία δίωξη η προφυλάκιση δεν μπορεί να ξεπεράσει τους 18 μήνες (και πολλοί είναι)....

δεν του δόθηκε καμμία άδεια....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ρε παπάρα πρόσεξε καλά τι είπε ....

είχε παρέλθει το 18μηνο της προφυλάκισης και αποφυλακίστηκε με περιοριστικούς όρους μέχρι την δίκη του... δεν είχε καταδικαστεί ακόμη...

έτσι λέει ο νόμος... για μία δίωξη η προφυλάκιση δεν μπορεί να ξεπεράσει τους 18 μήνες (και πολλοί είναι)....

δεν του δόθηκε καμμία άδεια....

Γιατι εγω τι λέω ρε βλάκα? οτι πάει να θολώσει τα νερά ενω αυτο ειναι τελειως διαφορετικό με την περιπτωση ρωμανου ξύπνα άιντε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Γιατι εγω τι λέω ρε βλάκα? οτι πάει να θολώσει τα νερά ενω αυτο ειναι τελειως διαφορετικό με την περιπτωση ρωμανου ξύπνα άιντε.

έτσι όπως το έγραψες άλλα εννοείς ρε βλαμμένο... μάθε να εκφράζεσαι στα ελληνικά ....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Παντως το γεγονος οτι εγκληματιες οπως ο Κορκονέας και τρομοκρατες οπως ο Σακκας δεν φυλακιζονται μετα το 18μηνο παρα σηκωνονται και φευγουν δειχνει οτι υπάρχει γενικοτερο θεμα στις διαδικασιες .... ο Κορκονέας ειναι τελειως απαράδεκτο που πηρε αδεια 4 μηνες αν αληθευει αυτο ενω ειναι δολοφονος και η πράξη του πρεπει να διδάσκεται στις αστυνομικές σχολές σαν ενα αποτροπεο παραδειγμα αποφυγης
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Παντως το γεγονος οτι εγκληματιες οπως ο Κορκονέας και τρομοκρατες οπως ο Σακκας δεν φυλακιζονται μετα το 18μηνο παρα σηκωνονται και φευγουν δειχνει οτι υπάρχει γενικοτερο θεμα στις διαδικασιες .... ο Κορκονέας ειναι τελειως απαράδεκτο που πηρε αδεια 4 μηνες αν αληθευει αυτο ενω ειναι δολοφονος και η πράξη του πρεπει να διδάσκεται στις αστυνομικές σχολές σαν ενα αποτροπεο παραδειγμα αποφυγης

είπαμε... δεν πήρε άδεια ... αποφυλακίσθηκε αυτοδίκαια μέχρι να γίνει η δίκη του... δεν μπορείς να κρατάς κάποιον προφυλακισμένο πάνω από 18 μήνες χωρίς να τον δικάσεις...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
είπαμε... δεν πήρε άδεια ... αποφυλακίσθηκε αυτοδίκαια μέχρι να γίνει η δίκη του... δεν μπορείς να κρατάς κάποιον προφυλακισμένο πάνω από 18 μήνες χωρίς να τον δικάσεις...

Για αυτο και εγω λεω οτι υπάρχει θέμα στις διαδικασιες. Θα πρέπει να υπάρχει ταχυτητα ωστε να μην υπάρχει κενο το οποιο ο συνηγορος του κατηγορουμενου να μπορει να εκμεταλευτει προς οφελος του.

Η δικη πριν το 18μηνο μετα αντε βρες τον αμα τον αφησεις ελευθερο.

 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Ρε αγορι μου ολες αυτες οι χωρες που εννοεις δεν έχουν την αναγκη που εχεις εσυ τωρα αυτο μπορειτε να το καταλαβετε οι ανταρτες ή οχι μέχρι και ο μέντορας του κομμουνισμου ο Μάο ηξερε οτι δεν εχει νοημα να λαβεις μερος σε μια διαμαχη αν στο τέλος δεν εισαι σιγουρα ο νικητης. Αυτη τη στιγμη αμα κοπει η χρηματοδοτηση απο την ΕΕ της οποια την τραπεζικη πολιτικη υπαγορευει η ΕΚΤ θα λημάξεις απο την πεινα ... οι πιο πολλοι ειναι γονοι δυ οποτε εχουν το περιθωρειο απο τους 2 μισθους του μπαμπα και της μαμας να μην πάνε στον καθε εργοδοτη να τους εκμεταλευεται ε λοιπον αμα κοπει η χρηματοδοτηση το κρατος δεν θα μπορεσει να πληρωσει τους υπαλληλους του και θα γινει χαμος εδω μεσα θα πεινάσουμε ολοι παρτο χαμπαρι.

Δεν ανησυχω θα βγαλει ο Τσι κουπονια με την ευγενικη χορηγια της Γιαννας...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Το πως όλοι οι διεθνείς αναλυτές υποστηρίζουν πως αν ο Τσύριζας βγει και εφαρμόσει τα όσο υποστηρίζει θα γίνει ο κακός χαμός και θα πεινάσουμε είναι λοιπόν προπαγάνδα της "κυβέρνησης των δοσιλόγων". Μπράβο δύναμη που έχει αυτή η κυβέρνηση!
Λέει μαλακίες ο Στρατούλης, που η μάπα του φωνάζει πως είναι βλάκας, το χάφτουν οι ακόμα πιο βλάκες!

Ο.Κ. Πραγματικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας!
Προσωπικά τα μέτρα μου τα παίρνω για να επιβιώσω στοιχειωδώς, αν τυχόν μας συμβεί το κακό, από εκεί και πέρα ο καθένας για τον εαυτό του κι ο Θεός (αν υπάρχει, που δεν!) για όλους...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ένας από τους σημαντικότερους όρους του πρώτου μνημονίου ήταν η μεταρρύθμιση της Δικαιοσύνης ούτως ώστε να σταματήσει το αίσχος να χρειάζεται να περάσουν 15 χρόνια για να τελεσιδικήσει μια υπόθεση.
Φυσικά δεν έγινε απολύτως τίποτα. Που να τολμήσει το πολιτικό κατεστημένο να τα βάλει με τους δικηγόρους. Οι περισσότεροι εξ'αυτών δικηγόροι είναι άλλωστε.

Ολα αυτα ειναι θέματα πολιτικά. Οπως αποδειχθηκε έχουν δυναμη αμα θέλουν να περάσουν και νομους και απο ολα. Για αυτο συχνα λεω οτι οι ξένοι πρεπει να μας επιτηρουν αφου δεν μπορουμε μονοι μας?!

Μετα μου λέει ο άλλος οτι οι ενστολοι πηγανε στα δικαστηρια καλα έκαναν για τις περικοπες δεν καταλαβα θα με στείλεις μεταθεση θα πληρωνω ενοικιο και περικοπες? με τι λεφτά? θα βαζω και απο την τσεπη των γονιων μου μηπως?

τωρα στον ιδιωτικο καταλαβαινω οτι γινεται ένα χάος και τα 700 ακομα φαντάζουν πολυτελεια οποτε σου λεει τι μας λενε τωρα οι δημοσιοι υπάλληλοι πανε καλα? αλλα σε αυτο δεν φταινε οι εργοδοτες ουτε οι δημοσιοι υπάλληλοι αλλα οσοι δεν κάνουνε καταγγελιες και δεν δινουν στον άλλον να καταλαβει οτι ειναι εργαζομενοι με αξιοπρεπεια και οχι δουλάκια χωρις κριση.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Το πως όλοι οι διεθνείς αναλυτές υποστηρίζουν πως αν ο Τσύριζας βγει και εφαρμόσει τα όσο υποστηρίζει θα γίνει ο κακός χαμός και θα πεινάσουμε είναι λοιπόν προπαγάνδα της "κυβέρνησης των δοσιλόγων". Μπράβο δύναμη που έχει αυτή η κυβέρνηση!
Λέει μαλακίες ο Στρατούλης, που η μάπα του φωνάζει πως είναι βλάκας, το χάφτουν οι ακόμα πιο βλάκες!

Ο.Κ. Πραγματικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας!
Προσωπικά τα μέτρα μου τα παίρνω για να επιβιώσω στοιχειωδώς, αν τυχόν μας συμβεί το κακό, από εκεί και πέρα ο καθένας για τον εαυτό του κι ο Θεός (αν υπάρχει, που δεν!) για όλους...

Δηλαδη τι μέτρα πηρες? εγω ειχα ενα 900αρι στην τράπεζα ευρω δικά μου απο τα οποια 300 έφυγαν και πηγανε σε κάτι υποχρεωσεις των γονιων μου και τωρα έχω μεινει με 600 .... τα οποια θα φυγουν και αυτα σε λιγο καιρο ... το θεμα ειναι να μη γινει αμα γινει δεν σε σωζει τιποτα τα λεφτα πρεπει να ανακυκλωνονται να φευγουν και να ερχονται αλλιως δεν σωζεται με την στασιμοτητα και την μιζερια.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Έλα ρε γιατρέ, κόψε κι'εσύ την τρομολαγνεία. Είδαμε και την πασιονάρια Δούρου τι ριζοσπαστικές αλλαγές έκανε μόλις ανέλαβε την υπερνομαρχία.

Ασκεί οικονομική πολιτική η Δούρου μωρέ κι εσύ;
Εκεί είναι η ουσία!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Δηλαδη τι μέτρα πηρες? εγω ειχα ενα 900αρι στην τράπεζα ευρω δικά μου απο τα οποια 300 έφυγαν και πηγανε σε κάτι υποχρεωσεις των γονιων μου και τωρα έχω μεινει με 600 .... τα οποια θα φυγουν και αυτα σε λιγο καιρο ... το θεμα ειναι να μη γινει αμα γινει δεν σε σωζει τιποτα τα λεφτα πρεπει να ανακυκλωνονται να φευγουν και να ερχονται αλλιως δεν σωζεται με την στασιμοτητα και την μιζερια.

Εγώ δουλεύω 35 χρόνια αρχηγέ μου, οπότε ενδεχομένως και να έχω περισσότερα από 900 ευρώ. ;)
Ε, ΔΕΝ είναι διατεθειμένος να τα χαρίσω στον Τσίπρα για να τα δώσει στους δικούς του διορίζοντάς τους στο δημόσιο, που ακριβώς αυτό θα κάνει...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Υπαρχουν και πολλοι με λιρες στα κιουπια,αυτοι δε θα χουν προβλημα οτι και να γινει.Αν και με τοσα ανταλακτηρια χρυσου που εχουν ανοιξει τα τελευταια τρια χρονια ειναι αρκετοι αυτοι που τις εχουν δωσει για να καλυψουν τρεχουσες αναγκες.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Πως δεν ασκεί; Αυτή δεν έλεγε πως θα πάρει πίσω τα εκατομμύρια που είχε υποσχεθεί ο Σγουρός στο Μελισσανίδη για το γήπεδο της ΑΕΚ και θα τα μοίραζε στους φτωχούς; Μήπως θυμάσαι τι συνέβη τελικά;
Τα ίδια θα κάνει και ο Τσίπρας αν αναλάβει πρωθυπουργός.

Ακριβώς επειδή δεν ξέρει κι ο ίδιος τί θα κάνει, λέω να μην το ρισκάρω! ;)
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Δηλαδη τι μέτρα πηρες? εγω ειχα ενα 900αρι στην τράπεζα ευρω δικά μου απο τα οποια 300 έφυγαν και πηγανε σε κάτι υποχρεωσεις των γονιων μου και τωρα έχω μεινει με 600 .... τα οποια θα φυγουν και αυτα σε λιγο καιρο ... το θεμα ειναι να μη γινει αμα γινει δεν σε σωζει τιποτα τα λεφτα πρεπει να ανακυκλωνονται να φευγουν και να ερχονται αλλιως δεν σωζεται με την στασιμοτητα και την μιζερια.

Εμενα μου αφησε η γιαγια ενα τριανταρι χιλιαδες και τα βαλα σε προθεσμια με 1.85%.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Άλλο αυτό κι'άλλο να βγαίνει ο κάθε δημοσιογράφος της πλάκας και να λέει ότι θα πέσουν οι 10 πληγές του Φαράω αν βγει ο ΣΥΡΙΖΑ. Είναι τόσο βλάκες που δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι εκνευρίζουν περισσότερο τον κόσμο και τον σπρώχνουν στην αγκαλιά του Τσίπρα. 

Ρε πίξι γάιδαρο σκας κι εσύ!
Λέμε πως ούτε ο πίτσας με τον χοντρό βάλανε χέρι στο δημόσιο, ως όφειλαν, και γι αυτό τους πιέζει η τρόικα και δίκιο έχει.
Αν κάνει ένα μέρος από όσα έχει υποσχεθεί ο Ανδρέας Τσίπρας και αυξήσει τον δημόσιο τομέα και τις παροχές σ' αυτόν, πόσες ώρες νομίζεις πως θα χρειαστούν για να μας τραβήξουν το χαλάκι; ;)

Όχι 10, 20 πληγές θα έρθουν!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom