Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
φιλε συμφωνω και εγω σε αυτο που λες αλλα θυμησου τοτες τι ειχε γινει προσπαθησαν να πεισουν οι αμερικανοι τον κοσμο οτι απειλουντε απο κατι τυπους που ζουνε σε σπηλιες επιτεθηκαν στο αφγανισταν για να ελενχουν το οπιο οπου φτιαχτενε το 80% την ηρωινης και για να ελενξουν το πετρελαιο και για να μην ξεχναμε ο μπιν λαντεν ηταν παιδι των αμερικανων οπου τον οπλισαν εναντιων των ρωσσων τη δεκαετια του 80

επισης γιατι δεν πανε οι αμερικανοι να επιτεθουν στα σκουπιδια τους τζιχανιστες μαλλον γιατι δεν εχει ψωμι η ιστορια

Δε πανε να επιτεθουν στους τζιχαντιστες γιατι ελενχουν ηδη το πετρελαιο
 

Επισκέπτης
σαν μαθητης γυμνασιου θυμαμε εντονα οταν πηγαινα γυμνασιο της μεγαλες καταληψεις που προτοστατησα εγω και οι συμμαθητες μου εναντιων του νομου αρσενη ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΓΕΡΑΣΙΜΕ πρωτη γνωρημια με τους ταξικους αγωνες

σαν μαθητης λυκειου θυμαμε της μεγαλειωδης αντιπολεμικες πορειες ενατιων των πολεμων των αμερικανων σε αφγανισταν και στο ιρακ

και σαν φοιτητης θυμαμε τους μεγαλειωδεις αγωνες εναντιων του νομου πλαισιου της γιαννακου και το θανατο του γρηγοροπουλου

για να μην απορεις ειμαι 29 χρονων


μετα στην εργασια σε αλλους συνδικαλιστικους αγωνες και σε σωματειο
καλοι οι αγωνες σου αλλα ειναι καιρος να σοβαρευτεις και να αρχισεις να δουλευεις  :)

εκτος και εαν το μπακ απ που εχεις σε κρατησει για αλλα τοσα χρονια αγωνων εναντια στο συστημα  :grin:
 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Α ετσι καλα θυμαμαι :sunglasses:. Τι λεει ρε γειτονοπουλο ολα καλα?  :grin:

Χεχε ε αλιμονο τοση ομορφη συζητηση ειχαμε κανει προ καιρου!  :grin:
Μια χαρα μωρε, εδω ανακαλυπτω καθε μερα και νεα ωραια στεκια! Τι παραδοση εχουν αληθεια στα καθε ειδους ωραια ψητα ρε συ οι Τσεχοι!
Ομολογω οτι αν εβρισκα καμια δουλιτσα θα την αραζα ακομα και εδω που στην αρχη υποτιμουσα την χωρα!
Εσυ τι λεει?Αντε καμια μερα να πεταχτω καμια βολτα και απο τα μερη σου χεχε
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Χεχε ε αλιμονο τοση ομορφη συζητηση ειχαμε κανει προ καιρου!  :grin:
Μια χαρα μωρε, εδω ανακαλυπτω καθε μερα και νεα ωραια στεκια! Τι παραδοση εχουν αληθεια στα καθε ειδους ωραια ψητα ρε συ οι Τσεχοι!
Ομολογω οτι αν εβρισκα καμια δουλιτσα θα την αραζα ακομα και εδω που στην αρχη υποτιμουσα την χωρα!
Εσυ τι λεει?Αντε καμια μερα να πεταχτω καμια βολτα και απο τα μερη σου χεχε

Ναι τυπε, περνα καμια βολτα. Μπορει να χετε καλη μπυρα αλλα και εμεις εχουμε καλη βοντκα :grin:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Δεν ειναι το status quo τους ομως οπως εδω που κανανε καταληψεις παλιοτερα σε σχολεια και για την τετραγωνη τυροπιτα (Ναι ναι δεν εχεις ζησει μονο εσυ ολες αυτες τι φανταστικες αγωνιστικες εμπειριειες!).
Ομως γιατι επιμενεις να μοστραρεις αυτες τις συγκεκριμενες χωρες και οχι αλλες επισης πολυ αξιολογες χωρες οπως της Σουηδιας,Δανιας,Νορβηγιας,Γερμανιας...αλλα και στο πρωην ανατ μπλοκ -τσεχια,πωλωνια - να παμε εμπειρικως επειδη μενω εκει τα καταφερνουν πολυ καλυτερα απο εμας σε θεματα οργανωσης και σεβασμου θεσμων!

οι κταληψεις κρινοντε απο την πλειοψηφια των μαθητων σπουδαστων για τα δικαια αιτηματα τους
1ον εσυ μιλησες για το οτι καταληψεις γινονται μονο στην ελλαδα και οχι στην ΕΕ και στην εν δυναμη ευρωπη
δηλαδη η ιταλια το ηνωμενο βασιλειο η ισπανια και η πορτογαλια δεν ειναι αξιολογες χωρες και μελη της ΕΕ νομιζω κανεις διακρισεις και δεν παραδεχεσε την πραγματικοτητα

2ον εσυ αυτοδιαψευτηκες οταν λες οτι αν πας να κανεις καταληψη σε αυτες τις χωρες σε τουλουμιαζουν στο ξυλο οι καραμπινεροι δεν θυμασε τι ποσταρες 3 σελιδες πιο πριν

 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Ναι τυπε, περνα καμια βολτα. Μπορει να χετε καλη μπυρα αλλα και εμεις εχουμε καλη βοντκα :grin:

Χεχε και ειναι η αληθεια οτι τουλαχιστον για μενα προσωπικα βοτκα>μπυρα.
Τουλαχιστον για βραδυ! Απο την αλλη για να καταπιεις αυτες τις εξαλες σουβλακαρες που εχουν εδω οι ντοπιοι η καλη μπυρα ειναι απαραιτητο αξεσουαρ  :grin:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
καλοι οι αγωνες σου αλλα ειναι καιρος να σοβαρευτεις και να αρχισεις να δουλευεις  :)

εκτος και εαν το μπακ απ που εχεις σε κρατησει για αλλα τοσα χρονια αγωνων εναντια στο συστημα  :grin:

μπηκα σε προγραμμα του οαεδ τη δευτερα ξεκιναω σε ΔΕΚΟ 5μηνη ας το πουμε εκμαθηση με πληρωμη χωρις ασφαλιστικα δικαιωματα και ψιχουλα 400€ το μηνα
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Χεχε και ειναι η αληθεια οτι τουλαχιστον για μενα προσωπικα βοτκα>μπυρα.
Τουλαχιστον για βραδυ! Απο την αλλη για να καταπιεις αυτες τις εξαλες σουβλακαρες που εχουν εδω οι ντοπιοι η καλη μπυρα ειναι απαραιτητο αξεσουαρ  :grin:

Ωρε φιλε με φτιαχνεις τωρα ! Μεσα στο μηνα ισως κατηφορισω προς τα μερη σας, που ακριβως εισαι ρε τρελιαρη?
 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
οι κταληψεις κρινοντε απο την πλειοψηφια των μαθητων σπουδαστων για τα δικαια αιτηματα τους
1ον εσυ μιλησες για το οτι καταληψεις γινονται μονο στην ελλαδα και οχι στην ΕΕ και στην εν δυναμη ευρωπη
δηλαδη η ιταλια το ηνωμενο βασιλειο η ισπανια και η πορτογαλια δεν ειναι αξιολογες χωρες και μελη της ΕΕ νομιζω κανεις διακρισεις και δεν παραδεχεσε την πραγματικοτητα

2ον εσυ αυτοδιαψευτηκες οταν λες οτι αν πας να κανεις καταληψη σε αυτες τις χωρες σε τουλουμιαζουν στο ξυλο οι καραμπινεροι δεν θυμασε τι ποσταρες 3 σελιδες πιο πριν

1. ρε φιλε οι καταληψεις ακομα και σε αυτες τις χωρες δεν εχουν την μορφη που εχουν εδω. Δεν κλεινουν τα πανεπιστημια καθε τρεις και λιγο.
Και ειδικα στην περιπτωση της Αγγλιας απλα βγηκαν και τα σπασανε στους δρομους. Κλασσικοι χουλιγκανοι αγγλοι τυπε μου!  :grin:

2.Δεν ξερω αν σε τουλουμιαζουν στο ξυλο αλλα δεν ειναι καθολου ταμπου να σε σβερκωσουν (με στοργη) και να ανοιξει το πανεπιστημιο χωρις πολλες πολλες πολικαντικες δηλωσεις.
 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Ωρε φιλε με φτιαχνεις τωρα ! Μεσα στο μηνα ισως κατηφορισω προς τα μερη σας, που ακριβως εισαι ρε τρελιαρη?

Ετοιμασου να δεχτεις πολυ σκανδαλιστικο πμ με την απαραιτητη φωτο (δεν χωραγε καν στην καμερα καλα καλα η κρεαταρα αυτη!) χεχε!
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
νικο γιαβεν για να μεις ξεχνιεσε

[size=20pt]ΕΓΡΑΨΕΣ[/size]


Ολες της χωρες της Ευρωπης. Ελα να δεις τι ελεγχος και σεβασμος υπαρχει στους θεσμους και στα παντα. Ελα να δεις πως για να κυκλοφορεις σε ενα πανεπιστημιο χτυπας καρτα και πρεπει να χεις πραγματι καποια δουλεια για να μπαινοβγαινεις εκει μεσα.


[size=20pt]ΕΓΡΑΨΑ[/size]
δηλαδη στα κρατικα πανεπιστημια της ιταλιας της ισπανιας της πορτογαλιας ας πουμε υπαρχουν σεκιουριτυ και φεισ κοντρολ   
για να σε διευκοληνω οχι

επισης μιλουσαμε για σχολεια δευτεροβαθμιας εκπεδευσης δηλαδη γυμνασια λυκεια η κανω λαθος

[size=20pt]ΕΓΡΑΨΕΣ[/size]

Καλα τραβα κλειστα αυτα τα πανεπιστημια της Ιταλιας και της Ισπανιας οπως λες και αν δεν σε πανε φιμωτο μεσα οι καραμπινιερι ελα και πες μου οτι θες.

 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Κοιτα ασε λιγο το συνδικαλισμο και πηγαινε κανα ταξιδακι εξω (κατα προτιμηση να μεινεις και καποιο διαστημα) και μετα γραψε τις εντυπωσεις σου.
Οχι απο ειδησεις μπλογκ κτλ.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Έλα μωρέ, τι να λένε τώρα οι ξενέρωτοι Ισπανοί και Ιταλοί.

Σε ποιό μέρος του κόσμου θα μπορούσε να γίνει σε Πανεπιστημιακό αμφιθέατρο παρουσίαση βιβλίου καταδικασμένου δολοφόνου τρομοκράτη και να χαιρετήσει ο ίδιος ο συγγραφέας τηλεφωνικά μέσα από την φυλακή;

Και όταν θέλησε μετά και άλλος τρομοκράτης να χαιρετήσει πάλι τηλεφωνικά μέσα από την φυλακή εκδήλωση συμπαράστασης σε πανεπιστημική αίθουσα και δεν τον άφησαν δεν ήταν περιορισμός της ελευθερίας του λόγου; Ρωτάω, ε;

Τέτοιοι είναι οι φασίστες που έχουν φιμώσει το λαϊκό κίνημα.
Αλλά δεν θα τους περάσει.

ΔΕΙΑΔΩΣΤΑΙ.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Κοιτα ασε λιγο το συνδικαλισμο και πηγαινε κανα ταξιδακι εξω (κατα προτιμηση να μεινεις και καποιο διαστημα) και μετα γραψες τις εντυπωσεις σου.
Οχι απο ειδησεις μπλογκ κτλ.

εχω ταξιδεψει στο εξωτερικο εχω ζησει 1 μηνα αγγλια 7μερες λονδινο και 24 μερες μαντσεστερ οπου με φιλοξενησε ενα πολλυ καλο μου φιλος οπου ζει σαν ανεργος εκει αλλα το κρατος του πληρωνει ενοικιο και φαγητο και ενα μικροποσο για λογαριασμους με αππαλαγη σε φορους και δημοτικα τελη

επισης ηταν και πολλυ οικονομικα γιατι
1ον τα εισητηρια με εαζυ τζετ ηταν παμφτηνα αφου τα εκλεισα 5 μηνες νωρητερα με φιλοξενουσε στο σπιτι ψωνιζα σε σουπερμαρκετ και δεν επινα σαν πουστης στις εξοδους μου

με εχει φιλοξενησει 15 μερες φιλος μου στη γερμανια στη φρανκφουρτη παναθλια πολλυ καταθλιπτηκη δεν μου αρεσε ουτε στο ελαχιστο οι ανθρωοι ηταν μονο σπιτι δουλεια και μονο

και εχω κανει και ερασμους
 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
εχω ταξιδεψει στο εξωτερικο εχω ζησει 1 μηνα αγγλια 7μερες λονδινο και 24 μερες μαντσεστερ οπου με φιλοξενησε ενα πολλυ καλο μου φιλος οπου ζει σαν ανεργος εκει αλλα το κρατος του πληρωνει ενοικιο και φαγητο και ενα μικροποσο για λογαριασμους με αππαλαγη σε φορους και δημοτικα τελη

επισης ηταν και πολλυ οικονομικα γιατι
1ον τα εισητηρια με εαζυ τζετ ηταν παμφτηνα αφου τα εκλεισα 5 μηνες νωρητερα με φιλοξενουσε στο σπιτι ψωνιζα σε σουπερμαρκετ και δεν επινα σαν πουστης στις εξοδους μου

με εχει φιλοξενησει 15 μερες φιλος μου στη γερμανια στη φρανκφουρτη παναθλια πολλυ καταθλιπτηκη δεν μου αρεσε ουτε στο ελαχιστο οι ανθρωοι ηταν μονο σπιτι δουλεια και μονο

και εχω κανει και ερασμους

Δεν θα επρεπε να εχεις τοτε τετοιες αποψεις εφοσον κυριως εχεις κανει και ερασμους και εχεις παρει μια ιδεα για το πως λειτουργουν τα εκει πανεπιστημια. Πχ οτι εχεις την καρτα σου για να εχεις προσβαση σε διαφορους χωρους του πανεπιστημιου οπως και το τι καθαριοτητα και οργανωση επικρατουν.
Ενταξει ειναι η αληθεια οτι και στην Ελλαδα εχει την γλυκα της η cultila!Πχ ντουμανιασμενες αιθουσες απο τα τσιγαρα,σπασμενες καρεκλες θρανιες με εντονα ιχνη απο σκονακια πανω!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ενταξει ειναι η αληθεια οτι και στην Ελλαδα εχει την γλυκα της η cultila!Πχ ντουμανιασμενες αιθουσες απο τα τσιγαρα,σπασμενες καρεκλες θρανιες με εντονα ιχνη απο σκονακια πανω!

ε ρε στρατιωτική σχολή που θέλουν ολοι αυτοι. Καπνισες μέσα στην αιθουσα? 20 μέρες φυλακή.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom